Šta je novo?

Xiaomi Smart Air Fryer

Imate na Shopsteru za 12500din na akciji ovaj crni od 6.5L
 
Ima li razlike (osim zapremine) između ta dva, 6.5 litara crni vs 4 litra Pro beli?
 
Stigao Electrolux E6AF1-6ST, prvi utisci nisu loši ali iskreno ne deluje nešto kvalitetno (mislim na kvalitet izrade), sredina u najboljem slučaju.
Pokazaće vreme svoje biće prilično često korišćen.
Zaleđene girice 600 grama na 180 stepeni za 35 minuta su ispale sasvim korektno.
 
Stigao Electrolux E6AF1-6ST, prvi utisci nisu loši ali iskreno ne deluje nešto kvalitetno (mislim na kvalitet izrade), sredina u najboljem slučaju.
Pokazaće vreme svoje biće prilično često korišćen.
Zaleđene girice 600 grama na 180 stepeni za 35 minuta su ispale sasvim korektno.
Imam isti taj model,savršenstvo,pekao ćevape i pljeskavicu na 200 stepeni 9 minuta,riba 15 minuta na 180 savršena,pomfrit 200 stepeni 15 minuta.Nevjerovatno dobra stvar,kompletan ručak za 15 minuta gotov.
 

Prilozi

  • IMG_1884.jpeg
    IMG_1884.jpeg
    216.9 KB · Pregleda: 110
Ja u lidlovoj fritezi ne smem ćevape da stavim ni na 170c jer se mast koja se cedi dole u posudu pod jakim vazduhom diže pravo na grejač i zadimi celu kuću. Baš me interesuje ako neko ima fritezu tipa ninja koja takođe ima otvorene grejače da li vam se to dešava. Mislim da ću sledeći put da probam papirni podmetac da stavim izmedju posuda.
 
Da, Xiaomi ima zastitu ispred grejaca pa nisam nikad imao taj problem, ali zbog toga sigurno slabije greje. Nekad se ni 200 ne cini da je dovoljno jako.
 
Da. Imala sam i xiaomi pa sam ga prosledila bratu. Kad sam pokušala istu temperaturu da koristim na ovom sa otvorenim grejačem napravila sam haos. Inače nađoh rešenje na yt. Treba da se doda vode u donju posudu kad se sprema ekstra masna hrana. Probaću i to.
 
15-20min Xiaomi, klincima za veceru.
 

Prilozi

  • 20240425_205008.jpg
    20240425_205008.jpg
    134.6 KB · Pregleda: 97
Da. Imala sam i xiaomi pa sam ga prosledila bratu. Kad sam pokušala istu temperaturu da koristim na ovom sa otvorenim grejačem napravila sam haos. Inače nađoh rešenje na yt. Treba da se doda vode u donju posudu kad se sprema ekstra masna hrana. Probaću i to.
Kupi mlevenu govedinu sa 18% masnoće, dodaj soli, dosta bibera i sode bikarbone, nek prenoći u frižideru. Sutradan premesi i izrolaj ćevape, nema bolje. Ništa ne dimi.
 
Ima li boljeg izbora od Pro 4l do 15k?
 
Pekao sam i ja ćevape,nikakav dim nisam primetio.A budu savršeni
 
Ima li boljeg izbora od Pro 4l do 15k?
Ima, 6.5l :)

U Xiaomi radnji je 2k dinara vise, ali mislim da vredi. Moze se naci za manje od 15k dinara u drugim radnjama na akcijama.

Evo ga u Dr. Techno za 15k dinara!

Edit:
CT Shop isto 15k dinara

Shoppster 12.5k dinara trenutno!
 
Ja se nadam da će se odvažiti da naprave dupli model. Ne smeta mi toliko litraža na 3.5L koliko bi bilo strava da se odjednom peku dvije ture.
 
Mislim da ovaj od 6.5l resava dosta toga. Cena tih duplih je 20-25k dinara, tako da dva od po 6.5l jedan pored drugog imaju bolje performanse od tog jednog spojenog. Vece kutije, nezavisne grejace, a mogu da se stave jedan na drugi kao sto je ovde neko rekao.
edit: link
 
Ima, 6.5l :)

U Xiaomi radnji je 2k dinara vise, ali mislim da vredi. Moze se naci za manje od 15k dinara u drugim radnjama na akcijama.

Evo ga u Dr. Techno za 15k dinara!

Edit:
CT Shop isto 15k dinara

Shoppster 12.5k dinara trenutno!
Ne vidim neku potrebu za kupovinom ovog modela od 6.5l za dvočlanu porodicu. Mislio sam prvenstveno na performanse i odnos cena/kvalitet. Ne bih baš da mi ovo čudo zauzme pola radne ploče.
 
Razlika u dimenzijama je minimalna, a dobija se bolji uredjaj za istu cenu.
Ti ako bas imas zelju daj 15000 dinara za 4l umesto za 6.5l. :)

Kod 6l uredjaja su bolje perfomanse jer mozes vise hrane da spremis za isto vreme. A bolji je odnos cena/kvalitet jer je noviji model, prakticno treca generacija. I to poredjenje jos vise ide u prilog modelu od 6l ako 4l ne moze da se nadje za 12500 dinara.
Nekada je i za jednog clana nedovoljno tih 3.5l ili 4l na Xiaomi Air fryerima, za dvoclanu takodje, imas ovde na temi iskustva korisnika vezana za velicinu posude.
 
Meni nije problem količina (a često jeste) koliko što recimo ako ispečem meso mora da čeka 20tak minuta krompir pa se ohladi. A malo ko ima mjesta za više fryera paralelno.
 
U ovim fritezama se odlično i podgreva hrana (pogotovo ta što bi trebalo da je hrskava). Tako podgreješ to meso ili pomfrit za par minuta ili ako praviš veću količinu za više obroka/dana iz frižider samo opet prsneš malo ulja iz spreja i staviš u fritezu. Bude opet hrskavo. Vidim na internetu da su ljudi zadovoljni tom mogućnošću.
 
Pisali smo već o tome, zakon je za podgrijavanje. Ja čak sipam čorbasto za jednu osobu u silikonsku posudu i podgrijem, nema zagorijevanja na ringli.
 
Razlika u dimenzijama je minimalna, a dobija se bolji uredjaj za istu cenu.
Ti ako bas imas zelju daj 15000 dinara za 4l umesto za 6.5l. :)

Kod 6l uredjaja su bolje perfomanse jer mozes vise hrane da spremis za isto vreme. A bolji je odnos cena/kvalitet jer je noviji model, prakticno treca generacija. I to poredjenje jos vise ide u prilog modelu od 6l ako 4l ne moze da se nadje za 12500 dinara.
Nekada je i za jednog clana nedovoljno tih 3.5l ili 4l na Xiaomi Air fryerima, za dvoclanu takodje, imas ovde na temi iskustva korisnika vezana za velicinu posude.
Naručio sam ovaj od 6,5l pa ću testirati. Hvala na savetu.
 
Nema na cemu, srecno koriscenje! Evo gledam dimenzije, nije velika razlika:

6.5l
1714309299842.png

4l
1714309315127.png

3.5l nema navedeno, ali verovatno identicno kao i za 4l

1714309415417.png
 
Pisali smo već o tome, zakon je za podgrijavanje. Ja čak sipam čorbasto za jednu osobu u silikonsku posudu i podgrijem, nema zagorijevanja na ringli.
Možeš da uzmeš i posude od inoxa i emajla sa poklopcima. Samo izmeriš kolike posude odgovaraju za tvoj air fryer. Meni odgovaraju i one duboke metalac posude. Spakujem obrok u frižider i kad mi treba samo gurnem u fritezu.
 

Prilozi

  • IMG_2832.jpeg
    IMG_2832.jpeg
    127.4 KB · Pregleda: 20
  • IMG_2831.jpeg
    IMG_2831.jpeg
    134 KB · Pregleda: 21
Ova četvrtasta silikonska je tačno oblika 3.5L i mislim da manje upije toplote od metalne šerpe, ali jeste malo komplikacija za sipanje.
 
U zadnje vreme krenuo da pisti Xiaomi vrlo cesto. Ne pisti da se protrese hrana, vec i pre toga. Jel se desava jos nekome?
 
Pa u Lidlu je taj čini mi se 5.500 din, ovo je samo preprodavac. Baš će neko da pravi kopiju Lidlovog brenda. 😂
 
Nazad
Vrh Dno