Šta je novo?

Zvanična GTA IV Tema!

Pa ne znam bas ovo koliko ima sredstava treba za proizvodnju igre... Za potrebe Matrix dvojke je izgradjen jedan kompletan deo autoputa za scenu koja je to zahtevala, a nije imao neki impakt na celokupan budzet. Isto i ovde LIDAR skeniranje i sta jos vec cime su fotografisali Njujork i digitalno radili takodje ne zahteva neka velika ulaganja. Angazovanje gomile glumaca, scenarista, rezisera, muzicara i ostalih umetnika i autorskih prava unistava budzet, kao sto je i slucaj u sedmoj umetnosti. Tako da pravdanje vizuelne kompleksnosti i uticaja na budzet nema neko opravdanje, vec marketing i ostali honorarci jedu budzet sto je i logicno. Pravdanje da igra treba da bude sto prostija, aka kako to neki zovu strimlajning za kezual soccer mom and her kids gejmere nema opravdanja za prodaju, jer sam developer diktira pravila igre i tezinu kome se bilo ko prilagodjava. Po meni je oduvek veliko zaludjivanje bilo reci da "prostu" igru zahtevaju igraci, nego je to oduvek bilo teranje od strane developera i njegove spore muze i shiftinga ideja iz igre u igru...
A opet cela ova prica nema veze jer ovaj GTA uopste nije prosta igra, vec malo odstupa od starog trenda, ali u svakom slucaju nesto vrhunsko sto u svom zanru odavno nema konkurenciju.
 
Pravdanje da igra treba da bude sto prostija, aka kako to neki zovu strimlajning za kezual soccer mom and her kids gejmere nema opravdanja za prodaju, jer sam developer diktira pravila igre i tezinu kome se bilo ko prilagodjava.

Pa ne diktiraju, to je očigledno već jedno duuuže vreme (otprilike se poklapa sa početkom nekst generejšn "plastike-fantastike", možda nešto ranije). Vizuelna kompleksnost i svi ostali troškovi što si spomenuo zajedno ih, ili teraju na takve dizajnerske odluke ili jednostavno žele da maksimizuju profit, nebitno koji je motiv. Ja verujem da je mnogo pre ovo prvo u pitanju. Ne bi radili to da nema potrebe sigurno.

http://insomnia.ac/reviews/xbox360/grandtheftautoiv/
 
Poslednja izmena:
Graficki dizajn nije uopste bitan na budzet jer engine-i su dosta jeftini a i verovatno plate dizajnera. Vidis, moje misljenje je kao sto sam rekao "stekanje" ideja ili jednostavno reciklaza posle nekog perioda. To je nesto sto se odavno koristi u show biznisu a od pre par godina i u gaming industriji. Kao sto filmovi posle par, desetak godina imaju rimejk tako ce i igre da ubrzo vrate neku mehaniku, tvrdeci kasnije kako je vrhunska. Uostalom, pogledaj muzicku, filmsku i evo sad gaming industriju. Sto se u ostalim industrijama smatra rimejkovima, semplovanjem starijh pesama ili "rebootom" fransize, ovde se to smatra reciklazom ideja, da po tvome nazovem mehanikom gejmpleja. :D Uostalom, videces kako ce "gejmplej" da bude inovativan i revolucionaran za sledecu generaciju konzola, kada treba nesto da se razlikuje od ovog sadasnjeg zbog same prodaje, kada mozda budu tvrdili da je lean revolucionaran ili nesto slicno. :D Dopusti ljudima da zaborave sta su nekad jeli, serviraj ima samo fast food i posle duze doze daj im staru hranu. Videces da ce da je velicaju kao da je nikada nisu jeli...
 
Uostalom, videces kako ce "gejmplej" da bude inovativan i revolucionaran za sledecu generaciju konzola, kada treba nesto da se razlikuje od ovog sadasnjeg zbog same prodaje, kada mozda budu tvrdili da je lean revolucionaran ili nesto slicno. :D Dopusti ljudima da zaborave sta su nekad jeli, serviraj ima samo fast food i posle duze doze daj im staru hranu. Videces da ce da je velicaju kao da je nikada nisu jeli...

Da, kreiraće masovan hype, tj. hiperrealnost oko svega toga. :)
 
Stigao sam do misije Actions Speak Louder than Words i ne mogu da je predjem jer mi se desava neverovatan bug, kada auto koji pratim udje u neko dvoriste, meni se ne pojavi 'cut scene' i ne pojavi mi se marker/waypoint odakle bih pozvao telefonom i detonirao bombu u autu, probao sam puno puta i uvek isto!

Daj pomagajte pls! :(
 
Ne mogu EDIT na postu iznad pa moram postaviti novi, ako neko zna resenje za problem neka mi kaze, a ako ne,
molio bih nekoga u koliko hoce da mi predje ovu misiju kod njega na pc-ju, uploadovacu sejvove i objasnicu kako.

thx
 
da li si modovao igru ili je stock? meni se ovo dešavalo kada sam modavao istu (nova vozila)
 
Da, od modova imam samo vozila. Probao sam da vratim originalne fajlove ali mi se igra glavi, imam neki repack koji se instalira oko 2-3h mrzi me da sve ponovo reinstall, a mozda opet ne radi.
 
Moze li neko da ostavi dobar sajt za dl modela vozila i da objasni njihovo ubacivanje u foldere ako nije problem :D
 
Poslednja izmena:
Moze... Odi na YT na ovaj link koji sam stavio i u description imas sve sto treba ;)

100 REAL CARS MOD

[YOUTUBE]kxoB5gTNvzQ[/YOUTUBE]
 
Hvala :) Samo jos jedno pitanje,hocu li posle dodavanja modova za kola i dalje moci da igram MP? Isto pitanje imam i za ovaj GTA IV iCEnhancer?
 
Poslednja izmena:
ulpyy.jpg


JSeQJ.jpg


0N3w1.jpg
Odlicno izgleda.
 
Ah, taj taxi bug. :D Nijedan car pack nisam uspeo da instaliram a da ne popijem taxi bug. A btw, prosecan korisnik nema sanse da dobije ovakvu grafiku kao na screenovima jer je onaj enb komplikovan, bagovit i defaultno neki od ovih svetlosnih efekata nisu ni ukljuceni.
 
To je Aston :)
I meni ovo deluje kao da se neko zezao sa Cryengine editorom ubacujuci modele ripovane iz GTA negoli da je GTA mod. Pogotovo ta treca slika i fail fotoshop kolaz...
 
Poslednja izmena:
Nomad, hehe. :D

http://www.gta4-mods.com/player/crysis-2-nanosuit-30-f9574

[YOUTUBE]usWbCWRoeh8[/YOUTUBE]

@Gdin_M

Probaj ovu skriptu:

http://www.gta4-mods.com/script/trafficload-f9512

Ako hoces mod za grafiku bez ENB-a, onda probaj ovo:

http://www.gta4-mods.com/misc/realityiv-162-timecycle-mod-f7929

[YOUTUBE]Cw2V_HzLyTM[/YOUTUBE]



Neki od modova koje ja koristim:

Vehicle Mod Installer v1.2:

http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=326

Odlican tool za lako ubacivanje novih kola, ima mogucnost preimenovanja ubacenih vozila. Recimo ubacite BMW M3, i Sentinela preimenujete u BMW M3. :)

Iako ovaj tool backupuje vehicles.img, preporucljivo je backupovati i sledece fajlove:

carcols.dat
vehicles.ide

Nalaze se u common/data.

Real Recorded Gun Sounds:

http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=445&orderBy=voting

100% realni zvukovi oruzja, snimani u streljani.

Simple Native Trainer v6.3:

http://www.gtagarage.com/mods/download.php?f=21742

Uz pomoc trianera spawnujete kola, i josh mnogo toga. Kad se pohvata sve sto ovaj trainer pruza tek onda pocinje zabava.

Ukratko komande:

Aktivira se na F3, posle toga menu se otvara na F4. Navigacija se vrsi sa strelicama na numercikoj tastaturi, potvrda na 5, odustani/nazad 0.
 
Poslednja izmena:
Probacu ovaj TrafficFLow, ja sam koristio Traffic Control skriptu i sa njom je stalno spawnovalo samo taxije. Drugi link ti ne radi za ovaj reality mod, mada mislim da je i on zasnovan na enb-u, kao i svi ostali gta visual modovi.
 
Poslednja izmena:
Bolja je od GTAIII ali je diskutabilno bolja od Andreasa. Mnogo toga zanimljivog su izbacili. Svi fazoni iz SA urađeni kvalitetno kao u GTAIV jednako izuzetna igra.
 
Samo da ima njiva i livada u gta 4..bilo bi vrh..smuci se grad brzo..:(
 
Bas to.
Kada se samo setim kradje traktora onim seljacima.
I jos krene ona redneck muzika :D.
 
imao si bre i kombajn, i 20 vrsta letelica i gde da letis sto je najbitnije, 3 aeodroma..tj 4 xD
i hoverkraft..il kako se vec vika xD
 
Moze... Odi na YT na ovaj link koji sam stavio i u description imas sve sto treba ;)

100 REAL CARS MOD

[YOUTUBE]kxoB5gTNvzQ[/YOUTUBE]

ja probao ovo reko sad cu predjem igru ponovo sa novim kolima kad ono malo sutra, kola se okrecu ko da su od papira u krivinama
 
To je probelm sa veliko vecinom kola u igri tj tim modovanim ima mnogo kola al retko koja rade
 
Opasne masine. :smoke:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    747.6 KB · Pregleda: 84
  • 2.jpg
    2.jpg
    565.8 KB · Pregleda: 77
  • 3.jpg
    3.jpg
    535.9 KB · Pregleda: 63
tvoji shotovi ?
 
jel ima neko proveren car pack :/ da se ne okrecu kola ko papiri u krivini
 
Rajke mnogo su te slike svetle... onaj icemod bez blooma na pravi bas toliko svetlu okolinu, mozes da ga probas. Ovo je po meni previse svetlo. Inace, probao sam ovaj Reality 1.62 i odmah sam popio crash na startu...
 
Rajke mnogo su te slike svetle... onaj icemod bez blooma na pravi bas toliko svetlu okolinu, mozes da ga probas. Ovo je po meni previse svetlo. Inace, probao sam ovaj Reality 1.62 i odmah sam popio crash na startu...

Icemod? Mislis iCEnhancer 1.25? :) Taj mod i koristim, sad da li je bez blooma ili sa, ne znam. Slike su svetle jer sam ja tako hteo da bude, kad stavis vremensku prognozu na "cloudy" i prepodnevno vreme dobijes takvo osvetljenje.

Sa trainerom mozes eksperimentisati oko vremena/prognoze, pa kad nadjes ono sto ti se najvishe dopada zakljucas sat i tako mozes preci celu igru. :p

U vezi Reality moda, jel imas vanila igru sa bilo kojim asi loaderom? (xliveless)
Da se nije "poklao" sa iCEnhancerom ili bilo kojim drugim grafickim modom?
 
Nazad
Vrh Dno