Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sada čitam za progresiv plus i ne mogu nigde da nađem da je besplatno , već da je 400 din uz neke pogodnosti
Sem što postoji stranica na sajtu koju je neko ovde linkovao na prethodnoj strani, do nje se ne dolazi uobičajenim putem, a postoji i prevod na engleskom. Ne bi trebalo da se bave obmanjujućim oglašavanjem i praksom, ali poznavajući situaciju koliko su „vickasti", ne bi me čudilo:
 
Kakav slot za hitne naloge, pustio sam jedan nalog danas... Nebitno na kraju, verujem da ce do sutra biti ok ..
U IPS sistemu koji je naprvljen svaka banka ima odredjen broj naloga/slotova koji im je na raspolaganju, da se naravno sistem ne bi urusio. Nema veze ni sa tvojim racunom ni sa tobom uopste, mozda racun koji koristis daje prioritet, ali ovo je samo spekulacija i ne bih da pametujem...

Intesa i Rajfajzen ih imaju najvise, Mobi ako se ne varam oko 100k itd. Kada se to popuni, onda najcesce nista ne prolazi dok ne proradi kliring narednog dana.
 
Evo danas radi, kao sto sam i pretpostavljao...
 
Sem što postoji stranica na sajtu koju je neko ovde linkovao na prethodnoj strani, do nje se ne dolazi uobičajenim putem, a postoji i prevod na engleskom. Ne bi trebalo da se bave obmanjujućim oglašavanjem i praksom, ali poznavajući situaciju koliko su „vickasti", ne bi me čudilo:
Imali su i veću zaradu i više klijenata pre ali im se poslednje povećanje cena svega i svačega obilo o glavu. Dozvoliš sve i svašta, srozaš uslugu digneš cene, ne održavaš bankomate i očekuješ da klijenti ostanu. 3x razmisliti pa kod njih staviti zaradu.
 
Pa jel neko od postojećih korisnika uspeo da pređe na taj progresiv plus?
 
Ja sam pre dve godine prešao na progresiv plus i naravno dobio, ne malo, "doživotno" mesečno plaćanje paketa, u skladu sa tarifnikom. Ovi novi će taj isti paket dobiti "doživotno" besplatno. Ima li tako nešto još negde ili je to specijalitet samo Mobi banke?
 
Zar je ikada progresiv+ bio besplatan?
Moglo je da se na progresiv doda plata, pa da pređeš na plus, ali se to sve plaća, bar ja ne znam da je bilo besplatno
 
Ja sam na P+, placam ga sve vreme.

Ako ga sad nude za dz... Koga ne mrzi da maltretira sebe i druge, prenese platu pa je vrati = profit.
 
Da, evo sad sam pročitao ponudu, isplati se ugasiti P+ i vratiti se na njega za mesec dana 🤔
Koji slepci
Edit: mada, piše Progresiv paket, a ne Progresiv plus.
I po punoj ceni, 300din se vidi da ima razlike.
Jel ova ponuda podrazumeva sve benefite P+ paketa- neograničeno free podizanje love sa bankomata, ekstra kurs u menjačnici?
Edit2:
Pročitao sam uslove, skoro sve je isto kao na P+ računu koji verovatno mi 'stari' klijenti imamo. Besplatno podizanje love sa bilo kog bankomata u zemlji, povoljniji kurs...
Jednom rečju- slepci.
 
Poslednja izmena:
Mislim da automatski prelazis na Progresiv+ ako si na progresivu i preneses platu kod njih. Ja sam pre 2 godine dobio 6 meseci gratis progresiva, tad je bila ta neka akcija, i kad sam primio platu odmah je prebacen na P+, a razlika je bila ja mislim u broju podizanja sa drugih bankomata i bolji kurs u menjacnici
 
Nema smisla i vrlo nepošteno bi bilo da neki klijenti na progresiv+ plaćaju "održavanje" računa "doživotno", pri čemu podležu svim budućim poskupljenjima a drugi imaju isti paket "doživotno besplatno" . 🤬
 
Raspitivao sam se i valjda je potrebno da si na paketu progresiv i da primas platu i da ih kontaktiraš da si zainteresovan za progresiv plus... I oni te onda prebace
 
Ja sam na starter paketu, primam zaradu preko mobi banke.
Juče sam pitao operatera da li mogu da koristim promociju 5+
Dobio sam odgovor da će proslediti zahtev nadležnoj službi i da će me isti kontaktirati.
Čekam nadležne... :)
 
Pozdrav drugari,
Da ne čitam čitavu temu ovako na brzinu nisam uspeo da pohvatam koje su negativne strane Mobi banke? Takođe sam jedan od onih koji je dobio ponudu da prenesem platu kod njih i dobijem progresiv + račun bez održavanja. Pa rekoh da vidim da li se isplati da se cimam da prelazim iz jedne u drugu banku. Meni se kod Mobi banke i ovog Progresiv+ računa najviše sviđa što mogu da korisnim bilo koji bankomat bez provizije i plaćanje u inostranstvu bez provizije debitnom karticom...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mislim da banku bas na taj nacin i treba da izaberes. :) Na osnovu svojih zahteva i nacina na koji najvise koristis usluge. Tako dodjes do cifre koja ti se najvise isplati. Mislim da zato jednostavno i postoje XX banaka i XXX paketa da bi svako pronasao ono sto mu odgovara.
 
Meni se kod Mobi banke i ovog Progresiv+ računa najviše sviđa što mogu da korisnim bilo koji bankomat bez provizije i plaćanje u inostranstvu bez provizije debitnom karticom...
To bi otprilike i bili glavni razlozi zbog kojih je ova ponuda ok, a uvek je opcija da pustiš nalog za prenos kada ti legne plata (ka dinarskom iRačunu na primer). Pošto je Mobi banka par puta imala pehove sa nenajavljenim radovima i zarobljavanjem para, mnogi su ostali nepoverljivi. Mada, imale su takve ispade još Intesa, OTP, AIK i Erste.
 
Ja sam na P+, placam ga sve vreme.

Ako ga sad nude za dz... Koga ne mrzi da maltretira sebe i druge, prenese platu pa je vrati = profit.
Prenos plate u drugu banku će te koštati 750 dinara. Toliko je bilo pre neku godinu.
 
Ja sam se toliko navikao na mogućnost da podizem pare sa bilo kog bankomata, da mi prelazak u drugu banku koja to ne nudi nije opcija. Naročito kad sam u nekom drugom gradu, pa ne znam gde je čiji bankomat.
 
To je i najveća prednost tog paketa i najviše ćeš je i koristiti jer njihovi bankomati u poslednje vreme često nemaju ni 1000 dinara za isplatu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-05-18-17-42-00-069_com.google.android.gm-edit.jpg
    Screenshot_2023-05-18-17-42-00-069_com.google.android.gm-edit.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 38
@starinovajlija
Vidi nije to sad ne znam kakva razlika što jedna banka nudi, a druga ne nudi pa sad treba trčati u tu prvu. U 2023. godini bi trebalo da se podrazumeva da svaki račun ima besplatan e-banking, sms,push-up notifikacije o uplatama-isplatama, master card/visa debitnu karticu, viševalutni račun itd... Jedino što niko trenutno osim Mobi banke ne nudi mogućnost podizanje novca sa drugim bankomata bez provizije - a to nije mala stvar. Svojevremeno je jedino još MTS banka imala tu mogućnost dok je nisu ugasili,odnosno I Telenor sada Mobi banka na početku dok se nisu polakomili i počeli sve da naplaćuju.... I otkud sada odjednom toliki obrt u poslovanju mora da fale pare ili odlaze klijenti pa gledaju na svaki način da dovuku nove! Mada se jedino bojim da ih ne ugase kao većinu fantomskih banaka u poslednjih 30 godina.

@uji
Ovaj deo te nisam najbolje razumeo "uvek je opcija da pustiš nalog za prenos kada ti legne plata (ka dinarskom iRačunu na primer)" - jesi mislio na iRacun u Raiffeisen Banci ili na neki drugi online tekući račun? Čuo sam da su imali povremeno i po čitav dan nedostupnost svih servisa pa i podizanja novca sa tekućeg na bankomatina.. Ja takve probleme u MTS i Poštanskoj štedionici nikad nisam imao...
 
Gde to košta 750 din? To ne može biti tačno. Nema troškova.
Meni su tražili iz druge banke potvrdu od mobi banke da im ne dugujem ništa po kreditnim karticama, zaduženjima, minusima itd, ta potvrda - mejl košta 750 dinara. I neće da ti je pošalju dok ne platiš.
U mts banci i sada bpš to košta 0 dinara. Tako da prenos zarade iznosi toliko.
 
Meni su tražili iz druge banke potvrdu od mobi banke da im ne dugujem ništa po kreditnim karticama, zaduženjima, minusima itd, ta potvrda - mejl košta 750 dinara. I neće da ti je pošalju dok ne platiš.
U mts banci i sada bpš to košta 0 dinara. Tako da prenos zarade iznosi toliko.
Ta druga banka te je zeznula. Ja sam prelazio iz Inteze u Erste i nije trebala potvrda.
Možeš li da nam napišeš koja banka ti je tražila takvu potvrdu?

U principu, novu banku ne treba da bude briga kakvi su tvoji poslovni odnosi sa starom bankom.
 
@uji
Ovaj deo te nisam najbolje razumeo "uvek je opcija da pustiš nalog za prenos kada ti legne plata (ka dinarskom iRačunu na primer)" - jesi mislio na iRacun u Raiffeisen Banci ili na neki drugi online tekući račun? Čuo sam da su imali povremeno i po čitav dan nedostupnost svih servisa pa i podizanja novca sa tekućeg na bankomatina.. Ja takve probleme u MTS i Poštanskoj štedionici nikad nisam imao...
Mislio sam na bilo koji drugi tekući račun uopšteno. Pomenuo sam iRačun kao mogućnost, jer se na njemu ne plaća održavanje. Naravno, stvar je izbora ako bi hteo dodatni račun. Što se mts banke tiče, bilo je nekih radova posle pripajanja i u međuvremenu sam izguglao linkedin profil Nikole Novića koji je izgleda bio zadužen za taj proces i upgrade core sistema mts i BPŠ pa su serveri po njegovim rečima baždareni za još naredne 4 godine, a u zatim je dobio ponudu da pređe u CA i radi na pripajanju RBA u Raiffeisen.
 
@starinovajlija
Vidi nije to sad ne znam kakva razlika što jedna banka nudi, a druga ne nudi pa sad treba trčati u tu prvu. U 2023. godini bi trebalo da se podrazumeva da svaki račun ima besplatan e-banking, sms,push-up notifikacije o uplatama-isplatama, master card/visa debitnu karticu, viševalutni račun itd... Jedino što niko trenutno osim Mobi banke ne nudi mogućnost podizanje novca sa drugim bankomata bez provizije - a to nije mala stvar. Svojevremeno je jedino još MTS banka imala tu mogućnost dok je nisu ugasili,odnosno I Telenor sada Mobi banka na početku dok se nisu polakomili i počeli sve da naplaćuju.... I otkud sada odjednom toliki obrt u poslovanju mora da fale pare ili odlaze klijenti pa gledaju na svaki način da dovuku nove! Mada se jedino bojim da ih ne ugase kao većinu fantomskih banaka u poslednjih 30 godina.
Verovatno nece da ih ugase, ali da se "ukrupne" uz neku vecu banku vrlo moguce. :) Mislio sam isto tako da svaka banka mora da nudi iste usluge, iste racune i iste proizvode. A u praksi uopste nije tako. Svaka banka ima svoje proizvode i usluge tj. ciljnu grupu klijenata. Neke banke ciljaju mladje, neke starije, neke poljoprivrednike, neke poslovne korisnike... Zato ponuda usluga (ebanking, sms, push...) ili tipovi racuna/kartica uopste nisu isti.

Koliko znam jedino u Mobi banci je primanje/slanje novca (deviza) maltene instant. U nekim bankama se ceka danima na realizaciju transakcije.

Inace moje misljenje je da recimo ako jedna banka ima dobru ponudu za stambene kredite i jos dve banke su sa vrlo bliskom ponudom - po mom misljenju, te tri banke se time bave pretezno. Ostale banke imaju u ponudi samo na papiru recimo stambene kredite sa drasticno nepovoljnijim uslovima, a to je samo znak da im to nije primaran izvor zarade.

Ovo je bar moje glediste i zato kazem da je vrlo individualna stvar koja banka kome najvise odgovara.
 
Ta druga banka te je zeznula. Ja sam prelazio iz Inteze u Erste i nije trebala potvrda.
Možeš li da nam napišeš koja banka ti je tražila takvu potvrdu?

U principu, novu banku ne treba da bude briga kakvi su tvoji poslovni odnosi sa starom bankom.
Ne bih da reklamiram sve dok imam ok iskustvo sa njom, da ne ureknem.
Poenta cele priče je da je meni takva potvrda bila potrebna u tom trenutku što je Mobi banka iskoristila i zaradila 750 dinara.
 
Ne znam lomim se da li da pređem u Mobi ili Unicredit bank. Obe banke mi daju približno iste uslove s tim da Mobi banka nudi podizanje novca sa tuđih bankomata neograničeno dok Unicredit daje besplatno dva puta u toku meseca sa drugih bankomata i Unicredit daje besplatno održavanje 6 meseci i neku uplatu na tekući račun kao bonus dobrodošlice što mu dođe otprilike oko 2 godine besplatnog održavanja računa i maksimalni Good paket a nakon tih 2 godine mesečno održavanje 400 dinara. E sad navodno Mobi banka sada nudi obećano trajno besplatno održavanje, ali kao što neko reče ako ih neko kupi u roku od par godina kapiram da vrlo lako mogu da promene politiku poslovanja. Ako napravim paralelu između ove 2 banke po približno sličnim uslovima koju biste pre izabrali? Je l ima neko iskustva sa Unicredit bankom?
 
Nije samo stvar u tome sta oni nude nego i u onome sto tebi treba. Predji tamo gde imas najvise preklapanja u tvojim potrebama i njihovoj ponudi a najmanje troskova .
 
  • Like
Reagovanja: uji
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno