Šta je novo?

Zastita potrosaca kroz zakone i praksu (FAQ u II Postu)

Izgleda legimno, za rudarenje ne moraju da znaju niti dokažu. Samo par čudnih stvari, "Zakonska saobraznost 36 meseci"
Zakonska saobraznost je 24 meseci a preko je garancija.
Nigde ne piše serijski broj ali ima broj računa tako oni verovatni imaju is serijski broj negde.
sad, dali će ini da konstatuju pregrevanje to neznam, sigurno je neće testirati u zatvorenom kućištu zato testiraj sa otvoremin stranicama kućišta.
 
Saobraznost ili garancija, nije ni vazno sve dok su obe strane zadovoljne i ne eksalira dalje. Ne treba se hvatati za rec, garancija mu vazi i to je to. Moze da odnese u nepo sistem samo sa fiskalnim racunom i sigurno ga nece vratiti. Gigatron ih ne vodi po serijskom, ali ewe kao uvoznik vodi. Da li ce mu reklamaciju uvaziti ili samo napisati testirana i ispravna zavisi samo od njih i fabrickih testova, a ne od testova korisnika. Ako je nesto cackano na kartici, ventilatori i slicno, mogu da odbiju. Kada je mining bio u punom jeku vidjao sam da su svasta odbijali, jer su ljudi masovno sami kvarili i vracali graficke za povrat novca. Tipa - ogrebotina 1 milimetar na ploci, vrate kao fizicko ostecenje. U poslednje vreme nisam ovo vidjao, nema ih toliko za mining. Svakako ne gubis nista da odneses sa fiskalnim racunom. AMD su odbijali ako je radjen flash biosa.
 
Hvala vam na odgovorima.

Sada sam makar siguran da imam validnu garanciju, pa ako krene da pravi vece probleme ( da crash-uje ili restartuje pc ), onda lako mogu da je odnesem na reklamaciju.

Odradio sam kratak test 720p u Furmaku, situacija skoro indenticna. Samo na 1080p u trajanu od 20min vise spusta klokove i to je sve,

Hvala vam jos jednom na odgovorima, mnogo ste mi pomogli.
 

Prilozi

  • Sa stranicom i kaljenim staklom.png
    Sa stranicom i kaljenim staklom.png
    2 MB · Pregleda: 22
  • Bez stranice i kaljenog stakla.png
    Bez stranice i kaljenog stakla.png
    2 MB · Pregleda: 22
  • 1080p bez strranice i kaljenog.png
    1080p bez strranice i kaljenog.png
    3.2 MB · Pregleda: 22
Dopisi ti tu serijski broj za svaki slucaj ako imas kutiju, ne moze da skodi.
 
Ti nemaš problem sa karticom, ne vidim čemu ovo ŠBB KBB.
 
Bukvalno. Koliko besmislena sekvenca postova.
Čovek olakšao muku a nema problem niti sa uređajem, niti sa ostvarivanjem garantnih prava.
Bitno je da smo tu jedni za druge bez obzira na popunjen garantni list, serijski broj, saobraznost, zakon o zaštiti potrošača, sve ovlašćene servise, prodavnice, uvoznike i distributere ovog sveta. V*** p****
 
Hvala vam na odgovorima.

Sada sam makar siguran da imam validnu garanciju, pa ako krene da pravi vece probleme ( da crash-uje ili restartuje pc ), onda lako mogu da je odnesem na reklamaciju.

Odradio sam kratak test 720p u Furmaku, situacija skoro indenticna. Samo na 1080p u trajanu od 20min vise spusta klokove i to je sve,

Hvala vam jos jednom na odgovorima, mnogo ste mi pomogli.
Ne maltretiraj tu graficku sa tim Furmarkom da ti stvarno ne crkne.
Da li si proverio da li je hladnjak cist, nema prasine?
 
