Šta je novo?

Alan Wake 2

Kome smeta nizak FOV, moze preko flawless widescreen da ga poveca i ima jos nekih ispravki u okviru toga
 
A jesi li se po sebi ili po njemu izvinio? :D

Van sale, po mom misljenju, bedak sto je igra tako zahtevna i sto su presekli to sa mesh shaderima, ali postoji jos dosta novih igara koje ne rade na 1060 i 570/580 ili rade tako da je bolje da ne rade.
Odvojte igru sa strane, pa je igrajte kada se zameni hardver. Ima mali milion igara koje rade na tim grafama, za pocetak u ovom fazonu RE 7(4 puta je i strasnija od AW2), 2, 3 i 4 remasteri, village...nije da nema sta da se igra, pa da se kuka za ovom. Da, super je igra, ali nije sada da je bas igra decenije ili nesto slicno, pa da se neko bedaci sto je ne igra odmah.
Takodje imas igre gde je vizuelni aspekt igre daleko manje bitan, dok je ovde veliki deo igre ta vizuelna reprezentacija i greota da je ne odigras na solidnom nivou.
 
Sam Lake је и даље одличан, његови монолози као и сама појава у овој игри су врхунски. Једино што смета је одевена комбинација која је чини ми се иста као из Макс Пејна па делује као да његов лик (Алекс Кејси) не припада овој игри. Драго ми је да је задржао тај шмек, можда остаје нада да видимо новог Макса, зашто не кад је главни протагониста и даље у форми.
 
A jesi li se po sebi ili po njemu izvinio? :D

Van sale, po mom misljenju, bedak sto je igra tako zahtevna i sto su presekli to sa mesh shaderima, ali postoji jos dosta novih igara koje ne rade na 1060 i 570/580 ili rade tako da je bolje da ne rade.
Odvojte igru sa strane, pa je igrajte kada se zameni hardver. Ima mali milion igara koje rade na tim grafama, za pocetak u ovom fazonu RE 7(4 puta je i strasnija od AW2), 2, 3 i 4 remasteri, village...nije da nema sta da se igra, pa da se kuka za ovom. Da, super je igra, ali nije sada da je bas igra decenije ili nesto slicno, pa da se neko bedaci sto je ne igra odmah.
Takodje imas igre gde je vizuelni aspekt igre daleko manje bitan, dok je ovde veliki deo igre ta vizuelna reprezentacija i greota da je ne odigras na solidnom nivou.
Koje su to druge igre koje ne rade ili lose rade na rx570?
 
Prešao i ovo, iskreno mnogo jak kandidat za igru godine.
BG3 stoji tu i dalje ali moram priznati da me je kraj te igre malo razočarao, pogotovo jer se čini kao da mnoge likove zapostavlja (poor Karlach).

AW2 kraj je u duhu serijala, što znači očekujte dosta nedorečenog i klifhengere, ali ipak je sjajan. Vizuelno igra ide tri koraka ispred konkurencije, mnoge scene i nivoi su izrađeni s mnoštvom detalja i posvećenosti (We sing nivo - o bože), dijalozi sjajni, gluma i voice acting - na najvišem nivou. Muzika... evo ne mogu dočekati početak naredne godine da izbace OST na striming servise.
 
Je sam li ja dobro razumeo da ova igra ne radi uopšte na GTX kartama, u smislu ne može ni da se pokrene igra, ili radi ali bez nekih efekata koje imaju RTX karte?
 
slična priča kao i kad su izašli far cry (krajtekov, jedini dobar), half life 2 i doomaćin 3, pa su svi navalili na 9600xt i 9800pro...

samo što su pomenute 3 igre i nakon 18 godina remek dela. videćemo kako će AW2 da ostari.
 
Jeste ali te igre si mogao da teras na 9200pro i FX5200, ja sam u pocetku na GeForce MX440 ali nisam imao pixel shejdere ne znam koje, secam se da je grafika bila bzvz, pogotovo voda, a onda kupim 9200, odma drugce :D sve sija u FC i HL2 :D
Juce saznam da ni Metro Enhanced Edition ne moze ispod rtx2060,
 
Ja sam te igre igrao sa GeForce 2 MX200... Tek kasnije sam video te shader-e :D
 
Jeste ali te igre si mogao da teras na 9200pro i FX5200, ja sam u pocetku na GeForce MX440 ali nisam imao pixel shejdere ne znam koje, secam se da je grafika bila bzvz, pogotovo voda, a onda kupim 9200, odma drugce :D sve sija u FC i HL2 :D
Juce saznam da ni Metro Enhanced Edition ne moze ispod rtx2060,
Taj Metro ima sa RT ugrađen, pa neće da radi na grafičkim koje samo rastersko osvetljenje procesiraju.
Inače jedna od igara koja ima baš lepo urađen RT, jedna od retkih gde se to primećuje da ima razlike.
 
slična priča kao i kad su izašli far cry (krajtekov, jedini dobar), half life 2 i doomaćin 3, pa su svi navalili na 9600xt i 9800pro...

samo što su pomenute 3 igre i nakon 18 godina remek dela. videćemo kako će AW2 da ostari.
Od te 3 jedino je FC pravio najvecu razliku sa shader modelom 1.1/2.0 pa nadalje, ovde ipak nije za poredjenje jer igra moze da se pokrene i na nepodrzanom hardveru ali sa daleko slabijim performansama. FC tada nisi uopste ni mogao da pokrenese u DX9 i vidis kako je bilo meant to be played, a to je bilo za veliki broj igraca koji su imali MX karte. Inace, uz to trojstvo iz te godine ja bih uvek dodao Ridika koji je izasao na kraju i u nekim stvarima cak i bio vizuelno impresivniji nego te igre.

Interesantno da je tada bila i cuvena best budget karta 9550 koju si lagano overclockom mogao da pretvoris u 9600 (ili cak bese mozda i pro), pa ATI tool i stelovanje latencija memorije, pa ona cupava kocka za artefakte, svakako jedno veoma zanimljivo vreme.
 
Trebao je bios fleš za 9550... powercolor 9600pro rom kolko se sećam...
Pa "pretvaranje" 9800pro u FireGL...
Lepa iznenadjenja je ati/amd priredjivao svojevremeno
 
Ma jok, trebao je samo ako si kartu hteo/zeleo da pretvoris u model iznad, sve ostalo je moglo na nivou drajvera, secam se jer je to karta sa kojom sam najvise eksperimentisao i verovatno najinteresantnija koju sam posedovao a ispratila je to veoma zanimljivo vreme grafike PC a i generalno 3D grafike igara.

Sto se tice AW2 nisam ga odigrao (u planu je) ali po svemu vidjenom kuda su razvijali engine pocevsi od QB i bilo je ocekivano da im osvetljenje bude primarna i glavna stvar. Za ostale stvari (lod/geometrija) mozda nisu fleksibilni kao UE5 i nanite ali to je verovatno posledica sto njihov engine nije namenjen za siroku potrosnju pa nisu ni stigli da razviju sopstvenu soluciju vec se oslanjaju na hardversku i onda imamo ove situacije da starije generacije karata mogu da idu u zaborav.
 
što naravno, sasvim slučajno, odgovara samo proizvođačima hardvera, i (potpuno slučajno) drastično smanjuje igračku bazu...
 
Probao sam neki par sati, graficki je stvarno vrhunski uradjena nema sta, ali mi nije legla trenutno uopste, mozda sam se prezasitio jer sam u cugu presao keca, qb i control. Dacu joj sansu u nekoj buducnosti.
 
slična priča kao i kad su izašli far cry (krajtekov, jedini dobar), half life 2 i doomaćin 3, pa su svi navalili na 9600xt i 9800pro...

samo što su pomenute 3 igre i nakon 18 godina remek dela. videćemo kako će AW2 da ostari.
Sve 3 igre koje si naveo su bile revolucionarne i nekim segmentima. Ovaj resident ev... AW2 nije revolucionaran ni u cemu. Nije cak bolji ni od prvog dela.
Ljudi se primili na grafiku koja zaista nije nista posebno. Ali opet, vecina njih ne zna nista u vezi sa istom. Zna if ekran saren then me happy.
 
AW2 nije revolucionarna igra, ali je odlicna svakako. Kao neko ko je presao igru pre nekog vremena moram priznati da je u nju ulozeno mnogo truda,bukvalno su je odradili kao film/seriju. Cak i ono pevanje i igranje (da ne spojlujem ko nije igrao) je iako iritanto do bola ,odradjeno vrhunski. "Dark Place" je odradjen u nekom Noir stilu i bas izgleda odlicno. Fanovi tih starijih igara poput Max Payne -a treba da probaju i AW2, nekako ima dusu...
 
Vreme je za novi prelazak.
Leakovale su pre nekog vremena stvari koje ce biti izmenjene u ng+, ali srecom do sada nisam naleteo na spojlere.
 
AW2 je u bas jakoj konkurenciji i super godini za igre, uspeo da osvoji vise od jedne nagrade na TGA.
Na Golden Jojstick je dobio Critic's Choice nagradu.
Nema tu govora o losoj igri, sta god dezurni kontrasi pricali.

Every 2023 Game Award Alan Wake 2 Won​

  • Best Game Direction
  • Best Narrative
  • Best Art Direction
Best Art Direction
For outstanding creative and/or technical achievement in artistic design and animation.
 
Poslednja izmena:
Evo i novog kraja iz New Game+. Ne čitajte komentare jer je odmah već neki gringos napisao u prvom.



Upravo prešao pre nekih sat vremena. Remek delo u svakom smislu i pogledu. Malo ograničavajuć gejmplej, mogu zamisliti da je nekome užasno dosadno, ali priča, struktura, twistovi, gluma, scenario, sitnice, scene koje nisam nikad ni u jednoj drugoj igri doživeo (niti ću, verovatno, osim ako je ne pravi Remedy), ovo je po meni GOTY u punom smislu te reči.

Biće dva DLC-a u 2024, prvi na proleće drugi verovatno na zimu.
 
Ja krenuo NG+ :D U međuvremenu sam odigrao prvi deo koji nikad nisam završavao jer je bilo dosadno napucavanje i tumaranje, potom Control gde ne odigrah DLC-jeve, i pogledao Bright falls kratku seriju - preporuka za sve fanove AW, jer traje ukupno 30ak minuta, a pršti od iste atmosfere, i malo dopunjuje univerzum.
Takođe postoji i blog koji daje šačicu detalja, ali isto obiluje tim vajbom
 
Meni se baš sviđao prvi deo Alan Wake. Imao je novu atmosferu i bio jedinstven bar među tada popularnim igrama. To je i razlog zašto sam uzeo AW2 i neobično mi je da je potpuno drugačija igra za sada.
 
Instalirao je pre mjesec dana ali neće da je pokrene.U čemu je problem?
 

Prilozi

  • Screen Shot 12-15-23 at 05.55 PM 001.JPG
    Screen Shot 12-15-23 at 05.55 PM 001.JPG
    38.1 KB · Pregleda: 33
  • Screen Shot 12-15-23 at 05.52 PM.JPG
    Screen Shot 12-15-23 at 05.52 PM.JPG
    102.6 KB · Pregleda: 33
  • Screen Shot 12-15-23 at 05.58 PM.JPG
    Screen Shot 12-15-23 at 05.58 PM.JPG
    44 KB · Pregleda: 31
Mozete kupiti na Epicu Alan Wake 2 za nekih 26 usd.
Sasvim pristojna ponuda za igru koja je dobila dosta pozitivnih kritika.
Ja se nadam nekom slicnom popustu za PS5.
 
Nazad
Vrh Dno