Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Malo si pomesao softver i telefone.

Redmi 4 prime ja nisam video u Global varijanti.

Redmi 4 prime poseduje Global rom, ali ovi kod nas nisu Global verzija koja podrzava lte800, tj.band 20, vec kineska verzija(kutija na kineskom).

Punjac je kineski, treba adapter.
 
A ako uzmem kinesku verziju 4x moze li se na nju ubaciti onaj global rom sa xiaomi sajta?
 
Ako neko ima Redmi 4x da ga je kupio u Srbiji zamolio bih ga da mi se javi u inbox, potrebna mi je mala pomoć. Hvala unapred svim ljudima dobre volje.
 
Da li uopste postoji Xaiomi tel do 150-170e a da poseduje Globalni rom a ne "kuvani" kako je negde rekao Kidence?
Vidim da ih prodavci pogotovu na kp prezentuju kao da imaju globalni rom, ne bih kupio tel sa nekim frankenstajn softverom koliko god dobro delovao na papiru!?
Odnosno kad vam prodaju kako da znate da ste kupili tel sa global romom, posebno me odusevio ovaj Xaiomi 4 Prime?
 
Postoji, sem ovih C verzija(Mi4c, Mi5c,takodje Redmi pro, Redmi 4, Redmi Note 3 MTK, mozda jos neki) za sve postoji Global ROM.
Mozes znati po oznakama u delu About phone u Settings.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Sestrin redmi 4x je stigao sa 8.2.1.0 romom a na zvaničnom sajtu stoji da je poslednji global stable 8.2.10.0.
To vendor rom ili nije?
 
Znaci Prime nema!? A Xiaomi Redmi X4? Kad kupis tel posle je kasno gledati u settings...
 
Dosta ljudi meša global rom i Global verziju telefona.

Globalni rom postoji za Redmi 4 Prime a ne postoji Global verzija telefona sa BAND20 podrškom

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Jos jedno pitanje i ne smaram vise ima li Redmi 4a taj global rom?
 
Evo malo pojasnjenje da bi svi razumeli...

Postoje telefoni koji se rade za EU i ostale zemlje gde se koristi LTE800, tj. band 20 i ti telefonu u nazivu pored imena imaj jos i GLOBAL.

Takvi telefoni dolaze FABRICKI sa GLOBAL ROM-om, uglavnom vakuum pakovanje, imaju crvenu oznaku sa strane GLOBAL VERSION i pozadi text je na ENGLESKOM.(slika 1)

Telefoni koji su radjeni za KINESKO TRZISTE nemaju LTE800, tj. band 20, uglavnom dolaze bez celofana(nije vakuum pakovanje), softver moze biti na njima GLOBAL- zvanicni , VENDO- takozvani CUSTOM, KINESKI KUVANI i slicno koji se zasniva na modifikovanoj verziji zvanicnog kineskog roma ili globalnog.

Zvanici ROM-ovi imaju OTA update, dok VENDOR nemaju, uglavnom su puni raznih reklama i slicnih gluposti.
Slika 2 prikazuje kutiju za Redmi 4 prime, dok na slici 3 se nalazi screenshot zvanicnog Global ROM-a za isti.

Oznake offical ROM-a do sada za Redmi 4 PRIME su :

V8.1.2.0.MBEMIDI

V8.2.4.0.MBEMIDL
 

Prilozi

  • GLobal.jpg
    GLobal.jpg
    981.8 KB · Pregleda: 155
  • kutija.png
    kutija.png
    921.4 KB · Pregleda: 141
  • Screenshot spesifikasi xiaomi redmi 4 prime indonesia - pramud.com.png
    Screenshot spesifikasi xiaomi redmi 4 prime indonesia - pramud.com.png
    179.9 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
Sad je konacno jasno, definitivno sam se odlucio za redmi 4a, ispunjava moje potrebe, jeftin je, a kamera mu je ista kao primu, sto je meni bitno.

Tacno bi popixdeo kad bi kupio tel i da mi dodje s ovim kineskim oznakama i tim kuvanim romom, mozda preterujem al tako je....
 
Znaci odgovor je da i na redmi 4x koji nije global moze da se instalira global rom, samo nece imati lte 800? Tako?
 
Evo ti ovde za Redmi 4x: http://en.miui.com/download-323.html

Ukucate Miui na guglu, odete na sekciju download, nadjete telefon koji vas zanima i vidite da li je izbacen zvanicni global ROM za njega.

Koliko sam ja shvatio, ako postoji zvanicna global verzija ROM-a, nije bitno da li ti je hardver Global ili je radjen za Kineze, tj. nije bitno za koje je trziste radjen.



Canonada, 4A ima slabiji ekran od R4 Prime, pa ako slike gledas samo preko telefona, mislim da je R4 Prime ipak bolji izbor. Ne znam tacno kolika je razlika, kada gledam na svom R4 Prime, slike mi izgledaju "normalno", sve dok ne vidim slike na nekom slabijem telefonu. Tek onda vidim prednost, tj. koliko su kod mene cistije.


Inace, postoji li neka ok aplikacija za audio snimanje, da malo ispegla zvuk? Kamerom nisam nezadovoljan, ali kada snimam nesto, jos narocito ako neko prica preko mikrofona, snimak bude skoro neupotrebljiv. Kvalitet snimljenog zvuka mi je, realno, jedina zamerka na ovaj telefon, inace mi se pokazao odlicno.


Mali off: cime vi dezinfikujete staklo? Je li alkohol ok? Za sad brisem samo krpicom
 
Poslednja izmena:
Kada pricamo o 4A telefonu, jel bi on po ukupnom utisku bio kao Samsung J5 ili slabiji?

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Bolje dodati jos malo i ici na Redmi 4X...Bolji izbor nego 4A , sto zbog izrade , a i ima 3GB RAM-a dok 4A ima 2GB sto da danasnje standarde postaje malo.

Sent from my Redmi Note 4X
 
A Redmi 4x i Prime razlika je u rezoluciji samo?

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Prime ima bolji cpu, bolju izradu, FHD ekran... ne mozes ih porediti.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ok, u praksi cija onda baterija duze traje? 4X ili Prime?

Pitam posto 720p bi u teoriji trebalo da trosi osetno manje baterije.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Nije to bas tako lako objasniti i pojasniti...Traje dovoljno dugo na oba, a mnogo je faktora koji uticu na trajanje baterije...nije samo u pitanju rezolucija.
Redmi 4X ti je u klasi sa Redmi 3S, to je neko adekvatno poredjenje.

Sent from my Redmi Note 4X
 
I još jedno pitanje. Ako npr r4p nabavimo sa global rom, ili ga mi ubacimo, da li radi OTA? Da li će telefon sam raditi Xiaomi-jeve update?
 
Pa koja je onda mana NE global verzije? I koja je prednost globala?
 
Procitaj moje objasnje sa prethodne strane...sve lepo pise.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Pozdrav svima, trazio sam po oglasima da kupim ovaj tel. ali vidim da ga ima sve manje(mislim na crni, grey). Ako neko ima ili zna nekog ko prodaje neka mi se javi.
 
Da li sam dobro shvatio da ako je telefon u vakuum pakovanju i na kutiji pise da ima global rom, onda se dobija fabricki "nekuvani" ROM?
Javite ako neko zna gde ima da se uzme ovakav gray.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Primetio sam da mi povremeno kasne poruke. Stigne mi ujutro i crvena je u inboxu a poslata je juče. Primetio sam to nekoliko puta. Ne postoji mogućnost da je nisam video jer sam se dopisivao sa drugima i pregledao poruke... Da li je problem do rom-a?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Narucih danas redmi 4x 3/32 za 16 350 dinara sa godinu dana "toalet papir" garancije, ali druge naravno nema uz xiaomi. Mislim da sam ok prosao i da ce matori biti zadovoljan. Verovatno mu je u ovom trenutku i uz njegove potrebe 3/32 overkill, ali s obzirom da bas retko menja telefone (prethodni s2 nosi jos od 2012) nisam hteo da skrtarim na oko 2500 din razlike, a i mislim da ce mu znaciti tih 32 gb jer dosta fotka po gradilistima, a memorijsku nece koristiti jer mu je dual sim must have i plus se miui raduje zbog 3gb rama, tako da mislim da nisam pogresio. Javljam utiske kad stigne i smaram po potrebi oko instalacije nekog adekvatnog roma (global verovatno), ako bude bilo neophodno.
 
Još jedno pitanje. Da li taj global version ima srpski meni? Ono, standarni srpski Andorid?
 
Nazad
Vrh Dno