Šta je novo?

Banka Intesa

Ako izabereš instant plaćanje, nekoliko sekundi. Ako izabereš redovno plaćanje reda 30min, ali je poslednji kliring u 17h u petak, ako uplatiš posle toga, ležu pare u ponedeljak ujutru.
 
Ako izabereš instant plaćanje, nekoliko sekundi. Ako izabereš redovno plaćanje reda 30min, ali je poslednji kliring u 17h u petak, ako uplatiš posle toga, ležu pare u ponedeljak ujutru.
Hvala ti na odgovoru, mada ja nigde nisam video tu opciju "instant placanje", samo popunis uplatnicu, stavis plati, skinu ti s racuna i to je to.
 
Ni ja je ne vidim mada ja koristim sablone p sam mislio da je zbog toga.Opasno me nervira jer ne mogu naci tu opciju.
 
Nisam to znao, izvinjavam se na dezinformaciji onda. Intesa mi je sekundarni račun pa sam pisao iskustvo sa Unicredit banke koju koristim stalno. A znam da je NBS donela propis da sve banke moraju da omoguće instant plaćanja pa sam mislio da je Intesa odradila isti sistem kao Unicredit.
 
Ako se dobro sećam, kod svakog plaćanja izađe ta informacija o instant plaćanju i granici od 300k
 
Nisam koristio nekih pola godine plaćanje preko neta. Nije mi jednostavno trebalo. Da li je i dalje aktuelna informacija da dok nemaš novca na deviznom računu poslednjeg dana u mesecu, ne naplaćuju retroaktivno zaostatke od predhodnih meseci prilikom prve uplate na račun. Podigao sam pre neki dan obnovljenu VIZA KLASIK DEBITNU, uz 140 dinara naknade. Tada sam dobio informaciju da se održavanje naplaćuje, ako je bila transakcija u toku meseca. Zaboravih da priupitam, da li se tada rezerviše održavanje ili ukoliko nemam novca poslednjeg dana, da li ima naplate?
 
Postoji li opcija u aplikaciji da se isključi obaveštenje o naplati provizije na plaćanje? Za svakp plaćanje dobijem 2 obaveštenja... :poop:
 
Postoji li opcija u aplikaciji da se isključi obaveštenje o naplati provizije na plaćanje? Za svakp plaćanje dobijem 2 obaveštenja... :poop:
Da jako nerviraju dupla obavestenja 😵‍💫🥴😅 mislim da nema ( barem ja nisam nasao ), samo po racunima i karticama odvojena obavestenja.
 
Nisam koristio nekih pola godine plaćanje preko neta. Nije mi jednostavno trebalo. Da li je i dalje aktuelna informacija da dok nemaš novca na deviznom računu poslednjeg dana u mesecu, ne naplaćuju retroaktivno zaostatke od predhodnih meseci prilikom prve uplate na račun. Podigao sam pre neki dan obnovljenu VIZA KLASIK DEBITNU, uz 140 dinara naknade. Tada sam dobio informaciju da se održavanje naplaćuje, ako je bila transakcija u toku meseca. Zaboravih da priupitam, da li se tada rezerviše održavanje ili ukoliko nemam novca poslednjeg dana, da li ima naplate?
Nije info is prve ruke, ali mislim da jos uvijek nema naplate ako nemas nista na racunu (tj. nema rezervacije). Tako je sigurno funkcionisalo do nedavno, a prilicno sam siguran da nije bilo promjena ni poslednjih mjeseci, inace bi ljudi vec pisali o tome ovdje.
 
Nije info is prve ruke, ali mislim da jos uvijek nema naplate ako nemas nista na racunu (tj. nema rezervacije). Tako je sigurno funkcionisalo do nedavno, a prilicno sam siguran da nije bilo promjena ni poslednjih mjeseci, inace bi ljudi vec pisali o tome ovdje.
Videću početkom meseca kada uplatim evre na račun kakva je situacija.
 
Ne napalaćuju održavanje ako je račun prazan, ja svakog meseca pred kraj prebacim šta je ostalo na devizni račun i taj za internet uvek bude na 0.
 
Treba mi neko ko ima dobrog iskustva sa kreditnim karticama, imam neka pitanja. Bacite mi PM. Hvala.
 
pa pitaj ovde, koristice i drugima sigurno :)
 
Pa imam neka basic pitanja vezana sa kreditnu karticu, kako se koristi i itd. Treba da mi stigne, pa da se informisem.

U fazonu narucim nesto za 100K, i stavim na 24 rate. Prodavac provuce karticu, verujem da se sa kreditne skine svih 100K. Rate je 4K otprilike. Kako se sad sta obracunava?
Da li sada ja prebacujem sa dinarskog 4K na taj racun gde je kreditna da bih pokrio prvu ratu? Da li ako svaki put do 10og u mesecu prebacim ratu, ne racuna mi nikakvu kamatu?
Da li mogu da prebacim vise rata odjednom, da li sam ogranicen da samo moram iznos koliko je rata i da li ako uplatim recimo jedan mesec dve ili tri, da li mi se smanjuju u meseci otplate takodje? Kolika je kamata u principu na pomenuti primer?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce mi trebati placanje na rate kreditnom MC Gold karticom, po prvi put (Magnifica paket), zanima me kad provlacim karticu u nekoj radnji, sta je preduslov da mogu podijeliti na rate - da imaju Intesin POS terminal (i naravno ugovor sa bankom)? Jos nesto?

Takodje, iz perspektive prodavca, da li njemu kompletan iznos placanja lijeze odmah, bez ikakvih gubitaka, tj. banka je ta koja "kreditira" ovaj vid placanja? Naravno, ne racunajuci eventualni ugovor izmedju prodavca i banke i eventualnog troska za prodavca na taj nacin...
 
Pa imam neka basic pitanja vezana sa kreditnu karticu, kako se koristi i itd. Treba da mi stigne, pa da se informisem.
pitaj :)

Mislim da ce mi trebati placanje na rate kreditnom MC Gold karticom, po prvi put (Magnifica paket), zanima me kad provlacim karticu u nekoj radnji, sta je preduslov da mogu podijeliti na rate - da imaju Intesin POS terminal (i naravno ugovor sa bankom)? Jos nesto?

Takodje, iz perspektive prodavca, da li njemu kompletan iznos placanja lijeze odmah, bez ikakvih gubitaka, tj. banka je ta koja "kreditira" ovaj vid placanja? Naravno, ne racunajuci eventualni ugovor izmedju prodavca i banke i eventualnog troska za prodavca na taj nacin...
da, mora da imaju ugovor sa intesom i naravno intesin pos.
da, prodavcu odmah leze cela suma i mislim da placa banci neki procenat za uslugu koji nije mali...
 
Mislim da ce mi trebati placanje na rate kreditnom MC Gold karticom, po prvi put (Magnifica paket), zanima me kad provlacim karticu u nekoj radnji, sta je preduslov da mogu podijeliti na rate - da imaju Intesin POS terminal (i naravno ugovor sa bankom)? Jos nesto?

Takodje, iz perspektive prodavca, da li njemu kompletan iznos placanja lijeze odmah, bez ikakvih gubitaka, tj. banka je ta koja "kreditira" ovaj vid placanja? Naravno, ne racunajuci eventualni ugovor izmedju prodavca i banke i eventualnog troska za prodavca na taj nacin...

Uslov je naravno intesin terminal i da ta prodavnica ima potpisan ugovor sa bankom za placanje na rate.
Imas spisak prodvnica ovde.
Filtriras po gradu i kartici i vidis uslove, koliko rata maksimalno.

Za ovo drugo ne znam, to je izmedju banke i prodavnice ali to na tebe ne utice sto se tice cene proizvoda.
 
pitaj :)


da, mora da imaju ugovor sa intesom i naravno intesin pos.
da, prodavcu odmah leze cela suma i mislim da placa banci neki procenat za uslugu koji nije mali...
Bacio gore iznad edit. :)
 
Pa imam neka basic pitanja vezana sa kreditnu karticu, kako se koristi i itd. Treba da mi stigne, pa da se informisem.

