Šta je novo?

Alan Wake 2

Ja kazem, stavite sve na max, pa snimite. A onda cu da vam pokazem sta niste pojacali do kraja.
Fora je sto kada u AW2 stavis ultra, sve je na max. Smanji i tu par stvari, pa eto poboljsanja. Ultra u DRD2 i CP2077 nije ni blizu max.
DLAA je ukljucen po defaultu u AW2 jer izgleda bolje i od 4x msaa. Znam ja da moze i 3 puta vise fps da se dobije, ali to nisu max podesavanja.
TAA nije dobar AA, zamuti sliku toliko da svaki piut mislim da treba do ocnog da odem.
Evo, ja nestrpljivo cekam da okacite ovde ili u drugoj temi snimke sa vasim podesavanjima i poredjenjima AW2 sa cp i rdr, ali vi za sada u prazno pricate vec nekoliko dana.
 
Završio, 25 sati po save file-u. Kraj savršen po meni, neočekivan i izuzetno pametno napisan. Jasno ostavljen prostor za nastavak.
Igram horore sto godina ali me nikad atmosfera nije ovako uvukla. Lokacije su prejezive. Mislim da sam kroz šumu noću išao jedan metar u sekundi :D
Glavni protagonisti su vrhunski odglumili, Wake jasno bolji ali Saga uopšte nije loša...
 
Vrhunski vrhunski...
Napadne me mrtvak nad kojim vrsim obdukciju, i znam sta cu - idem da ga jurim bez municije, bez podrske, po mraku u nepoznatoj mocvari.
Sve po pravilima FBI sluzbe.
Sve ok.

Mislim da sam kroz šumu noću išao jedan metar u sekundi
I da si hteo brze nisi mogao. Pravi istrenirani i uverljiv FBI agent.
 
Ja kazem, stavite sve na max, pa snimite. A onda cu da vam pokazem sta niste pojacali do kraja.
Fora je sto kada u AW2 stavis ultra, sve je na max. Smanji i tu par stvari, pa eto poboljsanja. Ultra u DRD2 i CP2077 nije ni blizu max.
zznam da ovo definitivno vise nije tema ovde, ali izvini, nekako si me zabunio sad, ultra je sve na max u AW2 ali u RDR2 i CP Ultra nisu max. Znaci, max je ultra, ali ultra nije max, ili max uopste nije max?
 
Završio, 25 sati po save file-u. Kraj savršen po meni, neočekivan i izuzetno pametno napisan. Jasno ostavljen prostor za nastavak.
Igram horore sto godina ali me nikad atmosfera nije ovako uvukla. Lokacije su prejezive. Mislim da sam kroz šumu noću išao jedan metar u sekundi :D
Glavni protagonisti su vrhunski odglumili, Wake jasno bolji ali Saga uopšte nije loša...

1:05:12 dakle Saga je FBI agent, detektiv, combat expert, doktor koji može da odradi autopsiju, vidovnjak koji izvlači bilo koji odgovor od osumnječenih i usput je i pisac? 😂
"This is my life" "It feels "earned" to me to rise above the story and be there to create the ending"
Alan uplašenim mucajućim glasom odgovara "Y-yes"

Naježio sam se na ovaj storywriting i kako ga ona sa sigurnošću izgovara GOTY
 
Lepo, detalji modela, tekstura, efekti, grafika uopsteno.
Imas dizajn, a onda imas samu kompleksnost grafike, ne znam kako bih drugacije rekao :)
Ne znam koji hardver imas, ali meni na max podesavanjima sigurno bolje radi AW2.
Evo ovde sam izabrao bukvalno najzahtevniji deo igre, svuda van toga igra ima 20fps vise(nazalost, u oba snimka nisam skontao da mi snima i mikrofon, pa odzvanja i ja se takodje cujem, moze se iskljuciti audio :))
.


A evo RDR2 i to ne skroz na max, max je na ~30fps, a osetna je razlika kvaliteta vegetacije(i ne zaboravi, igra iz 2018/2019. godine):

4K Ultra podesavanja RDR2 na istom tvom procesoru i 4070ti konstantno u 60fps, mozda pandne na 58-59fps u gradu kada je neka intezivna scena i to na sekund. AW2 ne mogu na 2K u 60fps. Nema potrebe da kacim klipove i da sad merim frejmove i da trazim slicne po izgledu lokacije u RDR2 da bi licile na AW2, kako bih nesto nekome dokazao.

Ali zasto volis da koristis neke svoje termine i da to guras kao neki uopsteni princip kako ljudi komuniciraju, jer nikada nisam cuo za "tranzicioni LOD" niti ga je iko ikada pominjao a evo i sad ovde koristis nekakvo "kvalitativno" poredjenje grafike - ne kapiram i dalje cemu filozfiranje, kao ne moze da se poredi jer u RDR2 ima mnogo vise karaktera i aseta generalno pa nije za poredjenje!? Plus imas tako neke cudne rezultate iz igre, kao da zivis u nekoj drugoj dimenziji u kojoj je sve suprotno u odnosu na ostale. :D

Vrhunski vrhunski...
Napadne me mrtvak nad kojim vrsim obdukciju, i znam sta cu - idem da ga jurim bez municije, bez podrske, po mraku u nepoznatoj mocvari.
Sve po pravilima FBI sluzbe.
Sve ok.
Bukvalno, ja sam se blago razocarao u tom momentu. Reakcije karaktera kao da se nista strasno i cudno nije desilo, ono lagano sve, idemo dalje. Nekako mi opao hajp i preovladala "meh" emocija, odamah pao "quit" do sledeceg susreta. 👋
 
Poslednja izmena:

1:05:12 dakle Saga je FBI agent, detektiv, combat expert, doktor koji može da odradi autopsiju, vidovnjak koji izvlači bilo koji odgovor od osumnječenih i usput je i pisac? 😂
"This is my life" "It feels "earned" to me to rise above the story and be there to create the ending"
Alan uplašenim mucajućim glasom odgovara "Y-yes"

Naježio sam se na ovaj storywriting i kako ga ona sa sigurnošću izgovara GOTY

Igraj, mani se jutubova. Meni je vrh i to je sve što treba da znaš :)
 
Igra je mutna da ti treba neki 170PPI monitor da ne izgubis vid. Sve se srkiva u nekim blur efektima i gomili blooma. Plus nekakav mrak i magla. Sva rasprava oko grafike je besmislena.

Da li je atmosfericna je druga stvar. 2077 grafika je sjajana na max out ali je atmosfera ne postojeca. I obrnuto, cel shading BOTW ima bolju atmosferu nego vecina igara.

Meni je za sad mehh.. ponajvise sto nemas slobode. Moras triggerovati stvari da se aktiviraju redosljedom koji su zamislilu. U suprotnom se nista ne desi ako naletis neplanski na stvari koje ce se nekada u buducnosti "asktivirati".

Nisam ljubitelj on-rails igara.
 
Igra je mutna da ti treba neki 170PPI monitor da ne izgubis vid. Sve se srkiva u nekim blur efektima i gomili blooma. Plus nekakav mrak i magla. Sva rasprava oko grafike je besmislena.

Da li je atmosfericna je druga stvar. 2077 grafika je sjajana na max out ali je atmosfera ne postojeca. I obrnuto, cel shading BOTW ima bolju atmosferu nego vecina igara.

Meni je za sad mehh.. ponajvise sto nemas slobode. Moras triggerovati stvari da se aktiviraju redosljedom koji su zamislilu. U suprotnom se nista ne desi ako naletis neplanski na stvari koje ce se nekada u buducnosti "asktivirati".

Nisam ljubitelj on-rails igara.
Fer razmišljanje. Da je linearna igra do bola, jeste. Nekome prija, nekome ne.

Meni je iskreno i dalje neverovatno da je cela priča tako apstraktna, ništa nema smisla, a mene i dalje nenormalno drži. Atmosfera sabija. Stavim slušalice i nema me.

Da li smara što uvek postoje dva smera u kojem se igrač može kretati (jedan da nastavi priču a drugi da otvori nekakav chest)? Da, ali to je do neke mere i odlika žanra. Ko voli sandbox, open world, srećom ima tih naslova na pretek. Ovakvih baš i nema, tako da je i te kako vredno slavljenja.

Ja ovo doživljavam kao interaktivni film, i to mi je skroz u redu. Daj mi film graina k'o leba. Preferiram male svetove i fenomenalno ispričane priče. Nemam 90 sati da pratim neke sekundarne priče i sajd kvestove. Srećom danas ne manjka odličnih igara, tako da za svakog po nešto.
 
Upravo tako, svako ima pravo da mu nesto bude dosadno i da mu se ne svidja, ukusi su razliciti.
Meni Control i pored toga sto je mnogima bio bruka, bio dosadan i monoton, nikada ni do pola ja mislim da nisam dosao.
Ova mi je zaista super za ovih 15ak sati sto sam igrao.
Drzi me atmosfera, nemanje quest markera i dodatno me cak radi i to sto moram da cekam da otkljucam neke stvari pored kojih prolazim vec 5 puta, koliko god cudno zvucalo :)
Meni je i Senuas Sacrifice bila jedna od top igara, a tamo nema ni UI :D
 
Volim linerane igre. Open world su smorile. I ovo mi se na prvu mnogo dopalo jer na pocetku ima TLOU feeling sa onim napustenim objektima. Problem je sto moras tacno ici A, B, C, D,... ako ides A, C nece igra da nastavi. Neke stvari nece da se aktiviraju ako nisi procitao neko pismo recimo i stanes blejis nista se ne desava. Najbolji je pokazatelj sto svi spominju ono drvo kada pratis stope. Nece da se triggeruje event ako nisi nasao poruku na stolu.
 
Pa dobro, fora igre je da pratis tragove i resavas slucajeve.
Kako mozes da znas sta treba da kazes i uradis kod drveta, ako to nisi pre toga procitao?

Elem, zasao sam u ovde vec spominjani 4. chapter...koja bolestina, koliko je ono dobro uradjeno, ja ne verujem :D
 
Poslednja izmena:
Ne pratis nista i ne resavas nista.
Setas kroz staze i klikces na interaktivne tacke. Onda TAB i opet klikci na tacke i uzivaj u Saginom amaterskom citanju teksta.
 
Vidim da pojedinci ili nisu videli moje javno upozorenje ili ga jednostavno ignorišu. Suvišni postovi su pobrisani a pojedinci trajno banovani iz ove teme. Sve vas molim, obratite pažnju na izražavanje i ponašajte se normalno !!! Za svako sledeće prepucavanje, vređanje i kukanje ide trajno udaljavanje. Više neću upozoravati !!!!
 
Završio prvi deo AW odaaavnooo i sad skinuo i da pokrenem, cvrc kaže nemam dovoljno ram memorije mora minimum 16gb doduše imam 16gb ali igram na integrisanu pa mi ona vuče 2gb pa da pitam jel izašao neki patch da se zaobiđe ovaj problem, inače mema šta nisam igrao na integrisanoj 5600g grafici sa 16gb renegade na3600mhz svi re, tr itd
 
Okacio je neko ja mislim na prethodnoj stranici video kako da se omoguci igranje na starijem hardveru na vulkan rendereru, pa je moguce i to da ce da ti resi. U sustini je to i vise nego dovoljno RAM memorije, mislim da mi 16Gb ne trosi ni na 4k.
Evo ga taj mod, a potrazi i druge modove n Nexusu, mozda ima nesto i bolje:

Evo recimo i ovo mozda(probao bih prvo jedan, pa drugi, pa mozda i oba zajedno ako mogu da rade zajedno):
Takodje, vec je neko ovde spomenuo kako moze u renderer.ini da se iskljuce depth of field, lens distortion i chromatic aberration, a imate i modove za sve to, pa i da uklonite veliki deo one magle koja je u igri, ima i ko zeli ostriji izgled igre, pogotovo sam video da je na nizim rezolucijama blur bas izrazen, pa neka pogleda na modove.
 
Poslednja izmena:
Okacio je neko ja mislim na prethodnoj stranici video kako da se omoguci igranje na starijem hardveru na vulkan rendereru, pa je moguce i to da ce da ti resi. U sustini je to i vise nego dovoljno RAM memorije, mislim da mi 16Gb ne trosi ni na 4k.
Evo ga taj mod, a potrazi i druge modove n Nexusu, mozda ima nesto i bolje:

Evo recimo i ovo mozda(probao bih prvo jedan, pa drugi, pa mozda i oba zajedno ako mogu da rade zajedno):
Takodje, vec je neko ovde spomenuo kako moze u renderer.ini da se iskljuce depth of field, lens distortion i chromatic aberration, a imate i modove za sve to, pa i da uklonite veliki deo one magle koja je u igri, ima i ko zeli ostriji izgled igre, pogotovo sam video da je na nizim rezolucijama blur bas izrazen, pa neka pogleda na modove.
Hvala ti na ovome, probaću sutra pa javljam
 
Koliko mesta zauzima na disku,imam nvme ali je od 256gm i obican hard 7200rpm od 1tb ali koliko sam citao ocajno radi sa hard diska?
 

These are the latest update notes for Alan Wake 2:

6th November

PlayStation 5 (1.00.09)
Xbox Series (1.0.0.9)
PC (1.0.9)


(Xbox Series) -A workaround fix for the issue where the audio cut out intermittently in the Prologue. We are expecting a full fix for this issue in an upcoming update.

ROOM 665:
-Fixed an issue (again) with the Echo scene not aligning and unlocking correctly (this was fixed in the previous update, but Echo hell still persisted)

LOCAL GIRL:
-Fixed an issue with a mouse (with a big presence) blocking progress.
 
Pricalo se o vegetaciji, pa cisto ko hoce da pogleda novi video MAWI kompanije, ciju vegetaciju Alan Wake koristi:

 
update 1.0.10, nit sam sta dobio u performansama, sem lepog stutteringa sad.....
drugar na rtx4090 se na isto zali ko i ja....
 
Nazad
Vrh Dno