Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

Ja imam konf slicnu kao i ti, a igra mi leti :/

Hm, ne znam šta imaš instalirano. Da li imaš Icenhancer i patch 1.0.4.0 (koji je sporiji od 1.0.7.0.)? Kod mene je aktivna rezolucija 1920x1200, default nivo detalja, nisam ništa dirao.
 
Meni recimo GTA IV na i7/8ddr3/6850 konfiguraciji redovno svaki dan po jednom restartovao komp.
Znači totalno neočekivano i nasumice restartuje komp, i posle par dana sam odustao...
Sviđa mi se igra,pa ću je igrati kad jednog dana kupim PS3.
 
Meni recimo GTA IV na i7/8ddr3/6850 konfiguraciji redovno svaki dan po jednom restartovao komp.
Znači totalno neočekivano i nasumice restartuje komp, i posle par dana sam odustao...
Sviđa mi se igra,pa ću je igrati kad jednog dana kupim PS3.

Aj za svaki slucaj istestiraj RAM. :D Za nedaj boze.
 
Aj za svaki slucaj istestiraj RAM. :D Za nedaj boze.

Nema potrebe, sve radi k'o švajcarski sat na full HDu, BF3, MW3 i bar 20-30 drugih igara, GTA IV sam zauvek deinstalirao i obrisao,
nema veze biće jednog dana, nadam se za koji mesec PS3, pa ću nastaviti doživljaje Nika Belića, srbende u USA :p

P.S. @DieH@rd - navodno je ovaj problem sa restartovanjem poznat kod GTAIV, i na forumima kazu da je u pitanju
poznati konflikt sa zvucnim drajverima, ali.. ionako sam odustao pa whatever. :)
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe, sve radi k'o švajcarski sat na full HDu, BF3, MW3 i bar 20-30 drugih igara, GTA IV sam zauvek deinstalirao i obrisao,
nema veze biće jednog dana, nadam se za koji mesec PS3, pa ću nastaviti doživljaje Nika Belića, srbende u USA :p

P.S. @DieH@rd - navodno je ovaj problem sa restartovanjem poznat kod GTAIV, i na forumima kazu da je u pitanju
poznati konflikt sa zvucnim drajverima, ali.. ionako sam odustao pa whatever. :)

Imam PS3, ali ne bih mogao da svarim GTA IV na njemu. Rezolucija niža od 720, frame rate ne može da se održi ni na 30 fps...na stranu Icenhancer i čuda :)
 
Imam PS3, ali ne bih mogao da svarim GTA IV na njemu. Rezolucija niža od 720, frame rate ne može da se održi ni na 30 fps...na stranu Icenhancer i čuda :)

Nisam znao sve ovo... Onda i ne vidim resenje, onda je GTA IV jednostavno NEIGRIVA. Mozda 5ca bude bolja,vise srece sledeci put fazon.
 
Nisam znao sve ovo... Onda i ne vidim resenje, onda je GTA IV jednostavno NEIGRIVA. Mozda 5ca bude bolja,vise srece sledeci put fazon.

Petica nema sanse da bude manje zahtevna, isti je engine koliko vidim samo jos vise napucan i utegnut, znaci bice CPU isto ili vise zahtevan(pre da ce biti vise zahtevan). Elem, DLC sam podesio detalje na max, shadows na medium a skale sam odvrnuo na 65 i to na Phenomu II od konstantnih 55 gigaflopsa nekako lepo radi sa min fps-om od 28(to su trenuci) a realno radi na 35-45 konstantno(negde i na 60). Sta da se radi, ovako nekako i mogu da ga odigram tako da sam manje vise zadovoljan. Ono sto sam pricao o klokovanom AMD procesoru da igra nece da radi sa klokovanim AMD-om nije tacno, jednostavno igra mi sada sluzi kao tester za klokovan CPU jer pokaze i najmanju nestabilnost CPU-a koju recimo drugi test specijalizovani programi ne pokazu. Recimo klokovan Phenom II mi nigde nije pravio problem ni u jednoj igri sem u GTA IV iako je prolazio bez problema sve testove. Sada prvo istestiram CPU kroz programe i na kraju ako prodje pola sata/sat GTA IV onda nece biti problema sa klokom, rekao bih da je stabilan inace ako nije pukne brzo posle 2-3 minuta, max 5 minuta.
 
Ma nesto kod vas ne stima, pisao sam sa kojom masinom sam se naigrao GTA IV... I tacno je da je ova igra najbolji test za cpu :) Kad sam nasvirao PII X4, prosao sve moguce testove a u igri restart :) samo sam smanjio oc za nijansu i sve leti... Komp je bio otkljucani X3 425 = PII X4 @ 3,6GHz, 9600GSO i 2GB ram... 1680rez sve na medium detalji...

Nadjite novog "razor-a", patch 1.07, i batalite ienchancer za pocetak (ipak je to nezvanicna budzevina...)
 
Dajte nesto za optimizaciju, koliko znam ima neki tool ali ne mogu da nadjem.. Morao sam na medium sve da stavim i i dalje nisu prihvatljivi frejmovi..
 
Mozda sam istripovao.. U svakom slucaju saznao sam da naknadni patchevi dosta poboljsavaju performanse, ova verzija mi je 1.000.
 
Dosta je bolje sad, a neki graficki modovi poput ice enhancer-a a da mogu i na poslednji patch?
 
Koliko su losije performanse sa enhancer-om? Stavio sam neke modove sto je neko preporucio na prethodnim stranama, svidja mi se bas kako sad izgleda..

gta%20iv%201.jpg

gta%20iv%202.jpg

Jel imaju neke komande preko konzole, za gasenje wanted levela i slicno..
 
Poslednja izmena:
Jel imaju neke komande preko konzole, za gasenje wanted levela i slicno..

Cuj da li imaju?! Simple native trainer v6.4 je prakticno mini sandbox editor. Samo dok ne provalis gde je sta.

Da citiram sebe:

Uz pomoc trianera spawnujete kola, i josh mnogo toga. Kad se pohvata sve sto ovaj trainer pruza tek onda pocinje zabava.

Ukratko komande:

Aktivira se na F3, posle toga menu se otvara na F4. Navigacija se vrsi sa strelicama na numercikoj tastaturi, potvrda na 5, odustani/nazad 0.

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=392973 (Procitaj readme da bi video koje fajlove treba da kopiras.)

Mod za drveca:

http://www.gta4-mods.com/misc/sum-trees-final-f16276 (Naravno uvek backup fajlova da mozes da ih vratis ako ti se ne svidi mod.)

Ako se ne igras online i smara te Windows Live skini ovo:

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=388658

Posle kopiranja fajla mozes i da uninstaliras Xlive.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem, izgleda prekomplikovano ovako na prvi pogled ali snaci cu se valjda, stavljam sad i ta drveca, vec sam stavio onaj realistic mode ili kako vec i road textures. A Windows Live me ne smara, ubilo ga je nesto od ovog sto sam stavljao :)
 
Ma smejurija koliko je jednostavno, samo da pohvatas shortcutove.

Ovako treba da ti izgleda root igre sa trainerom i xliveless-om:

gJ0d9.png


Ti stavi za tvoju ver, ja koristim za 1.0.4.0.
 
Imam Xlive i Xlive_d vec, jel to to? Mislim da sam to morao da stavim zbog save game za kompletno predjenu igru..
 
Jeste, to je to.
 
Uradio sam clean install i stavio 1.0.4.0, hteo sam da overim i iCeEnhancer. Stavio sam 2.1 verziju i onaj realizm mod, ali nesto mi nije fensi kao na klipovima.. Uradio sam sve kako je trebalo valjda, da li je to ta grafika, posto ne znam kako izgleda default igra..

ice.jpg
 
DLC lost and damned gotov(po kvalitetu price nista losiji od originala u sta sam se uverio licno), odlican, odlican, odlican. Znaci ko voli GTA obavezno odigrati, ima par misija koje izuvaju ;)

Mali tip, za one koji se voze na Phenomu - naklokovan Phenom na 55 gigaflopsa, senke iskljucene, vsync off, sve ostalo na max ukljucujuci i sladjere na 100 = min fps 29,30,31 , uglavnom fps 40-50 , maximalni fps 70-80 napolju naravno tj u open world-u. Senke jednostavno ubijaju Phenoma u GTA IV, bilo da su na low ili ne daj Boze na ultra high :Klanjanje , slajderi nemaju neke veze sa performansama tj kako ce igra da radi i konacno 1Gb memorije na grafickoj sasvim dovoljno za sve "maxed out" ako se ima 2500k ili bolji naravno :wave:
 
Poslednja izmena:
Uradio sam clean install i stavio 1.0.4.0, hteo sam da overim i iCeEnhancer. Stavio sam 2.1 verziju i onaj realizm mod, ali nesto mi nije fensi kao na klipovima.. Uradio sam sve kako je trebalo valjda, da li je to ta grafika, posto ne znam kako izgleda default igra..

Evo ti video pa uporedi:

[YOUTUBE]fRAzvytjFq8[/YOUTUBE]

Probaj razliciti TOD preko trainera, vremenske uslove, itd. Da li si ti sigurno stavio 1.0.4.0 update? Pitam zato sto ima i 1.0.0.4. pa da nisi taj patch stavio?
 
Ne, 1.0.4.0, nego sam sad stavio iCE 1.25 i on mi mnogo bolje izgleda, onaj 2.1 je previse koloritan i kontrastan (a config tool ne cini nikakve promene). 1.25 izgleda ekstra ali je dosta zahtevan, verovatno cu vratiti onaj L3EVO mod.
 
Trainer mi crashuje igru non stop, stavio sam sve one dll-ove potrebne, sta radim pogresno? Od modova su trenutno onaj L3EVO ENB, DKT70 Road textures, Drveca i Lamborghini Aventador.. Patch je 1.0.4.0. Preko mobilnog menjanje vremena i gasenje wanted levela smara opasno, dok ja ukucam brojeve na strelice..
 
Trainer mi crashuje igru non stop, stavio sam sve one dll-ove potrebne, sta radim pogresno?

Kazes "sve potrebne" pa da proverimo. :p

Iz Readme-a:

GTAIV version lower then patch 6: trainer.asi, trainer.ini, scripthook.dll - OLD Patches into the GTAIV main directory (c:\program files\rockstar games\grand theft auto IV on X86 windows versions, or c:\program files (x86)\rockstar games\grand theft auto IV on X64 windows). Rename Scripthook.dll – OLD Patches to scripthook.dll.

You need to run the game as administrator if running Windows Vista or Windows 7.

You will need EITHER Alexander Blade's ASI loader (dsound.dll), or Listener's xliveless (xlive.dll) or Yaasil (dsound.dll) in order to run this. The ASI loader also needs to be copied into the GTAIV main directory.

Spisak najbitnijih komandi cim loadujes save:

In-game Menu

F3 Display Menu
Backspace Cancel Menu
Num 4 Scroll Menu Down
Num 6 Scroll Menu Up
Num 2 Scroll Menu Options Down
Num 8 Scroll Menu Options Up
Num 5 Enter Option
Num 0 Back to Main Menu
F4 Hide/Unhide Menu

Zapakovao sam sve sto ti treba pa skini.
 

Prilozi

  • SNTv6.4-1.0.4.0.rar
    915.7 KB · Pregleda: 41
  • GTAIV 2012-08-16 08-46-15-29.jpg
    GTAIV 2012-08-16 08-46-15-29.jpg
    260.6 KB · Pregleda: 74
To, sad radi! :) Samo sto ne mogu vecinu stvari da radim jer nemam numericku tastaturu.. Mogu da ugasim pandure na insert i tako neke stvari.
 
krastavac ne mogu edit, nakacio sam neku staru tastaturu koja ima numericki deo, au koliko je dobro sad, sve vreme sam igrao na nekom losem dobu dana i vremenu, tek sad mi mnogo realno izgleda sa "noon" i "extra sunny 2" (iako je oblacno a ne suncano ali bas mi tako odgovara). Em bolje radi sada, vise frejmova, em dosta realnije izgleda :)
Hvala jos jednom na ovom zipu.

GTA%20real%201.jpg

Stvarnost i san :)

GTA%20real%202.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno