Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Takodje planiram da ga uzimam preko mts-a. Ugovor mi istice za manje od mjesec dana. Produzavacu ga samo sto jos ne mogu da odlucim dal da uzimam ovaj alcatel ili huawei g300.
 
Pa naravno ovaj. :D Jedino ako ces se igrati sa custom romovima uzmi g300. Ostalo sve na strani alkice ;)
 
Izgleda da mi je neispravna navigacija. Instalirao sam Igo sa mapom Srbije, ukljucen mi je GPS, a u gornjem levom uglu vrti se non-stop satelit i pored njega pise "Trazenje GPS signala". Ne moze da me locira gde se trenutno nalazim. Kada kliknem na satelit pise"Broj raspolozivih satelita: 0". Probao sam tako da ga drzim sat vremena, aki ne vredi, non-stop trazi satelit. Zatim sam sa google play-a skinuo GPS test, gde mi takodje kaze da vidi 10-11 satelta ali je trenutno aktivno: 0! Da li je neko imao slican problem ili zna o cemu se radi. Moram da budem siguran da je neispravan GPS pre nego sto ga odnesem na reklamaciju. Telefon sam kupio na pretplatu u MTS-u.
 
Poslednja izmena:
Druze i ja sam imao tih muka dok nisam resio problem.

Za prvi put kad treba da ti pronadje satelit,potrebno je malo vise vremena. I najbitnije ti je da stojis u mestu.

Drugi naredni korak ti je da skines aplikaciju gps fix,pokrenes je,i sacekas je da pokrene fix.

Treci korak ti je da telefon rutujes,i izmenis gps.config fajl na srpsko podrucje. To ces odraditi tako sto ces skinuti program fastgps i tako izmeniti.

Cetvrta opcija ti je da skines program gps status,ides na tools,pa manage A-GPS state,zatim ides na reset,pa na download (za ovaj download ti je potrebna internet konekcija),ali ne brini se,za ovaj postupak ti ne skine ni pola dinara kredita ako ides preko mobilnog interneta.

Ove sve opcije sto sam ti nabrojao odradi samo ako nece prethodna opcija da radi kako treba. Ako to ne pomogne,onda nosi telefon u servis ;)
 
Hvala "grešna kutijo":) Probao prve dve opcije, ne vredi. Skinuo sam aplikaciju gps fix, odradio mi je 15 minuta brojeci sekunde unazad i ispisao na kraju "no fix". Pokrenuo sam ponovo "start fix" ali opet isto, ni to nije to. E sad, treca opcija: skinuo sam program fastergps a ne fastgps, jer samo i nudi faster gps. Kada sam ga pokrenuo ispise sledece"Rooted android reqired Either the su binary could not be found or you did not allow root permission for FasteGPS. This can happen when your device is not rooted. i izbacuje ime sajta www.cyanogenmod.com na koji kada odem ne vidim sta bih trebao da uradim. Ako moze pomoc sta dalje pre nego sto krenem na zadnji korak.
 
Pa treba ti rutovan telefon za tu opciju jer edituje fajl u sistemskom folderu
 
Dvoumim se da li da uzmem Alcatel OT-992D (MixNet M za dinar) ili OT-997 (Mix 1250 za dinar) preko MTS-a, kao stari korisnik. U principu, više mi odgovara MixNet M, to mi završava sve što mi treba, ali ipak je 997 bolji telefon. Kakva je situacija sa bloatwareom na 992D? Ako nema previše gluposti koje zauzimaju memoriju, verovatno bih njega uzeo, u suprotnom 997.
 
Dvoumim se da li da uzmem Alcatel OT-992D (MixNet M za dinar) ili OT-997 (Mix 1250 za dinar) preko MTS-a, kao stari korisnik. U principu, više mi odgovara MixNet M, to mi završava sve što mi treba, ali ipak je 997 bolji telefon. Kakva je situacija sa bloatwareom na 992D? Ako nema previše gluposti koje zauzimaju memoriju, verovatno bih njega uzeo, u suprotnom 997.
Nema nesto "bloatware-a" na 992D, radi se o prakticno cistom ICS 4.0.4 Androidu. Ima par aplikacija tipa "Kurir" i slicno koje su preinstalirane ali se to da ukloniti, posebno ako rutujes telefon.
 
A može li da se deinstalira to smeće bez rutovanja? Ne bih ništa čačkao, maltene sam unakazio svoj LG GT540 neuspešnim rutovanjem. Rekao bih da je 512mb rama kod 992D puna kapa, ali 1giga na 997 zvuči baš lepo... Još jedno pitanje samo, je li ekran ok u smislu odziva, preglednosti, boja...
 
imam ovaj fon vise od 20 dana..najvise sam ga uzeo radi 2 sim kartice..hoceli mi neko reci gde se podesava staticka ip adresa..
 
tamo gde kucaš password za wifi konekciju, čekiraš advanced options
 
mreza je zasticena samo po mac adresi..ali su adrese staticke..sacu da probam.. ali mislim da to nisam mogao naci..
 
Druze,probaj odradi ovaj cetvrti korak.

Za taj korak ti ne treba root,samo odradi kako sam ti rekao. Sto se tice skidanja kredita sa neta,u pitanju je svega 8 kb kojih se skine,to ti u prevodu izadje negde oko 20 para na racunu.

Meni je to pomoglo. Satelit nakon toga mi pronadje za manje od pola minuta
 
Na google play-u ima vise programa GPS status, ovaj koji sam ja skinuo uopste nema opciju tools, nije problem za net, imam wifi u stanu. Kazi mi tacno sta treba da uradim, da li treba da imam internet konekciju da bih koristio Igo navigaciju? I da li uopste moze da fiksira satelit dok sam u stanu?
 
Ovo je aplikacija:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lY2xpcHNpbS5ncHNzdGF0dXMyIl0.

Ovo je upustvo te aplikacije:



Prostije od ovoga da ti objasnim ne mogu.

Internet ti je potreban samo na tren,dok ovo uradis,i dok ne pronadje satelit (to je brza varijanta). Kada ti satelit normalno nadje,iskljuci povezivanje na net,pokreni Igo ili sta vec koristis,i navigacija je spremna.

Ovim postupkom si miran jedno 3-4 dana,posle toga opet odradi ovu proceduru (tj resetuj podesavanja za A-GPS,i skini dodatak za njega,i radice kako treba)

PS. Naravno da navigacija moze da radi bez interneta,ovo sam ti napisao samo kako brze da pronadjes satelit ;)
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam program GPS status, medjutim ja vidim samo kompas na ekranu, ispod koga se vrti krug gde kaze "looking for gps position". Nigde ne vidim taj "Menu" taster niti imam ideju gde se nalazi, probao sam da nadjem ali ne vredi.
 
Druze na telefonu imas tri dugmica



Zadrzi malo duze dugme koje sam ti uokvirio,tu ides na podesavanja,i posle radis kako sam ti napisao.

Stvarno vise od ovoga ne mogu prostije da ti objasnim

PS. Ovo dugme sto malo duze zadrzis- uspomoc njega ulazis u podesavanja za bilo koju aplikaciju,ne samo za ovu,da znas ;)
 
Nisam znao za to. Probao sam kao sto si sve rekao i kao sto pise u uputstvu, ali ne vredi. Ne radi. "ebem ti i ovaj alcatel kad ga uze, na g300 svima radi...a dvoumio sam se. Inace, brat ima iphone i rece mi ako me locira na google maps, onda mi radi gps. Probao sam i locira me gde se trenutno nalazim. Sta to znaci ustvari? Sta ce mi reci ovi shabani u telekomu mogu samo da zamislim, nista od reklamacije.
 
Brate resetuj telefon onda. Mora da ti proradi sigurno,samo odradi onako korake kao sto sam ti rekao.
 
vidim da su te svi iskulirali za pitanje jel možeš u stanu da hvataš satelite, naravno da ne možeš, tj i ako možeš to nije podrazumevano i sa slabijim prijemnicima nećeš moći. napolju se testira gps.
to što te maps nađe ne mora ništa da znači jer on može da te locira na nekoliko načina (gsm signal, wifi, gps)
 
Ja sa 992d mogu u stanu da uhvatim gps kada je telefon pored prozora. Potvrđujem da gps status & toolbox radi odlično posao. Ipak, da ne grešim dušu, iGo mi je radio bez problema i hvatao je satelite veoma brzo bez ikakvih drugih aplikacija.
 
Ja nisam mogao da uhvatim satelite u stanu. Nije hteo ni pored prozora.

Za prvo lociranje sam proveo desetak minuta napolju, stojeći u mestu i "lock-irao" je satelite. Koristio sam aplikacije GPS status i GPS test.

Posle ovog, kada uključim GPS ili Igo lock-ira ih za minut-dva.
 
Ne vredi, probao sam sve, resetovao telefon, izasao na terasu, ukljucio wifi, pokrenuo GPS status, resetovao pa download-ovao "gps data" i tako po nekoliko puta...ali ne vredi, ne moze da locira satelite, odnosno ne moze da se poveze ni sa jednim od njih. Onaj treci korak koji si naveo necu da radim, tel. mi je u garanciji i necu da ga rutujem, pa cak i kad bi mi proradilo tada. Vidim da kod vas svih radi, a niko nije rutovao telefon. Nosicu ga u mts pa cu videti sta ce mi oni reci ili cu zvati njihov call centar, videcu vec.
 
pridruzujem se klubu 992D. upravo je stigao sinu da se igra.:wave:cheers
 
Ne vredi, probao sam sve, resetovao telefon, izasao na terasu, ukljucio wifi, pokrenuo GPS status, resetovao pa download-ovao "gps data" i tako po nekoliko puta...ali ne vredi, ne moze da locira satelite, odnosno ne moze da se poveze ni sa jednim od njih. Onaj treci korak koji si naveo necu da radim, tel. mi je u garanciji i necu da ga rutujem, pa cak i kad bi mi proradilo tada. Vidim da kod vas svih radi, a niko nije rutovao telefon. Nosicu ga u mts pa cu videti sta ce mi oni reci ili cu zvati njihov call centar, videcu vec.

Čoveče makni se od wifi i uključi mobile data izadji napolje negde na čistinu, očajno je bilo vreme ovih dana što može da bude problem meni je trebalo čak 11 sekundi, a inače bude za dve-tri... Otkači ove dve stvari kao na slici :

uploadfromtaptalk1361622998448.jpg

Nalazi se u settings telefona > location service

Ako ni to ne uspe, a niko nije pomislio na to, jer ako ti google maps radi, površno sam prelistao, onda možda nešto nije u redu sa iGO... Ne znam kako neko nije pomislio na to...

Jer ako tebi radi na Google Maps i locira te, ima glatko da te odbiju u servisu, jer nisu oni dužni da popravljaju telefon ako ne radi sa nekim programom... Još ako ga odneseš pozdravi se sa telefonom na jedno minimum 15 dana, a maksimum jedno 45 dana...
 
Ne nosi telefon na popravku, nije pokvaren. Ja u gradu znam par lokacija gde mi se gubi signal. Dakle i to je moguće. Pravac park, uključi 3g i gps alatke koje su ljudi ovde predložili. Uhvatićeš signal sigurno, budi strpljiv.
 
Novi TWRP za naš fon. Uspešno radi full nandroid backup uključujući custpack particiju.

Kod:
http://www54.zippyshare.com/v/40439495/file.html

Potrebno je da vam je fon rutovan.

Stavite fajl iz linka na root memorijske kartice.

Instaliraje Mobile Uncle MTK Tools sa marketa i pratite skrinšot.

33db8bbe-df06-41fe-a3a9-34982d40642e_zps7f2d6e5c.jpg


c98c6911-6033-4073-8d0c-7603facaf8dc_zps7764648d.jpg


Kad vas pita da rebootujete u recovery kliknite ok i to je to.

Napomena: Factory reset bi sad trebao da radi i sa telefona
Napomena 2: Ja sam morao dva puta da ponovim postupak jer iz prve nije uspeo iako nije izbacio nikakvu grešku tako da bez panike ako ne budete odmah mogli da uđete u recovery.
 
Poslednja izmena:
Ne nosi telefon na popravku, nije pokvaren. Ja u gradu znam par lokacija gde mi se gubi signal. Dakle i to je moguće. Pravac park, uključi 3g i gps alatke koje su ljudi ovde predložili. Uhvatićeš signal sigurno, budi strpljiv.

E hvala Vam ljudi, uspelo je. Otisao sam u park, ukljucio 3g, ukljucio program gps status, resetovao pa dowload-ovao parametre. Cekao sam 3 do 4 minuta samo, i uhvatio je/fiksirao 10 satelita od 12. Posle sam ukljucio Igo i nasao me je za 10 sekundi, radi probao i u kolima. U stanu ne moze da me locira, moze tek kada izadjem na terasu, ali kome treba navigacija u stanu. Ono sto me sad interesuje je da li je vama gps stalno ukljucen, odnosno da li ce izgubiti parametre kada ga iskljucim. Cuo sam da trosi malo vise bateriju ako je gps bas stalno ukljucen. Nisam ga gasio danas ceo dan jer se bojim da ce izgubiti parametre ako ga ugasim. Jos jednom, veliko hvala
 
Nazad
Vrh Dno