Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

milrek76

Cenjen
Učlanjen(a)
17.12.2012
Poruke
10
Poena
155
Danas se u mts-u pojavio i ovaj telefon.Ajmo utiske , ako ga je neko pazario, i da li je bolje uzeti ovaj telefon ili 997 ?
 
Super telefon za te pare , razlika izmedju njega i 997 je u kameri i ramu , 997 ima 8 MP i 1 GB a 992 5 MP i 512 rama, ekran ja na 997 4,3 a na 992 4 inca.Imaju isti CPU i graficku.
 
Na sajtu piše dualcore, a na pominje se dualsim. Obzirom da jurim dualsim android, ovo mi izgleda dosta bolja opcija od prestigia. Videću danas da li ga ima u mtsu, da se poigram malo..
 
"D" u oznaci znaci da je dualsim, a i u samom opisu na sajtu mts-a pise da je dualsim. Zanimljivo je da u mts-u bez ugovorne obaveze kosta 21.000 a u Gigatronu i drugim vecim maloprodajnim lancima kosta 23.490 din. Ne secam se da sam nekad video da telefon kod operatera manje kosta nego u radnjama.
Inace, nisam uzivo video 992d ali na slikama mi je fizicki mnogo lepsi od 997. Samo da ima 1GB ram-a bio bi extra telefoncic za te pare, ali krastavac. uvek ima neko "ali" ;)
A sto se tice kamere, skoro sam siguran je u praksi ista kao i kod modela 997. Jedino ce oni koji se pale na megapiksele da "primete razliku".
 
"D" u oznaci znaci da je dualsim, a i u samom opisu na sajtu mts-a pise da je dualsim. Zanimljivo je da u mts-u bez ugovorne obaveze kosta 21.000 a u Gigatronu i drugim vecim maloprodajnim lancima kosta 23.490 din. Ne secam se da sam nekad video da telefon kod operatera manje kosta nego u radnjama.
Inace, nisam uzivo video 992d ali na slikama mi je fizicki mnogo lepsi od 997. Samo da ima 1GB ram-a bio bi extra telefoncic za te pare, ali krastavac. uvek ima neko "ali" ;)
A sto se tice kamere, skoro sam siguran je u praksi ista kao i kod modela 997. Jedino ce oni koji se pale na megapiksele da "primete razliku".
Da ima 1 GB zvao bi se 997D a ne 992D, posto je to jedina stvarna razlika.
 
Još samo da saznamo da li su obe kartice zaključane na MTS i da li se telefon može otključati.
 
Nema šanse da je zaključan.... pogotovu što je dualsim. Ko normalan zaklnučava dualsim telefon .....
 
@MagicMaster ali je moguce npr.da je sim 1 zakljucan na mts,a sim 2 je free,to vec moze biti,a da su obe na mts je nebuloza,onda nema svrhu dual sim ;-)
 
Poslednja izmena:
"D" u oznaci znaci da je dualsim, a i u samom opisu na sajtu mts-a pise da je dualsim. Zanimljivo je da u mts-u bez ugovorne obaveze kosta 21.000 a u Gigatronu i drugim vecim maloprodajnim lancima kosta 23.490 din. Ne secam se da sam nekad video da telefon kod operatera manje kosta nego u radnjama.
Inace, nisam uzivo video 992d ali na slikama mi je fizicki mnogo lepsi od 997. Samo da ima 1GB ram-a bio bi extra telefoncic za te pare, ali krastavac. uvek ima neko "ali" ;)
A sto se tice kamere, skoro sam siguran je u praksi ista kao i kod modela 997. Jedino ce oni koji se pale na megapiksele da "primete razliku".

Ispravi me ako grešim, ali mislim da cena koju mts navodi ("bez ugovorne obaveze") se ne odnosi na cenu kod njih, već se misli na slobodnu prodaju telefona.
 
Na sajtu piše dualcore, a na pominje se dualsim. Obzirom da jurim dualsim android, ovo mi izgleda dosta bolja opcija od prestigia. Videću danas da li ga ima u mtsu, da se poigram malo..

Nema ga u MTSu ( Niš ) . Ja bio jutros da pogledam 997 i njega nema. Imaju cak i listu čekanja za njega :) .
Ali pošto se 992d pojavio u katalogu danas , trebalo bi ga očekivatu narednih dana.
 
Ispravi me ako grešim, ali mislim da cena koju mts navodi ("bez ugovorne obaveze") se ne odnosi na cenu kod njih, već se misli na slobodnu prodaju telefona.

Na sajtu lepo piše i ništa nije dvosmisleno: " Telefon možete kupiti i po maloprodajnoj ceni od 21.000,00 dinara, bez ugovorne obaveze. "
 
@MagicMaster ali je moguce npr.da je sim 1 zakljucan na mts,a sim 2 je free,to vec moze biti,a da su obe na mts je nebuloza,onda nema svrhu dual sim ;-)

To sam i ja pomislio ali mi je nešto prošlo kroz glavu. Ako se dobro sećam, MTS je već nudio DualSim telefon i jedna kartica je morala da bude pripejd a druga postpejd sim MTS kartica. To je bilo pre Android telefona pa ne znam da li je moguće zaključati i Android telefon (pogotovo dve kartice).

