Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

Batalio sam ovaj tresh. Nakon gasenja MSI AB OSD udje u glavni meni ali puca pri ucitavanju igre. Taman da udje, ono pukne.

Znam za tu fxaa opciju, pre mesec dana sam probao verziju 1.3 koja je radila (ali je sve bilo toliko svetlo da oci ispadnu). Isti postupak za ovu verziju i nema te sile da igra krene.
 
Videcu ako me ne mrzi da lupim i ja ovaj novi ajs, pa mozda me i ukenja pa proradi, doduse ako me ne bude mrzelo da verovatno nekoliko puta instaliram igru ili smognem snage za bekap...

@psiho
ako je bilo previse svetlo trebao si da iskljucis opciju za bloom u configu.
 
Ja nikada nisam presao ovaj deo iako sam kupio original,jednostavno mi je dosadan!Kako se nece pojaviti neki razvojni tim i da sve odlike koji cine Mafia 2,Saints Row 2 i GTA 4 sklope sve u jednu igru!Kakva bi to bila igretina,ne smem ni da pomislim!
 
Ja nikada nisam presao ovaj deo iako sam kupio original,jednostavno mi je dosadan!Kako se nece pojaviti neki razvojni tim i da sve odlike koji cine Mafia 2,Saints Row 2 i GTA 4 sklope sve u jednu igru!Kakva bi to bila igretina,ne smem ni da pomislim!

Bolje im je da prodaju posebno veca je zarada :-D
 
Definitivno nesto nije u redu. Ja sam svojevremeno igru zavrsio na Radeonu 3850 uz
mnogo bolji fps. Moji rezultati sa istim setovanjima bili su 1680x1050 32fps i 1440x900 40fps.

Ako nije u kvalitetnim nvidija drajverima, probaj patch 1.0.4.0 sa kojim sam zavrsio
igru bez problema.

Stavio sam patch 1.0.4.0, ubacio sam onaj ogromni texture pack od beše 7 giga kao i IceEnhancer 1.25. Sve to radi bez problema i logično mi je da podiže zahtevnost, ali opet, nije mi jasno zašto igra koristi tek petinu procesorske snage. Jedino ako ga sad stvarno guši ova grafička, iako kažu da je GTA IV pre svega gladan procesorske snage.
 
ja stavio ovaj icenhancer 1.35 na original verziju, i u pocetku bude super slika1
posle par minuta se sve promeni slika2
onda krece sneg na ekranu do trenutka kada se vise nista ne vidi od snega slika3 jel se desavalo ovo jos neko, sta moze biti problem

p.s. u slucaju da mora da reinstaliram igru jel postoji nacin cuvanja save gamea online, posto je igra na steamu
 
Stavio sam patch 1.0.4.0, ubacio sam onaj ogromni texture pack od beše 7 giga kao i IceEnhancer 1.25. Sve to radi bez problema i logično mi je da podiže zahtevnost, ali opet, nije mi jasno zašto igra koristi tek petinu procesorske snage. Jedino ako ga sad stvarno guši ova grafička, iako kažu da je GTA IV pre svega gladan procesorske snage.

Znas sta ja ti govorim o GTA4 bez ikakvih modova, radi ok.
Inace nisam koristio IceEnhancer i sl. modove na momente izgleda super
ostalo mi se ne svidja, zar moraju automobili da šljašte ko u Ženevi..
 
ja stavio ovaj icenhancer 1.35 na original verziju, i u pocetku bude super slika1
posle par minuta se sve promeni slika2
onda krece sneg na ekranu do trenutka kada se vise nista ne vidi od snega slika3 jel se desavalo ovo jos neko, sta moze biti problem

p.s. u slucaju da mora da reinstaliram igru jel postoji nacin cuvanja save gamea online, posto je igra na steamu

Pali ti se nocni mod :pPPP
 
Znas sta ja ti govorim o GTA4 bez ikakvih modova, radi ok.
Inace nisam koristio IceEnhancer i sl. modove na momente izgleda super
ostalo mi se ne svidja, zar moraju automobili da šljašte ko u Ženevi..

Pa kao što rekoh, normalno je da će igra raditi sporije s IceEnhancerom, ali ne vidim razlog da koristi tako malo procesorske snage.
 
Stavio sam patch 1.0.4.0, ubacio sam onaj ogromni texture pack od beše 7 giga kao i IceEnhancer 1.25. Sve to radi bez problema i logično mi je da podiže zahtevnost, ali opet, nije mi jasno zašto igra koristi tek petinu procesorske snage. Jedino ako ga sad stvarno guši ova grafička, iako kažu da je GTA IV pre svega gladan procesorske snage.

Ja probah da pokrenem iCE-a ali koju god verziju da pokusam da pokrenem (probao 1.2, 1.25, 1.3 i 1.35) dobijam gresku na samom pokretanju "D3D fatal error" i cao. Problem je u onom ENB d3d9.dll-u jer cim njega maknem igra moze da se pokrene.
Nevezano za ICE mod, ne razumem zasto igra ovako ocajno radi? 1.0.4.0 patch (probao i 1.0.7.0), Win7 64bit, 5 giga rama i gtx460 1gig vram-a. Cim pogledam ka gradu FPS padne na 4-5... uzas.
 
Ja probah da pokrenem iCE-a ali koju god verziju da pokusam da pokrenem (probao 1.2, 1.25, 1.3 i 1.35) dobijam gresku na samom pokretanju "D3D fatal error" i cao. Problem je u onom ENB d3d9.dll-u jer cim njega maknem igra moze da se pokrene.
Nevezano za ICE mod, ne razumem zasto igra ovako ocajno radi? 1.0.4.0 patch (probao i 1.0.7.0), Win7 64bit, 5 giga rama i gtx460 1gig vram-a. Cim pogledam ka gradu FPS padne na 4-5... uzas.

Koji CPU imaš?

Evo jedan lep snimak (modifikovani icenhancer):

 
Taj gta čuda pravi. Sećam se kad sam ga prvi put instalirao i pokrenuo secka, a po konfi ne bi smeo. Probao sve žive kombinacije sa detaljima i rezolucijom, opet isto. Odnesem kod komšije koji ima još jaču konfu, ista priča. Nije bio dobro optimizovan. Popizdeo i shift delete sve. Skoro probam lcs i za divno čudo radi bez problema. Probaj neki peč da nadješ ili neki update, možda pomogne.
 
Meni na dual core, radi ok..:/
msm padne fps na 20 kad je noc, grad , kisa i pojedini delovi grada po danu..al ono, presao sam igru 2 x, tako da je solidno igrivo..
full HD rez, i podesavanja vecina na max..
To bez ikakog peca ili sa onim 1040 pecom..
 
Taj gta čuda pravi. Sećam se kad sam ga prvi put instalirao i pokrenuo secka, a po konfi ne bi smeo. Probao sve žive kombinacije sa detaljima i rezolucijom, opet isto. Odnesem kod komšije koji ima još jaču konfu, ista priča. Nije bio dobro optimizovan. Popizdeo i shift delete sve. Skoro probam lcs i za divno čudo radi bez problema. Probaj neki peč da nadješ ili neki update, možda pomogne.

Napisah vec da sam probao sve updejte.
 
iCEnhancer za San Andreas :D

 
WTF?! Kako je ovo moguce? Mislom na "kombinovanje" endzina. :)
 
Nije kombinovanje već je to najnoviji ENB za GTA SA, jako sličan iCEnhanceru. Mislim da se tako i zvao u početku.

Mada postoji još jedan ruski (samo Rusi još moduju SA) projekat zvani GTA SA Rage koji je zapravo konverzija celog SA u Rage tj. GTA IV engine. Mislim da ima beta tog moda.

Nego da se vratim na GTAIV. Ovaj klip lepo prikazuje vremenske prilike u igri i kako enb utiče na njih. Jako svež enb (mislim da je modifikovani iceenhancer):

 
Ok, skontah resenje za uzasn FPS.
U control panelu za nV podesavanja mora da se iskljuci Ambient Occ. (iako ga u igri nema?). Cim sam to ugasio fps je skocio do neba. Sad mi drzite palceve da ostali modovi rade kako treba :D
 
i5@4GHz-a ovo jede za uzinu na max setovanjima(min vidjeni fps u little Italy(najproblematicniji deo) 34 i to na tren samo) dok se Phenom 2 X4@4,2 tu bori za goli zivot na medium detaljima(o5 little Italy fps zna da padne i na 20 i da drzi tih 20 duze vreme :( ) - ista.graficka(560ti) i isti driver samo sam platforme menjao a da ne pominjem sto frejmovi rade nekako mnogo tecnije na i5 ;) Znam da zvucim kao reklama ali dosta se igram i menjam hardware i pratim fps sad mozete da verujete a i ne morate...
 
To je poznata stvar. GTAIV mnogo bolje radi na Intelu.
 
pa treba ti i tecniji dzep za i5 u odnosu na phenomII, s obzirom da je duplo skuplji :) da si poredio sa i3 pa i ajde, ali sa i5 nije bas na mestu :p
 
Na mojoj mašini iz potpisa, s otprilike pola detalja ali sa icEnhancerom imam samo 19 frejmova. Trebalo bi da pređem na neki GTX 560, ali sumnjam da će to drastično podići performanse.
 
Prvi put je instaliram: Kako se ovde dobije AntiAliasing ? Koli je najjednostavniji nacin ?
 
Ova igra je stvarno ukleta! Najpre ne radi normalno ni na jednom gamerskom racunaru, onda 4 godine kasnije sa solidnom masinom izvucem medium podesavanja @ 25 fps, i na kraju kupim i-7 & gtx580 i pokrenem a ekran bljesne crno i iskoci poruka GTA IV FATAL ERROR: D3D Error - Please re-boot your system :mad: . Napominjem da je rec o istoj instalaciji koja je radila sa ATI 5750 karticom i cim sam ubacio gtx580, problem. Uninstall, pa ponovni install ne pomaze. U pitanju je win7 ultimate x64. Ima li resenja za ovaj problem ili da uninstaliram smece jednom zauvek?
 
Meni na kofiguraciji iz potpisa u benchmark testu iz igre izvlaci skoro 30fps. Ovako dok igram hoce ponekad da zasecka ali ne mnogo, totalno je igrivo. Rezolucija 1680x1050, sva podesavanja su najveca moguca za sve zivo :)
Dok sam imao 4850 sam je samo probao tako da se ne secam koja podesavanja sam imao niti kako je radilo.

@golub
Moje neko iskustvo na 3-4 razlicite konfiguracije jeste da koliko god da ga odvrnes, neces primetiti neki specijalan boljitak. Prosto, kockica ce biti, u manjoj ili vecoj meri.

@manda
Na devojkinom laptopu (p9600, 9800gtx, 4gb rama) u 1440x900 se pokrece normalno, i radi glatko. Nisam radio benchmark, ali sva podesavanja su na maximumu. Cudi me da tebi sa jos jacom grafikom nece ni da pokrene :S:
Inace i ja sam tako cekao kad budem imao kompetentniju kofiguraciju, ali sam ipak odlucio sad da je predjem (po prvi put) sa jakom grafickom, i nisam se pokajao, radila je fino s obzirom na to koliko je nevidjeno neoptimizovana :)
 
Nazad
Vrh Dno