Šta je novo?

šta ide sa čim?

Ма какви,соба је 30 квм плус 20 . Више од 70% ће то бити за кућни биоскоп и ХД сат канале ....тако да и слушање на више од 50% снаге нема смисла .
Ништа, пробам оно што имају у avimpuls радњи у Гепартовој и 4аудио . Само да је и player ту негде да не лутам пуно .
 
Da li ima smisla kaciti RS seriju na obican AVR risiver? To je cista neiskoriscenost kvaliteta tih zvucnika...
 
Још једно питање само : да ли неки од мало бољих ав рисивера као што је 906 или она " јамаха" 3800 " икако оштећује" слику са неког ХД извора или сат тв рисивера ? Лупио сам оштећује а мислим на то да ли ав рисивер само проследи изворну слику или је још по нешто обради,дода и одузме па слика није онаква каква би била да се директ на тв накачи реци "блуреј" плејер ?

фала :smoke:

никк18

Па може и "бронзе" серија . Сад ме покопа,ја мислио да је овај Онкјо 906 ок машина :-(
 
Poslednja izmena:
Mozes da li biras da li ces da prosledis (passthrough) signal sa plejera ili ces, ako je u pitanju npr. DVD plejer, da upscale-ujes na rezoluciju TV-a.

@nikk:

Gresis sto sa nipodastavanjem govoris o AVR-ovima :). Tebi je stereo "sveti gral", i to je ok, ali nemoj da ides uokolo i govoris o tome kako je sve ostalo lose, jer to jednostavno nije istina. Pored toga, covek je rekao za sta ce mu koristiti - filmove i HD satelitsku, a ne muziku. A i ti bi verujem promenio misljenje za 180 stepeni kada bi cuo neki koncert u dobrom visekanalnom sistemu ;). I ne, to ne podrazumeva iskljucivo multich pre-amp i 3 stereo pojacala ili 5 monoblokova povezanih na izvor, sto "provejava" iz tvojih postova. :)

Aj' da je u pitanju neka polovna Yamaha od 150e a ne Onkyo-ov top model, pa bi to sto si rekao imalo smisla, ovako nema nikakvog.
 
Poslednja izmena:
Ovako, neki AVR "ostecuju" sliku to je tacno. Ne provode pun video signal kao recimo Yamahe 1800/3800 i x63, dok su najnovije poput 1900/3900 modela sasvim ok. Tacno je i da se deklarisana snaga meri na 1 ili 2 kanala akada se nesto potera u 5.1 (7.1) jednostavno nema tih 120w ali opet je i to vise nego dovoljno. Mogu kvalitetni AVR da daju fenomenalni zvuk, naravno ako se za isti novac poredi AVR i stereo pojacalo naravno da ce ovo drugo biti kvalitetnije jer ima manje komponenti koje idu unutar istog. Monitor Audio RS je strasna serija zvucnika i vredi svake pare jedino zavisi sta ti preferiras i sta tebi vise prija. Preporucena sanga je max 120 za RS6 sto ne znaci da nece raditi na nizem nivou pojacanja i da nijedno pojacalo nije pravljeno da radi na max izaznog nivoa. I Onkyo 906 i Yamaha 3900 imaju vise nego dovoljno snage za ono sto tebi treba. Ono sto je tebi najbitnije je odes u AVI, u 4audio i naoruzan strpljenjem uz pomoc svojih nosaca zvuka (CD sa muzikom, BD ili DVD sa filmom, mozda i laptop ili PC) pazljivo preslusas ono sto te interesuje. Epos, Monitor Audio, Onkyo, Yamaha su odlicni brendovi tako da tesko mozes pogresiti u svakom slucaju.

@nikk Jesi slusao neke od Jamo zvucnika iz TM. Ovde ima E-750 koji unutar prodavnice ne mogu nikako da preslusam jer je buka prevelika. Pise na njima da imaju EISA nagradu za 05.
 
Poslednja izmena:
Slusao sam ja te Jamo. Nisu nesto posebno, ali definitivno vrede tu cenu koliko kostaju u TM. Vecini korisnika ce biti i vise nego dovoljni ;)
 
U TM su 11400din komad, znaci par 18240din na akciji. Nisu bas jeftini jer za par hiljada vise moze se uzeti Mission M33i, koji ima 5 zvezdica i bi-wire opciju.
 
Mozes da li biras da li ces da prosledis (passthrough) signal sa plejera ili ces, ako je u pitanju npr. DVD plejer, da upscale-ujes na rezoluciju TV-a.

@nikk:

Gresis sto sa nipodastavanjem govoris o AVR-ovima :). Tebi je stereo "sveti gral", i to je ok, ali nemoj da ides uokolo i govoris o tome kako je sve ostalo lose, jer to jednostavno nije istina. Pored toga, covek je rekao za sta ce mu koristiti - filmove i HD satelitsku, a ne muziku. A i ti bi verujem promenio misljenje za 180 stepeni kada bi cuo neki koncert u dobrom visekanalnom sistemu ;). I ne, to ne podrazumeva iskljucivo multich pre-amp i 3 stereo pojacala ili 5 monoblokova povezanih na izvor, sto "provejava" iz tvojih postova. :)

Aj' da je u pitanju neka polovna Yamaha od 150e a ne Onkyo-ov top model, pa bi to sto si rekao imalo smisla, ovako nema nikakvog.

Joooo, ovo mogu samo fundamentalno da potvrdim. Zamisli samo koncert cika Pinka i Floyda, zvanog Pulse. U home cinema sistemu......potpuni haus:-devil-::-devil-:
Jednom recju FENOMENALNO :exploder:
 
Kao sto sam vec pomenuo, mene zanima neka klasa AVR + stereo zvucnici za oko 650€. Jedna od opcija za AVR je Onkyo TX-SR506.

Bio sam danas u AVImpulsu. Posto je Onkyo tamo oko 340€, trazi sam bilo kakve stereo zvucnike za oko 300€. Trenutno nisu imali nista na ponudi u tom rangu, ali su mi pustili Epos M5i (nesto preko 400€) u kombinaciji sa pomenutim Onkyo. Moram reci da sam veoma razocaran - basa uopste nema. Visoki i srednji su cisti i bas lepo zvuce, ali nedostatak basa bas smeta. Meni licno, zvuk MA BR2 je neuporedivo bolji. Doduse, MA zvucne kutije je pokretalo neko NAD stereo pojacalo, ali ne verujem bas da bi razlika bila prevelika i sa ovim Onkyo receiverom.

Inace, ljudi u AVImpulsu su bas ljubazni, pa su mi pustili i Epos ELS303. Oni zvuce 5 puta bolje a kostaju nesto preko 500€, tako da ipak probijaju planirani budzet.

Ipak, imam jos jedan utisak - kombinacija Onkyo + Epos mi zvuci nekako sterilno. Sve je lepo, zvuk je cist ali mi tu ipak nesto fali. Ne znam samo da li je to do Onkyo-a ili Eposa, ili ja volim malo topliji zvuk.

Sve mi se cini da cu ipak uzeti kombinaciju Yamaha + Mission m33i. Na stranim forumima, Yamaha dobija za nijansu vise preporuka a ako mi se zvucnici ne svide, prodacu ih i kupiti neku drugu marku.
 
Poslednja izmena:
Ti si najbitniji, tj tvoj sluh. Ako imas novca idi na min 563 zbog bi-amp opcije, bolje zvuci M33i. Uklapsa se u budzet 563 u TM i M33i u 4audio. Samo pozuri, sutra je zadnji dan akcije. U stvari, kupi AVR i sa njim u 4audio pa povezi M33i, MA BR2 i sta god ti jos ponude u okviru novca koji imas i onda izaberi.
 
Ti si najbitniji, tj tvoj sluh. Ako imas novca idi na min 563 zbog bi-amp opcije, bolje zvuci M33i. Uklapsa se u budzet 563 u TM i M33i u 4audio. Samo pozuri, sutra je zadnji dan akcije. U stvari, kupi AVR i sa njim u 4audio pa povezi M33i, MA BR2 i sta god ti jos ponude u okviru novca koji imas i onda izaberi.

Upravo sam tako i planirao :D.

Hvala ti na obavestenju o popustima, uzecu bolju masinu nego sto sam planirao i to za iste pare. :wave:
 
Kao sto sam vec pomenuo, mene zanima neka klasa AVR + stereo zvucnici za oko 650€. Jedna od opcija za AVR je Onkyo TX-SR506.

Bio sam danas u AVImpulsu. Posto je Onkyo tamo oko 340€, trazi sam bilo kakve stereo zvucnike za oko 300€. Trenutno nisu imali nista na ponudi u tom rangu, ali su mi pustili Epos M5i (nesto preko 400€) u kombinaciji sa pomenutim Onkyo. Moram reci da sam veoma razocaran - basa uopste nema. Visoki i srednji su cisti i bas lepo zvuce, ali nedostatak basa bas smeta. Meni licno, zvuk MA BR2 je neuporedivo bolji. Doduse, MA zvucne kutije je pokretalo neko NAD stereo pojacalo, ali ne verujem bas da bi razlika bila prevelika i sa ovim Onkyo receiverom.

Inace, ljudi u AVImpulsu su bas ljubazni, pa su mi pustili i Epos ELS303. Oni zvuce 5 puta bolje a kostaju nesto preko 500€, tako da ipak probijaju planirani budzet.

Ipak, imam jos jedan utisak - kombinacija Onkyo + Epos mi zvuci nekako sterilno. Sve je lepo, zvuk je cist ali mi tu ipak nesto fali. Ne znam samo da li je to do Onkyo-a ili Eposa, ili ja volim malo topliji zvuk.

Sve mi se cini da cu ipak uzeti kombinaciju Yamaha + Mission m33i. Na stranim forumima, Yamaha dobija za nijansu vise preporuka a ako mi se zvucnici ne svide, prodacu ih i kupiti neku drugu marku.

Moram da priznam da sam malo iznenadjen ovim tvojim zapazanjem. Bas je Onkyo generalno poznat kao suptilan i "topao" performer za razliku od Yamahe za koju mnogi kazu da zvuci "sirovo". Sto se Eposa tice imam iskustva sa parom koji je kum pazario. Neverovatno je kako ti zvucnici zvuce tek izvadjeni iz ktije i posle samo deset dana intenzivnog slusanja. Izgleda da fenomen "usviravanja" zaista postoji.

Jos nesto, kad smo kod Eposa i MA RS serije, slusao sam ih paralelno ( u stvari u razmaku od jedan sat), sa istim pojacalom i rekoh vec ranije, presudila je cena i googlanje. Naime malo smo se poveli i cenama na neutralnom americkom trzistu. Evo stereophile linkova za RS6 i M16i

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/608epos/index.html

http://www.stereophile.com/floorloudspeakers/306monitor/index.html

primeticete da MA kosta 1000$ dok je Epos 2000$ sto meni licno ukazuje da se uopste ne radi o istoj klasi zvucnika bez obzira sto je kod nas doticni MA nepunih 800E dok je pomenuti Epos nesto preko 900E!!! Zato smo i isli i na RS8. Ne mogu da kazem da to nije uticalo na odluku o kupovini bez obzira na nesumnjiv kvalitet oba modela (RS8 i M16i).
Iz svih ovih razloga preporucio bih ti da ako si se vec odlucio za Yamahu, pre nego sto odes i pazaris Mission-e :wall: obavezno predhodno svrati i probaj doticni risiver sa Eposima! Tek tada ces steci kompletnu sliku i moci da definitivno odlucis bez bojazni da ces pogresiti i izbeci ces naknadna razimisljanja tipa "sta bi bilo kad bi bilo".

Toliko od mene i neka bude srecna i uspesna kupovina!!! :,,:
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa AVR idi na sto vise mesta i probaj sa vise zvucnika.
Sto se tice za Onkyo i Yamahu na stranim sajtovima kazu da Yamaha daje vise natual sound a Onkyo je malo bright. Sada to moze biti vise subjektivno nego objektivno, mora covek sam presuditi. Meni licno zvuk Yamahe vise prija.
 
Slusao sam Vlado par modela Jamo zvucnika,ali pored Mission-a nemaju sta da traze sa svojim zvukom. Koliko para,toliko muzike.
@Colt
Nisam pricao o Onkyo risiveru uopste kada sam rekao da je RS preterivanje. Pricao sam generalno za low budget modele. Da nisam nesto cuo od svih tih stvari, ne bih ni pricao napamet, a jos manje poredio sa stereom kao svetim gralom i pominjao blokove i pre amp-ove. Inace, znam da ovde vecina preferira 5.1, tako da
izlazim iz rasprave o svim tim risiverima i serijama da ne bih stvarao zabune i nedoumice kod vec zbunjenih ljudi.
Pozdrav
 
Ok, samo kazem da ima smisla, a ko hoce da izvuce max iz bilo kojih zvucnika, moze da ih pre-outuje na stereo amp.
 
Na kraju, kupio sam Yamaha RXV563, u TM sa popustom.

Otisao sam u 4Audio, u zelji da cujem Mission m33i. Zvuk mi je bio OK, mada blago zamucen, sa slabijim visokim. Onda su mi pustili i KEF C5, ciji mi se zvuk vise svideo - mozda malo slabiji bas nego kod m33i, ali su visoki i srednji bolje definisani. Na kraju, uzeh tog KEF-a.

Onda sam dosao kuci i video da je taj model oznacen sa 2 zvezdice u WhatHiFi! :zgran: :wall: Jedino me tesi to sto tamo pise da oni kostaju 520€ a ja sam ih platio 350€ - mozda su u WhatHiFi! smatrali da je ocena losa zbog toga sta nude u odnosu na cenu.

Nemam pojma da li sam se zaleteo, videcu sutra (kada ih isporuce) kako ce zvucati kod mene u sobi. U svakom slucaju, dacu im priliku neko vreme pa ako zakljucim da nisu dobri, menjacu ih.
 
U zdravlje da se sluzis :) Ako tebi odgovara zvuk i ti si zadovoljan istim, nema razloga da te tangira to sto pise tamo. Na kraju krajeva, ako nisi zadovoljan zamenices.
 
Da, zaista, da li se vise oslanjas na svoj sluh ili na ocenu na nekom sajtu? Ako tebi odgovara, to je to.
Apropo razlike izmedju missiona i tog kef-a, zavisi i od toga kakvu muziku slusas.
 
I eto jos jednog dokaza o sinergiji izmedju zvucnika i pojacala. Nijedan zvucnik ne zvuci isto sa razlicitom elektronikom. Ti si npr stekao los utisak kada si na tom risiveru cuo m33,a dobar sa KEF-om. Sa drugim pojacalom,m33 uopste nema zamucen zvuk a visoki se cuju bas koliko treba,ni manje ni vise. Da te utesim, to lupetanje sa zvezdicama iz casopisa je cista reklama da bi se nesto masovno prodavalo. Veruj vise svojim usima. I jos nesto, bilo koji danasnji Mission je univerzalniji zvucnik sa zanrovima muzike kad se napravi poredjenja sa KEF-om. Na KEF-u ces se fino naslusati klasike i jos nekih dinamicnijih stvari. Ne kazem da ne mogu i druge stvari da se slusaju, ali zaista ima stvari koje mu leze a koje ne. Pozdrav
 
Ne bih zeleo da neko pomisli da sam rekao da Mission lose zvuci, meni se samo ucinilo da KEF ima nesto konkretniji zvuk, bar sto se tice muzike koju sam pustio (Pearl Jam). Oba zvucnika daju dosta razlicitu zvucnu sliku i meni je KEF za nijansu bolje legao, bar u tih 10-tak minuta koliko sam slusao oba sistema.

Ako ti kazes da je KEF bolji za dinamicniju muziku, tim bolje, to mi i odgovara.

Naravno, prava ocena sledi tek za jedno mesec dana, kada se zvucnici i risiver usviraju i kada se potpuno naviknem na zvuk. Tek tada cu moci da kazem da li sam pogresio ili ne.
 
Poslednja izmena:
@gvlada, posto imam yamahu 3800, odakle ti podatak da ona "ostecuje sliku"? HDMI ide straight through bez izmene signala (sto mozes proveriti i na gomili sajtova). Takodje, upscale SBB-ove D3 radi ok. Imas dosta o tome u official threadu za yamahu 1800/3800 na AVSForumu.
Elem, posto Yamaha svira sa Kefom, mogu da konstatujem da sviraju zaista sjajno i da su se uklopili bas kako treba.
 
To ti je izmenjeno novim firmwareom, koji se instalira preko USBa
 
To ti je izmenjeno novim firmwareom, koji se instalira preko USBa

Koliko sam shvatio problem je hardwerske prirode i hdmi i/ili hdcp chipa. Ako si u pravu to je onda super vest. Niko o tome nema pojma. Imas li neki link o tome?

Edit: Def je hardwerske prirode, nema update za to.
 
Poslednja izmena:
Na kraju, kupio sam Yamaha RXV563, u TM sa popustom.

Otisao sam u 4Audio, u zelji da cujem Mission m33i. Zvuk mi je bio OK, mada blago zamucen, sa slabijim visokim. Onda su mi pustili i KEF C5, ciji mi se zvuk vise svideo - mozda malo slabiji bas nego kod m33i, ali su visoki i srednji bolje definisani. Na kraju, uzeh tog KEF-a.

Onda sam dosao kuci i video da je taj model oznacen sa 2 zvezdice u WhatHiFi! :zgran: :wall: Jedino me tesi to sto tamo pise da oni kostaju 520€ a ja sam ih platio 350€ - mozda su u WhatHiFi! smatrali da je ocena losa zbog toga sta nude u odnosu na cenu.

Nemam pojma da li sam se zaleteo, videcu sutra (kada ih isporuce) kako ce zvucati kod mene u sobi. U svakom slucaju, dacu im priliku neko vreme pa ako zakljucim da nisu dobri, menjacu ih.

Proslo to sutra, kako ti se cini? Ajde neki review sa fotkama :)
 
Nazad
Vrh Dno