U fazonu narucim nesto za 100K, i stavim na 24 rate. Prodavac provuce karticu, verujem da se sa kreditne skine svih 100K. Rate je 4K otprilike. Kako se sad sta obracunava?
Da li sada ja prebacujem sa dinarskog 4K na taj racun gde je kreditna da bih pokrio prvu ratu? Da li ako svaki put do 10og u mesecu prebacim ratu, ne racuna mi nikakvu kamatu?
Da li mogu da prebacim vise rata odjednom, da li sam ogranicen da samo moram iznos koliko je rata i da li ako uplatim recimo jedan mesec dve ili tri, da li mi se smanjuju u meseci otplate takodje? Kolika je kamata u principu na pomenuti primer?
provuce karticu, izaberes broj rata i to je to...
prva rata dolazi sledeceg meseca. do 10. u mesecu se treba platiti (ako ne ide automatski, moars rucno sa dinarskog da prebacis na karticu) Ako ne platis do 10. onda idu neke kamate an tu prvu ratu...
Ako svaki put do 10. prebacis ratu, nema kamate...
mozes da prebacis vise rata ali se one nece skinuti odmah, vec svakog 10. u mesecu... Tipa imas 10 rata x10k dinara, ti odmah mozes da prebavis 3 rate (30k)... Tebi ce na izbvodu stajati da si platio jednu ratu, i da dugujes jos 9 rata, a stanje na kartici ce ti biti 20k u plusu... kad na naplatu 2. rata, stanje na kartici (taj plus od 20k) ce sad biti 10k, imaces placene 2 rate i dug od 8 rata... Zanci, ne smanjuju se meseci otplate - i mislim da nikako ne mozes da smanjis mesece otplate... Bar su mi tako rekli u korisnickom...

Ovo sto sam ja rekao je kada kupujes na rate bez kamate... i ovo vazi samo za intesine kartice

A ako si ti pitao za revolving, to je nesto drugo...
 
Hvala ljudi.
Nisam znao da imaju i listu, super, samo sto nije bas azurna - neku vece sam placao nesto u Emezeti i ponudili su mi rate na MC Gold (a Emezete nema na listi). Vjerovatno dodaju sa zakasnjenjem.

Za ovo drugo ne znam, to je izmedju banke i prodavnice ali to na tebe ne utice sto se tice cene proizvoda.
Znam, ja u principu nemam nikakav trosak (bar ne na Magnifica, ako sam dobro ukapirao), nego sam vise pitao zbog eventualnih situacija kad se racuna povoljnija cijena za placanje gotovinom ili karticom, jer ako efekat za prodavca nije isti za jednokratno placanja i ovo na rate, onda te akcijske cijene nece vaziti.
Ali sudeci po mom licnom iskustvu, sa kupovinom u gore pomenutoj Emezeti, ponudili su mi placanje na rate iako je proizvod bio na bas velikoj akciji, pa sam zakljucio da je efekat za prodavca za ovaj vid placanja na rate isti kao da se isplati u cjelosti. Moguce da grijesim i da zavisi od slucaja do slucaja...
Mozda @PJ moze da nam da odgovor? Tj. da li je ugovor izmedju prodavca i banke takav da trosak ide po transkaciji (placanja na rate), ili se zakljuci na odredjen vremenski period pa ne afektuje pojedinacne transakcije (u smislu racunanja boljih/losijih uslova)!?

Kolika je kamata u principu na pomenuti primer?
Kao sto ti je odgovorio CarnX, nema dodatne kamate za placanje na rate, ali kada karticu koristis po revolving principu, tu kamatu mozes da pronadjes u aplikaciji. Bas nedavno smo pisali o tome i nemaju svi istu kamatu (iz ne bas potpuno jasnih razloga).
 
Poslednja izmena:
u emmezeti mozes na rate da platis akcijsku cenu, na dosta mesta ja nisam mogao da dobijem akcijsku cenu na rate karticom... Takodje na nekim mestima gde nisu hteli da daju akcijsku cenu u radnji kada se placa karticom, kupio sam online na njihovom sajtu na rate, po akcijskoj ceni... Tako da, ima svega :)
 
Vrlo koristan info. Znaci, nema pravila... ;) Hvala puno, CarnX!

P.S. Svaka cast kako si provalio ovo za online placanje, ja vjerovatno ne bih ni pokusao nakon odbijanja u radnji. ;)
 
Dobro, to je onda donekle ok. Mislio sam prvo da kamata uvek postoji. Mislio sam na obicno placanje Kreditnom MC karticom.

Kad mi se racuna kamata? Kad ne platim ratu na vreme? Verujem da sve nase glavne radnje daju bez kamate jer uglavnom sve imaju ugovor sa Intesom.
 
Za svako plaćanje kreditno ti imaš maksimalno 40 dana odloženog plaćanja - sve što si potrošio u toku meseca treba da se izmiri do 10. sledećeg meseca, ili ti se onda obračunava kamata.
Btw, prva rada stiže odmah, samo je treba platiti do 10. sledećeg meseca da bi izbegao kamatu.

Zatim, ono što su propustili da ti kažu - iako je takvo plaćanje beskamatno, Intesa naplaćuje određeni fee za svaku ratu. To se dešava u zavisnosti od toga koji tim računa imaš. Npr., znam da Magnifica nema tu nadoknadu, dok Intesa Hit recimo plaća 50rsd za svaku ratu.
 
Ubacio dodatnu mastercard kreditnu u gpay i placao sa njom sad prvi put tokom novembra i sad udjem da pogledam na zenin ebanking i nema nijedne transakcije.

Jel ovo moguce? Platio sam cini mi se jednom ili dva puta i fizickom dodatnom karticom i to ne moze nigde da se vidi.

Ima samo potrosnja po kartici, ne vidi se nigde ni onaj cash back koji bi trebalo da dobijem.

Jel izdaju oni neki izvod za kreditnu gde se vide detalji transakcija i koliko treba da se uplati sad 12.12.2022.

Nisam sad u novembru nista placao na rate pa mi je lako da izmirim svu potrosnju 12.12 ali sad u decembru planiram da registrujem auto na rate i ako platim gpay kako cu da pratim rate kad koja dolazi na naplatu?
 
Za svako plaćanje kreditno ti imaš maksimalno 40 dana odloženog plaćanja - sve što si potrošio u toku meseca treba da se izmiri do 10. sledećeg meseca, ili ti se onda obračunava kamata.
Btw, prva rada stiže odmah, samo je treba platiti do 10. sledećeg meseca da bi izbegao kamatu.

Zatim, ono što su propustili da ti kažu - iako je takvo plaćanje beskamatno, Intesa naplaćuje određeni fee za svaku ratu. To se dešava u zavisnosti od toga koji tim računa imaš. Npr., znam da Magnifica nema tu nadoknadu, dok Intesa Hit recimo plaća 50rsd za svaku ratu.
Cekaj, znaci ako sam uzeo nesto za 100K, ja imam 40 dana da prebacim svih 100K sa dinarskog da bih izbegao kamatu? Ovo vazi samo za kupovinu iscela, ne na rate? A ako je na rate da li je jedino bitno da platim ratu pre 10-og? Jer ja koliko vidim, uzmem nesto za 100K, na 10 rata da zaokruzimo, platim prvu ratu sledeci mesec pre 10-og, ostaje mi 90K na kojih se obranucava kamata, i onda mi je sledeca rata za drugi mesec verovatno veca, jer se deli iznos koji je ostao neplacen + kamata?
 
Ne, ako kupuješ kod partnera koji imaju ugovor sa intesom gde je dozvoljena kupovina na rate, nema kamate sve dok svaku dospelu ratu plaćaš do 10. u mesecu. U tvom slučaju, platiš 10.000 do 10. u mesecu, 90k je preostali iznos, ponovo sledećeg meseca plaćaš 10.000 do 10. u mesecu i nema kamate. Ako zakasniš i 1 dan obračunava se kamata za ceo mesec.
 
Nazad
Vrh Dno