Šta je novo?

šta ide sa čim?

Yamaha ide uz Mission, ali pazi.... prvo imas akciju u TM do Srpske NG i sve je -20% tako da ta Yamaha RX-V463 kosta 31k din -20% = ~25k din. Drugo, Mission M33i su ok zvucnici koji zvuce mnogo bolje u bi-wire varijanti a 463 to ne moze. Iako vise volim zvuk Yamahe ipak Onkyo 506 nudi vise opcija. Ima bi-amp opciju za prednje, ima 3x HDMI (koji su 1.3 pa tako moze da prihvati LPCM sa nekog BD playera), ima zonu 2 out.
 
Svaki AVR se greje, neki vise ili manje, sto je normalno s obzirom na ono sta je unutra. Samo nemoj da ga "zatvoris" sa svih strana i neces imati problema, a ako se nesto desi, tu je garancija.
 
Ne bih rekao da je Yamaha najbolje resenje za Mission. Naslusao sam se mnogo tih kombinacija i nijedna nije zvucala tako dobro kao kada sam upario svoje Pioneer pojacalo na Mission m32 i m33. Slazem se da je NAD postao konfekcija kod nas kao jeftin brend koji navodno gura sve od zvucnika. Takodje sam sa svojim Pioneer-om poterao MA RS6 i to nije moglo da se meri sa slabasnim NAD-om u bilo kom smislu.
 
Njemu treba visekanalno pojacalo, a Pioneer koji ti imas je pretpostavljam stereo ? Nije za poredjenje. :)
 
Sluh je subjektivna stvar. U principu zavisi i od toga za sta se koristi. Stvar ukusa.
Ja sam pre kupovine risivera probao i Pioneer i Yamahu sa Mission-ima i vise mi se svidela kombinacija sa Yamahom.
 
Onkyo moze da bude veoma dobar izbor. Samo, neki Onkyo modeli su imali gadnih problema sa pregrevanjem, pa proveri na internetu da li i ovaj tvoj spada u njih ili ne.

Pozdrav

Svaki uredjaj koji se ne hladi kako treba (nema dovoljno mesta oko sebe) ima problem sa pregrevanjem... to narocito vazi za AV risivere.
Mislim da je Onkyo bolji izbor.
Siguran sam (slusao ih) da su oni Mission-i da izvinete obicno djubre (cak i da se dobiju na poklon).
Ako se Onkyo kupuje u www.player.co.yu moze da se kombinuje sa Klipsh zvucnicima (nemoj da te prevere da uzmes neku drugu firmu kod njih)
Ako se 506 kupuje u www.avimpuls.com (cene iste kao i kod gore pomenutih) tu treba obavezno poslusati i Epos kutije.
E sad, u Impulsu to moze i da se cuje i proba (a momci su i dosta fleksibilni kad su cene u pitanju ako se uzima vise stvari), u plejeru mislim ne.
Srecno i uzivaj u slatkim mukama.
 
Poslednja izmena:
Yamaha ide uz Mission, ali pazi.... prvo imas akciju u TM do Srpske NG i sve je -20% tako da ta Yamaha RX-V463 kosta 31k din -20% = ~25k din. Drugo, Mission M33i su ok zvucnici koji zvuce mnogo bolje u bi-wire varijanti a 463 to ne moze. Iako vise volim zvuk Yamahe ipak Onkyo 506 nudi vise opcija. Ima bi-amp opciju za prednje, ima 3x HDMI (koji su 1.3 pa tako moze da prihvati LPCM sa nekog BD playera), ima zonu 2 out.

Hvala na informaciji, ako popust jos vazi, to znaci da bih ustedeo oko 100 evra u odnosu na cenu u 4Audio. Sutra cu otici do TM-a pa cu videti sta imaju na ponudi.

Ako bi Yamaha u tom slucaju bila oko 260 € a Onkyo 355 €, da li mislis da prednosti koje si nabrojao (za Onkyo) vrede razliku u ceni ili da uzmem Yamahu sa boljim zvucnicima?