Pozdrav svima na forumu,
po registraciji sam nov ali pratim desavanja pa da podelim muku sa vama i da postavim par pitanja....
Naime, porucio sam onlajn kod BC Group nvme ssd kingston kc3000 od 1tb sa jos nekim stvarima 09. avgusta (fiskal izdat 14og avgusta) i dostavio njihov kurir kome je placeno... LM, otpakujem ja to cudo sav srecan i montiram u drugi slot jer je prvi deljen sa sata1 slotom u kom je klasican ssd sa sistemom (ploca ASUS TUF_GAMING_B460-PLUS, polovna, stara tri godine, sve na njoj radi, zadnji bios uflesovao prethodni vlasnik) odradim aktivaciju i krenem u kloniranje sistema acronisom i posle par minuta komp se ugasi i krece u restartovanje jedno tri-cetiri puta i na kraju odbija da se upali sve dok se plocica fizicki ne izvadi iz maticne.... Posle jedno 10ak dana zongliranja sa raznim pciex adapterima pa cak i chiftekovim usb rekom za nvme doslo se do trenutka da ploca nece da se upali vise kad je nvme na njoj a u reku se ne vidi uopste... U pocetku je bio vidljiv posle nista.... Odnesem to licno na reklamaciju ( proslog cetvrtka ii srede) sa fleskom koja je isto zabagovala (kingston opet, prijavljuje kerefeke tipa usb 13 xxxxxxx i ostalo), zaprimi lik sve to uredno, otvori nalog na reklamacije.rs (NEPOv sajt za pracenje servisa), izda potvrde i kaze zvacemo Vas.... Sinoc stizu dva emajla sa identicnim tekstom (copy-paste, mrzelo ih da kucaju...) gde mi se odbijaju kao NEOSNOVANE obe reklamacije bez ikakvog obrazlozenja i u potpisi stoji ''Vas BCGroup'' i upucuju na link koji vodi ka spisku ''medijatora'' za vansudsko poravnanj... Flesku sam i prezalio nekako al 10ipo crvenih za disk tesko.... Molim za savet sta dalje.... Hvala svima na pomoci i izvinite na preopsirnom postu
 
Kada kupuješ na daljinu, na prvi očen problem u roku od 14 dana odmah vraćaj bez obrazloženja, nije tvoja obaveza da se zamajavaš sa testiranjem i popravkom, to moraju da ispoštuju. Vidi sada šta može preko "mediatora" ali skupljaj dokumentaciju za sud.
 
Kada kupuješ na daljinu, na prvi očen problem u roku od 14 dana odmah vraćaj bez obrazloženja, nije tvoja obaveza da se zamajavaš sa testiranjem i popravkom, to moraju da ispoštuju. Vidi sada šta može preko "mediatora" ali skupljaj dokumentaciju za sud.
Hvala na savetu, znam za to za 14 dana ali nisam stizao zbog zdravstvenih problema da sve to isproveravam (nosim neku gvozdjuriju na levoj ruci pa su jaki bolovi) i oduzila se provera... Razmisljam da posaljem mejl Ministarstvu trgovine i trzisnoj inspekciji pa da vidim sta ce da odgovore...
 
Pratis forum ali neredovno..😁
Bilo je vise puta reci o ovome..
Svima salju takav genericki mali, u obavezi su da nesto odgovore u roku od 8 dana. Najcesce je da odbijaju reklamaciju da dobiju na vremenu. Nakon toga sledi ispitivanje proizvoda u servisu. Strpi se koji dan pa ce oni ponovo javiti sa, "pravim informacijama". Nusam siguran ali je valjda krajni rok 30dana za resavanje reklamacije.
Ovo je postala praksa u vecini prodavnica.
 
Pratis forum ali neredovno..😁
Bilo je vise puta reci o ovome..
Svima salju takav genericki mali, u obavezi su da nesto odgovore u roku od 8 dana. Najcesce je da odbijaju reklamaciju da dobiju na vremenu. Nakon toga sledi ispitivanje proizvoda u servisu. Strpi se koji dan pa ce oni ponovo javiti sa, "pravim informacijama". Nusam siguran ali je valjda krajni rok 30dana za resavanje reklamacije.
Ovo je postala praksa u vecini prodavnica.
Omatorelo se pa ne stize bas svaki dan... Ok... Cekacu pa gledam sta dalje, uglavnom ide i mejl ministarstvu i inspekciji pa gde se nadjemo...
 
@coldturbulence lepo isprati nekoliko strana unazad. ovo se ponavlja već po ko zna koji put
 
Normalno je da odbiju na počretku ali sa slanjem u servis a ne da ga upućuju na neku medijaciju što bi značilo da je definitivno odbijena reklamacija.
 
Mozda im je link u mailu, a rade copy-paste pa svako dobije.. A i trebali su da vrate uređaje u tom slucaju.
 
I ja sam to shvatio kao definitivno dobijanje reklamacije cim su uputili na medijaciju... Cekam poziv kad da dodjem po uredjaje, a u medjuvremenu smisljam tekst poruke za inspekciju i ministarstvo...
 
Pozovi i pitaj kad da prezmes uredjaje, na osnovu odgovora ces znati..
 
Nazad
Vrh Dno