Šta je novo?

šta ide sa čim?

Mnogo si ti zahtevan po pitanju tih digitalnih novotarija :D Nijedan AVR nikada nece biti potpun, zato i postoji trziste, da bi se zaradjivalo na sitnim pomacima. Lepo ti je Aragon rekao, kupi AVR da ti sluzi, a specifikacije i ostale sitnice ostavi proizvodjacima da se utrkuju sa reklamama. :-devil-:
 
DVD - HDMI
PC - HDMI
PS3 - HDMI
BD - HDMI
SAT HD - HDMI
Cable HD - HDMI

Nebitno da li cu to nabaviti sada, za nekoliko meseci ili kroz par godina, zelim pokrivenost. Ako sam cekao do sada izdrzacu jos neko vreme.
 
Pioneer
Stvari iz buducnosti.Ako su jos kao sto su bili.
sclx90
Ali cena je sitnica.Ko polovna kola.
Edit;
Eventualno moze da dodje sclx71 koji bi sa zvucnicima i vuferom izaso oko 2000 e
Edit:
Ili vsxlx51 ima 4 HDMI ulaza.Mislim da kosta oko 1000.

Jedino je onaj prvi cisto pojacalo a ovi ostali modeli su resiveri.Izgleda da sa hdmi ulazima i nema drugih resenja.
Mada jos i bolje kad imas fm.Ovaj najjeftiniji ima samo serial port koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
Mozda ti je za toliko hdmi ulaza najjeftiniji hdmi switcher i to naprimer
Marantz HDMI 1.3a Switcher VS3002, 6 HDMI Inputs / 2 HDMI Outputs = nesto jace od $300
Edit;
Na tehnomaniji eno imas pojacala sa 2 hdmi ulaza i jednim izlazom za 30-35000.Imaju i zvucnike 5.1 sa vuferima.
Ako mi dodje neka lova ima da pazarim iz ma.
Fora je da retko ko pravi uredjaje sa vise od 4 hdmi ulaza.Ako ih pravi onda su to uredjaji od 5000+ evra.
Edit:
Po meni pioneer jer su totalni kraljevi suraunda i cija pojacala podrzavaju suraund zvucnike sa satelitima i opticke ulaze vec oko 20 godina.
Posmatraj mozda izleti neki model sa vise od cetiri ulaza i sa povoljnom cenom.
 
Poslednja izmena:
Meni HDMI switch ne pada na pamet jer necu da dajem pare za nesto sto mora biti sastavni deo AVR. Sto se tice Pioneerra imaju extra modele samo sto planiram da dam do 600e pa su tu apsolutni favoriti Yamaha i Onkyo. Dosta novih modela ima 4x HDMI (Onkyo, Sony, Piooner najavio nove modele sa time i sl), tako da mi ostaje samo da sacekam da se pojave uredjaji za ovu godinu.
 
Malo iskacem iz diskusije ali u vezi je sa temom. Drugar hoce da kupi pojacalo za svoje stare B&W DM320 zvucnike pa treba preporuku. Ima li neko ideju?
 
Imam jedno noob pitanje. Posto planiram da tv koristim iskljucivo kao monitor, da li bih mogao da povezem preko jednog hdmi direktno tv sa kompjuterom a da zvuk saljem na AVR i da na taj nacin izbegnem problem sa btb i wtw clippingom? Bukvalno mi treba AVR koji ce raditi kao pojacalo za 5.1 sistem, a ostale funkcije mi nisu bitne jer bih TV koristio samo za gledanje filmova sa komputera i igranje. Da li se nesto gubi pri ovakvom povezivanju? Nadam se da bih mogao da solidno ustedim na AVR na ovaj nacin i da za ~ 700 evra uzmem nesto sto ce potpuno da zadovolji moje potrebe sto se tice zvuka(da pristojno vozi kutije klase MA BR, eventualno RS6 frontove). Koja Yamaha (663 je prvi izbor) ili Onkyo bi se lepo uklopila? Ili da se ne ogranicavam na te dve firme, koji AVR po toj ceni nudi najvise sto se tice zvuka?
 
Poslednja izmena:
Mozes da saljes zvuk preko analognih izlaza ili preko optike/coaxa, ako u buducnosti neces koristi lossless audio formate sa BR-a, oni mogu jedino preko HDMI-a ili dekodiranje u kompu pa preko analognih izlaza zvucne na AVR.

Za te pare Onkyo TX-SR705 ili 706.
 
700e samo za AVR ili uz zvucnike? Sto se tice PC preko analognih ili SPDIF (optika ili coax) mozes poslati skoro sve standarde osim HD zvuka, koji se inace nalazi samo na BD ili HD-DVD filmovima. Za to treba HDMI. RS6 trazi fino pojacalo a da bi izvukao max u AVR opciji moras ici preko 1k e. Meni Onkyo 706 (727e) vozi BR sistem sa BR5 kao frontovima i izuzetno sam zadovoljan zvukom. Odlicno zvuci u 5.1 a takodje odlicno i u stereo varijanti kada ukljucim Pure AUdio mode, gasi svu nepotrebnu elektroniku i koristim samo stereo signal. U testu BTB i WTW prolaze kroz ovaj Onkyo jer je to noviji proizvod u odnosu na one prve krajem leta koji jesu imali probleme. Sa ovim iskustvom i cenom koja je 100e visa od 663 modela def predlazem 706 a izgleda da se i cenovno uklapas. Nijedna zvucna (osim HD varijante Asusa i Auzentecha) ne moze obraditi HD zvuk a programi poput PowerDVD ga downsempluju na 48/16 usled problema sa zastitom, a za bitstream treba HDMI 1.3 na zvucnoj. Nijedan Radeon kroz HDMI ne bitstreamuje HD zvuk, vec max moze poslati 7.1 LPCM koji je reda 48/16, opet nije HD.
 
Poslednja izmena:
Hvala.
@gvlada 700e za AVR. Bas citam tvoje muke pri izboru i potom utiske o 706 na drugim forumima.
Ako sam dobro shvatio preko HDMI mora da ide samo DTS-HD zvuk sa originalnih BD/HD-DVD-a, a za to mi treba plejer jer x-fi titanium ne moze da obradi hd zvuk. Sa mkv ripovima nema problema? Ispravite me ako gresim ali mislim da su skoro svi BR diskovi opsega 16-235 tako da se tu uglavnom ne gubi nista, u toj varijanti kada se BD pleyer ubode u AVR koji klipuje signal.
 
Ako sam dobro shvatio preko HDMI mora da ide samo DTS-HD zvuk sa originalnih BD/HD-DVD-a, a za to mi treba plejer jer x-fi titanium ne moze da obradi hd zvuk.

Moze X-Fi, ali moras da koristis analogne izlaze jer opticki i coax kabl nemaju dovoljno bandiwtha za lossless i LPCM sa originala. I tu ne radi X-Fi dekodiranje, nego procesor i dekoderi u softverskim plejerima. Ako je audio enkodovan >48KHz/16bit, npr. 96/24, onda se downsample-uje u 48/16. Mada, mnogi ne mogu da cuju gubitak i na skupim sistemima, tako da je individualno.
Sa mkv ripovima nema problema?

Nema, oni su DD i DTS, nisu "bandwith-heavy" kao DTS-HD i Dolby TrueHD.
 
Poslednja izmena:
Dok cene BD naslova padnu na neki "normalni" nivo pasce i cene BD playera i to je to. HDMI iz BD layera u AVR i eto HD zvuka. Trenutak kada ce tv programi slati zvuk u tom formatu nije uopste blizu. Do tada bez problema X-Fi moze raditi posao. Kada slusam muziku koristim potencijal X-Fi, kada gledam filmove koristim SPDIF pass-through, za igrice koristim DTS-Connect. Mogu reci da 706 (s' obzirom da je AVR) zvuci iznenadjujuce dobro u stereo rezimu. Buraz koji se bavi muzikom takodje je to potvrdio, nije subjektivno misljenje. Inace, vrlo je kategorican tako da nije to rekao samo da me ne bi uvredio.
 
Nije neophodno da sam AVR ima HD Audio dekoding. Moja Yamaha (563) to nema, ali kada budem nabavljao BD plejer, uzecu neki koji moze da dekodira DTS-HD i Dolby TrueHD - mislim da u toj kombinaciji ne dolazi do downsemplovanja.
 
^ Da, na standalone plejerima ne dolazi do toga, to se na PC-u desava zbog PAP-a i neusaglasenosti izmedju Windowsa, drivera grafickih i softvera za reprodukciju. Vrzino kolo. :)
 
Stanalone playeri nemaju problema tacno. PC ima....bzv... makar do pojave pravih HDMI 1.3 zvucnih. Razmisljao sam o tome da player radi decodiranje ali sa stranih foruma dosao do zakljucka da iz mnogo razloga bolje je uzeti jaci AVR nego li jaci player.
 
Hvala....samo ja imam Onkyo 706 :)
Ako je stvarno da firmware ispavlja BTB i WTW problem - super!
Secam se na netu raznih review sajtova da je to do hdmi, hdcp hardwera na uredajima.
 
Na svu srecu nije, nego je bilo samo do softvera. Elem, na forumima su eksperti potvrdili da je stvarno popravljeno, tako da je to sjajna stvar.
 
Sta ide sa cim? HiFi oprema u stanu ide uz prazan novcanik u dzepu.
 
Posle par meseci slusanja, dosao sam do zakljucka da su moje KEF C5 kutije previse "fine" za mene. One daju jako cist zvuk i za neke vrste muzike su stvarno odlicne, ali za rock bas i nisu, kao da im malo fali da se razmahnu. Ne slusam nista narocito agresivno, ali cini mi se da im nedostaje malo ostrine i agresivnosti u zvuku a to je ono sto trazim.

U medjuvremenu, slusao sam JBL E80 i ucinili su mi se OK. Sta mislite o njima, u kombinaciji sa Yamaha AVR-om? Mozda neka druga ideja za rokerskiji zvuk u toj klasi?
 
Imam Onkyo 706 koji je dosta muzikalniji od Yamahe ali pravu dinamiku u zvuku dobio sam tek kupovinom stereo pojacala Marantz PM7001 KI.
 
Za takav zeljeni zvuk, recimo JBL+ Harman Kardon stereo pojacalo. Rokerski, brzi, tvrdji i agresivniji zvuk. ;)
 
Imam Onkyo 706 koji je dosta muzikalniji od Yamahe ali pravu dinamiku u zvuku dobio sam tek kupovinom stereo pojacala Marantz PM7001 KI.

To je i moja ideja, ali u nekom buducem koraku - prvo dobar 5.1 a zatim dodavanje i stereo pojacala... Na zalost, za sada nije izvodljiva.

Za takav zeljeni zvuk, recimo JBL+ Harman Kardon stereo pojacalo. Rokerski, brzi, tvrdji i agresivniji zvuk. ;)

To se trazi ;) Jos samo da prodam KEF-a i odmah nabavljam JBL-a.
 
Da ne bi kao ja sto sam hteo da dodajem sobwoofer za muziku usled nedostatka basa, probaj svoje zvucnike sa nekim drugim pojacalom ili za pocetak kupi i SW.
 
Nije mi problem nedostatak basa, nego to sto vise volim malo ostriji zvuk. Kao sto rekoh, KEF je previse fin za moj ukus :)
 
@gvlada

Kako si zadovoljan sa MA BR5? Vidim da su sada na popustu u 4Audio, pa razmisljam i o njima.
 
Sa BR5? :) Prezadovoljan sam njima (da cuknem vo drvo) extra zvucnici koji vrede svaki dinar. Zvuk je realan, dovoljno basa, utegnuto sve... Super su zvucali i sa Onkyom 706 ali otkako sam kupio i Marantz PM7001 KI dobili su jos vise dinamike i prostornosti.
 
Vrh Dno