Ispravka: Ako je tako kako vialle kaže to budi nadu da telefon nije zaključan. Ne verujem da su jedan deo isporuke zaključavali a drugi ne.
 
Poslednja izmena:
Ne nadjoh na GSMAreni. Gde vidite da ima pola giga RAMa?
 
Evo ga i prvi test na ruskom je pa prevodite , a ionako ce mobilni svet uskoro da ga prevede i stavi na njihov sajt.

Ukratko isti telefon kao 997D samo sa manje rama i slabijom kamerom, u svakom slucaju ko nema nameru da istalira mnogo programa i nece opteretiti mnogoi ram memoriju ovo je odlicna kupovina.

U Nemackoj je 20 evra jeftiniji od 997D

http://www.mobile-review.com/review/alcatel-ot992d.shtml
 
po meni je premala razlika u ceni, tj 997 je previše jeftin, da bi ovo bila dobra kupovina
 
Pa sad, manji je, nema on screen buttons, kamera je na 997 u najbolju ruku average tako da i nije neki plus, osim rama ostalo je isto, plus je sto je ponudjen kao dual sim preko operatera uz pristupacne cene.
 
Pa sad, manji je, nema on screen buttons, kamera je na 997 u najbolju ruku average tako da i nije neki plus, osim rama ostalo je isto, plus je sto je ponudjen kao dual sim preko operatera uz pristupacne cene.

Cak mi se cini da je ovaj model mnogo lepsi od 997 ;)
 
Ima i manji ekran koliko vidi ... 4 inča ....

MTS retko kada zaključava telefone, kada nisu zaključali 997 koji je singleSIM, tek nema razloga da zaključaju DualSim ...
 
Ali nema on screen btns, tako da ima full rezoluciju uvek na raspolaganju + ima veci dpi + dual sim + jeftiniji 6000din u paketu mix net M ( a taj paket mi nekako najvise ide uz ove telefone :) ). Ovo definitivno moze biti bolja kupovina od 997. A razlika u Ram memoriji i nije nesto preterano bitna i mnogo vecu ulogu za sada kod Androida igra dobar SoC i kakav je GPU (citao sam malo o ovom mediaTeku i mislim da nije uopste los, mozda najbolji izbor za te low end telefone).
E sad samo morate videti da li vam odgovara sveobuhvatan kvalitet aparata (izrada, odziv ekrana) - ovo mozda moze biti prepreka za one koji su do sada koristili nekadasnje top modele ( galaxy S, htc desire)
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi se svidja telefon. Posebno crni. kao i ovaj crni sa crvenim detaljima.
 
mnogo se vi zamlaćujuete tim papirnim specifikacijama, te gustina pixela, te full rezolucija, te dugmići, 50px gore dole... 6000 din je 500 din mesečno na rate, a jedina prednost mu je dual sim

btw pozdrav sa nebitnih giga rama :D
2012_12_19_12.22.53.png
 
mnogo se vi zamlaćujuete tim papirnim specifikacijama, te gustina pixela, te full rezolucija, te dugmići, 50px gore dole... 6000 din je 500 din mesečno na rate, a jedina prednost mu je dual sim

btw pozdrav sa nebitnih giga rama :D
Pogledajte prilog 102964

Iz ličnog iskustva mogu da potvrdim: tablet (jednojezgarni CPU, slabija grafička) + 512 MB + ICS = normalan rad.
P.S. Vidim da imaš uključenih mnogo, meni nebitnih, aplikacija koje jedu memoriju. Npr. meni ne treba Screenshot aplikacija ako ekran mogu da snimim pritiskom na POWER + Vol+ (ako mi to uopšte još bude zatrebalo).
 
na alcatelu ne možeš :)
 
u kojoj najnizoj tarifi ide tj,za kolko najnize para moze da se dobije na 12 ili 24 meseci pretplate?
 
mnogo se vi zamlaćujuete tim papirnim specifikacijama, te gustina pixela, te full rezolucija, te dugmići, 50px gore dole... 6000 din je 500 din mesečno na rate, a jedina prednost mu je dual sim

btw pozdrav sa nebitnih giga rama :D
Pogledajte prilog 102964

Znaci puno 1 Gb rama , imao sam pre 997 LG optimus 3D sa 512 rama i znam kakva sam sva cuda izvodio da mi ne zauzme ceo ram , uvek mi bilo slobodno jedva 50-60 mb , a sad opusteno od 300-400 bez prebacivanja aplikacija na SD.Za prosecnog korisnika taj 1 Gb rama dosta znaci , iskusni android korisnik ce se vec nekako izboriti sa tim.

Stvarno je lep telefon , posebno crno crvena konbinacija.
 
Nazad
Vrh Dno