Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Uspeo! Hvala obojici na pomoci. Uradio sam ovako:
-Izvadio bateriju
-Povezao telefon sa racunarom
-Pokrenuo program i izabrao sve sto treba i kliknuo na download, zatim potvrdio sa OK
-Otkacio telefon sa racunara
-Povezao telefon ponovo sa racunarom
-Proces krenuo
 
pa nisam džabe autor uputstva :D
 
pozdrav i od mene vidim da ste dobri poznavaoci ovih uredjaja pa da pitam i ja nesto

kupio sam ALCATEL 992d pre 5 dana i sve radi odlicno sem VIBER-a naime ja sve cujem super ali moj glas kod njih je kao neki robot i tesko me ljudi razumeju probao preko WI-FI situacija ista
preko skajpa i klasican poziv sve radi savrseno tako da bih eliminisao los mikrofon, ako neko ima predstavu sta treba da se uradi bio bih vam zahvalan .
viber sam reinstalirao vec 2 puta i stanje je i dalje isto imam HSDPA signal i dobar protok
 
Viber je upoznat sa problemom, do njih je, očekuje se update samog programa. ... ..
 
daj boze ja u tripu dea sam bakzuz i uzeo los primerak fona
 
Evo i nekih mojih utisaka, sredjivao juce kolegi sa posla 992D , kupio ga na oglsima za 140 evra.
U sustini moj 997D i 992D su isti telefoni, sa razlikom u kolicini rama u korist 997D.Telefon je malo kraci i uzi od 997D, odlicno lezi u ruci.Softver u potpunosti isti,ali do detalja su identicni.Kolega progledao posle ZTE Skate, kaze telefoni nebo i zemlja,nije mogao da veruje koliko je Alcatel brz i koliko se brzo pali :D
Videcemo ovih dana kakva mu je baterija , posto i on stalno drzi ukljucen 3G.
Jedino sto je meni malkice zametalo , to je jacina kojom moraju da se pritisnu hardverski dugmici, posto sam se sad navikao na softverske(mnogo bolje reaguju na dodir sad sam se uverio).Kad telefon stoji na stoli treba bas pritisnuti dirku da bi regovala , a par puta nije ni tako htela.Sve u svemu kome ne smeta 512 rama, odlicna kupovina.
 
Jel neko uspeo da reši bag sa zvukom poruke koji iz nepoznatog razloga prebaci na prednji zvučnik?
 
Jel neko uspeo da reši bag sa zvukom poruke koji iz nepoznatog razloga prebaci na prednji zvučnik?

Nije samo za poruke,vec i za pozive (bilo koji zvucni klip)

Taj bag mislim da ce biti resen sledeci apdejtom,zato je potrebno da se vise nas obrati njima sa ovim problemom,kako bi oni to uskoro resili.

Inace,''prividno'' resavanje problema je u restartu telefona,ili pozivanjem nekog broja,i aktiviranjem loud speakera,i odmah prekinuti poziv.

Ko prvi dozna informaciju kada ce biti apdejta,neka obavesti ovde
 
Poslednja izmena:
А шта користите за мелодије звона? Ја за месец дана коришћења нисам приметио овај баг. К ористим фабричке мелодије.

P. S. Мени смета немогућност коришћења предњег звучника за Гугл Ток већ само задњег па током разговора долази до микрофоније.
 
А шта користите за мелодије звона? Ја за месец дана коришћења нисам приметио овај баг. К ористим фабричке мелодије.

P. S. Мени смета немогућност коришћења предњег звучника за Гугл Ток већ само задњег па током разговора долази до микрофоније.

Koristim mp3 format,najcesce refren neke pesme.

Mislim ako na telefonu od 200e moram da stavljam fabricke melodije,a ne melodiju koju ja hocu,onda mi i ne treba takav telefon,mogu i Nokiu 3310 da furam.

Nadam se da ce to za apdejt popraviti
 
Nema veze sa melodijom, ja koristim fabričke pa mi se dešava
 
naravno da nemaju samo ja imam ovaj ima jos par komada 995 i svi rade kako treba samo kod mene problem u predaji dok je prijem dobar
 
Onda čekaj UpDate za Viber, napisao sam ti već gore. Ne "mirišu" se fon i aplikacija.
 
brate daj boze da si upravu ja bi pre rekao da je neko ovde stedeo na kvalitetu cheers
 
Ja ne znam da li treba da ti crtam ili šta?

Jesi li rekao da sve radi OK na Skype i na običnom razgovoru? Znači da je telefon hardverski ispravan.

Ja sam ti rekao da nisi jedini sa ovim telefonom koji se žali na viber, i da Viber zna za to.

Ako ti i dalje misliš nešto treće ....
 
Danas sam pisao Alcatelu vezano za problem dostupnosti SIM2 i problem sa prebacivanjem zvuka na prednji zvucnik... Cekamo update :)

Jutros stigao odgovor, nisam jos probao ako neko ima vremena neka uradi i javi kako je proslo...

Dear,
We sincerely apologize the inconvenience! Please try to reset your phone or upgrade your phone with one touch upgrade tool. 1.Reset your phone by accessing into menu--settings--privacy--factory data reset; Please note that user data format will erase all data from your phone (not include SD card files and current system software). 2.Upgrade your phone with one touch upgrade which can be downloaded from the following website: http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/download/one_touch_992.html

You can also refer to the following FOTA FAQ to upgrade your phone: http://www.alcatelonetouch.com/global-en/support/faq/fota.html Q3How can I use FOTA to make phone upgrade?

If the problem persists, please contact our repair center to check: http://www.alcatelonetouch.com/support/hotlines_repaircenters.html Or contact your direct dealer for help.

Should you have another request, do not hesitate to contact us. Thank you for choosing Alcatel!

www.alcatelonetouch.com
 
znajući koliko ljudi je bagom u tom njihovom softveru brikovalo 995, ne bih rekao da je 100% bezbedno.
 
@tvrdjava

Ja bih pre rekao da si ti dobio generički odgovor. Nisam siguran da postoji neko ažuriranje softvera pošto ga telefon ne prijavljuje.
 
Neka pise jos neko pa da vidimo da li je odgovor isti ili ne... necu da radim update ako moze da se brikuje...
 
Azuriranje,tj update,je moguc kada se radi preko kompa.

Sto se tice same opcije u telefonu,update je moguc tek kada ga mts pusti da moze da se odradi (neki put se to desi odmah,neki put posle kraceg vremena)

A da postoji upgrade za ovaj telefon,evo i potvrdne informacije sa njihovog sajta

 
ovo što si uokvirio je program za update, nije sam update fajl :)
 
Preko tog programa se radi update za telefon.

Pre samog update-a,ponudi se opcija za koji telefon moze,i dalje samo pratis proceduru.

Procedura traje oko sat vremena ;)
 
Meni kaze da nema nadogradnje. Koja ti je verzija firmvera? Moja je ICS 4.0.4 - MAUI.11AMD.W12.22SP.V1.F1.P9, 2012/10/29 13:24 (Kernel 3.0.13 android-bld@aclgcl-ubnt162#1 SMP PREEMPT Tue Oct 30 17:37 CST 2012).

Telefon je rutovan!

[Edit]: Update sam probao na Netbook-u. Glupi update softver je se raspakovao na 100 MB "System reserverd" particiji. Prebacio sam folder sa raspakovanim update-om na drugu particiju i sada se "nesto desava".

[Edit]: I nije neka nadogradnja. Odradio je "full wipe", skinuo 600 MB necega, instalirao i sada imam opet identican firmver kao pre "nadogradnje".
 
Poslednja izmena:
[Edit]: I nije neka nadogradnja. Odradio je "full wipe", skinuo 600 MB necega, instalirao i sada imam opet identican firmver kao pre "nadogradnje".


Zato sam i posumnjao da je Alcatel poslao generički odgovor. Da im neko pošalje mejl i pita: "Pao mi je telefon, razbilo se staklo" oni bi odgovorili: "Fabrički resetuj telefon i zameni firmver".
 
A sada moram opet i da rutujem telefon, posto vise nije rutovan. Srecom napravio sam bekap aplikacija sa Titanium bekapom
 
Znaci ova ''nadogradnja'' ispada kao stock rom,ili mozda gresim?
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno