Šta je novo?

Alan Wake 2

Udjes u BG temu niko ne prica o grafici, udjes u AW temu samo se o tome prica rade se benchmarci. Toliko o tome da je igra zanimljiva :D
 
Blago nama koji pojma nemamo o čemu se ovde priča, nit znam nešto o Nortlightu, nit znam nešto o Unreal Engine-u, nit imam predstavu šta je LOD, šta su shader-i...

Znam samo da je meni igra odlična i da moje oči i mozak procesiraju da mi je igra lepa.

Nekad je lepo živeti jednostavno 😁
 
Ja naprotiv volim o tim stvarima da procitam kad je konstruktivna komunikacija ali na temam aigara uglavnom nije nego su ubedjivanja u pitanju, a i nije mesto tim raspravamo ovde, ovde više ocekuje covek da procita o gameplayu, atmosferi... Pitam se zasto ne postoji tema tipa tehnološki aspekti video igara gde se može kvalitetno polemisati o aktuelnim izdanjima koja intrigiraju tehnikama koje se koriste. Pa tu ljudi koji se razumeju iz ljubavi ili iz posla mogu koju da kažu i da linkuju članke sa web-a ili neke teme sa redita. Može nešto i da se nauči.
 
Poslednja izmena:
Udjes u BG temu niko ne prica o grafici, udjes u AW temu samo se o tome prica rade se benchmarci. Toliko o tome da je igra zanimljiva :D
Pa moramo prvo da se uverimo da radi kako treba da bi mogli u njoj da uživamo kako dolikuje pripadnicima PCMR-a. :ROFLMAO:
 
Momci, mogli bi nesto i o igri da napisete umesto da vrsite socijalne studije na temi :)
 
@Čika_Kure
Obavezno odigraj prvi deo jer je dvojka direktan nastavak price.. Ja sam bas Remaster ponovo obrnuo pre jedno mesec dana, izgleda solidno i lepo se vrti na PS5.
Trebace ti sigurno malo vise od 10h da predjes sve, imas i dva DLC-a koji dodatno upotpunjuju pricu.
Juče se setio da instaliram, i koja sam noob-čina, nisam skontao da mi je AW:Remastered u biblioteci na starom PS:plus koji nisam obnovio, jer sam našao bolju varijantu za PS:plus Extra. Naravno nema ga ni u katalogu za pretplatnike Extra. :rolleyes:

EDIT: Pošto već više puta poteže temu da su developeri pojedinih igrara nemači pojma u smislu pojedinih vizuelnih rešenja i optimizacije istih (Starfield i AW:2 mi padaju na pamet od najsvežijih primera), zamolio bih @starac da nam prezentuje nešto više od dva screenshota njegovog uradka (video neki), ili nas uputi gde možemo da kupimo igru koju je on pravio, pa da parimo oči i teramo istu na tetrisu.

Hvala
 
Poslednja izmena:
1698827245331.png
@Bajica nisi morao pod spoiler jer ne otkrivas pricu ili neki rasplet. Voice acting je tragikomican i kod Sage. Agenti FBI pfff.. pre ce biti putujuci prodavci usisivaca.
 
Glasovna gluma je meni skroz ok, nisam ni u jednom trenutku video da je nesto lose odradjeno.
Evo ga jedan mali primer, ali sadrzi scenu iz igre:
 
ni u prethodnim postovima nisam napisao da mi je igra nezanimljiva (losa), jer ne bih je ni igrao ni strimovao da me bar malo ne zanima. ali i dalje stojim pri onom sto sam rekao da po prikazanoj grafici je neopravdano prezahtevna.
danas cu nastaviti da igram dalje, jedino mi je krivo sto sam retard, zaboravio sam da sam na epicu kupio jos pre AW 1 remastered, a nikad je nisam ni probao, i sad uc vrv ici obrnutim redosledom, 2, pa 1.
 
 
Kakvo ludilo od "epizode" sa Alan Wake-om u formi muzicke numere :D
 
Kad ovdje ne mogu navuci 60 fps sa 3060 TI, onda se tu bilo kakva prica zavrsava. Nativna rezolucija 1920x1200, dlaa, sve na max, bez RT. U ovoj sceni je sve pojednostavljena LOD geometrija, low res texture, jako mali broj objekata, nema npc-eva.
lrG0BkP.jpg


Primjetio sam jos i da oclussion culling ne radi kako treba. Sve je naravno mutno, jer to je njihov zastitni znak. Na visim rezolucijama izgleda dosta bolje.
Btw, kada se krecete prema ovim vratima mozete primjetiti tu amaterski odradjenu LOD tranziciju drveca.

3LiOpPn.jpg
 
Pa cilj ime je navuci prihvatljiv framerate za konzole, tih mizernih 30 frejmova, i tu staju sa optimizacijom. Srecom pa ne rade bas svi tako.
A o nekakvoj grafickoj revoluciji ovdje nema ni govora. Karakteri recimo su tu negdje sa onim iz Crysis 3.
 
Ko zeli vise da zna o vegetaciji koriscenoj u igri, evo linka:

Koristim neke od MAWI paketa za posao, pa sam video na njihovom Discordu objavu da Alan Wake koristi njihovo drvece.
 
Steta samo sto nam je scenografija u AW2 svedena na kvadraturu prosecne garsonjere u Beogradu, tako da ne mozemo istinski da se prosetamo kroz sumu, kao u, sta znam - AW1, ili cak RDR2...
Ali to onda ne bi bilo bioskopsko iskustvo u "true next gen".
 
Igra je slicno zahtevna kao 5 godina matori Red Dead Redemption, koji i ako graficki izuzetno lep, kvalitativno ipak nije za poredjenje.
Evo na high, meni ovo deluje super.
Screenshot (296).png
Nista bolje ne radi Lords Of The Fallen, rekao bih cak i da je zahtevnija od Alan Wake-a, a reci da ta igra ima bolju grafiku je stvarno smehotresno :)
 
Poslednja izmena:
Suvišni postovi su pobrisani. Držite se teme inače častim kaznenim poenima.
 
Mogu reći da sam baš razočaran krajem igre kao neko ko je odigrao prvi dio nekoliko puta.

Storytelling je dobar ali po njima Alan nije bio sposoban da napiše koherentnu priču za 13 godina i da spasi sebe iz 'Dark Place-a'. Ušao je u loop gdje je na kraju izludio i dopustio da Dark Presence izađe u stvarni svijet. Doveo je svoju ženu do ludila, iskoristio je Saginu ćerku kao bait u priči. Zato je tu svemoguća Saga da spase sve. Ona u suštini ima supernaturalne moći koje su jasne od samog početka kada se odradi prva dedukcija. Ona je toliko dobar detektiv da je mislila da je to zapravo intuicija ili instikt, iako je ljudi u njenim mislima balatantno priznaju sve što ih pita... Negdje u drugoj polovini igre ona saznaje da je 'Seer', svevideća Saga i ona se tu iščuđava, "sumnjala sam ali mislila sam da je to zapravo intuicija" 🤣

Dosta loših momenata tokom njene kampanje. Neuverljiva gluma u odnosu na ostale. Više šarma ima onaj stari Radio Talk Show Host od nje. Svi su bolje odradili posao iako je ona protagonista ove igre. Scena gdje je ona zarobljena u Dark Place-u gdje bodri sebe "kako ona može" "kako ona hoće" je jedna od najgorih napisanih scena u video igrama. To zasigurno Sam Lake nije pisao. Nijesam vjerovao šta ja u tom trenutku igram xD
2n1e6dx.jpeg


Ne znam šta će ova linija teksta u igri. Nije i jedina. Recimo na početku onaj par afroamerikanaca govori da se policija u Bright Fallsu ponaša kao ona u Albakurkiju, što insuinra da su rasisti. Ne znam kako to doprinosi igri.

Meni lično ovo je razočarenje po pitanju razvoja glavnog lika čija igra nosi ime.
 
Poslednja izmena:

Alan Wake 2 Patch 1.0.8 Release Notes​

Global
-Various localization fixes, such as improved subtitle timings for all languages
–Improved localized audio for live-action cinematics
–Various audio-related improvements and additional polish
–Improved lip sync in some instances
–Fixed various graphical issues in the environments
–Fixed various minor issues in cinematics
–Minor improvements to image aliasing in Performance mode and Xbox Series S
–Improved lighting
-Fixed lighting bugs in multiple locations
–Various UI-related fixes and additional polish
–Various gameplay fixes and improvements
–Minor gameplay finetuning
–Improved auto-aim for specific circumstances
–Fixed rare player character animation issues
–Fixed various issues in the Case Board
–Fixed various map issues
–Several conversations failing to trigger and thus blocking progress later have been fixed
-Fixed Rose’s dialogue choices, sometimes not being selectable, blocking progress
–Fixed a rare issue with Saga’s lines not playing when going to the Sheriff’s Station, blocking progress
–Resolved a potential problem in the player getting stuck in a Case Board Tutorial
–Fixed exploration rewards for Lighthouse
Mission specific
INVITATION:
-Fixed a bug where Saga could get stuck in the environment (“Crazy forest”)

CASEY:
-Fixed potential issue with players able to get stuck when falling from ladders
-Fixed potential issues with Dark Presence (it remains a threat)
-Fixed a rare crash

ZANE’S FILM:
-Fixed a bug where Alan could fall through the environment

SCRATCH:
-Fixed a bug where Saga could fall through the world
-Fixed a bug in where a gate could get locked after reloading a save game, causing the player to get blocked from progressing
-Fixed an issue where, in rare circumstances, the player could end up outside of the game world when opening the map
-Fixed an issue where, in rare cases, the Lighthouse key could not be picked up

WE SING:
-Fixed a bug where Alan could get stuck in the environment

ROOM 665:
-Fixed an issue that caused the Oceanview Hotel Lobby Echo not to align correctly (this one was really annoying; we apologize)

MASKS:
-Fixed an issue where if the player performed specific tasks in an unpredictable order, the mission progress could get blocked

DEERFEST:
-Fixed an issue (much to Rose’s chagrin) with physics-related props that could block the player in and halt progress

COME HOME:
-Fixed an issue where the player, in rare instances, could not exit the radio, TV, or manuscript interact modules.
PC specific
–Fixed a bug that could cause graphics settings to reset when launching the game
–Improvements to PC Window handling logic
–Fixed mouse cursor sometimes not appearing in menus
 
Mogu reći da sam baš razočaran krajem igre kao neko ko je odigrao prvi dio nekoliko puta.

Storytelling je dobar ali po njima Alan nije bio sposoban da napiše koherentnu priču za 13 godina i da spasi sebe iz 'Dark Place-a'. Ušao je u loop gdje je na kraju izludio i dopustio da Dark Presence izađe u stvarni svijet. Doveo je svoju ženu do ludila, iskoristio je Saginu ćerku kao bait u priči. Zato je tu svemoguća Saga da spase sve. Ona u suštini ima supernaturalne moći koje su jasne od samog početka kada se odradi prva dedukcija. Ona je toliko dobar detektiv da je mislila da je to zapravo intuicija ili instikt, iako je ljudi u njenim mislima balatantno priznaju sve što ih pita... Negdje u drugoj polovini igre ona saznaje da je 'Seer', svevideća Saga i ona se tu iščuđava, "sumnjala sam ali mislila sam da je to zapravo intuicija" 🤣

Dosta loših momenata tokom njene kampanje. Neuverljiva gluma u odnosu na ostale. Više šarma ima onaj stari Radio Talk Show Host od nje. Svi su bolje odradili posao iako je ona protagonista ove igre. Scena gdje je ona zarobljena u Dark Place-u gdje bodri sebe "kako ona može" "kako ona hoće" je jedna od najgorih napisanih scena u video igrama. To zasigurno Sam Lake nije pisao. Nijesam vjerovao šta ja u tom trenutku igram xD
2n1e6dx.jpeg


Ne znam šta će ova linija teksta u igri. Nije i jedina. Recimo na početku onaj par afroamerikanaca govori da se policija u Bright Fallsu ponaša kao ona u Albakurkiju, što insuinra da su rasisti. Ne znam kako to doprinosi igri.

Meni lično ovo je razočarenje po pitanju razvoja glavnog lika čija igra nosi ime.
A Remedy je bas pricao kako je izabrao ovu glumicu zato sto ih je apsolutno odusevila talentom :ROFLMAO:
Tesko je znati ko je sta pisao i ko je za sta odgovoran kad razvojni studio za konsultacije unajmljuje kompaniju koja se specijalizuje za wokeifikaciju igara, ali sve te bizarne delove dijaloga i zacudjujuce pravce u prici verovatno mozes pripisati njima.
Vec u prvih sat-sat i po streama koji sam gledao, video sam neke takve budalastine koje su me, i kao ogromnog fana prve igre, naterale da ovo trajno bacim u "ignore" kantu
 
Moze savet, presao sam AW Remastered, e sad dal da idem po redu (kako su Remedy igre izlazile) na Quantum Break i Control ili mogu odma Alan Wake 2, jel ove dve igre sto sam naveo nemaju nikakve veze sa Alan Wake (da mi prica bude kompletna)?
 
QB ima male veze ali nije strasno ako preskocis. Control ima ceo DLC vezan sa AW pricom
 
A Remedy je bas pricao kako je izabrao ovu glumicu zato sto ih je apsolutno odusevila talentom :ROFLMAO:
Tesko je znati ko je sta pisao i ko je za sta odgovoran kad razvojni studio za konsultacije unajmljuje kompaniju koja se specijalizuje za wokeifikaciju igara, ali sve te bizarne delove dijaloga i zacudjujuce pravce u prici verovatno mozes pripisati njima.
Vec u prvih sat-sat i po streama koji sam gledao, video sam neke takve budalastine koje su me, i kao ogromnog fana prve igre, naterale da ovo trajno bacim u "ignore" kantu
Da da, ovdje je u development bio uključen Sweet Baby Inc:
OX10YBs.jpeg

Sbqcpia.jpeg

bjPwoui.jpeg

l2xh3EI.jpeg
 
Saga je ladno trebala da bude belkinja.. divota.. prava divota. Well done Remedy.

 
Nazad
Vrh Dno