Šta je novo?

Banka Intesa

Moja ekspozitura....šefica zna znanje, ostale menjaju ko ćega i kako na koga natrčiš.
 
Ja sam u Ustaničkoj samo zbog savetnice, mada su mi to ukinuli iz nekog razloga. Tako da ću da prebacim na Banjicu, kad se već tako igraju.
 
Banjica, Crnotravska😂
Banjica Crnotravska nije imala Magnifica savetnika pre nekih 6 meseci , jer sam kao takav isao tamo nesto da zavrsim jer je moj savetnik bio na odmoru pa reko tu mi blizu skoknem pesaka i tad su mi to rekli. Manjifika savetnike imate u Kneza Milosa i u Bore Stankovica (iza hrama)
 
kakav je ovo novi trosak 600 dinara za odrzavanje racuna preduzetnika, to pre nisam primetio? jel to samo kada ima transakcija na racunu?
 
Ne znam sta podrazumijevas pod novi trosak, ali preduzetnicki racun se naravno placa, cijena je bila oko 600 dinara prije nekih godinu dana (ne znam sad), ali ukoliko nema prometa onda je besplatno (0 din).
 
Danas sam pokusala da podignem 35000 din na Intesinom bankomatu. Bankomat je izbrojao novac ali nije izbacio sunu, vec je zadrzao. Dobila sam potvrdu da je transakcija odbijena i da nije moguće obraditi transakciju. Naravno Call centar ne radi a novac je hitno potreban. Da li imate iskustva koliko je vremena nakon reklamacije potrebno da prodje da bi se sredstva vratila na racun? Da li je neko imao ovakvo iskustvo?
 
Kod mene od jutros baguju push notifikacije, tj. telefon ih ne izbacuje kad pokušam da se ulogujem kroz browser na PC-ju.
 
Ima li neko ideju moze li se Wave2Pay aplikacija aktivirati bez odlaska u ekspozituru, nakon menjanja telefona? Znam da postoji Google Pay ali mi je ova aplikacija zgodna zato sto mi stignu notifikacije i prilikom koriscenja kartice nezavisno od aplikacije.
 
Ja sam aktivirao bez odlaska u banku kad sam promenio telefon pre dva meseca.
 
Uf ne sećam se, ali samo sam pratio korake i dobio sve što mi je trebalo.
 
Mene od jutros ne obaveštava o prilivima na račun
 
Da li se o novoj novoj aplikaciji i root-ovanim telefonima već govorilo? Naleteo sam na postove iz 2021. ali nisam siguran da to važi i za ovu ultra mega giga uslugu mobilno-digitalnog bankarstva koje su najavili tamo negde u Maju/Junu (a koje je (kod mene) radilo do pre par dana)? Dakle, samo pitam da li se o tome pričalo (da/ne), pa ako jeste, sam ću potražiti te postove.
Kokoška (savetnik...ili kako se već zove...) nije mogla da mi omogući aktivaciju usluge, a batica iz call centra kaže da mi sa root-ovanim telefonima ne možemo da koristimo ni mobilno, a ni "bankarstvo sa računara", jer je povezano sa mobilnim (telefonom....brojem...aplikacijom...whatever...). Zato pitam, da li se govorilo o rešenju ili roundabout-u, ako postoji...ili da menjam banku...
Hvala unapred, dame i gospodo....
 
GPay ima to isto, i sasvim je ažurno, nezavisno od aplikacije banke

Trenutno Intesina mobilna aplikacija nedostupna 😡
Ima, ali postoji razlika. Wave2Pay je prikazivao notifikacije za platnu karticu bez obzira da li je korišćena fizička kartica ili virtuelna. GPay prikazuje notifikacije samo za transakcije obavljene preko GPay-a.
 
Imam Intesa HIT Plus racun. Znaci imam Intesinu Inspire karticu vezanu za dinarski racun na koji dobijam platu, a takodje i intesinu Classic debit karticu vezanu za devizni racun.
Trenutno je stanje na deviznom racunu 0.00 Eur-a. (tj. classic debit kartica nikada nije koriscena).

Planiram ovih dana da preko telefona prebacim (kupim) evre i prebacim ih na devizni racun kako bih mogao neke stvari da narucim (kupim).
Plan je da kupim vise stvari od vise razlicitih prodavaca sa AliExpress-a, ali takodje i sa drugih sajtova..

Pitanja:
1. Kako mi je recena da je najbolje da imam (ako se dobro secam) 10-15 eura extra (tj. vise od vrednosti onoga sto narucujem) na deviznom racunu, zbunjuje me sa da radim u ovoj situaciji gde cu vise stvari kupovati od vise razlicitih prodavaca. Da li to znaci da za 5 razlicitih prodavaca (ili sajtova) treba da imam 5x10 (50 eura) extra na deviznom racunu kakoh bih sve kupovine mogao da obavim u jednom danu?

2. U okviru Intesine aplikacije, na mobilnom mogu da kreiram virutelnu karticu. Mogu izabrati da ona bude 'jednokratna' ili 'visekratna'. Ako bih izabrao da bude jednokratna, tj. za kupovinu kod npr. samo jednog prodavca, da li mogu da kreiram nakon prve kupovine (kod prvog prodavca) odmah i drugu virtuelnu karticu za drugog prodavca? (pretpotsavljam da kartica koja je jednokratna, 'odmah' nestane (dezintegrise se :) ). Takodje me zanima da li sam ogranicen brojem virtuelnih kartica koje mogu da kreiram za devizni racun, ili mogu da kreiram koliko god zelim?

Hvala.
 
1. Bitno je da imas visak samo za trenutnu transakciju, tako da ako uplatis veci iznos na devizni nece biti problema, osim mozda za poslednju kupovinu ukoliko ne bi bilo dovoljno "viska" para u tom momentu (to je obicno 5-10% od iznosa transakcije).
2. Mozes da ih kreiras vise (ne znam da li ima bas neki limit, ali i ako ima, veci je od 4-5 kartica). Vodi racuna da upises CVV broj odmah nakon kreiranja - trebace ti prilikom placanje, ali ga kasnije vise neces moci vidjeti. Kartice ce, iako iskoristene, biti na nalogu jos neko vrijeme, zavisno od roka vaznosti (iako ce u principu biti "potrosene").
 
Ako ne zelis da ostavis podatke od fizicke kartice, napravis virtuelnu za kupovinu preko neta sa limitom koji si ti zadao.
Super je za ALI i slicne sajtove zbog sigurnosti.
 
I

Pitanja:
1. Kako mi je recena da je najbolje da imam (ako se dobro secam) 10-15 eura extra (tj. vise od vrednosti onoga sto narucujem) na deviznom racunu, zbunjuje me sa da radim u ovoj situaciji gde cu vise stvari kupovati od vise razlicitih prodavaca. Da li to znaci da za 5 razlicitih prodavaca (ili sajtova) treba da imam 5x10 (50 eura) extra na deviznom racunu kakoh bih sve kupovine mogao da obavim u jednom danu?
Treba da imas malo vise od cene proizvoda. Tacnu cifru ne znam ali ako nemas dovoljno prebacis jos love na devizni pa ponovis transakciju. imas i drugu varijantu planiras da potrosis 30$ uplatis recimo lupam sad 100$. Sve sto ne potrosis vratis na dinarski racun. Izgubis malo para na kursnoj razlici. Na kraju meseca imas 0 na deviznom racunu i nece ti skinuti pare za vodjenje istog.
 
Jel ovo Intesi zviznuli serveri? Ne vidim nista o transakcijama od 4. Novembra na aplikaciji, ne izlaze mi transkacije sa POS-ova, ni ono sto sam dao kao nalog za placanje...
 
Ne znam sta je sa sajtom
1667908921121.png

A usluga mi aktivna samo mi treba reaktivacija...
 
Nazad
Vrh Dno