Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Ako može neko ko koristi ovaj telefon više od 15 dana da mi kaže glavne zamjerke? Mislim na 4 Prime, vidim da je sada oko 160e po radnjama, drugar hoće da kupi, a nisam ga koristio.
 
Ako može neko ko koristi ovaj telefon više od 15 dana da mi kaže glavne zamjerke? Mislim na 4 Prime, vidim da je sada oko 160e po radnjama, drugar hoće da kupi, a nisam ga koristio.
Kamera u uslovima slabije osvetljenja se ponasa kao i kamera kod ostalih telefona do 200e. U dnevnim uslovima je poprilicno dobra. Osim toga, telefon nema mana, radi kao zmaj evo vec mesec dana.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
2 meseca prezadovoljan. Nema bolje za te pare. U okviru 5incha. A sto se tice band 20 to nije do roma nego hardvera za global model.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Znači 4G nije moguć? A 3G normalno funkcioniše (mislim na frekvencije i opsege, podržava sve frekvencije kod nas)?
 
Pozdrav, devojka ima Redmi 4 prime. Kupljen na moj nagovor :D ali postoji mali problem koji se javlja. Ima globalni rom, sve je to ok kao po temi tako da taj problem iskljucujem.
Naime, kada je neko pozove desava se da nakon sekunde-dve se ne cuje nista ni sa jedne strane. Kao da stavite mute, tako nekako. To se i ne desava tako retko, vec mozda od 10 primljenih poziva nekih 4-5 puta. Nakon toga pozovem ja nju ili ona mene i sve je ok.
Da li neko zna do cega to moze biti? Hvala unapred.
 
Koja verzija MIUI-ja? Taj poblem se znao javljati na 8.1.2.0... posle na 8.2.1.0 je resen.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Pozdrav, devojka ima Redmi 4 prime. Kupljen na moj nagovor :D ali postoji mali problem koji se javlja. Ima globalni rom, sve je to ok kao po temi tako da taj problem iskljucujem.
Naime, kada je neko pozove desava se da nakon sekunde-dve se ne cuje nista ni sa jedne strane. Kao da stavite mute, tako nekako. To se i ne desava tako retko, vec mozda od 10 primljenih poziva nekih 4-5 puta. Nakon toga pozovem ja nju ili ona mene i sve je ok.
Da li neko zna do cega to moze biti? Hvala unapred.
Ja sam supruzi uzeo R4P još u decembru, do sada jedini problem, pre par meseci, izgubi signal u potpunosti i uz dva restarta to se više nije desilo. Šta je konkretan razlog bio, ne znam.
Sledeće što se desilo, pre desetak dana, ja je pozovem sa RN4X i ona mene čuje ja nju ne. Tako par puta, pozove ona mene, sve ok. I to samo taj dan... Ne znam do kog uređaja je bio bug...
To je bilo od nedostatka za njenih 6 meseci na R4P i za 3 meseca na mom RN4X, ZNAČI UKUPNO 9 MESECI... [emoji4] [emoji4] [emoji3]
Na oba je MIUI Global 8.2. Stable...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Zašto ne mogu da uradim HARD reset telefona, ni kombinacijom dugmadi ni iz menija. Samo se resetuje uobičajeno i ništa nije ni obrisao niti odradio. Imam 8.2.1.0 rom, dobio sam i update ali neće da ga instalira, samo se resetuje i to je to. Problem je do tog roma?
Sve mi inače najnormalnije radi...
68da9e21f36b1c169cbd5156f8dca8cc.jpg


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Molim za pomoc ako je neko imao problem sa kacenjem na unifi pteko xiaomi telefona. Naime, nikako ne uspevam da se povezem uz gresku authentication problem. Lik iz sbb podrske je resetovao servis, rekao da promenim pass na nalogu sto sam i uradio ali i dalje nece dok na devojkinom p9 prolazi sve bez problema. Neka pomoc? P.s. u pitanju je redmi 4 prime.
 
Radi Unifi normalno na svim Xiaomi uredjajima, problem koji se tebi javlja je problem sa login podacima...
Podesi ovako i dole samo svoj mail i sifru.
uploadfromtaptalk1497727142274.jpg


@sdeki

Otkljucaj BL i flesuj 8.2.4.0 fastboot rom.
Pre toga odradi lokal backup, prebaci na komp i posle samo ucitaj taj backup da skratis vreme za setovanje.
Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Zeza te Unifi, to sam vec vidjao i na samsungu...Probaj neciji drugi nalog i radice ti sigurno, to ovi strucnjaci iz SBB-a treba da ti rese...
 
Poslednja izmena:
Koja verzija MIUI-ja? Taj poblem se znao javljati na 8.1.2.0... posle na 8.2.1.0 je resen.

Sent from my Redmi Note 4X

Verzija je 8.2.4.0, update redovno sve. Nesto se mislim da proba sa hard resetom, ali je mrzi da to radi, ne smeta joj toliko :D

Inace, ona je kupila telefon decembra 2016. godine i to sa onim kuvanim 8.0.5.0.0 romom (tako nekako bese) i nakon nekog vremena kad je izasao update za globalni, u februaru otprilike njoj se sam update, a cujem da svi moraju da sami ubacuju... Jel ona fenomen pom pitanju izgleda da se telefon sam opasuljio na globalni :D
 
Mozes probati da povuces opet ovaj 8.2.4.0 preko Updater app, pa da pregazi ovaj sto je na telefonu. Takodje, cesto neke teme znaju da prave probleme, ako ima neku custom temu, vrati na def. pa vidi kako se ponasa.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Neku od default tema koje nudi sam MIUI koristi, ali mi rece novu informaciju da kad prisloni telefon na obraz da senzor ne gasi istog trenutka tako da je moguce da jednostavno tapne Mute ili hold... Videcu jos malo da isceprkam nesto. Hvala puno na savetima Kidence, predlazem da se otvori tema "Pitaj Kidenceta..." I da se naplacuje pristup temi :D

Mali off... Jel se samo meni cini ili i vi delite moje misljenje, da se R4P polako povlaci iz prodaje, sve ga manje ima na oglasima i da li to znaci da ce uskoro da uskoco Redmi 5 serija?
 
Manje ga ima jel se teze nabavlja crni(grey), a on je najtrazeniji.
Takodje ima jaku konkurenciju u Redmi note 4X i Redmi Note 4 Global varijanti...Neko moje zapazanje je da sve vise ljudi prelazi na 5.5'' i takodje trazi se telefon koji ima BAND20.
 
Poslednja izmena:
Ja bi voleo da malo te boje rese. Mozda se nekom svidja dvobojan tel ali meni ne. Ako je crn nek bude ceo crn ili beo, zlatan, siv itd...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
@Kidence

A od ovih novijih Xiaomi-ja jel ima neki sa band20 podrškom u cenovnom rangu do 250eur ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Redmi 4A Global ,Redmi 4X Global, Redmi Note 4 Global...Svi imaju Global rom i band20.Sve su kutije English box i vakuum su.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ja pitao pre par dana ali nisam video da je neko odgovorio. Zar niko nije probao tj. stavio zadnji Redmi 4X Global rom 8.2.9.0.MAMMIEA (MIUI8) i da li zaključava BL... ?
 
Samo da javim da je na droj unfi tacki uspelo. Zasto preko mog nece ne znam, al bitno da radi.

Koliko sam ja provalio da ne mozes da se povezes na UniFi koji ide sa rutera na koji si se povezao ranije preko privatnog pristupa (na mrezu koju on seruje). Ni meni nece kuci da se poveze jer mislim da za UniFi blokira Mac adrese koje su ranije povezivane. Nije ti to nista do telefona 100%, i meni se to desava a koristim Windows phone, i bratu sa Samsung-om...
 
Kutija je vakuum, pise na njoj global sa strane i pozadi sve pise na engleskom.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Hvala. Kolko videh takvih nema kod nas...govorim naravno o kp i slicnim sajtovima. Ako neko zna gde ima redmi 4x global neka vice.
P.S. Onaj global rom na xiaomi sajtu za r4x moze li da se ubaci i na "non-global" verziju?
 
Poslednja izmena:
Kako nema, ima na KP i to kod kolege sa foruma.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Koliko sam ja provalio da ne mozes da se povezes na UniFi koji ide sa rutera na koji si se povezao ranije preko privatnog pristupa (na mrezu koju on seruje). Ni meni nece kuci da se poveze jer mislim da za UniFi blokira Mac adrese koje su ranije povezivane. Nije ti to nista do telefona 100%, i meni se to desava a koristim Windows phone, i bratu sa Samsung-om...
Da, tako su setovano ruteri da ne bi korisnici trosili kvotu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kutija je vakuum, pise na njoj global sa strane i pozadi sve pise na engleskom.


Sent from my Redmi Note 4X

Hm! Evo i ja da upadnem u priču...

Neki po KP pišu da je global rom, a onda na kutiji sve na kinaskom (i to kod ovih gde su dali sliku kutije)
Većina, ne vidi se kutija.
Na pitanja daju neodređene odgovore, tipa, "ma to je sve ok"

Ima li negde Redmi 4 prime, pravi global rom?

I dalje, kakav punjač se dobija sa pravim global rom-om? Neki spominju poklon, adapter za punjač.
Tj. dobiješ punjač sa onim britanskim konektorom, mora da se koristi uz adapter, a onda je punjač (skoro) veličine onog za laptop...
...ili sa američkim konektorom (ajde, tu je adapter manji).
 
Nazad
Vrh Dno