Šta je novo?

iPhone 14

Ja prošle godine dobio rpeko Yettela 13PM na dan početka prodaje, u petak. Isto očekujem i ove godine, makar se iskreno nadam da ću ga sutra imati.
 
Ahaha, mrtvi Mts cuti dok ih ne iscimas, porucen 14PM to jutro kada se sajt raspadao i dobih potvrdu, nista vise od tada. Pošalje upit sinoc i odgovore:

Poštovani,



Hvala što koristite servis [email protected] kojim želimo da svim korisnicima omogućimo direktne odgovore na sva pitanja u vezi sa našim uslugama.



Zahtev koji ste podneli putem portala je uspešno evidentiran i odobren.Kako telefoni budu pristizali tako će se i slati korisnicima, hronološki.

Modeli koji budu isporučeni, količina i dinamika isporuke zavisi isključivo od distributera. To znači da nemamo precizan datum dostave.

Pre isporuke bićete kontaktirani.
Sad sam i ja proverio, meni su dali i broj pošijke.
 
Blago tebi. I ja sam ih kontaktirala, ali meni su rekli da broj posiljke nije formiran, dakle nacekacu se... 😁
Ja sam izvrsila rezervaciju u ponedeljak.
Htedoh jos u subotu, ali nije nikako bilo moguce preko sajta, pa sam zvala kontakt centar, koji me je pak uputio da pisem zahtev na mail web shop. A njima je trebalo naravno dva dana da ne nazovu da telefonom odradimo rezervaciju.I tako... 😁,😵
 

Kako je dobar ovaj case na snimku, mislio sam ako uzmem da nosim bez maskice ili bilo cega, ali ovo izgleda bas dobro, uvek kada sam razmisljao da pazarim iPhone sam bio u fazonu da se skoro niko ne potrudi da obradi i ovaj deo oko samih sociva kamere. Meni licno ovo izgleda bas bas dobro, jos asocira na neki karbon look.....
 
Bio drug u Yettelu da naruči 14pm. Kažu čeka se mesec dva a 13pm ima na stanju.
 
Ovaj ne greši.



Problem je verovatno sličan kao kod prvih modela sa brutalno visokim osvetljenjem displeja, npr. LG G7 nije mogao da izdrži duže od 1-2 minuta na tom podešavanju, u zavisnosti od ambijentalne temperature.
Mada, objektivno kome treba osvetljenje preko 1000 cd/m2, posebno na amoledu, to je više za hajp preko specifikacija nego što ima upotrebnu vrednost u praksi. Jedino ne bi bilo dobro ako automatski mod osvetljenja brljavi, npr. ako bez razloga podiže na tu maksimalnu vrednost, pa onda zbog pregrevanja obara na vrednosti koje nisu dovoljno čitljive na jakom dnevnom svetlu.
 
MTS se ne oglasava, samo stigne telefon... Tako je svake godine, ako ste na vreme uradili preorder stici ce...

Svi operateri dobiju neku malu kolicinu za preorder zbog kampanje prvenstveno, ali je ta kolicina nedovoljna da podmiri cak i delic traznje, koja je kolicinski bas mala...
 
Ovaj ne greši.



Problem je verovatno sličan kao kod prvih modela sa brutalno visokim osvetljenjem displeja, npr. LG G7 nije mogao da izdrži duže od 1-2 minuta na tom podešavanju, u zavisnosti od ambijentalne temperature.
Mada, objektivno kome treba osvetljenje preko 1000 cd/m2, posebno na amoledu, to je više za hajp preko specifikacija nego što ima upotrebnu vrednost u praksi. Jedino ne bi bilo dobro ako automatski mod osvetljenja brljavi, npr. ako bez razloga podiže na tu maksimalnu vrednost, pa onda zbog pregrevanja obara na vrednosti koje nisu dovoljno čitljive na jakom dnevnom svetlu.

znaci makar ja sto sam iskusio do sada 12/13 i sada potvrdjeno isto i za 14 :( . ako tako nastave vratim se lepo na XS Max i zavrsim pricu dok ne rese
 
Uporedio zvuk starog 13P sa 14P preko zvučnika i deluje mi 14P dosta jači. Ima li još neko da uporedi?

Iskreno 13P mi je pao više puta i sad me zanima da li je taj slabiji zvuk na zvučnicima od padova ili 14P ima jače zvučnike.

Druga muka mi je punjač. Ima li neko preporuku za trostruki (ili četvorostruki) usb-c punjač? Ne mora da bude posebno jak, ne žurim kada punim.
 
Ne verujem da ima jace zvucnike, zaprljane membrane, padovi cesto dosta uticu na jacinu zvuka...

Sto se tice dimovanja ekrana, jeste smaranje kad se to desi, ali se ne desava bas toliko cesto da je neupotrebljiv na plazi, testirano na raznim plazama sveta sa 13 Pro :)
 
Ovaj ne greši.



Problem je verovatno sličan kao kod prvih modela sa brutalno visokim osvetljenjem displeja, npr. LG G7 nije mogao da izdrži duže od 1-2 minuta na tom podešavanju, u zavisnosti od ambijentalne temperature.
Mada, objektivno kome treba osvetljenje preko 1000 cd/m2, posebno na amoledu, to je više za hajp preko specifikacija nego što ima upotrebnu vrednost u praksi. Jedino ne bi bilo dobro ako automatski mod osvetljenja brljavi, npr. ako bez razloga podiže na tu maksimalnu vrednost, pa onda zbog pregrevanja obara na vrednosti koje nisu dovoljno čitljive na jakom dnevnom svetlu.

Meni je ovo redovna pojava i na iP13PM. Ovo mi, sem težine i oštrih ivica, najviše smeta na telefonu. Posle nekoliko minuta na suncu postane neupotrebljiv.
 
Meni je ovo redovna pojava i na iP13PM. Ovo mi, sem težine i oštrih ivica, najviše smeta na telefonu. Posle nekoliko minuta na suncu postane neupotrebljiv.
13 Pro Max dosta duze i bolje se nosi sa tim od 12 Pro Max makar na mojim primercima telefona, ali mislim da je sramota dati xxxx$ za telefon a da ne radi kako treba(iako su specificni uslovi)
 
Mislim da se svaki telefon slicno da ne kazem isto ponasa prilikom duzeg izlaganju suncu i na vecim tempersturama. Na primer kad sam bio na letovanju u Egiptu tokom jula meseca i uzimao telefone iz ranca, sto androide ( Honor, Samsung, ) , sto Apple nisam primetio da su neki 'hladniji' od ovog drugog, a svi smo ih koristili na 40+ i niko se nije posebno zalio..... Ne znam, mislim da se namerno sad 'kopa' da se nadje bilo cemu mana, daleko od toga da ih nema, ali nista preveliki broj vise nego neki drugi uredjaji....
 
Ruku na srce ti "drugi" su listom znatno jeftiniji pa se "gutaju" mnoge stvari. Iphone diktira cenu, i samim tim je pod lupom vise...
 
Mislim da se svaki telefon slicno da ne kazem isto ponasa prilikom duzeg izlaganju suncu i na vecim tempersturama. Na primer kad sam bio na letovanju u Egiptu tokom jula meseca i uzimao telefone iz ranca, sto androide ( Honor, Samsung, ) , sto Apple nisam primetio da su neki 'hladniji' od ovog drugog, a svi smo ih koristili na 40+ i niko se nije posebno zalio..... Ne znam, mislim da se namerno sad 'kopa' da se nadje bilo cemu mana, daleko od toga da ih nema, ali nista preveliki broj vise nego neki drugi uredjaji....
ipak za svoj novac kao i 99% koji kupuju Iphone ocekujemo da ce da radi kako treba(za SW greske se daju ispraviti, ali za HW tesko). jeste da je to do mesec dana godisnje u nasem regionu ali imas mesta gde je to mnogo duze, sta oni da rade??
 
Tezak je i ogroman,s jednom rukom tesko za koristiti,obje bas trebaju najcesce.

Apple po pravilu ne interesuje ergonomija, još otkad su back dugme na prvom ajfonu nabili u gornji levi ćošak. Sad su da bi dali smisao ostrvu stavili dugmiće da prihvataš ili odbijaš poziv na vrh ekrana, tako da nema šanse da možeš da ih koristiš istom rukom kojom držiš telefon. Ko je baksuz kao ja, pa ga po pravilu zovu kad nešto radi i nema dve ruke slobodne, dolazne pozive će na novom ajfonu da prihvata nosom.

Sad će odnekle da se pojavi onaj UI/UX dizajner da kaže kako je Apple genijalan jer se setio da uvede korišćenje nosa u interfejs. Milenijumima smo nosili tu beskorisnu grbu na licu dok se Apple nije setio da je korisno primeni.
 
ipak za svoj novac kao i 99% koji kupuju Iphone ocekujemo da ce da radi kako treba(za SW greske se daju ispraviti, ali za HW tesko). jeste da je to do mesec dana godisnje u nasem regionu ali imas mesta gde je to mnogo duze, sta oni da rade??
Isto mi se desava sa Samsungom S10, tako da nista necuveno, koji u svoje vreme nije bio bas jeftin telefon.
 
Apple po pravilu ne interesuje ergonomija, još otkad su back dugme na prvom ajfonu nabili u gornji levi ćošak. Sad su da bi dali smisao ostrvu stavili dugmiće da prihvataš ili odbijaš poziv na vrh ekrana, tako da nema šanse da možeš da ih koristiš istom rukom kojom držiš telefon. Ko je baksuz kao ja, pa ga po pravilu zovu kad nešto radi i nema dve ruke slobodne, dolazne pozive će na novom ajfonu da prihvata nosom.

Sad će odnekle da se pojavi onaj UI/UX dizajner da kaže kako je Apple genijalan jer se setio da uvede korišćenje nosa u interfejs. Milenijumima smo nosili tu beskorisnu grbu na licu dok se Apple nije setio da je korisno primeni.
Pa uvek možeš Reachability funkcijom (swipe donje ivice ekrana na dole) da spustiš gornji deo ekrana dole.
 
Isto mi se desava sa Samsungom S10, tako da nista necuveno, koji u svoje vreme nije bio bas jeftin telefon.
za sada mi na 13 pro max ne smeta toliko(na 12 pro max nisam mogao da podnesem bagove pa sam ga prodao odmah posle odmora i uzeo 13 pro max), ali akose bude ovo nastavilo na 14, 15 itd ne znam sta da radim a da ne idem nazad sa telefonom :(
 
Kako je dobar ovaj case na snimku, mislio sam ako uzmem da nosim bez maskice ili bilo cega, ali ovo izgleda bas dobro, uvek kada sam razmisljao da pazarim iPhone sam bio u fazonu da se skoro niko ne potrudi da obradi i ovaj deo oko samih sociva kamere. Meni licno ovo izgleda bas bas dobro, jos asocira na neki karbon look.....
mozda zato sto je od carbon fibera :)
 
Da ne ulazim previše u off. Ne verujem ni trun prodavcima sa KP-a, lično me je jedan dripac prodavac TV-a zeznuo za reklamaciju pre 7-8 godina.

Onim malim prodavnicama što daju po godinu dana garancije takođe ništa ne verujem.

Imao sam jednom u životu reklamaciju mobilnog kod operatera i bila je promptno rešena. Čak sam dobio zamenski mobilni na koriščenje.
 
Kod mene se ništa ne pojavljuje u statusu porudzbine 🙄

Dzabe su me zvali...
 
Ja sam vala dva puta i la problem sa utedjajem uzetim od operatera. Davno bese, ali je bilo. Oba puta dobila nov uređaj. Tako da mi je to sigurica.
A i realno izaslo me je povoljnije nego preko kupujem prodjem.
 
Ovaj ne greši.



Problem je verovatno sličan kao kod prvih modela sa brutalno visokim osvetljenjem displeja, npr. LG G7 nije mogao da izdrži duže od 1-2 minuta na tom podešavanju, u zavisnosti od ambijentalne temperature.
Mada, objektivno kome treba osvetljenje preko 1000 cd/m2, posebno na amoledu, to je više za hajp preko specifikacija nego što ima upotrebnu vrednost u praksi. Jedino ne bi bilo dobro ako automatski mod osvetljenja brljavi, npr. ako bez razloga podiže na tu maksimalnu vrednost, pa onda zbog pregrevanja obara na vrednosti koje nisu dovoljno čitljive na jakom dnevnom svetlu.

E do mojega. A taman se ponadao. Inace meni se od F3, iPhone 13 Pro, Note 5 Pro, i P30, jedino P30 nije na odmoru dimmovao.
 
Info iz mt:s je da su aktuelne cene koje vidimo za Preorder cene sa popustom, da li je istina ne znam....
 
Cene ce 99,99% ostati iste kod svih operatera od sutra, uvek je tako bilo. Apple nikada nije imao nekakvih popusta ili mozda poklona uz kupovinu kao npr. Samsung i ostali...
 
Nazad
Vrh Dno