Šta je novo?

šta ide sa čim?

Muzika nije voda pa da je meris na litre, to jest, ne moze da ti neko drugi odredjuje sta ti cujes, nema ni svako uho isti "odziv" na ceo spektar frekvencija, a zavisi ti i od raspolozenja u kojem slusas,jer se mozak uglavnom takodje dosta pita u toj stvari.

Zakljucak - niko ne moze da ti da neki recept i da budes 100% siguran da je to najbolje za te novce...
 
od raspoloženja mozga?
e ako zavisi i od raspoloženja mozga, onda cela priča ne vredi taman mi sad lično beng olafsen pokonio najskuplje zvučnike što ih je planeta videla...:d

oću bre kad god upalim to čudo da osetim kako mi raste kosa na glavi, da osetim kako mi raste kvadratura stana, a bogami i cvetje..:p
 
od raspoloženja mozga?
e ako zavisi i od raspoloženja mozga, onda cela priča ne vredi taman mi sad lično beng olafsen pokonio najskuplje zvučnike što ih je planeta videla...:d

oću bre kad god upalim to čudo da osetim kako mi raste kosa na glavi, da osetim kako mi raste kvadratura stana, a bogami i cvetje..:p

Dokle si stigao sa premisljanjima i nabedjivanjem zene oko tehnike?
 
@gillette
Jesi li razmisljao o onom "Menjam ženu" projektu, bar dok se ne opskrbiš ??
 
ćuti, dopao joj se neki Onkyo risiver, al kad sam je pitao dokle bi ona išla sa cenom, ona rekla "pa tako negde do 20.000 dindži.". :zgran:

lobiranje se nastavlja..:smoke:
 
Onda, ne preostaje ti drugo nego da radis ono za sta su muzjaci i zamisljeni na ovome svetu. Posle izvrsenje duznosti, u trenutku neogranicene radosti povedes zenu u radnju i dace ti i 2k evra... samo obavi dostojno posao ;)
 
Kad ubedis zenu za malo vise para, ja bih otisao s njom u jednu radnju, recimo BGB Studio u Brankovoj ulici, i tamo poslusao par kombinacija zvucnika Wharfedale Diamond sa pojacalom NAD C325 BEE (moze i C315BEE imas reviewe u proslim casopisima HiFiles, super prosli, ja imao C320 i slazem se) i kupio sta mi je najbolje. Ako nemas za wf diamonde, opet nad pojacalo i onda po eltax symphony i kuci na slusanje.

Kuci imam wf diamond 9.5 (oni su veci, podnostojeci) vec neko vreme i stvarno mi se svidjaju. Menjao sam pojacala ali njih ne diram za sad. Cuo sam i od drugih ljudi jos dosta pozitivnih komentara o diamondima. diamond 9.1 je bio "best buy" u nekom od stranih casopisa u toj klasi. A i najlepsi su, stvarno :)

Eh, da, samo nemoj se zaletati i uzeti neki od vecih modela (9.5/9.6) jer su gladni struje. Sa proslim pojacalom JVC ja-s22 (2x40w 8Ohm) moji 9.5 su bili dosta slabiji i nekontrolisaniji. Nad bi se bolje izborio, ali opet... mada, verovatno bi i primetio na probi u radnji ako je pojacalo slabo.
 
ma uzeo bih ja NAD-a sutra, ali ako si čitao Hi Files, onda si naišao i na WAF (woman acceptance factor), a njoj je NAD plastičan i ružan. (i naravno Denon joj je super..pa ti vidi) :whip:
 
da, MA su super, samo bih ja floorstandere..recimo BR5

A i oni Canton GLE sa belim grilom uživo izgleda super, samo da još čujem kako to zvuči...
 
btw, zna li se gde u BG imaju da se čuju Dali Blue zvučnici?

Neki diler, zastupnik..?

Inače, prošao sam opet ovu temu i sam sam sebi smešan koliko sam lutao, a sada dođoh do kombinacije prvo što bolje pojačalo, pa posle što bolje ovo pa ono...

Izgleda da je u izgradnji kolko tolko dobrog Hi Fi sistema,strpljenje najvažniji faktor (kad već nema love kolko se hoće..)
 
Dobar dan svima. Ovo je moje prvence pa reko da vas sve pozdravim. Trazio sam neko prikladno mesto na forumu da se predstavim ali ga ne nadjoh pa ajde onda ovde.
Dakle hi fi mi je hobi vec neko vreme a muziku slusam od malih nogu pa evo da doprinesem diskusiji koja je relativno mlada bar sudeci po datumu kada je gornji post napisan...
Moj predlog bi svakako bio da u rangu cene u obzir treba uzeti i Onkyo/Epos kombinacju. Bio ja i slusao pre neki dan u AV Impulsu. Ceo "kombine" od cca 600E (Onkyo amp i CD + Epos zvucnici) svira za sve pare. Ako mene pitate tu Nad/MA kombinacija nema sta da trazi. U toj prici HK/JBL jednostavno nisu ista liga...

