Šta je novo?

Alan Wake 2

Video sam to, hvala, ali mnogi se žale da neće ni da im pokrene pa ne znam dal je lik na tjubu ok jer svašta pišu a u stvari ne radi. Voleo bih da se javi neko naš ako je probao.
 
GTX graficke nemaju podrsku za mesh shader-e tako da igra po default-u ne radi na tim karticama, kao ni na Radeonima serije RX 500 i 5000. Postoji mod koji pomenutim karticama omogucava da pokrenu igru, ali koliko vidis, rezultat nije vredan truda. Doduse sa RX 5700 XT jos igra i moze da se odigra. Ali za GTX 1060 ova igra definitivno nije.
 
Video sam to, hvala, ali mnogi se žale da neće ni da im pokrene pa ne znam dal je lik na tjubu ok jer svašta pišu a u stvari ne radi. Voleo bih da se javi neko naš ako je probao.
Neee.... Ovde mora grafika na "sve ili nista" - da bi te atmosfera pojela lakse. Jer mislim da sve ostalo se videlo (gameplay) u slicnim ...RE serijal, Senua's sacrifice i sl..
 
Ima i vulkan mod za kartice bez mesh shadera, nije nesto specijalno ali moze da bude igrivo
 
Hvala za ove hackove. Ali mislim da neću ni probati. Malo mi je gadno da me neko ucenjuje neoptimizivanim smećem. Šta ima zahtevnost sa šumom u mraku, snopom iz baterije i jednim likom na ekranu. Pogledajte kako izgleda Atomic Heart a na 1060 prosto leti. Neću je igrati ni kad kupim bržu kartu, mrzi me da tražim crnce u mraku i kvarim vid. Ionako nema veze sa originalnim Alanom, nema tu atmosferu i dušu. Eventualno ako naleti na PS5 neki share za 500 din za jedno godinu dana da probam. Baš me briga.
 
Low end grafa matora deceniju i sada igra neoptimizovana.
Batali komp, cepaj konzole.
 
Naravno da je neoptimizovana. Da li si pročitao moje argumente i koji su tvoji da jeste optimizovana?
Kako na toj staroj deceniju rade 5x lepše i dinamičnije igre?
 
Ajde da si reko da imas 1060 sa 6gb nego imas onu osakacenu verziju koja je izasla pre 7 godina i ti kukas kako je igra neoptimizovana koja je izsla pre par meseci. Cak i da imas 6gb verziju ne bi sacinjavalo nikakvu razliku ali kukati na igru zato sto imas stari hardver je dno dna. Sada ce developeri da se celog zivota vracaju unazad i da pokusavaju da optimizuju igre za stari hardver. Ko nece da ulaze u hardver a hoce da igra igre bolje da kupi konzolu pa neka se tamo igra, na racunaru ko ne ulaze pare tesko da moze da ocekuje nesto.
 
Ne druže, dno dna je da neko baca pare samo zato što neko neće ili ne ume da napravi ono što može da se napravi.
Dno je kad vidim kako industrija melje naivnu decu koja jedva čekaju da ih melju. Dno mi je glupost.

Ali eto, došli smo barem do nečeg jer se iz tvog izlaganja jasno da zaključiti da je neoptimizovana i da sam u pravu.
Sad još samo da pošalješ pismo developerima i popljuješ ih zbog toga i kažeš da ne daješ pare lopovima.
Reci im da igraš besplatno.
 
Колико напричаше о овој игри, плашио сам се да ми се не запали лаптоп ако покренем. Оно ради најнормалније игра на средњим подешавањик(G14 2021 са 3060),кад стигнем пробаћу и да појачам доста параметара па да видим како шљака. У принципу за casual гејмере ради најнормалније.
 
Probao na Rx580 sto mu dodje isto.
Mucenje,ovaj vulkan kad se ubaci igra se i ne pokrece,sto se tice dodatka za starije graficke,ne vidim promene.
 
Prosto nerealno deluje da ne mozes da pokrenes igru sa grafickom koja ima 8GB DDR5 256 bita, bez obzira na to sto je starija graficka ali neki medium/high detalji na 1080p su realna prica.
 
^ može ali u 2fps i da plačeš
 
^Da plače?! Ti si dao (po meni totalno suludo) verovatno 2 soma evra za GPU, pa ti sad lakse sto nece moci da prodju ovi sto nisu platili novi harver? Nisko..
Ja nisam jos u stanju da kupim novi GPU (da pocnem plakati?), AW2 ce biti sklonjen sa strane i cekati svoju priliku... Do boljih dana toliko naslova za odigrati...
 
Neigrivo,ja sa Sapphire Special 8gb,sve na low ili iskljuceno plus onaj dodatak za stare graficke,modovani drajveri,potpuno isti rezultat.

Gledam rezultat Gtx1050Ti,bolji fps od Rx580,malo mi to neobicno.
 
Poslednja izmena:
Opet kukanje a znalo se od pocetka da daleko jace kartice nece moci da se koriste za AW2 zbog mesh shaders a ne prastare rx 580 i gtx 1060 modeli i opet postavljate jedno isto pitanje a sto pa eto zato sto je developer odlucio da napravio iskorak i da predje na novu stvar.

Ko hoce neka prihvati ko nece neka preskoci igru i zavrsena prica ali kada je uvek najsladje ono sto nije dostupno svakome. Ako nemate pare nadjite neki posao radite toliko da skupite bar za rx 6600 ima je na kp za 120-140 evra jos kada prodate svoju staru za neku cenu jos ce te umanjiti kupovinu polovne karte. Znaci nije moguce i nemoguce da ne mozete da skupite 100 evra za novu/polovnu karticu. Nego izgovori i izgovori zasto neka kartica ne moze da pokrene AW2 a ne preduzimate nista po tom pitanju nego cekate da resenje padne sa neba a resenja nema niti ce ga biti za vase matore kartice.

Pre ili kasnije ce te morati da se pomirite sa kupovinom pa bilo to sada ili za par meseci ali sto duze budete cekali cene vasih kartica ce sve vise i vise da gube na vrednosti pa ce te na kraju morati da date celokupan iznos za sledecu karticu. I neverovatno je sto pojedini misle da ce cuvene rx 580 i gtx 1060 da zive 20 godina i da ce moci sve igre da pokrecu bas na low detaljima.
 
Gtx1050ti je novija i jaca od Rx580?
Pogledaj oko sebe,ljudi jedva krpe kraj da krajem,inace ja svoju karticu zbog jednog AW2 necu menjati.Pozdrav.
 
U tom slučaju napustite temu i prestanete da smarate one koje igra zaista i zanima. Pozz

Najveći hit mi je ovaj što ima PS5, pa kuka što mu igra ne radi na gotovo deceniji staroj grafičkoj niže klase. A jasno je zašto kuka, jer za PS5 mora da plati nečiji rad, a ovako je mislio da ukrade i odigra igru za dž na 1060, te došao da kuka što ukradeno ne radi na toj karti. Umesto da ako ga zaista igra interesuje odigra na PS5 koji poseduje 😂
 
^Da plače?! Ti si dao (po meni totalno suludo) verovatno 2 soma evra za GPU, pa ti sad lakse sto nece moci da prodju ovi sto nisu platili novi harver? Nisko..
Ja nisam jos u stanju da kupim novi GPU (da pocnem plakati?), AW2 ce biti sklonjen sa strane i cekati svoju priliku... Do boljih dana toliko naslova za odigrati...
Šta se ložiš za džabe? Jel bi se ti tukao? Ja nisam sa tobom ovce čuvao da bi mi se tako obraćao. Post je sa "^" navedeno kome se obraćam. Kolega se začudio kako ne može pa posle videa koji sam postavio je dao zaključak da je igra ne optimizovana.
 
giphy.gif
 
@Sean ti stvarno ne shvataš šta neko hoće da kaže. To što si ti sebi u glavi stavio mišljenje da ja nekog ponižavam zato što ne može da priušti određen hardver je samo tvoje. Poenta je da je za plakanje da ljudi sa RX580 ne mogu da dobiju više od 2fps. Za 12 godina na ovom forumu nikad nisam nikog ponižavao niti ću, ali uvek ću pomoći ako mogu.
 
Poslednja izmena:
Sean, kakvo je to brisanje svojih postova?
Napade coveka iako je ne dvosmisleno mislio na jadnu optimizaciju a ti ga napade sa sve prozivanjem za grafu.... Reci da ti krivo sto je burzuj i sto ima 4090, ljudi smo, razumemo...
Jos ga posle potpaljujes i obrises post sa sve " krenulo prepucavanje". Pa necemo se tako igrati...
Procitaj pravila i vidi sta sleduje za takve radnje.
Lemaja, ne nasedaj, sledeci put prijavi i resavamo.
 
Ja sam Lemaji poslao PP i rekao mu da brisem POSTove jer ne zelim probleme... Meni se jednostavno ucinila recenica "^ može ali u 2fps i da plačeš" - to sto sam tvrdio (jer se moze tumaciti i ovako i onako - po meni), ali ako nije tako - moje izvinjenje 🤷‍♂️ Lemaja mi na PP jos jednom rekao da nije imao nameru...Ok
 
Nema nikakvih problema. Neka se tema nastavi oko igre.
 
Sean, nemoj vise to da radis.... Sledeci put ako mislis da je problematicna izjava - prijava.
No posto si se lepo javno izvinuo, idemo dalje bez posledica, ljudi smo...Neki sa 4090, neki bez... :D
 
Nazad
Vrh Dno