Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

Al spamujem temu, necu vise :D L3EVO mod nije normalan, neverovatno dobro izgleda.. (malo sam ga samo promenio da nema onoliko refleksija po kolima)

 
Poslednja izmena:
extra izgleda :) aj odradi benchmark onaj ingame ako ti nije cimanje (valjda se nalazi pod options :p )
 
Evo bench..

Statistics
Average FPS: 42.71
Duration: 36.85 sec
CPU Usage: 48%
System memory usage: 61%
Video memory usage: 72%

Graphics Settings
Video Mode: 1440 x 900 (60 Hz)
Texture Quality: High
Texture Filter Quality: Low
View Distance: 17
Detail Distance: 20

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Microsoft Windows 7 Ultimate
Video Adapter: AMD Radeon HD 6800 Series
Video Driver version: 8.17.10.1140
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor
 
1440 x 900? Zasto pobogu? Igraj ko covek na native rezoluciji a neke ubitacne detalje smanji zarad native rezolucije. I ukljuci texture filter quality na high posto to gotovo da nema uticaja na performanse.
 
Djavola, na full hd rezoluciji drasticno opadnu frejmovi a uopste se ne primeti neka velika razlika u grafici.. A nemam neke ubitacne detalje osim textures na high, to sve ovaj mod radi :) Probacu sa texture filter quality na high..
 
Da dodam samo jos da je Balad of the gay Tony ubedljivo najbolje GTA IV iskustvo(bolje solidno od originala i po prici i misijama). Zavrsio jos pre 3 nedelje ali nikako da pustim post. DLC price su povezane sa originalom i kao u engleskim krimi filmovima paralelno se odvijaju price i preplicu se tipa srecete u misijama Niko Belica, motoristu, radite zajedno misiju sa Niko Belicem. Ko je odigrao original(Niko Belica) odusevice se DLC-om a pogotovo ovom hispanoamerikancem Luisom. Kazem o5 BOTGT KRCA. Ko je fan GTA igre ovo je MUST PLAY(odusevice se jer price izuvaju iz cipela ;) ), da bi se ispratile price najbolje prvo da se odigra prica sa motoristom(Lost nad Damned) pa onda Balad of the Gay Tony. Inace, DLC je maximalno opeglan sto cete videti i po opcijama u meniu. Evo par screen shotova(bez modova znaci "fabricki" setovana igra) da se vidi kako izgleda. Ljudi igrajte ovo pravi biser gejming industrije :happy:

P.S.

Obratite paznju na zlatan uzi ili sta je vec koji sam dobio od Yusufa. Nisu mi bili potrebnui nikakvi modovi jer mi je igra prelepo(za GTA) izgledala i bez modova(mislim na DLC :) )
 

Prilozi

  • EFLC 2012-08-17 16-02-35-48.jpg
    EFLC 2012-08-17 16-02-35-48.jpg
    192.6 KB · Pregleda: 81
  • EFLC 2012-08-17 17-18-17-43.jpg
    EFLC 2012-08-17 17-18-17-43.jpg
    228.8 KB · Pregleda: 76
  • EFLC 2012-08-18 15-48-54-49.jpg
    EFLC 2012-08-18 15-48-54-49.jpg
    222.1 KB · Pregleda: 94
  • Yusuf.jpg
    Yusuf.jpg
    356.1 KB · Pregleda: 101
  • a.jpg
    a.jpg
    284.9 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Inace ovo su mi setovanja i performanse uz koje je bilo skroz ok igranje(mislim min zrtva za full dozivljaj ;) )

P.S. Inace izvalio sam da igri najvise smetaju senke(ubijaju totalno performanse CPU-a), tj najzahtevniji detalj. Ako se iskljuce, igra ce i dalje prikazivati osnovne senke koje uopste nisu lose, sad ko ima 2500k ili jaci moze da se za*ebava i da ukljuci apsolutno sve na MAX. Za AMD-ovce - samo iskljucite senke i sve ostalo moze na max i bice pristojan fps ako nemate quad onda pored senki napravite jos neki kompromis ;)
 

Prilozi

  • GTAIV 2012-08-18 19-47-26-37.jpg
    GTAIV 2012-08-18 19-47-26-37.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 74
  • GTAIV 2012-08-18 19-47-21-94.jpg
    GTAIV 2012-08-18 19-47-21-94.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 78
  • EFLC 2012-08-18 19-41-09-00.jpg
    EFLC 2012-08-18 19-41-09-00.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 74
  • EFLC 2012-08-18 19-40-52-58.jpg
    EFLC 2012-08-18 19-40-52-58.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Da dodam samo jos da je Balad of the gay Tony ubedljivo najbolje GTA IV iskustvo(bolje solidno od originala i po prici i misijama). Zavrsio jos pre 3 nedelje ali nikako da pustim post. DLC price su povezane sa originalom i kao u engleskim krimi filmovima paralelno se odvijaju price i preplicu se tipa srecete u misijama Niko Belica, motoristu, radite zajedno misiju sa Niko Belicem. Ko je odigrao original(Niko Belica) odusevice se DLC-om a pogotovo ovom hispanoamerikancem Luisom. Kazem o5 BOTGT KRCA. Ko je fan GTA igre ovo je MUST PLAY(odusevice se jer price izuvaju iz cipela ;) ), da bi se ispratile price najbolje prvo da se odigra prica sa motoristom(Lost nad Damned) pa onda Balad of the Gay Tony. Inace, DLC je maximalno opeglan sto cete videti i po opcijama u meniu. Evo par screen shotova(bez modova znaci "fabricki" setovana igra) da se vidi kako izgleda. Ljudi igrajte ovo pravi biser gejming industrije :happy:

P.S.

Obratite paznju na zlatan uzi ili sta je vec koji sam dobio od Yusufa. Nisu mi bili potrebnui nikakvi modovi jer mi je igra prelepo(za GTA) izgledala i bez modova(mislim na DLC :) )

E svaka ti cast, bas mi je drago...
Trenutno u pauzi BF3 vozim GTA IV, svidja mi se, sad sam sa onim slogiranim crnjom sto misli da postaje TV zvezda u dilu, jedva cekam da zavrsim pa krenem s' tim Tonijem :)
sve zajedno za nekih 800 dindzi uzeo za steam preko bencha, stvarno max korektna cena. DA pozivi bench 100 godina :d
 
Moze li neko da mi da informaciju koji je poslednji patch za Liberty City Stories ?
Trazim narodnjak pa me mozete kontaktirati i na PM, zarad razmene iskustva :)
 
Koji je od svih ovih silnih graphics modova najbolji? Koristim 1.0.7.0 patch...
 
Vazi vazi ;) Igra ocigledno pati od akutnog konzolitisa i tu vise nista nema da se doda.... Prokleti Rock*-ovi programeri...
 
Grand Theft Auto IV?

Hteo bih opet da se malo igram sa GTA IV. :d
Interesuje me da li mogu da ga instaliram na eksterni HDD i onda posle samo save games da prebacujem sa laptopa na kompjuter i obrnuto? I kako mogu taj save games da prebacim i da mi radi normalno, a da nesto ne zeznem? :d
To me interesuje jer necu biti u mogucnosti da ga stalno igram na kompjuteru, a igrica je vala obilna i resio sam da je sad predjem do kraja. :D
 
zaista je obilna igrica.
 
Trebalo bi da može jer se povezani hdd prijavljuje kao dodatna particija, ali najlakše - pokreneš setup i vidiš da li dozvoljava operaciju :) E sad, da li će i koliko imati uticaja na performanse, to pre svega zavisi od brzine eksternog diska.
 
Mislis da li zavisi od brzine USB konekcije ili brzine samog HDD? Koliko se secam on radi na 5400RPM.

Inace znam da sam jednom imao problema oko save game-a. Presao sam vise od pola, posle oborio sistem i kao vratio taj stari save game, medjutim GTA ga uopste nije video kad sam ga pokrenuo. Nego sam morao opet sve ispocetka da prelazim. :mad:
 
pa moze da ima koliko hoces obrtaja ako je na 2.0 portu imace max 36 mb/s sto se tice dal ce raditi meni je radio samo je pravio problem sa REG fajlovima i to ces morati da procackas , ja sam na USB fles cepao ali na 3.0 portu i radilo je bez problema uz modifikaciju REGistrija :) Sve u svemu ako imas 3.0 HDD i 3.0 port miran si radiece bez problema :-D
 
Igor je lepo objasnio, a što se save fajla tiče, jedan od patch-eva (mislim 1.0.4.0) promenio je lokaciju za save iz nekog tamo nepristupačnog foldera (C:/Users/username/Local/...) u MyDocuments, tako da je na tom prelazu dosta ljudi imalo problema sa savegame-om. Znači ako koristiš netaknutu verziju igre, save ide u taj zeznut folder, a ako patch-uješ na najsvežiju verziju ili koristiš xliveless onda save ide u nešto tipa MyDocuments/Rockstar Games/Gta IV/save.

Najlakše počni novu igru i zapamti prvi put, pa nađeš gde je igra zapamtila i tu iskopiraš svoj save :)
 
pa moze da ima koliko hoces obrtaja ako je na 2.0 portu imace max 36 mb/s sto se tice dal ce raditi meni je radio samo je pravio problem sa REG fajlovima i to ces morati da procackas , ja sam na USB fles cepao ali na 3.0 portu i radilo je bez problema uz modifikaciju REGistrija :) Sve u svemu ako imas 3.0 HDD i 3.0 port miran si radiece bez problema :-D

Nazalost eksterni HDD mi je USB 2.0 kao i port na kompjuteru USB 2.0. :S:
A kako mogu to da sredim sa REG file-ovima da mi ne bi pravili problem i da bih mogao bez problema da igram preko eksternog HDD? I hoce li mi praviti problem sto ce biti nakacen na USB 2.0?


Igor je lepo objasnio, a što se save fajla tiče, jedan od patch-eva (mislim 1.0.4.0) promenio je lokaciju za save iz nekog tamo nepristupačnog foldera (C:/Users/username/Local/...) u MyDocuments, tako da je na tom prelazu dosta ljudi imalo problema sa savegame-om. Znači ako koristiš netaknutu verziju igre, save ide u taj zeznut folder, a ako patch-uješ na najsvežiju verziju ili koristiš xliveless onda save ide u nešto tipa MyDocuments/Rockstar Games/Gta IV/save.

Najlakše počni novu igru i zapamti prvi put, pa nađeš gde je igra zapamtila i tu iskopiraš svoj save :)

OK, tu sam i verziju mislio da instaliram tj. patch za tu 1.0.4.0.
Inace jednom sam ja mislim samo tako i sacuvao save games, kao sto si mi sad rekao. Ali mislim da posle obaranja sistema mi nije radio. Zato sam pitao da li treba jos nesto da sacuvam mozda od windows live game centra neke file-ove? :trust:
 
Ja sam backupovao samo folder sa save-ovima i nisam imao nikakvih problema, uredno GTA prepoznaje fajlove, bitno da ne kopiraš ceo GTA IV folder iz MyDocuments jer sadrži i fajl sa podešavanjima itd što će ti se razlikovati od kompa do kompa. I pamti ručno u save slot za svaki slučaj iz same igre, mada kod mene i autosave radi bez greške nakon transfera.
Što se tiče usb2 vs 3, radiće ti igra i sa USB2.0, ali možeš da očekuješ sporije učitavanje same igre, savegame-a i sporo učitavanje tekstura pri prelasku iz jednog u drugi deo grada, u suštini ja bih instalirao GTA i na desktop i na laptop (na njihove interne diskove), najmanje peripetija, jedino ako nije baš problem oko praznog prostora.
 
Ja sam krenuo da igram ispočetka, jer konačno imam dovoljno jaku mašinu za Icenhancer i sve ove modove koje sam instalirao. Ubacujem lagano i automobile dok se ne pojavi taxi bug. FPS mnogo šeta, ali je najčešće oko 40.
 

Prilozi

  • GTAIV 2013-03-20 00-12-03-75.jpg
    GTAIV 2013-03-20 00-12-03-75.jpg
    372.4 KB · Pregleda: 124
  • GTAIV 2013-03-18 21-46-27-31.jpg
    GTAIV 2013-03-18 21-46-27-31.jpg
    273.9 KB · Pregleda: 126
  • GTAIV 2013-03-18 22-05-13-76.jpg
    GTAIV 2013-03-18 22-05-13-76.jpg
    373.2 KB · Pregleda: 138
  • GTAIV 2013-03-18 22-36-39-16.jpg
    GTAIV 2013-03-18 22-36-39-16.jpg
    372.1 KB · Pregleda: 128
Odustao sam od instaliranja GTA IV na externi HDD.

Ali me sad interesuje da li je moguce igrati GTA IV na dva racunara sa jednim save game-om? Instalirao sam ga na kompjuteru, ali hteo bih takodje da ga igram i na laptopu. Pa me zato interesuje da li je moguce igrati na dva racunara sa jednim save-om? :)

EDIT
@forsaken demon
Ako mozes samo da mi kazes kako si ubacivao modove, odakle si ih skidao i da li su zahtevni? Jel ima neki bug sa njima u toku igranja i prelazenja misija ili sve radi super? Ja sa mojom masinom igram sve na medium, a rezolucija na max i ok sljaka. :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da nije, koliko se secam GFWL save ne radi ako se prebaci na drugi PC, nisam doduse 100% siguran.
 
Znaci ne postoji nikakava opcija da to moze da se namesti da radi, da sa jednim save-om igram na dva racunara?
Jer nekad mogu na kompu da igram, a nekad na laptopu. Pa zbog toga. :)
 
U nekim GFWL igrama ako se prebaci GFWL profil na drugi računar save će raditi, ali u velikom broju igara ni to ne funcioniše. E sad ne znam koji je sluča jsa GTA4, moraćeš sam da vidiš.
 
Trebaju odredjeni GFWL folderi da se prekopiraju, a inace koliko se secam za gta postoji onaj xliveless mod koji uklanja potrebu za gfwl sejvovima...
 
Ako mozete samo malo detaljnije da mi objasnite gde se nalaze ti GFWL folderi ili xliveless mod, koje sve tacno treba da prekopiram sa jednog na drugi racunar da bi mi to radilo? :) Pa da probam da li ce to funkcionisati ili ne.
 
Ja sam krenuo da igram ispočetka, jer konačno imam dovoljno jaku mašinu za Icenhancer i sve ove modove koje sam instalirao. Ubacujem lagano i automobile dok se ne pojavi taxi bug. FPS mnogo šeta, ali je najčešće oko 40.

Kako se ubacuje Icenhancer ja sam to ranij pokusavo da ubacim ali mi nije uspevalo?
 
Nazad
Vrh Dno