Toliko za prvi put, do citanja :wave:
 
Poslednja izmena:
Zvucnici Monitor Audio Silver RS8. Na sta ih nakaciti? Uglavnom se slusa extremnija varijanta metala. Trazim nesto da ih nahrani sa onoliko snage koliko im je potrebno da bi sljakali kako treba. Svaka pomoc dobrodosla.


Neko mi preporuci Yamahu RX797. kako vam se dopada ta kombinacija? Ili nesto mozda bolje a jeftinije? Svaki predlog dobrodosao.
 
Poslednja izmena:
RS8 su kvalitetni ali i zvucnici sa finom cenom. U principu trebalo bi toliko novca da das i za pojacalo. Reci koliko si max spreman da platis.
 
Pa kazem, nesto u rangu ove yamahe ili jeftinije ( da ne probije budzet od 1200e za zvucnike + pojacalo). Sta mislite o ovoj Yamahi? Vredi li stogod ?
 
Nije losa ali Monitor Audio RS8 bih uparivao sa nekim kvlaitetnijim pojacalom, poput nekog NAD. Pre bih ti ovo za slican novac preporucio http://www.4audio.rs/nad/stereopojacala/c325bee.php ali nije ista klasa, slabo je ovo pojacalo za te zvucnike. Kao sto rekoh ako zelis zvucnike od 800+e treba ti i pojacalo za slican novac da bi mogli da se pokazu u svom punom sjaju.
 
Kombinacija koja izuva

Zvucnici Monitor Audio Silver RS8. Na sta ih nakaciti? Uglavnom se slusa extremnija varijanta metala. Trazim nesto da ih nahrani sa onoliko snage koliko im je potrebno da bi sljakali kako treba. Svaka pomoc dobrodosla.


Neko mi preporuci Yamahu RX797. kako vam se dopada ta kombinacija? Ili nesto mozda bolje a jeftinije? Svaki predlog dobrodosao.

Skoro sam slusao kod drugara, upravo MA RS8 sa ARCAM FMJ A28 integralcem.
Ova kombinacija jednostavno razvaljuje
 
Nije losa ali Monitor Audio RS8 bih uparivao sa nekim kvlaitetnijim pojacalom, poput nekog NAD. Pre bih ti ovo za slican novac preporucio http://www.4audio.rs/nad/stereopojacala/c325bee.php ali nije ista klasa, slabo je ovo pojacalo za te zvucnike. Kao sto rekoh ako zelis zvucnike od 800+e treba ti i pojacalo za slican novac da bi mogli da se pokazu u svom punom sjaju.


Uz duzno postovanje MA/Nad je izvikana kombinacija. Ne tvrdim da je NAD apsolutno los ali njega na nasem trzistu najvise prodaje niska cena i ne postojanje alternative u izboru. Takodje, ne kazem da je to totalni promasaj ali moze to i mnogo bolje. To mi malo lici na onu pricu kad Srbin ne zna koji TV da kupi on ode i kupi Sony jer je "cuo" da je to dobro i imaju ga svi njegovi prijatelji. E pa IMA i bolje od Sony-ja al nema kod nas da se kupi. Za MA i kombinovanje sa pojacalima ova prica vise ne vazi. Od koro na trzistu postoji na prvom mestu Arcam (www.avimpuls.com) za koji proizvodjac upravo preporucuje MA kao najbolju kombinaciju. Tu su od skoro i QED (www.ibsistem.com) kablovi takodje preporuceni od Arcama kao idealna veza. U IB Sistemu ima i Cyrus pa moze da se proba.

Jamahu ne bih ni komentarisao. Mislim...:wc:
 
Poslednja izmena:
Uff, prvo NAD uopste nije losa marka i def nisu jeftini. Drugo Yamaha pravi jedne od najboljih uredjaja a sta se kome svidja je diskutabilno. Jedan clan foruma ima Yamahu AVR i B&W zvucnike i uziva u tome iako su mu svi pricali da to ne ide. Dobio je moj, kasnije i tvoj predlog, neka sam preslusa i odluci. Ovakvi uredjaji se ne kupuju bez testiranja. U 4audio od skoro imaju i audiolab koji je takodje odlican.
 
@dulsrules:
Najbolje da "spakujes" RS8 i odes da poslusas sve varijante i sam odlucis. Odes od AV Impulsa i poslusas Arcam FMJ A18 i A28 (nema ton kontrole ako ti je to bitna stavka) i Creek Evolution. U Megastores radnji u Dunavskoj poslusas Marantz PM-6002, PM-7001, Rotel RA-1062, RA-04/05, mozes i neki od Denona. U Radixu u Knjeginje Zorke, Cambridgde Audio Azur 640A/740A/840A. I na kraju u 4Audio, NAD C315/325. Mozes i Yamahu, ali verujem da ces do tad doneti odluku. ;)

Dobar "match" bi trebali da budu A28 i jedan od jacih Azura, kao i Creek. A18 je odlican i ima ton kontrole, ali nema dovoljno snage da tera RS8.
 
Poslednja izmena:
Uff, prvo NAD uopste nije losa marka i def nisu jeftini. Drugo Yamaha pravi jedne od najboljih uredjaja a sta se kome svidja je diskutabilno. Jedan clan foruma ima Yamahu AVR i B&W zvucnike i uziva u tome iako su mu svi pricali da to ne ide. Dobio je moj, kasnije i tvoj predlog, neka sam preslusa i odluci. Ovakvi uredjaji se ne kupuju bez testiranja. U 4audio od skoro imaju i audiolab koji je takodje odlican.


Uh, ti i ja nikako da se slozimo... ;) Necu vise o Nad-u al moram da opanjkam malo Audiolab,). Taj Audiolab i "onaj" predhodni su da izvines ko "dupe i oko"... Slusao ja i stari 8000a/s a i ove nove (modele nisam pamtio)... Kolko cujem isti je sada 100% kinez a to se meni licno nikako ne svidja. Sad kome to ne smeta a zvucno ga zadovoljava - izvolte... Ja bih se radije bar za sada drzao Evrope i Amerike; i malo Novog Zelanda :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Da, Audiolab je sada kinez. Korporacija koja drzi Audiolab, Mission i Wharfedale... Mission je sa novom MV serijom degradiran na nivo konfekcijskih all-around sistema. Novi Audiolab nisam cuo ali ranije se lepo kotirao. Moguce da jesi u pravu. Kada sam video MV nisam mogao da verujem u ono sto se nalazi ispred mene, jesu jeftini ali su plasticni i imaju supalj zvuk sa ne tako malom cenom. Yamaha zvucnici (koji se inace nigde ne kotiraju) inace su bolji izbor. Ja licno slusao sam NAD i MA BR i zvuk mi se sasvim dopao, mada mozda kod RS serije nije to najsrecnije resenje ili njegovom sluhu to ne odgovara ili ko zna sta vec.....
 
@dulsrules:
Najbolje da "spakujes" RS8 i odes da poslusas sve varijante i sam odlucis. Odes od AV Impulsa i poslusas Arcam FMJ A18 i A28 (nema ton kontrole ako ti je to bitna stavka) i Creek Evolution. U Megastores radnji u Dunavskoj poslusas Marantz PM-6002, PM-7001, Rotel RA-1062, RA-04/05, mozes i neki od Denona. U Radixu u Knjeginje Zorke, Cambridgde Audio Azur 640A/740A/840A. I na kraju u 4Audio, NAD C315/325. Mozes i Yamahu, ali verujem da ces do tad doneti odluku. ;)

Dobar "match" bi trebali da budu A28 i jedan od jacih Azura, kao i Creek. A18 je odlican i ima ton kontrole, ali nema dovoljno snage da tera RS8.


Tako ce najverovatnije i da bude. Hvala ljudi na savetima.
:guitar::alo::banana::,,:cheers
 
Da ne otvaram novi thread a uklapa se u ovu pricu.

Naime, planiram da uzmem AVR i par stereo zvucnika, kao osnovu za neki buduci 5.1 sistem. Bio sam danas u 4Audio i ljudi su mi preporucili isto sto i gvlada na pocetku thread-a, kombinaciju Yamaha RXV-463 i Mission m33i, sto se uklapa u planirani budzet.

Sta mislite, da li da uzmem tu Yamahu ili Onkyo TX SR 506? Slicno kostaju a ovaj Onkyo ima 5 zvezdica u What HIFI.

Naravno, poslusacu i druge savete. Napominjem da ne bih davao vise novca nego sto vredi ova kombinacija (malo preko 600 evra). Uglavnom se slusa rok, ne preterano agresivan, kao i elektronika.
 
Slazem se sa preporukom Yamaha+Mission. Ja sam pre 4 godine uzeo tu kombinaciju i prezadovoljan sam. Naravno da uvek moze bolje, ali za te pare tesko ;)
 
Poslednja izmena:
Onkyo moze da bude veoma dobar izbor. Samo, neki Onkyo modeli su imali gadnih problema sa pregrevanjem, pa proveri na internetu da li i ovaj tvoj spada u njih ili ne.

Pozdrav
 
Vrh Dno