Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Generalno nista ni ne treba kačiti na te prednje USB. Nisam siguran zašto su oni uglavnom loši ali sve treba kaciti nazad,direktno na ploču. I fleške crkavaju na tim prednjim.
Nemaš ti problem sa telefonom.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ok, hvala na odgovoru..
Ukapirao sam da je do ulaza, mada su mi do sad svi mobilni bili nakaceni preko tih drugih USB ulaza.
Mada nece da se poveze i na produzni USB kablic koji je uboden direktno u plocu.
Pretpostavljam da je mozda struja preko tih kablica slabija nego sa ploce...(ovo sam mozda lupio:p)
 
Da li je neko uradio update na global stable rom V8.2.9.0.MAMMIEA (MIUI8) sa oficijelnog sajta za Redmi 4X ? Kakvi su utisci?
 
Ok, hvala na odgovoru..
Ukapirao sam da je do ulaza, mada su mi do sad svi mobilni bili nakaceni preko tih drugih USB ulaza.
Mada nece da se poveze i na produzni USB kablic koji je uboden direktno u plocu.
Pretpostavljam da je mozda struja preko tih kablica slabija nego sa ploce...(ovo sam mozda lupio:p)

Do struje je, nisi lupio. Na prednjim je uvec slabija struja, produzni umeju da oslabe struju na izlazu/ulazu.
 
Imam jos jedno pitanje..Posto sam vec zahebao jednu stvar..:S:
Uspeo sam da zaboravim onaj pattern/obrazac za ulazak u tel. Za otkljucavanje telefona koristim otisak prsta.
Ali sam hteo nesto da menjam u podesavanjima i poterban mi je pattern.
Postoji li neka mogucnost da samo njega resetujem ili moram da resetujem ceo telefon??
I jos jedno, ako resetujem tel da li mi brise sve sa interne memorije (slike, kontakte, dokumenta...)??
 
Na prime modelu kakav vam je zvuk? Drugar hoce da ga kupi ali mu rekli da je zvuk katastrofalan.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Kao i na svakom drugom telefonu.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Moj je 8.2.0.2 neki kuvani evropski, dobar je ali me kopka ovaj oficijelni global stable.
Aj probaj pa javi. [emoji1]
Ja danas da ga porucim kad cvrc, rasprodat...e reko baksuze jedan. Ostao samo zlatni i roze. Nadam se da ce uskororo dobiti novu turu crnog i da nece povecavati cenu, ali s obzirom da su ovo rasprodali sve indicije po zakonu trzista su da ce da ode cena gore jedno 15ak evra.
 
Nije za mene, vec je za poklon matorom. Ne ide bas da ga zakitim sa roze fonom. [emoji1]
 
Na XDA se pojavio Mokee Nougat rom za R4P.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Vi sto imate Redmi Prime kakav vam je zvuk razgovora? Drugar hoce da ga kupi ali mu je par ljudi reklo da je ocajan zvuk razgovora.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Vi sto imate Redmi Prime kakav vam je zvuk razgovora? Drugar hoce da ga kupi ali mu je par ljudi reklo da je ocajan zvuk razgovora.

Sent from my Le X620 using Tapatalk
Telefon je bestbuy za ovaj novac. Neka drugar uzima i ne brine. Zvuk je odlican. Mozda je neko dobio falican primerak. Ali generalno telefon je vrh za ove novce. Cak i kamera odradjuje odlican posao.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Zvuk reprodukcije je odlican, bolji od G2 koji sam imao prethodno.
Za razgovor mi se niko do sada nije zalio. Generalno kao sto kaze JohnLock, bestbuy, i vise od toga.
 
Da li se i koliko vas r4prime greje pri punjenju? Moj se onako solidno zagreje. Kasnije u radu ni blizu toliko

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Normalno je da se zagreje kad se puni, a posebno kad se jos i koristi

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
pozdrav, zanima me za 4x global rom da li ima srpski i/ili hrvatski jezik?
 
Poslednja izmena:
Aj jedna preporuka za fon, moze Xiaomi, do 140e, koji ima najbolju kameru za tu cenu. Za zenu najboljeg prijatelja... Hvala
 
Generalno nema xiaomi sa dobrom kamerom (naravno da mi5, 5s, 6 imaju dobre kamere, ali opet slabije od direktnih hardverskih konkurenata), a pogotovu za te pare. Za te pare od xiaomi redmi 4 ili 4x nesto max sto moze da se uzme (ispravice me neko ako gresim). Eventualno mi4/4c, ali to su vec dve godine stari modeli pitanje je vredi li ih sad uzimati. Inace nama ima mi 4c i odlican je, ali kamera opet nista soecijalno. Kao najvecu zamerku za kameru bih mu naveo to sto mora ruka biti hiruski precizna i smirena inace mozes zaboraviti ne na dobru fotku, nego na bilo kakvu fotku. Cak nisam toliko razicaran ni slikama u LL koje su manje-vise korektne, koliko sa ovim. Ne znam, mozda je subjektivno jer sam imao flex 2 (dok nije crkla maticna), koji ima ois, oa sam mozda malo razmazen po tom pitqnju, ali prosto mi je neshvatljivo da i bez ois-a onako zamuti sliku i pri najmanjem pokretu ruke. Ja recimo jos i mogu da napravim dobru fotku sa njim, ali majka koja je vec zena u gidinama i logicno da joj se ruke po malo tresu (nista specijakno), prakticno ne moze da napravi prihvatljivu sliku. Ne znam kako je sa ostalim xiaomi modelima. Ja licno sad za matorog gledam redmi 4x 2/16, cena prihvatljiva i brutalna baterija...sve sto njemu treba.
 
Ponovo, preporuka za kameru za Redmi 4 Prime sa MIUI rom-om: Snap Camera Pro.
Probao sam sigurno 15ak aplikacija i ova je najupotrebljivija na Redmi-ju, definitivno vredi 3-4$ koliko košta... Isključiti "Denoise" opciju ;-)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Jel si mislio na Snap Camera HDR ?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Da, da, to je ta aplikacija, ne znam zašto mi se vrti ovo Pro po glavi :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, u velikoj sam dilemi izmedju 4 prime i note 4, naravno oba sa snapdagonom. Imali li neke znacajnije razlike, zavrsna obrada, cvstina, ivice, trajanje baterije, ekran itd. Vise naginjem na prime zbog manje velicine od pola inca, mada mi ni to mi nije presudno. Hvala
 
Prakticno su isti telefoni, ekran veci na note 4x, a prime ima bolju izradu i manju verovatnocu da ces dobiti displej sa mrtvim pixelima. Glasam za prime.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Baš tako, ako ti je dosta 5" onda uzmi R4P, ako više voliš 5.5" onda je RN4X tvoj izbor...Doduše moram priznati da RN4X ima jaču zajednicu pa ako hoćeš da se igraš sa ROM-ovima ona ti je on bolji izbor.
 
Hvala na odgovorima, i ja sam vise za R4prime. Ali se provlaci jos jedno pitanje a to je 4g , da li je podrzana na ovim telefonima tj. BAND 20 LTE 800Mhz i da li zavisi od globalnog roma ili... ? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno