Šta je novo?

Alcatel 992D dualsim

Pa u svakom slucaju je stock rom, iako je nesto promenjeno jer je officijalno. Iskreno, nisam ni ocekivao da ce biti update-ova za nas telefoncic.. ps. Koliko sam ja shvatio, telefoni sa 512 mb RAM ne dobijaju Jelly Bean uglavnom.
 
Pa u svakom slucaju je stock rom, iako je nesto promenjeno jer je officijalno. Iskreno, nisam ni ocekivao da ce biti update-ova za nas telefoncic.. ps. Koliko sam ja shvatio, telefoni sa 512 mb RAM ne dobijaju Jelly Bean uglavnom.

Ne slazem se sa ovom konstatacijom,jer ima dosta modela koji sa 512 mb ram memorije dobijaju JB.

Doduse jeste da je samsung u pitanju,ali ima sigurno i drugih (slika)



Mada cisto sumnjam da ce za ovaj model biti,ali i ako ne bude,bice neki kuvani rom slicnom naliku JB
 
Koja verzija Viber-a radi normalno (bez baga) na ovoj verziji cipseta MT6577?

Problem je taj da ja sagovornike cujem lepo,ali oni mene nikako,jedva da se ista razume
 
mene zanima da li jos neko sa ovim modelom ima isti problem

Ja sam razgovarao ranije preko zte skate sa dva drugara koji imaju alcatel 991 i 992d isto ih cujem kao sto ti kazes, los zvuk i usporen glas. E sada kada i ja koristim 992d nisam nisakim razgovarao. Ali verujem da je isto posto koristim alcatel i verujem da je to do proizvodjaca alcatela i da to treba da uzme u obzir viber da odkloni taj problem!
 
Ja sam razgovarao ranije preko zte skate sa dva drugara koji imaju alcatel 991 i 992d isto ih cujem kao sto ti kazes, los zvuk i usporen glas. E sada kada i ja koristim 992d nisam nisakim razgovarao. Ali verujem da je isto posto koristim alcatel i verujem da je to do proizvodjaca alcatela i da to treba da uzme u obzir viber da odkloni taj problem!

Nije to do ''Alcatela'' vec do nove verzije (apdejta) Vibera koji se ne gadja sa cipsetom koji koristi Alcatel (MT6577)

Sa tim cipsetom Viber jos nije resio taj problem,a trebalo bi da resi zasigurno.

Na skajpu video poziv radi super,tako da nije do telefona,vec do aplikacije
 
Pozdrav svima. Imam jedan problem sa widgetima. Koju god novu aplikaciju da instaliram a koja podrzava widgete tih widgeta nema nigde. Jel se desava to jos nekome?
 
Hvala puno.
 
možda si instalirao aplikacije na memorijsku, onda ne rade vidžeti.
 
ili sam lud ili nemam pojma

kako se salje muzika preko blututa sem iz fajl menadzera ot992d
 
Možeš iz nekog plejera koji ima tu opciju, npr poweramp
 
Pozdrav drustvo od novog clana na ovom foruma,i novog vlasnika ovog telefona. Naime,nov sam u svetu androida,i vec duze vreme pratim ovu temu. Video sam takodje da ste pisali o root koji moze da se odradi. Donekle razumem proceduru,ali me buni ovo oko brikovanja telefona. Citao sam takodje da je to stanje kada telefon vise ne moze da se upali,moze samo da se baci. Pitanje je moje kada se radi taj factory reset,video sam da ne treba preko setingsa,nego preko CWRP? Dakle,da li se radi nakon ove cele procedure koja je navedena,ili pre toga? Takodje me zanima da li moze to resetovanje da se zaobidje nekako? Molim ljude dobre volje ako mogu bas onako laicki da mi objasni ove stvari,jer nebih stvarno zeleo da zeznem fon jer je bas dobar
 
Koliko ja razumem, to je samo napomenuto ako se se radi vraćanje na fabrička podešavanja.

Dakle, ako dođeš u situaciju da želiš telefon da vratiš na fabrička podešavanja, vraćanje radiš iz CWM-a, a ne iz podešavanja u aktivnom sistemu.

Neka me ispravi neko ako grešim.
 
kutijagreha, upravo tako. To upozorenje je za one koji zele, iz bilo kog razloga, da vrate fabricka podesavanja, odnosno odrade wipe, a prethodno su rutovali telefon metodom koja je opisana na ovoj temi.
 
Zanima me 997D, molim vas da mi neko kaze ima li fabricki Touch pal, znaci tastatura normalna a ne qwerty i zanima me je l postoje podesavanja za VIP mrezu? I jos ako bi mi ga neko prodao sa garancijom bilo bi VRH :D
 
A što ne pitaš u temi za taj telefon?
Teško da fabrički to ima...
 
Ja omasila temu jaooooooooooo..ok hvala, pitam tamo!
 
Da li neko zna gde mogu da kupim u Beogradu silikonsku futrolu? Vidim da je neko vec pisao o tome ali ne rece gde ima da se kupi i koliko kosta...
 
Uzeo sam sa ebay ali nije silikonska, bolja je. Dobija se i lcd guard za ekran, sa postarinom je kostalo oko 1.000 dinara. Ove silikonske nadji na FB ili Kupindu...
 
Zanima me 997D, molim vas da mi neko kaze ima li fabricki Touch pal, znaci tastatura normalna a ne qwerty i zanima me je l postoje podesavanja za VIP mrezu? I jos ako bi mi ga neko prodao sa garancijom bilo bi VRH :D

Ovaj nas 992D ima qwerty tastaturu (znaci normalnu) i ima i Touch pal, u okviru koje imas i onu zastarelu kao na starim telefonima gde se tipka po nekoliko puta za svako slovo (znaci nenormalnu), pa kapiram da i 997D ima isto tako, posto su skoro identicni telefoni.
 
Ovaj nas 992D ima qwerty tastaturu (znaci normalnu) i ima i Touch pal, u okviru koje imas i onu zastarelu kao na starim telefonima gde se tipka po nekoliko puta za svako slovo (znaci nenormalnu), pa kapiram da i 997D ima isto tako, posto su skoro identicni telefoni.

Tastatura nema veze sa telefonom. Mozes da instaliras kakvu hoces sa playstora.
 
Tastatura nema veze sa telefonom. Mozes da instaliras kakvu hoces sa playstora.

Znam, brate, nego je u mojoj poruci akcenat vise bio na tome da je "normalno" diskutabilno relativna stvar, a, konkretno, u ovom slucaju, vise pitanje ukusa i onoga sto korisniku vise odgovara, pa nisam hteo dalje da sirim pricu, jer je pitanje ionako bilo upuceno za 997D.

Izvinjavam se za off.
 
I koja aplikacija za smimanje u 720p se najbolje pokazala do sada? Probao sam razne i nijedna mi se ne dopada..
 
^ Stock aplikacija najbolje snima. Prelistaj malo strane,i pogledaj podesavanja kakva treba da stavis,a mozes i po default-u
 
Nazad
Vrh Dno