Inace, kada smo vec kod popusta u TM, ima li nesto od Jamo zvucnika sto vredi razmotriti, posto oni samo to i drze?
 
Ako se 506 kupuje u www.avimpuls.com (cene iste kao i kod gore pomenutih) tu treba obavezno poslusati i Epos kutije.
E sad, u Impulsu to moze i da se cuje i proba (a momci su i dosta fleksibilni kad su cene u pitanju ako se uzima vise stvari), u plejeru mislim ne.
Srecno i uzivaj u slatkim mukama.

Molim te, preporuci mi koji model Epos zvucnika da trazim a da se to uklopi u budzet (AVR+zvucnici oko 600 €)? Momci iz avimpulsa nemaju online cenovnik...
 
Uh de me nadje... Da ti pravo kazem, nemam pojma. Celu pricu oko Eposa baziram na iskustvu mog kuma (i mom) koji me je pred novaka iscimao da sa njim obidjem sve prodavnice po gradu u potrazi za zvucnicima. Bili smo, gde nismo i slusali SVE. U najuzem izboru je ostao MA RS6 i RS8 i kad sam mislio da je agoniji kraj zaj***m se ispomenem mu AV Impuls. Odemo i tamo poslusamo neki Spendor S5R koji otpadne zbog cene ( a meni srce ostade u salonu) i Epos M16i i padnemo u nesvest. Isti po nasem misljenju za dorucak jede RS6 dok je sa RS8 "mrtva trka" i tu prelomi cena - kupi kum Epose i mi konacno odosmo kuci. Kum svojoj i ja svojoj.
E sad, jos da ti kazem da su tada cene u AV Impulsu bile nenivelisane u odnosu na kurs Evra tj. na nivou 1E=78din!!! Da li su ih u medjuvremenu menjali - ne znam. Zato mslim da je najbolje da odes i vidis sam. Ja kad sam ih onomad zvao da pitam za cenu telefonom receno mi je uz osmeh: "Dodjite, dogovoricemo se, Nova godina je!"

p.s.
da te ne zbuni ovo gore napisano, sve je bilo po protokolu. Dobili smo i racun i garanciju a Boga mi i kafu! Svaka cast.
 
Onkyo mi je bolji izbor zbog navedenih opcija. U Nisu izbor zvucnika Jamo u TM je ocajan. Imaju fine E-750 zvucnike koji su komad ~11.5k din (bez popusta) ali nisu bi-wire. Ako razmsljas o M33i pogledaj Monitor Audio BR2 koji su konstantno u vrhu.
 
Znam da ce ce meni sve predlozeno zvucati super, jer tek ulazim u te vode. Sada imam Z5500, koji su fenomenalni u toj klasi, ali vreme je da se ide dalje.

Najgore je sto treba da poredim zvuk Yamahe i Onkyo sa Mission i Epos zvucnicima, kojih naravno, nema u istoj radnji, tako da na odluku moze uticati mnogo faktora.

Onkyo mi je bolji izbor zbog navedenih opcija. U Nisu izbor zvucnika Jamo u TM je ocajan. Imaju fine E-750 zvucnike koji su komad ~11.5k din (bez popusta) ali nisu bi-wire. Ako razmsljas o M33i pogledaj Monitor Audio BR2 koji su konstantno u vrhu.

Danas sam slusao Monitor Audio BR2 (u 4Audio) i oni su mi je ekstra zvucali. Razmisljao sam o Mission jer su mi preporucili da uzmem floorstand zvucnike pre nego bookshelf, sve u kombinaciji sa tom Yamahom.
 
Poslednja izmena:
Ovaj sport je takav, postoji samo jedan nacin da apsolutno ne pogresis, nemoj nista da kupis. :)
 
Recimo da se zvucni sistem kupuje na duze staze i ne menja bas cesto, tako da koliko para toliko muzike.
 
Floorstandere u sobi od min. 18-20m2, u suprotnom ces prepuniti sobu basom, posebno sa tim Missionima koji su poznati kao kutije sa dosta basa.

Ja ti preporucujem da odes do AV Impulsa i poslusas Onkyo + Epos. Verujem da ces dobiti popust koji ce te smanjiti razliku u odnosu na Yamahu, a bices siguran u ono sto kupujes.
 
Poslednja izmena:
Floorstandere u sobi od min. 18-20m2, u suprotnom ces prepuniti sobu basom, posebno sa tim Missionima koji su poznati kao kutije sa dosta basa.

Ja ti preporucujem da odes do AV Impulsa i poslusas Onkyo + Epos. Verujem da ces dobiti popust koji ce te smanjiti razliku u odnosu na Yamahu, a bices siguran u ono sto kupujes.

To cu i da uradim, vec u ponedeljak.

Ovaj sport je takav, postoji samo jedan nacin da apsolutno ne pogresis, nemoj nista da kupis. :)

Znam, zato necu dozvoliti da agonija izbora potraje vise nego sto je to neophodno.

Recimo da se zvucni sistem kupuje na duze staze i ne menja bas cesto, tako da koliko para toliko muzike.


Slazem se. Z500 mi je trajao vise od 3 godine, tako ce biti i sa novim sistemom, sta god odabrao.
 
Poslednja izmena:
Floorstandere u sobi od min. 18-20m2, u suprotnom ces prepuniti sobu basom, posebno sa tim Missionima koji su poznati kao kutije sa dosta basa.

Tacno!
Jos nesto, ako prvo kupi bukself zvucnike pa proceni da imaju malo basa uvek u buducnosti moze da kupi florstendere za frontove a ove koje vec ima baci nazad i koristi ih kao efekat zvucnike. Ako prvo kupi (lose) florstendere vise "nema nazad".
 
Ovde je prica o AVR, znaci tu ima mesta i za SW. Ako su ne-podni mali moze pomoci SW. Recimo ako uzme BR2 pa nisu dovoljni, onda uzme BR5 ali BR2 su overkill za rear.
 
Za 18 kvadrata sledi mission m33. Provereno u praksi. ;)Taman koliko treba, nema ni traga prepunjenosti bass-om, naravno ako je sve postavljeno po Hi-Fi propisu i ako je akustika sobe iole valjana. MA BR2 je po meni slabotelesan za taj prostor, prosto se gusi. U istom okruzenju sam naizmenicno slusao BR2, m32 i m33 i definitivno je tu mesto mission-u m33.
 
Ovde je prica o AVR, znaci tu ima mesta i za SW. Ako su ne-podni mali moze pomoci SW. Recimo ako uzme BR2 pa nisu dovoljni, onda uzme BR5 ali BR2 su overkill za rear.

Ne bih da ispadnem glup u drustvu, ali sta je to SW?

Moja ideja od samog starta je da uzmem AVR sa dobrim (ili bar pristojnim) frontovima a da kasnije uzmem nesto jeftinije za rear. Slazem se sa tobom da su BR2 previse za rear, pogotovo za ovu klasu.

Nesto razmisljam, mozda i nije lose uzeti te Mission zvucnike, ako su bogati basom. Time bih mogao da izbegnem kupovinu subwoofera, sto mi odgovara zbog ofranicenog prostora.
 
SW = Sub-Woofer, njega ne moze zameniti nijedan zvucnik ove cenovne klase. Koji zvucnik (relativno jeftiniji) moze reproduktovati 20-30Hz? U 5.1 (7.1) sistemu za SW je zaduzen posebni kanal koji nosi samo niske tonove. Tebi ostaje da odes, poslusas to sto hoces, samo M33i bolje zvuci kada je bi-wire. @nick Ti si opet slusao M33i i BR2 na stereo pojacalu bez SW. U toj opciji pozeljno je imati podne ali ako covek razmislja o AVR i surroundu onda.... neka odluci sam :)
 
Ja sam nedavno kupio nove m33 i evo jos ih usviravam i cekam da mi stignu novi kvalitetniji kablovi za bi-wiring. Moje dosadasnje iskustvo sa njima, poredeci ih sa drugim kutijama je sledece. Izuzetno linearan zvuk, koji ne prasta los kvalitet snimka. Nista nije prenaglaseno, visoki sofisticirani Vifini koji ne prste niti od njih krece krv na usi. Recimo cista suprotnost od MA zvucnika koji imaju po mom misljenju zrnaste visoke. Jos je ovakvih misljenja za MA. Srednji su cisti, tako da se svaki vokal izuzetno reprodukuje. Bass im ne fali, iako sam se ja pre kupovine plasio da ga nece imati dovoljno jer ide do 48Hz. Ali u praksi to zvuci odlicno, bass je utegnut, ne mulja, ide dovoljno duboko da prosto nikada ne bih pozeleo SW za slusanje muzike. Drzim se cistog stereo zvuka:). E sad, da li ih uzeti za frontove u surround sistemu...Pa naravno, upravo su zbog toga i napravljeni, mada zamena im je takodje m32 za frontove koji je jeftiniji ali mu trebaju stalci. M33 ima i pregradnu komoru za punjenje peskom radi jos veceg ukrucenja kutije od vibracije i bolje ekstenzije bass-a. Inace unutar kutije postoje 2 pregrade, a kutija kad se natankuje sa peskom ima oko 20kg. Predlazem slusanje svih ovih navedenih kutija pre kupovine, po mogucstvu u istim uslovima i sa istom elektronikom. Za AVR sistem je najbolje sastaviti sistem iz iste serije, a SW je da kazemo ovde nezaobilazan. Za stereo je apsolutni visak sa bilo kojom od ovih kutija.
 
SW = Sub-Woofer, njega ne moze zameniti nijedan zvucnik ove cenovne klase. Koji zvucnik (relativno jeftiniji) moze reproduktovati 20-30Hz? U 5.1 (7.1) sistemu za SW je zaduzen posebni kanal koji nosi samo niske tonove. Tebi ostaje da odes, poslusas to sto hoces, samo M33i bolje zvuci kada je bi-wire. @nick Ti si opet slusao M33i i BR2 na stereo pojacalu bez SW. U toj opciji pozeljno je imati podne ali ako covek razmislja o AVR i surroundu onda.... neka odluci sam :)

Znam sta je subwoofer, na kraju krajeva, imam ga na Z5500. Jedino mi nije palo na pamet da o tome govoris ;)

Bio sam u TM, u pravu si, tamo je Yamaha 463 (bar do utorka) oko 260€, sto znaci da je za oko 100€ jeftinija on Onkyo AVR-a. Ima i 563 model, koji kosta (sa popustom) isto kao i Onkyo.

Kada smo vec kod toga, za sta sluzi opcija "zone 2 aut", koju imaju Onkyo 506 i Yamaha 563 a nema 463?

U svakom slucaju, sutra idem do AV Impulsa pa cu da vidim.

Sto se zvucnika tice, meni se svideo zvuk MA BR2 ali je covek u 4Audio bio veoma uporan u tvrdnji da je bolje uzeti floorstand zvucnike nego bookshelf. Uostalom, ako saberem cenu ovih BR2+neohodni stalci, to mi dodje isto kao neki floorstand.

Predlazem slusanje svih ovih navedenih kutija pre kupovine, po mogucstvu u istim uslovima i sa istom elektronikom.

Sto je u Beogradu Mission Impossible, IV deo :D
 
Poslednja izmena:
Samo ime kaze Zone 2 - zvuk u drugoj prostoriji. Moze se dobiti na dva nacina: iz AVR izvedes zvucnike posebno namenjene zoni 2 ili line-ou namenjen zoni 2 do posebnog ext pojacala. AVR onda usmerava zvuk koji ide drugoj prostoriji. Napominjem da tek 663 model ima ugradjene HD decodere, 363-663 imaju samo 2x HDMI i nijedan od njih ne prenosi pun video signal 16-235 umesto 0-255, znaci najfinije nijanse crne i bele se ne prenose (nema BTB i WTW).
 
Za AVR sistem je najbolje sastaviti sistem iz iste serije

Ovo je mit i delimicno je tacan. Osim usaglasavanja timbra, sto je bitno jedino u visekanalnim koncertima (a i tad je upitno) , ne postoji nijedan razlog zasto bi se uzimali zvucnici iz iste serije. Ljudi sa high-end sistemima i pretprocesorima/snagasima (x n) imaju sve razlicite zvucnike osim prednja 2 i nisam video da se iko buni. :d
 
Poslednja izmena:
Napominjem da tek 663 model ima ugradjene HD decodere, 363-663 imaju samo 2x HDMI i nijedan od njih ne prenosi pun video signal 16-235 umesto 0-255, znaci najfinije nijanse crne i bele se ne prenose (nema BTB i WTW).

Uh, svakako nisam ocekivao HD dekoding i pun prenos video materijala u ovoj klasi.

Yamaha 563 sam pomenuo jer je na popustu i ima i bi-amp, video upscale, zone 2 i jos par sitnica (kao kod Onkyo 506) a koje 463 nema.
 
А шта у случају да купим Оnkyo 906 а на њега хоћу да накачим МА комплет из "силвер" серије ? Или BOSE AM15 ?
За овај Ав рисивер колико видим МА је слаб :-devil-: Куд даље ?
Овај рисивер бих узео првенствено због кућног биоскопа . Ових дана идем до 4аудио али рекоше да немају тај рисивер него да могу да вежу " јамаху" или "НАД" .

Рецимо "онкјо" 606 је слабији по снази али ови модели 805 или 806 и 906 колико видим имају бољу обраду слике ...итд. Бар сам тако укапирао читајући на њиховом сајту.
За МА звучнике сам се залепио онако на " слепо" читајући qvladu i colta у једној другој теми .
 
Nisu MA RS slabi, nikako. Opet predlazem Epose :), M16i ako ides na podnostojece + ELS8 za rear su odlicna kombinacija. Ne znam da li is Beograda, ali ako vec uzimas Onkyo, vredi se iscimati do Bg-a. :)

Bose zaobidji pored ovih.
 
Poslednja izmena:
Ма шипчим из Кг .
А что се тиче МА из силвер серије РС 6 каже да је препоручена снага рисивера 120 W :trust:
A зверка 906 има мало више снаге од препоручене . Да ли је то проблем ,ионако не верујем да ћу икада одврнути преко 50 % снаге ?
Штета что нема све на једном месту од ових звучника и рисивера.
У 4аудио кажу имају "јамахе" . Ова изгледа фино http://www.4audio.rs/yamaha/avrisiveri/rxv3800.php мада на другом сајту каже да је два пута 200 W снаге http://www.redcoon.de/index.php/cmd...73/cid/5001/Yamaha_RX_V_3800_Titan/#detailtop
 
Ne obracaj paznju na specifikacije. Od proizvodjaca do proizvodjaca se razlikuju merenja. Neki mere snagu sa signalom od 1KHz na jednom kanalu dok drugi rade isto to na 2 kanala i ubace u specs, a to u realnom koriscenj nema veze sa zivotom, sto zbog broja kanala, sto zbog toga sto se u stvarnosti slusa muzika i gledaju filmovi i njihove dinamike, a ne signali iz ton generatora sa kojima testiraju :wall:. A kad se "upregne" svih 5 ili 7, snaga na izlazu opadne znacajno, nekad i za 50% i vise.

I budi siguran da neces imati potrebe za slusanjem sa potenciometrom na max, osim ako ne zelis da ostetis sluh i ostetis uredjaje koji nisu konstruisani za rad na "ivici".
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno