Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Juce sedeo sa drugom kojem sam pozajmio moj redmi 4 prime i udjem onako cisto da vidim koliko baterija gura nakon godinu ili godinu i po nz ni ja tacno..
Kad ono 8 sati Sot hahahah jel moguce to?

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
I dalje bi ga koristio da nije otisao mikrofon.. svi su me bas slsbo culi

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Nakon godinu i po dana koliko imam telefon X4P, baterija za dva dana ide i do 10 sati sot-a. Na tri oko 7-8. :) Naravno uz moja podešavanja, 2g signal (3g samo kada koristim mobilni net ), većinu vremena net na wifi, osvetljenje na 40%, Greenify aplikacija.
Trenutno sam na Arrow OS 9.0 sa Franko kernelom ( skoro su portovali sa XN4, neverovatno koliko je sistem fluidan na istom ), i treba napomenuti da sam flešovao sve moguće romove koji su izašli za ovaj telefon, baterija bi možda bila i bolje očuvana da je nisam pregrijavao u pojedinim momentima prilikom menjanja raznih romova. Bateriju punim na klasičan način od 5% do 100%.
 
Drugari, sjebao mi se zvucnik na redmi 4x..
Moze li se menjati i gde mi predlazete da odradim to? Bg je u pitanju..

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Izuzetno lako je zameniti ga. Naruci samo na aliju zvucnik.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Imam problem sa Redmi 4X pri puštanju pesama ili radija preko slušalica. Dešava mi se da kad ih pokrenem, pojavi se slajder za jačinu zvuka u slušalicama, sam se smanji do dole, i onda mi se otvori Google glasovna pretraga ili šta već. Ja pojačam zvuk i pustim opet. Glas pevačice je jako utišan, kao da je u buretu, vokali dosta jači u odnosu na glavnog izvođača. U nekim pesmama ne mogu da razaznam reči uopšte koliko je utišano u odnosu na muziku.

Slušalice koje koristim su one koje sam dobio uz Samsung Wave telefon, imaju i mikrofon. U Samsungu rade normalno. Probaću neke druge ako nađem. Preko zvučnika je zvuk normalan. Puštao sam preko Muzika i Play muzika aplikacija. Sve je ažurirano. Restartovao sam i telefon i isto se ponaša. Šta je problem i šta da radim? A baš sam skoro preporučio drugarici ako može da nabavi u ovoj prodavnici što se sada otvara isti takav.
 
Poslednja izmena:
Iz te prodavnice ne treba nista kupiti.
Sto se tvog problema tice, ili su kontakti na slusalicama drugacijeg rasporeda ili je 3.5 mm dzek zeznut.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
@Nocniduh Imao sam isti problem, stvar je bila u slušalicama, bile su od Nokie i očigledno nije isti raspored.
 
Hvala na odgovorima. Za sad sam odložio rešavanje problema sa slušalicama. Nego da li ovaj telefon podržava OTG sa fabričkim softverom? Na netu ima dosta pozitivnih odgovora, ali kod mene ne radi.
 
Nije, ali ne rade ni miš ni tastatura. A ovo je izveštaj USB Host Diagnostics programa http://usbhost.chainfire.eu/?search=1812805

Dodatak: Videh i u zvaničnoj temi na na Mi forumu da je podržan. A preko IMEI sam saznao da je moj bio namenjen za Kinesko tržište, ali mu je instaliran Global ROM. Možda to ima neke veze? Proveriću u prodavnici sa drugim kablom.
 
Poslednja izmena:
Zamenili su mi kablić u radnji. Sa novim OTG radi.

Nego trebam da nosim Redmi 4x u servis, pa bi hteo da izbrišem podatke i da sačuvam glasovne poruke iz vibera. Međutim on ih čuva u folderu kome ja nemam pristup (valjda u data/data/com.viber.voip) a bekapuje samo tekstualne poruke.

Probao sam sledeća rešenja za koja nije potreban root:
Local backup is MIUI-a - nije podržana aplikacija
adb backup com.viber.voip - napravio samo fajl od 47 bajta
Helios aplikacija - tu se ne sećam šta je bilo, ali nije uspelo, valjda isto Viber nije bio podržan

Jel ima još neki način ili moram da rutujem telefon?

Ako mora da se rutuje, koji metod preporučujete i da li to mogu da primete u servisu pa da mi ne uvaže reklamaciju? Trebam da ga odnesem što pre, pa ako neko može da pomogne odgovorima da mi uštedi vreme.
 
Poslednja izmena:
Moj je bio rootovan, uradio sam bekap Titaniumom, ali restore na drugi telefon mi nije prošao. Možda bi prošlo da je bio isti telefon, nisam siguran. Neke aplikacije ne mogu tako da se bekapuju (e-banking na primer), možda je viber među njima.
Edit: ovo je bilo pre godinu dana, možda se sada i promenilo
 
Zdravo, imam redmi 4x i počeo je da mu brljavi mikrofon.
U snimanju radi normalno, samo kad zovem nekoga ne čuju me. Ima li leka za to?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno