Šta je novo?

Banka Intesa

Intesa jeste oronula bas za 21. vek, ali zna trziste. Gro njenih korisnika ocigledno hoce salter, papir, opipljivo nesto.. da ne cene zaposlene, dali bi im otkaz i zamenili ih e-resenjima :D
Sta su uradile banke koje su se digitalizovale? Pa prva je i dalje u istm minusu svake godine (hmm, hmm :D), druga je previse sitna, ostale nemaju sve usluge na bakomatima, ili na svim bankomatima..

Od kad Intesa nije Miskoviceva, daleko je od dominantne. Samo ima i dalje najvecu aktivu valjda, ali cak ni po zaradi mislim da nije #1 stalno, a ranije je odskakala od svih ostalih (do mere da je imala preko pola profita celog bankarstva jednom).


Doduse, da nije jedina banka cija me kartica nije izneverila, odaaaavno bi se mi pozdravili :) Uzjendo je jedina banka, koja je imala sva tri brenda kartica, i sve moguce bankarske proizvode kod nas. Vise te stvari nisu bitne, tako da... cao im :)
 
Dominantna je a to se vidi i kroz da bezmalo svaka radnja daje mogucnost placanja na rate samo preko njihovih kartica.
Drugo vezano za zaposlene,kompanija koja tovari svoje radnike prostim,manuelnim bespotrebnim poslom ne ceni svoje zaposlene(moje misljenje).To je MacDonald's logika, dizi fritezu,spustaj fritezu,lako zamenljiva i jeftina radna snaga.Sta ce ti roboti i automati ako ima jos uvek dovoljno jeftine radne snage koja nema neki narocit izbor na trzistu rada, a poslodavac nema rizik da odes kod konkurencije za veci novac.
A TB je u minusu,zato sto je bankarsko trziste prezasiceno ovoliko banaka nema ni u pojedinim zemljama EU slicne velicine i broja stanovnika,a mnogo dinamičnije i zivlje ekonomije.Dosli su medju poslednjima,kupovinom srpske KBC koja je bila mala banka.Onda imas navike,administraciju da menjas banku,vecina ljudi je inertna ako nema neki izraziti motiv za promenu.
 
Poslednja izmena:
Dominantna je a to se vidi i kroz da bezmalo svaka radnja daje mogucnost placanja na rate samo preko njihovih kartica.
Nije ni 25% onoga sto je bilo pre 10ak godina. (broj radnji)

A TB je u minusu,zato sto je bankarsko trziste prezasiceno ovoliko banaka nema ni u pojedinim zemljama EU slicne velicine i broja stanovnika,a mnogo dinamičnije i zivlje ekonomije.Dosli su medju poslednjima,kupovinom srpske KBC koja je bila mala banka.Onda imas navike,administraciju da menjas banku,vecina ljudi je inertna ako nema neki izraziti motiv za promenu.
TB ima 400.000 korisnika, daleko je od male za nase trziste. Nego je u minusu jer je digitalna banka totalna piglust za nase trziste jos uvek, a oni koji je koriste, NISTA ne placaju uglavnom ;)
 
Ma Intesa je savrsena, za moje potrebe, besplatan devizni racun i besplata VE.
E sad, posto ja na racunu imam samo evre,
a uskoro ce mi treba ti uglavnom dinari, zanima me koje mi je najbolje resenje, a da izgubim sto manje?
Da li da placam direktno karticom, da li da podignem evre pa da odem u neku menjacnicu i zamenim za dinare, ili nesto trece?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema tu previse mudrosti, konverzija po kursu pa kako kad.Menjaj onoliko koliko ti treba.Koristim online menjacnicu, ali imam HIT racun.
 
Intesa ima dobar online (takozvani NET) kurs... Tako da ti se to najvise isplati ako uzmes u obzir cinjenicu da to mozes da odradis iz fotelje... E sad tu uracunaj odrzavanje dinarskog racuna i mozda online bankinga (ako se placa, ja mislim da ga ne placam)...
 
Juce ugasio dva racuna i kartice u Intesi posle 15 godina. Traje oko 6-7minuta ako nekog zanima :p
 
Ako si stalno zaposlen i primaš platu na tekući, zanima me šta si odabrao kao alternativu. I ja razmatram da ih napustim.
 
Rajfajzen.
Prevashodno jer su mi blizu, imaju uplatu na bankomatu kao i upl/isp u devizama i jos stosta, sve im je jednostavno i radi kao sat. Jedino sto im neke stvari kostaju ali ima cenovnik pa svako vidi svoju racunicu. Meni su se uklopili.
Ako te nesto konkretnije zanima, pitaj.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, tek treba da im pogledam ponudu, pa ću da pitam.
 
Рајфајзен јесте скупа,скупља,али ме Интеза већ одавно разочарала ,што се тиче мојих потреба.Сваки клијент је посебан на свој начин и увијек сам за то да се нађе банка која ће најбоље функционисати,без много перипетија,чекања,стреса,док ће цијена одржавања рачуна бити у средини или при крају свега тога.
 
RF nije opcija Kibiceru, mali izbor kartica, SVE kartice (sem Dine :D) se naplacuju posebno (100+ kosta osnovna Visa Electron), ima provizija za sva ino-placanja i sto je najgore:
- nije postojeci klijent, odrzavanje deviznog se naplacuje 600din onda! (tj. tekuci + devizni je 600, ali kartice su PREKO toga)

A i nesto su se izmenili zadnjih meseci, kao da gledam SDK ili neku drzavnu sluzbu iz 80ih u dve poslovnice u centru. Uopste nemam utisak da sam u RF vise.

@Kibicer, isprobaj KB. Jeste da uplata ima samo na jednom bankomatu u BG, ali isplate EUR rade na vise njih. Ima opcija kartica vezanih za devizni, bez ino provizija, ima svih mogucih kartica (sem Amexa :)), i sa osiguranjem, app je mnogo bolji od Intesinog, kurs isto.
Malo ce ti trebati uhodavanje, ali to je to.

Telenor bi ti predlozio, ali mislim da ti ne zadovoljava sve potrebe.
 
Poslednja izmena:
Hvala alfa, kartice su mi stvarno najvažnije, Android app, broj besplatnih dinarskih transakcija. Uplata/isplata eur na bankomatu je veliki plus, makar i na jednom, jer Intesa ima nula :D
Imam račun u TB, i flexi u AIK - pratim temu :)
 
RF nije opcija Kibiceru, mali izbor kartica, SVE kartice (sem Dine :D) se naplacuju posebno (100+ kosta osnovna Visa Electron), ima provizija za sva ino-placanja i sto je najgore:
- nije postojeci klijent, odrzavanje deviznog se naplacuje 600din onda! (tj. tekuci + devizni je 600, ali kartice su PREKO toga)

A i nesto su se izmenili zadnjih meseci, kao da gledam SDK ili neku drzavnu sluzbu iz 80ih u dve poslovnice u centru. Uopste nemam utisak da sam u RF vise.

@Kibicer, isprobaj KB. Jeste da uplata ima samo na jednom bankomatu u BG, ali isplate EUR rade na vise njih. Ima opcija kartica vezanih za devizni, bez ino provizija, ima svih mogucih kartica (sem Amexa :)), i sa osiguranjem, app je mnogo bolji od Intesinog, kurs isto.
Malo ce ti trebati uhodavanje, ali to je to.

Telenor bi ti predlozio, ali mislim da ti ne zadovoljava sve potrebe.

Bajata informacija, Visa Electron u Rajfajzen Paket racunu se ne naplacuje niti odrzava kao ni kartica ovlascenog lica.

Klasican devizni racun se placa mesecno odrzavanje sto je shit. Ali se ne placa deviznracun vezan Visa Virtuon internet karticu.

RF je radio restajling svojih poslovnica, fazon u totalnom minimalizmu ali daleko od toga da je retro-soc.

Ino placanja imaju 1% provizuju.


Od kartica imaju debitne (Visa electron, Virtuon i Dina) i kreditne (Visa Revolving, Gold, Mastercard Installment i Mastercard WEB kreditna)
 
Poslednja izmena:
Zato je odrzavanje racuna 600 rsd.
 
Sve pada u vodu kada ima ino provizija.
 
Ako Intesa to uvede prelazim u 3. banku i tako redom. Nije mi zbog par eur, nego princip... zato sam napustio telenor


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Zato je odrzavanje racuna 600 rsd.

600din je najskuplje odrzavanje u Srbiji sa deviznim racunom :) ali treba reci da je paket bez deviznog racuna 250din sa klasicnom paletom usluga besplatnim online placanjima i besplatnim debitnim karticama. Sam devizni postoji kao opcija i mescno kosta 350din.

Niko ne tvrdi da je Rajf povoljan u svakom aspektu niti da je uopste povoljan, ali neko moze da nadje racunicu zavisno od licnih potreba, blizine eksopoziture i ostalih usluga.
 
Sa malim deviznim prometom (za kartice) je fina banka.

Ovako je preskupa. Nije najskuplja... ali je mnogo skupa.
 
Ljudi sta je sad ovo?
Bilo pokusao da kupim nesto na netu direktno sa karticom ili da prebacim pare na skrill odmah me prebaci na intesinu stranicu kao da potvrdim putem sms?
Ja ni ne znam gde salje taj sms cak ni ne znam koji mi broj tamo kod njih, da li mogu da promenim broj telefona preko neta ili moram otici tamo licno?
 
Možeš sigurno da promeniš broj telefona, ali je neophodno da odeš u poslovicu. To funkcioniše već više od godinu dana.
 
Istekla mi je visa internet kartica, da li se naplacuje nova?
 
Ljudi sta je sad ovo?
Bilo pokusao da kupim nesto na netu direktno sa karticom ili da prebacim pare na skrill odmah me prebaci na intesinu stranicu kao da potvrdim putem sms?
Ja ni ne znam gde salje taj sms cak ni ne znam koji mi broj tamo kod njih, da li mogu da promenim broj telefona preko neta ili moram otici tamo licno?
Udji u e-Banking, i onda mislim da bese Usluge ili Licno, mrzi me da proveravam :)
Tu negde ti je podesen broj telefona. Ne mozes menjati primarni broj online, ali mozes videti koji ti je podesen. Tesko da si dao broj koji nije tvoj ;)
 
Mislim da mi stoji stari broj.
Tako da cu otici danas do banke da vidim sta se desava :).
 
Pa pogledaj prvo u eBankingu, zasto da ides do Banke ako ne stoji stari :)
Doduse, mogao si i probati da platis, biras SMS OTP, ako ti ne stigne SMS - ides do banke ;)
 
Jedina banka koja nema besplatni odlazni sms,podizanje sa bankomata i placanje na pos terminalima.
 
Na ovo sam mislio:
Besplatna SMS obaveštenja
O isticanju ili promeni iznosa vašeg dozvoljenog prekoračenja po tekućem računu ili neizvršenju nekog od vaših trajnih naloga
O potrošnji po kreditnim karticama, uplati na tekući račun ili uplati iz inostranstva na devizni račun i potrošnji po svim platnim karticama u inostranstvu (osim American Express)
 
Vrh Dno