Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne radi. Do danas u 12:00. Rade "održavanje". Piše na sajtu banke, podrška - obaveštenja za korisnike.
 
Ovo je ko zna koje "unapređenje" po redu. Od kad koristim banku, a trenutno mi je ostao besplatni račun sa dina karticom, imali su preko 50 unapređenja, a realno stanje je da je banka i aplikacija nikada nisu radile bez bagova.
 
Takođe, nisam nikada imao problema.
Jedino što smaraju sa ponudama za kredit i kreditne kartice. Iako sam prijavio da ne želim takve usluge, i dobio potvrdan odgovor da više neću dobijati ponude banke, i dalje imam pozive sa njihovog broja (Na koje se, naravno, ne javljam ;) )
 
Nikada ni jednu ponudu od njih nisam dobio, preko "personalnih kanala komunikacije", tako da, hvala Bogu, ne znam šta je smaranje od Mobi banke iako sam otvorio tekući još 2016. god. Verovatno zato što imam i dinarski i devizni štedni račun kod njih pa relativno često prebacujem novac u svim smerovima;). I da, aplikacija je i dalje bagovita, mada je nešto brža nego ranije
 
Da li sa lite racunom (dina kartica) mogu da kupujem sa aliexpressa i da mi naplacuju u dinarima?
 
Da li da predjem ovde za 150 din mesečno Master i Dina umesto sad u Erste za 250 Visa i Dina?
 
@nista ne znam kakva je situacija u Erste kada koristiš deviznu karticu, a na dinarskom nemaš prometa odnosno manji je od 1000 dinara u tekućem mesecu, trebalo bi da ne skidaju ništa za održavanje, jer su to dva odvojena proizvoda (paket račun i devizni račun), odnosno, Master devizna je vezana samo za viševalutni i s tim u vezi mislim da je ok da zadržiš dinarski zbog ebankinga, a da uporedo s tim imaš i iRačun (dinarski i devizni).
 
Koji su ovo duduci, jbt... Platim pre neki dan neku glupost od $5 na Aliju dinarima (mislim nisam imao € na racunu, nalog je normalno u $) i sad vidim stoji u transakcijama naplaceno 545din, kurs 120 :ROFLMAO:
 
@Nista

NE - pogledaj kolike su provizije

Imas besplatan iRacun u RB
Ok, hvala. 🙂🍻
@nista ne znam kakva je situacija u Erste kada koristiš deviznu karticu, a na dinarskom nemaš prometa odnosno manji je od 1000 dinara u tekućem mesecu, trebalo bi da ne skidaju ništa za održavanje, jer su to dva odvojena proizvoda (paket račun i devizni račun), odnosno, Master devizna je vezana samo za viševalutni i s tim u vezi mislim da je ok da zadržiš dinarski zbog ebankinga, a da uporedo s tim imaš i iRačun (dinarski i devizni).
Mislis da ostanem u E i da otvorim iRacun u RB za dzabe?
 
Jel još neko dobio ponudu da bespa to predje na progresiv paket ako prenese platu ? Mislim mesečno održavanje 0 kao i na osnvn racunu
 
Mora biti neka caka, tipa određeni vremenski period nema održavanje? Ima li sitnih slova? :)
 
Nije problem tarifnik i kursna lista vec debilni prikaz, 545/5=109 (sto je ok) a ne 120, gde ih uopste nadjose...
 
Ok, hvala. 🙂🍻

Mislis da ostanem u E i da otvorim iRacun u RB za dzabe?
Otprilike tako. Ako bi ti odgovarala devizna Erste kartica (košta 3,5€ jednokratno i važi 3 godine) na kojoj nema provizije prilikom plaćanja u inostranstvu, ali je predviđenja potrošnja svake valute posebno (evro, dolar, franak, funta... ili uz autokonverziju po kursu banke) a za ostale van kursne liste evro (Mađarska, Rumunija, Bugarska, Bosna, recimo) i ti pratiš stanje online. Dok, u RF bi mogao Visa karticu da vežeš na deviznom, ali svaka ino transakcija se naplaćuje 1%. Ako nemaš potrebu za kupovinom u inostranstvu makar zbog godišnjeg ili poručuješ samo sitnice sa Alija, Raiffeisen je onda ok.
 
Rekoše mi da ću neograničeno besplatno imati premium plus taj. dokle god postoji paket i dokle god se plata prima na taj račun . Sad dal je to ponuda za sve ili samo koga "izabe" ne znam. Svakako verujem da je ponuda samo za one koji koriste basic osnovni paket a ne primaju platu kod nih (moj slučaj).. ko prima platu ili plaća već - kapiram da neće dobiti ovu opciju
 
@solomonbg moraš da primaš platu kod njih da bi te sa Progresiv prebacili na Progresiv+ tj. tekućeg meseca si na Progresiv, a idućeg Progresiv+. Ne rade prebačaj sa nižih paketa (Starter/Osnovni/Lite), to ostaje kako jeste. Možeš da budeš na Progresiv, ali samo uz 5 podizanja na drugim bankomatima.
 
@solomonbg moraš da primaš platu kod njih da bi te sa Progresiv prebacili na Progresiv+ tj. tekućeg meseca si na Progresiv, a idućeg Progresiv+. Ne rade prebačaj sa nižih paketa (Starter/Osnovni/Lite), to ostaje kako jeste. Možeš da budeš na Progresiv, ali samo uz 5 podizanja na drugim bankomatima.
Dobio sam ponudu da predjem sa osnovnog besplatnog paketa. Koji koristim godinama. Rekose samo da prebacim platu i ono sam preko apliakcije uradio. I rekose da je besplatno odrzavanje posle dokle god taj paket postoji.
Nisam znao da je ovo redovno? Da ko prenese platu ima besplatno odrzavanje ovog nekog progresiv paketa? No nebitno :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
Dobio sam ponudu da predjem sa osnovnog besplatnog paketa. Koji koristim godinama. Rekose samo da prebacim platu i ono sam preko apliakcije uradio. I rekose da je besplatno odrzavanje posle dokle god taj paket postoji.
Nisam znao da je ovo redovno? Da ko prenese platu ima besplatno odrzavanje ovog nekog progresiv paketa? No nebitno :)
Nije redovno. Jedino ako si upao u, kako oni kažu, slučajni uzorak (mada lično mislim da je u pitanju odabrani krug korisnika) gde ne bi plaćao održavanje za Progresiv/+, inače bi te to koštalo 300, odnosno 400 dinara od septembra. Možda bi ti naplatili samo korišćenje devizne partije, ali u to već nisam siguran.
 
Nije redovno. Jedino ako si upao u, kako oni kažu, slučajni uzorak (mada lično mislim da je u pitanju odabrani krug korisnika) gde ne bi plaćao održavanje za Progresiv/+, inače bi te to koštalo 300, odnosno 400 dinara od septembra. Možda bi ti naplatili samo korišćenje devizne partije, ali u to već nisam siguran.

Onda sam valjda upao. Da nije toga ne bih ni prebacio platu niti bih uzeo bilo sta sem osnovnog racuna
ps. kao da su znali da me ne zanima uopste to da prebacujem platu sa iRacun ovde.. Ali ajde kad je free imam onda i mastercard Moby i Visa iRacun plus Dina... Posto na iRacun ne mora da ide uplata plate.
pss. kapiram da je to samo od one grupe korisnika za koje znaju da ne mogu da izvuku nista mesecno. Godinama imam free racun i ne koristim mnogo isti. Valjda je logicno da necu da ni u buducnosti da im placam. A ovako me motivisu da barem prenesem platu kod njih
Evo inace sta rekose na mail kad sam pitao

"
Akcija nije ograničena vremenskim rokom. Za aktivaciju pogodnosti je potrebno da bude evidentiran priliv zarade u visini od 35.000rsd na vaš tekući račun u Mobi banci, kao i da potom podnesete zahtev za promenu paketa na Progresiv, na opciji Katalog ponuda - Tekući račun - Progresiv. Od momenta kada obe stavke budu ispunjene i kada postanete Progresiv plus korisnik, aktiviraće se i pogodnosti besplatnog održavanja, kao i svih dodatnih koje su vezane za progresiv plus paket.

Dokle god je prijem zarade u visini od 35000rsd minimum preko računa u Mobi banci ili dokle god ne dođe do promene paketa sa Progresiva na neki drugi, pogodnosti će trajati.
"
 
Poslednja izmena:
Ovako izgleda ponuda. Prvo me zvali tel. a posle dobio preko Vibera.
Koliko sam ja promotera razumeo to je ponuda ko ima osnovni paket i neki stalni mesečni priliv sredstava (veći od 35000).

 

Prilozi

  • Screenshot_20230505_001509_Viber.jpg
    Screenshot_20230505_001509_Viber.jpg
    86.8 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_20230505_001628_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230505_001628_Samsung Internet.jpg
    104.2 KB · Pregleda: 45
Ovako izgleda ponuda. Prvo me zvali tel. a posle dobio preko Vibera.
Koliko sam ja promotera razumeo to je ponuda ko ima osnovni paket i neki stalni mesečni priliv sredstava (veći od 35000).

Mene nisu skoro zvali na mob. Istina jednom sam im rekao da nisam zainteresovan za bilo sta kad su zvali :)

Ti već dobijaš platu preko njih? Ja ne. I baš sam razumeo da im je cilj nas što ne primamo platu preko njih da pridobiju besplatnim održavanjem skupljeg paketa... Umesto da ostanemo na osnovnom ali bez plate. Nekada davno sam i primao platu preko njih... U sistemu imaju informaciju da sam bio zaposlen :)
Ps. I realno ovo je jedini razlog zašto bih plati prebacio sa iRacuna kod njih. Jer sam stava da bankama ne plaćam ništa mesečno od održavanja. Jer su i tako previše pohlepne. Nije to do para koliko do stava da banke na meni što manje zarade. Ovo što mi čuvaju pare i što retko nešto online porucim je jedino gde na meni zarade nešto :)
 
Ne primam platu nego imam redovnu uplatu svakog meseca od strane pravnog lica (izdavanje stana).
Moguće da oni to vide kao platu?
Redovno me zovu i nude kartice, kredite i sve ostalo.
 
Sad gledam da otvorim iRacun i kaze godisnja clanarina za koriscenje debitne Visa kartice 1000 rsd. Slaba vajda od besplatnog odrzavanja racuna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno