Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

Posle nekoliko sati experimentisanja uspeo sam da provalim u cemu je problem. Igra ima neki glupavi bug da ne vidi d3d podrsku ako je rezolucija desktopa 1920x1200, sto je btw native rezolucija mog ekrana. Samo sam promenio rezoluciju desktopa na 1680 i igra je proradila momentalno. Inace, da stvar bude jos smesnija, kada u igri ukljucim 1920x1200, radi najnormalnije. Inace sa max podesavanjima radi u 50fps, sa veoma retkim padovima na 24-25 fps. Sto se tice optimizacije, ubedljivo najtraljavije odradjena igra svih vremena, popularna je samo zbog imena.
 
Imam jedno, verovatno glupo pitanje, ali guglovanje nije bilo od velike pomoci. :)

Naime, krenuo bih da igram GTA4 na konfiguraciji iz potpisa (tipa na medium detaljima) uz adekvatan patch.
Vidim da je 1.0.7.0 poslednji koji je izasao, pa me interesuje da li je dovoljno da instaliram jedino njega ili treba da instaliram i neki od ranijih?
Ne znam kako to funkcionise kod GTA.

I zna li se mozda koja je zahtevnost icenhancera ovog 1.35, konkretno za moju masinu?
 
1.0.4.0 je najbrži do sad, 1.0.7.0 je nešto sporiji ali ima ubedljivo najbolje senke (u starijim verzijama su grozne i tačkičaste, u 1.0.7.0 napokon izgledaju normalno jer su ih "backportovali" iz GTA Episodes from Liberty City).
Mašina ti je sasvim dovoljna za fino igranje u dovoljnom broju frejmova na medium/high tako da bih ja preporučio 1.0.7.0 jer prosto lepše izgleda. Vehicle density i view distance drži najviše na 20, ostalo razvali koliko ti dozvoljava video RAM.
Preporučujem instalaciju prvo 1.0.4.0 pa 1.0.7.0 (pa lekić za 1.0.4.0, pošto EXE posle toga nije menjan tako da se nije pojavljivao ni novi lek), jer se neki na internetu žale kako su direktno sa 1.0 na 1.0.7.0 imali razne bagove (ja sam igrao više puta ovom "mojom" metodom, 1.0 pa 1.0.4.0 pa 1.0.7.0 i nikakvih problema).
 
Poslednja izmena:
Presao sam GTA IV i igra mi je bila zanimljiva, ali me nije odusevila. Stavise zadnju cetvrtinu igre sam morao da se nateram da predjem.
Vredi li Lost and the Dammned zbog price ili da preskocim to?
 
Vredi.

Po meni su epizode daleko bolje od samog GTA IV, pogotovo Ballad of gay Tony.
 
Hvala puno, probacu.
 
Kad kupim još uvek nepostojeći GTX 660Ti, valjda će mi igra konačno raditi normalno sa iCEnhancerom :p Trenutno imam 19 fps sa mašinom iz potpisa na polovini detalja.
 
Kad kupim još uvek nepostojeći GTX 660Ti, valjda će mi igra konačno raditi normalno sa iCEnhancerom :p Trenutno imam 19 fps sa mašinom iz potpisa na polovini detalja.

Ugasi u onom config fajlu FXAA i koristi nvidijin iz control panela, takodje ugasi ambient occulsion pa probaj :)
 
Ne znam zasto vam toliko lose radi na prilicno jakim masinama... Ja sam se fino izigrao sa PII X4 i 9600GSO, 1680x1050 rez sve na medium...
 
Imao si ono X4 - mislim jedina igrica gde je ovo najbitnije.
 
Na 2500k igra odlepljuje tj radi SAVRSENO na MAX setovanjima, probao i jedno i drugo, kazem jer znam. Ne treba karta sa 2GB rama, dovoljan je i jedan GB za MAX setovanja a da radi savrseno ;)
Na Phenomu radi lepo ali ne na MAX-u, ima neke mane ali svejedno radi lepo uz par malih kompromisa...
 
Poslednja izmena:
Pa vidite da čovek priča o modovanom GTA IV. Osnovni mu sigurno radi savršeno glatko.
 
Pa vidite da čovek priča o modovanom GTA IV. Osnovni mu sigurno radi savršeno glatko.

Nemam pojma iskreno :p Stoji mi trenutno IcEnhancer 1.25, onaj paket tekstura od 7 GB i još neki modovi, patch je 1.0.4.0 jer je taj morao da bude. Probaću novi IcEnhancer sa patchom 1.0.7.0 (ako sa njim rade dodatni modovi?) pa ću uporediti razliku.

Ugasi u onom config fajlu FXAA i koristi nvidijin iz control panela, takodje ugasi ambient occulsion pa probaj :)

Probaću i ovo, hvala!
 
Poslednja izmena:
Imam Dual Core E6300, 4GB rama i 8800 GTS. Nabavio GTA IV, patch-eve 1.0.4.0 i 1.0.7.0 sa narodnim lekovima pa bih da poteram na ovoj vec zastareloj masini. Ima li smisla iCEnhancer 2.1 ili RealityIV mod + neke HD teksture, sta preporucujete. Ili da se ne bakcem s tim. Fala i pozdrav.
 
Imam Dual Core E6300, 4GB rama i 8800 GTS. Nabavio GTA IV, patch-eve 1.0.4.0 i 1.0.7.0 sa narodnim lekovima pa bih da poteram na ovoj vec zastareloj masini. Ima li smisla iCEnhancer 2.1 ili RealityIV mod + neke HD teksture, sta preporucujete. Ili da se ne bakcem s tim. Fala i pozdrav.

Sa tvojom masinom to jednostavno nema smisla...
 
Hmm, steta, ocekivao sam takav odgovor. Onda mora neki refresh compa svakako. Pozz
 
iCenhcancer je prezahtevan a ne daje nesto narocito dobru grafiku. Hocu da kazem da se dosta bolja grafika moze napraviti uz kombinovanje vise modova, a da frejm bude dosta veci od iCe-a.

Recimo na konfiguraciji iz profila, iCe mi je radio u 12-13fps-a, a kada sam iskombinovao nekoliko modova, radila mi je igra u 30-40fps-a.

http://www.gta4-mods.com/misc/l3evo-gp-best8-7-f9837

http://www.gta4-mods.com/misc/treesmodiv-f3606

http://download.gta-expert.it/gta-4...afici/11184-dkt70-road-textures-ven-edit.html

http://www.gtagarage.com/mods/show.php?id=5906

Po meni, to je idealna kombinacija, fantasticna cetvorka. :) Ovi sa i5 i i7 procesorima ce sigurno imati 60 fps-a zakucano na najvecim detaljima. Ja sam probao na 1920x1080p na medium i high i radila je na 30-35 frejmova pa sam spustio na 1680x1050p i dobio sam nekih 6-7fps u proseku, samo 5-10fps nize od stock igre.

Evo i nekih slicica: (1680x1050 i Medium detalji)

gta-iv1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

http://www.dodaj.rs/?20/yi/2ZnnPWev/5.jpg

http://www.dodaj.rs/?w/116/3L46EgGp/6.jpg

http://www.dodaj.rs/?41/6g/189HDqQA/7.jpg

http://www.dodaj.rs/?40/109/2rsdj47h/9.jpg

Probao sam 101 mod i verujte mi da nisam nasao bolju kombinaciju od ove po pitanju odnosa grafike i frejmova. Cak mi izgleda dosta lepse od vecine koji ubiju frejm.
 

Prilozi

  • gta-iv1.jpg
    gta-iv1.jpg
    4.6 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Dopuna prethodnog posta - koliko loshe radi narodna verzija DLC-a apdejtovana poslednjim patch-om u odnosu na klasicnu kampanju takodje apdejtovanu poslednjim patch-om to je prosto NEVEROVATNO :Klanjanje Dodje mi da polijem benzinom AMD konfu i bacim upaljenu sibicu na nju. Inace igra ne podnosi klokove na Phenomu II tj klokovan na 4GHz-a klasicna kampanja mi je pucala tj crashovala(procesor prolazi sve testove i tako to, nijedna igra nikada nije pravila problem, itd...) dok 2500k@4GHz-a je to mleo kao nista, niti je igra pucala zbog kloka, stavise bila je savrseno stabilna. Sva sreca ovo je zaista retka situacija, najizrazenija zavisnost igre od CPU-a i jedan jedini naslov gde CPU pravi razliku izmedju igrivog i neigrivog tako da necu da upalim AMD-a :eyebrows: Setovanja su na medium naravno i to se nekako vuce dok 2500k sve na MAX i minimum FPS je 60 :zgran: mada sam uspeo na jednom mestu(jedna ulica poplocana kamenom na srednjem ostrvu) da spustim min FPS na 33 ali to je mesto gde Phenom daje 17 FPS-a konstantno a 2500k padne na 33 FPS-a ali samo na delic sekunde i opet vrati na 60(moze da se primeti samo ako znas sta trazis i gde trazis, mene je interesovalo iz razloga sto AMD na tom mestu nema sta da trazi pa mislio da vidim sta ce Intelija tu da kaze :) inace ako ne gledas u FRAPS ne mozes da primetis)
 
Jos jedna dopuna, smanjio sam klok na 3,8 i izgleda da radi. Necu da pljujem vise po AMD-u, da radi mnooogo bolje Intel - radi ali da nece klokovan da radi, izgleda da gresim tu. Mozda mi ipak fali jos malo sitnih podesavanja da bude stabilan na 4GHz-a u ovoj igri mada mi nigde drugde nije pokazao nestabilnost. U svakom slucaju igracu se sa OC-om sledecih dana malo intenzivnije pa cu da postujem, toliko od mene za sada...
 
Krivo mi je sto su GTA IV izbacili iz baterije gaming testova na vecini sajtova. Jako je dobar pokazatelj koliko procesor utice na igru. Nisam jos nigde nasao test gde se porede buldozer vs phenom II vs i5 vs i7 u GTA IV, a strasno me interesuje, pogotovo kako overclock utice na igru.

P.S I takodje ne mogu nigde da nadjem test koji pokazeuje da li je za igru pozeljno imati zelene ili crvene graficke. Rekao bih da blagu prednost imaju zeleni ali stvarno ne mogu da garantujem jer i 7xxx serija radeona kida!
 
Samo procesor, spustio klokove ili digao na grafickoj karti = nema razlike. Minimalni FPS mi je isti. Verovatno da ima razlike izmedju grafika do neke granice koja zadovoljava igru ali posle toga samo CPU je taj koji cini igru igrivom ili ne igrivom. To je neko moje iskustvo sa igrom posle godinu dana i ta igra mi je tester za performanse procesora.
 
Reinstalirao igru, stavio patch 1.0.4.0 i Icenhancer, ništa od dodatnih automobila, tekstura i gluposti, i opet 20 fps. Očigledno mi treba daleko jača grafika.
 
Nazad
Vrh Dno