Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Ja je ne vidim...
EU rom zadni stable.
019cec9781b2d9a94589697466e6c19e.jpg


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ups :D
Evo, ima, ali se ne može izabrati...
43e118ae70cdb4bd450c09339367ff29.jpg


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Evo na Redmi 4 Prime sa Lineage OS-om
79d3dc819bf28d5e48c240e6906a8045.jpg


Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Bane, jese li zadovoljan sa LOS ? Kakvo ti je upoređenje sa ovim stack MIUI ?
 
Nebo i zemlja. Na MIUI mi se nije sviđalo što u startu dolazi sa nekim (google i miui) aplikacijama koje mi apsolutno ničemu ne koriste. Pritom, zaključavanje app u memoriju i slične gluposti do toga da su mi notifikacije na Mi Band-u kasnile od 1-2 sekunde takođe zbog MIUI-a.

Sve u svemu pravo osveženjeu odnosu na MIUI.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Hvala tebi, nisam ni znao da ovo imam. :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nebo i zemlja. Na MIUI mi se nije sviđalo što u startu dolazi sa nekim (google i miui) aplikacijama koje mi apsolutno ničemu ne koriste. Pritom, zaključavanje app u memoriju i slične gluposti do toga da su mi notifikacije na Mi Band-u kasnile od 1-2 sekunde takođe zbog MIUI-a.

Sve u svemu pravo osveženjeu odnosu na MIUI.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

Šta znam , meni MIUI i nije tako loš, ima svojih osobenosti ali sve ukupno to sasvim lepo šljaka. Bez obzira na to, zaiteresovan sam da probam i LOS i sigurno ću u jednom trenutku to i uraditi. Upravo sam poslao zahtev za otključavanje pa neka to bude spremno, mogu mu otključati bootloader i staviti TWRP pa kada budem hteo LOS trebalo bi da bude jednostavnije od te tačke...
 
U bre, ovo je bilo brzo, odobrili su zahtev za otključavanje za 10 minuta...
 
Nista onda pocni i ti twrp... :)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Meni na R4P nema Slow Motion već samo Time-lapse? Ne vidi ni u setovanjima da ima ikakvo podešavanje sem za Time-lapse

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znači ni Redmi 4 prime nema opciju u kameri za slow motion... A tako sam se bio zagrejao da ga uzmem..
 
Da li je izasao global rom za redmi 4x i ako jeste kakav je? Nadjoh nesto na netu da ima, ali ne znam da li je to to. I da li ima lte 800 i ako nema da li se u realnom radu nesto mnogo primecuje i da li smeta. Planiram skoru kupovinu pa da se informisem.
P.S. I da, neka preporuka za zastitno staklo i kejs?
 
To sam bio video...znaci to je to. Pretpostavljam treba staviti sable, a ne onaj developer?
 
Da, Stable, samo vidi sa nekim iskusnijim da ti pomogne oko toga ako ne znas proceduru. Ne znam ni ja kako tacno ide, cenim da ide preko updater-a, ali je pitanje koji sistem imas trenutno (kuvani rom, kineski ili sta vec) :)
 
Poslednja izmena:
Da li je izasao global rom za redmi 4x i ako jeste kakav je? Nadjoh nesto na netu da ima, ali ne znam da li je to to. I da li ima lte 800 i ako nema da li se u realnom radu nesto mnogo primecuje i da li smeta. Planiram skoru kupovinu pa da se informisem.
P.S. I da, neka preporuka za zastitno staklo i kejs?

1. Globalni rom ima, i stable i developer, ne zale se... jos...
2. LTE800 - neki ima, neki nema,
dal se primecuje - ne bih rekao

P.S. staklo izgleda da jos nema valjano,
A kejs imas da biras... Na volju ti...
 
Da, da...tako i ja planiram. To cemo videdi kad ga narucim (nadam se za par dana). Videh imaju ga u jednom online mobilnom shopu za nekih 115e sto je sasvim dobra cena, recimo na kp ga nema ispod 130e. Samo mi vec dva dana ne odgovaraju na mail koji sam im poslao, a u vezi sa uslovima garancije (da li je uopste i daju i koliko). Izgleda da cu morati da ih zovem u ponedeljak pa da pitam.
Kako da znam to za lte 800 da li ima ili ne? Ima li neke dodatne oznake u nazivu?
A sto se tice stakla i kejsa bacih pogled malo na aliexpress, od onog sto sam video najvise mi je privuklo paznju mocolo staklo (znam da su ga hvalili u temama za neke druge modele, ne znam kakvo je za redmi 4x), a od kejsa MSVII mi deluje onako pristojno.
 
Poslednja izmena:
Ako je off izbrišite.
Gde da se kupi u Bg Xiaomi, a da je (koliko/toliko) sigurno da je global rom?
Pretpostavljam KP, a neka radnja sem toga? Ne eksperimetišem puno, kako dođe tako koristim. Treba da radi, ne ložim se na brendove i karatkeristike.
 
Jel kod vas slucaj da na prime-u nije senzor za otisak 360°, vec mora prst malte ne ravno da se stavi?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
MSVII sigurno dobra kupovina... Uzeo sam za Redmi 4 prime i za Redmi Note 4X, oba fantastična i kvalitetna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Hvala na informaciji. Verovatno cu naruciti crni (jer ce i telefon biti crni), samo ne znam da li simple ili scrub style, ne znam da li ima neke razlike u zavrsnoj obradi ili je samo estetska razlika u ovim belim tackicama na scrub? I ako mogu jos da te pitam, od cega je napravljen msvii, da li od obicne tvrde plastike ili neke gumirane plastike?
 
Ljudi potrebna pomoc..odmah da kazem da se ne snalazim bas naj sa ovim novim telefonima..(mator covek..:S:)

Uzeo sam Redmi 4 prime i prvo odradio update na miui 8.2.4.0\global 8.2.
Trenutno nemam SIM karticu u njemu, nedelja MTS ne radi, a treba mi mikro SIM.
Malo sam se igrao sa telefonom, instalirao neke app, instalirao Nova launcher i takve sitnice.
Medjutim kada sam pokusao da ga konektujem na PC nece da cuje.
Otkljucao sam Developer opcije i USB debugging. Kada ga povezem na PC prebacim na MTP opciju. Valjd nista drugo ne treba..??
Ali PC ne pokazuje da je mobilni konektovan, stalno prebacuje USB opciju na punjenje.
Sekundu pokaze da je konektovan pa izbaci i stalno tako.

Prodavac mi savetuje fabricki restart, ali ja bih to da ostavim za kraj.
Dajte neki savet sta da radim...

Edit..
Uspeo sam da se povezem sa kompjuterom na usb ulazu pozadi, direktno na ploci. Sa ostalim usb ulazima nece..??
U Device menager stoje neki stari MS drajveri..ne znam da li treba da updetujem sam drajvere sa sajta?
Instalirao sam i MIPC Suite, ali on i dalje nece da se poveze sa mobilnim, iako je on vidljiv u winu (exsploreru).
Probao sam da kopiram podatke i odradio je normalno. Videcu kad ga otkacim da li ce se opet povezati sa kompom..
 
Poslednja izmena:
Hvala na informaciji. Verovatno cu naruciti crni (jer ce i telefon biti crni), samo ne znam da li simple ili scrub style, ne znam da li ima neke razlike u zavrsnoj obradi ili je samo estetska razlika u ovim belim tackicama na scrub? I ako mogu jos da te pitam, od cega je napravljen msvii, da li od obicne tvrde plastike ili neke gumirane plastike?
Scrub je hrapava, kao "peskirana" i od upotrebe vremenom taj pesak spadne a simple je simple... Možda malo klizav ali osećaj u ruci fenomenalan... Moj tel je sivo crni, uzeo sam teget simple i izgleda super, planiram da poručim i crveni i crni, nebitno koje boje ti je tel, možeš da ga oblačiš po želji...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ljudi potrebna pomoc..odmah da kazem da se ne snalazim bas naj sa ovim novim telefonima..(mator covek..:S:)

Uzeo sam Redmi 4 prime i prvo odradio update na miui 8.2.4.0\global 8.2.
Trenutno nemam SIM karticu u njemu, nedelja MTS ne radi, a treba mi mikro SIM.
Malo sam se igrao sa telefonom, instalirao neke app, instalirao Nova launcher i takve sitnice.
Medjutim kada sam pokusao da ga konektujem na PC nece da cuje.
Otkljucao sam Developer opcije i USB debugging. Kada ga povezem na PC prebacim na MTP opciju. Valjd nista drugo ne treba..??
Ali PC ne pokazuje da je mobilni konektovan, stalno prebacuje USB opciju na punjenje.
Sekundu pokaze da je konektovan pa izbaci i stalno tako.

Prodavac mi savetuje fabricki restart, ali ja bih to da ostavim za kraj.
Dajte neki savet sta da radim...

Edit..
Uspeo sam da se povezem sa kompjuterom na usb ulazu pozadi, direktno na ploci. Sa ostalim usb ulazima nece..??
U Device menager stoje neki stari MS drajveri..ne znam da li treba da updetujem sam drajvere sa sajta?
Instalirao sam i MIPC Suite, ali on i dalje nece da se poveze sa mobilnim, iako je on vidljiv u winu (exsploreru).
Probao sam da kopiram podatke i odradio je normalno. Videcu kad ga otkacim da li ce se opet povezati sa kompom..
Generalno nista ni ne treba kačiti na te prednje USB. Nisam siguran zašto su oni uglavnom loši ali sve treba kaciti nazad,direktno na ploču. I fleške crkavaju na tim prednjim.
Nemaš ti problem sa telefonom.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno