Šta je novo?

Banka Intesa

Na progresiv nema provizija?

Nema, ali eto presao sam na Hit.

Inace Intesa u zemlji naplacuju neku proviziju za Visa Business kartice... kao nalog za prenos. Nema privizije u inostranstvu.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
^mislis za potrosnju Biznis karticama? Nisam to primetio, ali odavno ih ne koristim.
Na ovo sam mislio:
Besplatna SMS obaveštenja
O isticanju ili promeni iznosa vašeg dozvoljenog prekoračenja po tekućem računu ili neizvršenju nekog od vaših trajnih naloga
O potrošnji po kreditnim karticama, uplati na tekući račun ili uplati iz inostranstva na devizni račun i potrošnji po svim platnim karticama u inostranstvu (osim American Express)
Ne kapiram, ko ne daje besplatna SMS obavestenja, Intesa?
Ili neka druga banka?

Posto u Intesi imam SMS obavestenja o svemu. Stizanje kartice, isticanje, potrosnja, prilivi...
Jedino ne znam za trajne naloge i tako to, jer ih ne koristim u Intesi, ali samo u RF znam da imam to. U Telenoru samo prodje mi rok za Klik i cao...
 
Da li se na Visa Inspire dobija besplatan sms kada podizete novac na bankomatu ili kada placate na pos terminalu?
 
Da li se na Visa Inspire dobija besplatan sms kada podizete novac na bankomatu ili kada placate na pos terminalu?
To bi trebalo da se dobija, ali tek od skora! Stvarno nisu imali za nju dosta dugo, kao ni za dodatne kartice, ali to radi vec koju godinu.

Nije da nisu bila besplatna, uopste nisu postojala ;) U isto vreme sam imao email+SMS obavestenja kod Piraeusa za osnovnu+dodatnu (e-mail je super stvar kada treba za vsie kartica da se prati zajednicka potrosnja i proverava)
 
Za visu inspire ne dobija se ni danas sms o potrosnji,oni nemaju tu opciju.
 
Kako se naplaćuju provizije kad plaćam preko e-bankinga? Primetio sam u zadnje vreme da me čeonu 45din, pre mi bilo 0. Je l' onaj fazon da imam određeni broj plaćanja mesečno po 0din, pa posle ide %, ili 45din min?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^pa sto ti na njega ne salju, nego si morao ici :p
Kako se naplaćuju provizije kad plaćam preko e-bankinga? Primetio sam u zadnje vreme da me čeonu 45din, pre mi bilo 0. Je l' onaj fazon da imam određeni broj plaćanja mesečno po 0din, pa posle ide %, ili 45din min?
Uz obican racun su 3 besplatna, ali mislim da to nije uopste smanjeno, nego je bilo 0 besplatnih, pa je onda povecano na 3. (ili 5, ne drzi me za rec, ima u tarifniku)
 
Kako se naplaćuju provizije kad plaćam preko e-bankinga? Primetio sam u zadnje vreme da me čeonu 45din, pre mi bilo 0. Je l' onaj fazon da imam određeni broj plaćanja mesečno po 0din, pa posle ide %, ili 45din min?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Zavisi od tipa računa ali mislim da je na HIT računu 5 plaćanja bez provizije a ostalo ide provizija kao i bilo gde dalje.
 
Običan je račun, osnovni.
Ima nekoliko plaćanja besplatno, ne znam samo koliko

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pitao sam ranije kako da menjam evre posto mi trebaju dinari, rekli ste mi da to radim online, da koristim Intesin kurs, ...
E sad posto imam samo devizni racun, racunam da treba da otvorim i tekuci dinarski. Video sam ponudu i posto od ove godine krecem na fax, otvoricu Student Hit. Tako cu moci valjda da te evre sa deviznog racuna konvertujem u dinare i prebacim na ovaj tekuci.
A posto zelim odvojene kartice da evre i dinare, a imam VE vezan za devizni, vidim da mogu dobiti besplatno debitne Dinu i Visu Inspire karticu. To mi je najbolje resenje?
 
Tako je. Ti ulaziš u bankarske vode isto kao ja pre više godina. Prvo devize pa tek onda dinari :d Samo što sam ja dinarski tek sa zaposlenjem otvorio.
 
Poslednja izmena:
Počeli da obaveštavaju sms-om korisnike internet kartice o transakciji. Dobro su se setili kad već nemaju sajt prilagođen telefonima.

Bacila je svemir zeku.
 
Pitao sam ranije kako da menjam evre posto mi trebaju dinari, rekli ste mi da to radim online, da koristim Intesin kurs, ...
E sad posto imam samo devizni racun, racunam da treba da otvorim i tekuci dinarski. Video sam ponudu i posto od ove godine krecem na fax, otvoricu Student Hit. Tako cu moci valjda da te evre sa deviznog racuna konvertujem u dinare i prebacim na ovaj tekuci.
A posto zelim odvojene kartice da evre i dinare, a imam VE vezan za devizni, vidim da mogu dobiti besplatno debitne Dinu i Visu Inspire karticu. To mi je najbolje resenje?
Ako je jedina svrha Eura da ih promeniš u dinare, najbolja je flexi štednja u AIK. Račun je devizni, besplatan, dobiješ karticu kojom na AIK bankomatima podižeš dinare. U tom slučaju, primenjuje se srednji kurs NBS. Ne treba ti dinarski račun, ali dinare dobijaš samo u kešu.
Studentski račun u Intesi je bez održavanja samo u prvoj godini.
 
Ko je još pripejd danas, moram da joj plaćam ceo račun :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Koja je najbolja banka sto se tice deviznog racuna? U smilu dobrog kursa euro/dinar, i da nemaju proviziju za placanje u inostranstvu? Ja koristim RF i sve sam zadovonjan cak imam i besplatan devizni racun, ali je kurs uzasan, i imaju naknadu za ino placanja.
 
Имаш 3,порез,струја и кредит љубавници(ако је припејд):D
Struja moze besplatno Dinom da se placa SMSom (moze i MC/Visa na salteru, ali je to smor).
MTS i VIP postpaid mogu platnom karticom SMSom, registruje se u banci (ali vecina banaka nema pojma o cemu pricate, trenutno jedino za KomBank i RF mogu da potvrdim da to i dalje postoji, mada bi trebalo i u Intesi).
Kredit je valjda besplatno da se uplati ;)
Infostan, EDB i jos dosta tih mozes trajnim nalozima, besplatno i na Osnovnom racunu.

Tako je. Ti ulaziš u bankarske vode isto kao ja pre više godina. Prvo devize pa tek onda dinari :d Samo što sam ja dinarski tek sa zaposlenjem otvorio.
Ja sam 16 godina imao samo devizni, pre nego sam otvorio prvi dinarski.

Ako je jedina svrha Eura da ih promeniš u dinare, najbolja je flexi štednja u AIK. Račun je devizni, besplatan, dobiješ karticu kojom na AIK bankomatima podižeš dinare. U tom slučaju, primenjuje se srednji kurs NBS. Ne treba ti dinarski račun, ali dinare dobijaš samo u kešu.
Studentski račun u Intesi je bez održavanja samo u prvoj godini.
Samo imaj na umu da pri kupovini online, AIK racuna kao da placas u inostranstvu, i za dinare, na vecini sajtova (ne svim). Tako da se ne racuna srednji, vec MC kurs.

Koja je najbolja banka sto se tice deviznog racuna? U smilu dobrog kursa euro/dinar, i da nemaju proviziju za placanje u inostranstvu? Ja koristim RF i sve sam zadovonjan cak imam i besplatan devizni racun, ali je kurs uzasan, i imaju naknadu za ino placanja.
KomBank ili MTSB. Po pitanju kursa. Onda Telenor i Intesa, pa ostale. (Telenor samo uz Progresiv nema ino provizije)
Za KomBank nisu sve kartice bez ino provizije.. treba se tu snaci. Kod Intese su sve, osim Amexa za non-EUR. Ima to u temi o platnim karticama, mislim da sam vec FAQ dopunio za ovu godinu :)
 
Onda Telenor i Intesa, pa ostale. (Telenor samo uz Progresiv nema ino provizije)

Telenor Mastercard koristim vec godinama u inostranstvu bez provizije, od Grcke do Norveske. Nosim uvek i Intesinu jer je Visa, za svaki slucaj.

Za kurs zaista ne znam i nisam uporedjivao ali na sitne iznose, mislim da je mnogo bitnija lakoca koriscenja, rasprostranjenost POS terminala, aplikacija i naravno da nema nikakve provizije... Izracunaj koliko gubis ili dobijas na kursu u odnosu na neke svoje druge nepotrebne izdatke, meni je to zaista "sica".
 
Poslednja izmena:
Stigao mi danas izvod na mail, 595 din redovno mesecno odrzavanje i 100 din za koriscenje in-house softverskog resenja (OfficeBanking).
Prvi put mi stoji to za OfficeBanking na izvodu, smeju li oni to tek tako da dodaju bez ikakvog prethodnog obavestenja?
Mislim *mjau**mjau**mjau**mjau* mi se za 100 din, ali je dzukacki.
 
Potrazi mail “Predlog izmena i dopuna okvirnog ugovora za platne račune i platne usluge”


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Telenor Mastercard koristim vec godinama u inostranstvu bez provizije, od Grcke do Norveske.
Aha... i ja vec godinama nemam 30 i kusur godina, sto ne znaci da i sada nemam :)
Pogledajte tarifnike i izvode, pa onda pricajte, nemojte unositi zabune neistinama!
Telenor Starter paket ima provizije za ino placanja Master karticom! Uvedeno je od juna (iako je primena valjda tek 10. jula stvarno pocela - izvinjavam se ako sam omasio koji datum, ali tu je negde..)

Za kurs zaista ne znam i nisam uporedjivao ali na sitne iznose, mislim da je mnogo bitnija lakoca koriscenja, rasprostranjenost POS terminala, aplikacija i naravno da nema nikakve provizije... Izracunaj koliko gubis ili dobijas na kursu u odnosu na neke svoje druge nepotrebne izdatke, meni je to zaista "sica".
Nekad i 2000e godisnje - mislis da treba za tu sicu da koristim Telenor?
Telenor jeste super kada nemas previse ino placanja, ili konverzija valuta, pa platio 300 za Progresiv ili provizije za Starter, nije bitno - naspram lakoce koriscenja. Mojima recimo je TB (Starter) extra. Sestru nisam ni hteo da teram da prebacuje platu u MB za 5000din, kada sam video koliko vremena su moji izgubili kada su penzije prebacili :(
Ali TB nema ni 10% bankarskih usluga, nema Visa kartice, nema Gold/Platinum kartice, samo EUR i RSD mogu da se uplate/podignu (bez da se gubi vreme do Airport City-a, a ipak nekima trebaju i druge valute), samo 6 valuta podrzava (OK, realno.... mozda sam jedino fizicko lice, sem radnika japanske ambasade, kojima je trebao JPY, ali sam siguran da dosta njih zeli HRK, BAM, CZK i SEK).
Podrksa je gora od nula, ako ti treba nesto dalje of FAQa i najosnovnijih stvari (call centar ako predjes limite za placanja recimo). Upravo se dopisujem sa trojicom, koji su imali probleme sa refunds na TB MC, jer TB uopste ne zeli da se ukljucuje u chargeback, kada roba ne stigne ili ne pogresna...
Putno osiguranje pokriva 30 dana godisnje samo! (vecini nebitno, ali kada si ozbiljan korisnik to je kao da nemas osiguranje). Pokrice je 10.000e samo.

Sve ovo gore sto sam ti pomenuo ja u Kombank i u Intesi imam FREE, i jos vise od toga (pokrice 365/6 dana u godini na 35.000e, dodatne kartice sa pokricem besplatno, kurs 30-35 para bolji od TB, isto imam u KB uplate/isplate EUR na bankomatu, ali sam blizu, sto je retkost ipak..). Skroz free. OK, neko bi morao da plati 300/310+, ali ima opcija.

Imam racune u jos 2 banke trenutno, koje aktivno koristim (AIK jer tamo imam jos bolji kurs, i Piraeus zbog cashback-a od 2%). Mozda bi cak i u Sberubanci uzeo Platnu Super Karticu, zbog 4-5% cashbacka za ino placanja i placanja putovanja tokom leta/zime (cesta akcija), ali me mrzi da se cimam za 5-6000.

I to jos nije dovoljno! Treba mi jos 3-5 usluga, kojih u nasim bankama nema :( A znam ljude kojima treba vise usluga nego meni (meni uopste ne trebaju krediti, niti se iskreno dobro razumem u njih, niti investiranje, escrow, garancije...).

Stigao mi danas izvod na mail, 595 din redovno mesecno odrzavanje i 100 din za koriscenje in-house softverskog resenja (OfficeBanking).
Prvi put mi stoji to za OfficeBanking na izvodu, smeju li oni to tek tako da dodaju bez ikakvog prethodnog obavestenja?
Mislim *mjau**mjau**mjau**mjau* mi se za 100 din, ali je dzukacki.
Izmena je najavljena pre 3-4 meseca jos. To je za temu o IT Preduzetnicima pre.
 
Stigao mi danas izvod na mail, 595 din redovno mesecno odrzavanje i 100 din za koriscenje in-house softverskog resenja (OfficeBanking).
Prvi put mi stoji to za OfficeBanking na izvodu, smeju li oni to tek tako da dodaju bez ikakvog prethodnog obavestenja?
Mislim *mjau**mjau**mjau**mjau* mi se za 100 din, ali je dzukacki.

da, da... to sam i ja juce video... mesecno mi ode 10e na intesu, sto na odrzavanje, sto na proviziju za placanje preko office bankinga...
 
Ja vam predlazem da razmislite o KomBank Expert Set paketu za firme onda.
Ukupno kosta 999 din, ALI dobija se i Premium Set besplatno za fizicko lice, i ima mBanking za firmu!

Dakle, 999 kosta sve zajedno. Fenomenalan kurs za fizicka lica (ne znam kakav je firme, ali moracu da otvorim i tamo i provericu, bas zbog ovih novih troskova kod Intese), Premium Set ima dosta stvari u ponudi...
Kod Intese ako se ne varam 600din racun (retko ko od nas ima preko 10 placanja mesecno :D), plus 100din eBanking, plus 300din Hit Racun, plus aktivacija eBankinga je sada 3500! - isto 1000din mesecno, plus aktivacija eBankinga, ali nema mBanking :)
 
da, da... to sam i ja juce video... mesecno mi ode 10e na intesu, sto na odrzavanje, sto na proviziju za placanje preko office bankinga...

Ako ti kažem da ja svakog meseca Intesi dam mnogo više od toga, da li to znači da je Intesa loša banka ili da imam mnogo više transakcija?
Imaju ubedljivo najbolji redovan kurs za kupovinu EUR za pravna lica. U prethodnoj banci sam uvek imao cenkanje, pa spajanje više računa da bih kupio veću količinu EUR I slično. Ovde za svaki iznos dobijam korektan kurs.
Jedino me duša boli kada vidim proviziju na POS terminalu...

Uodate: htedoh reci da na toj razlici u kursu pokrijem sve troškove.
 
RF i SoGe imaju bolji kurs za pravna lica. Kod SoGe-a mislim da treba staz ili promet.
Kod RF je standard.

Ali RF i Intesa tipicni kursevi su previse losi za vece sume, da se ne cimas i trazis bolji!

BTW, za sta ti trebaju EUR? Ako je za sluzbeni, dozvoljeno je i da isplatis u RSD, pa neka fizicko lice kupi EUR samo, sigurno dobija bolji kurs.
Ako je za debitnu karticu, posto je kurs prilicno stabilan, bolje je pravdati troskove sa kartice fizickog lica.
Jedino da je za placanje vani -
:D Posto forum mjauce taj izraz ;)
 
Poslednja izmena:
Za plaćanje ino dobavljačima. U Intesi elektronski kupiš koji god iznos (može i jedna ino dnevnica od 50e) za kurs koji je u najgorem slučaju +0.4% od srednjeg. Kakva je situacija za RF i SG?
 
Nazad
Vrh Dno