Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Ja ne znam da li sam slep, nesposoban ili nesto trece ali nikako ne mogu da nadjem uputstvo za root. Jel moze neko da baci link. Unapred hvala :)
 
Stigao danas redmi 4x za caleta. Prvi utisci fenomenalni, videcemo vec nadalje. Sta me je vrlo iznenadilo, poslali su mi pravu global verziju, a ne kinesku. Nisam se tome nadao svakako.
Zapakovan u vakuum pakovanje. Sto se garancije tice na jednom papiru otkucani standardni uslovi vazenja garancije, dole u dnu datum, neki improvizovani pecat i datum kupovine. Na poledjini ime i adresa servisa u Beogradu kome se salje (nosi) telefon u slucaju kvara. Svakako toalet papir garancija, ali nesto najbolje sto se moze dobiti uz kupovinu xiaomi telefona kod nas...u svakom slucaju balje od usmenih rekla-kazala garancija kakve obicno daju. Global 3/32 verzija za 132e...mislim da tesko moze bolje od toga i da tesko ima sta bolje i medju konkurencijom za te pare.
P.S. Rom nisam proveravao, ali s obzorom da je global verzija verovatno je i rom poslednji global sa ota, tako sa sam i tu lisen muka oko cackanja i podesavanja kao za mamin mi 4c.
210cf4f8da5c8bb5c81c522ded4e9a09.jpg
 
Stigao danas redmi 4x za caleta. Prvi utisci fenomenalni, videcemo vec nadalje. Sta me je vrlo iznenadilo, poslali su mi pravu global verziju, a ne kinesku. Nisam se tome nadao svakako.
Zapakovan u vakuum pakovanje. Sto se garancije tice na jednom papiru otkucani standardni uslovi vazenja garancije, dole u dnu datum, neki improvizovani pecat i datum kupovine. Na poledjini ime i adresa servisa u Beogradu kome se salje (nosi) telefon u slucaju kvara. Svakako toalet papir garancija, ali nesto najbolje sto se moze dobiti uz kupovinu xiaomi telefona kod nas...u svakom slucaju balje od usmenih rekla-kazala garancija kakve obicno daju. Global 3/32 verzija za 132e...mislim da tesko moze bolje od toga i da tesko ima sta bolje i medju konkurencijom za te pare.
P.S. Rom nisam proveravao, ali s obzorom da je global verzija verovatno je i rom poslednji global sa ota, tako sa sam i tu lisen muka oko cackanja i podesavanja kao za mamin mi 4c.
210cf4f8da5c8bb5c81c522ded4e9a09.jpg

Odakle naručujete Xiaomi? Od koga ili odakle je pouzdano da se naruči?
 
Moze i meni jedan PM za preporuku

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Jel primetio neko od vas ko ima redmi 4x da malo krcka donji deo oko micro usb ulaza kada se malo pritisne?
 
Ja sam moj 4X sada svuda stiskao i ništa nigde ne krcka. B-)
Izgleda da mi je zapao onda takav primerak sa blagim felercicem. Kad se pipne tu oko usb ulaza ta neka zona izmedju zvucnika i mikrofona cuje se krckanje i oseca da blago ta plastikica ulegne, spolja nema nikakvog znaka ostecenjs. Izgleda da je tako malo losije skopljen moj primerak. S obzirom da sam picajzla nervira me, ali posto je kupljen tako kako je kupljen (preko neta) sumnjam da bi mi takvu stvar uzeli kao validnu za garanciju, a i posto je fon isao matorom na poklon ne ide da ga sad uzimam nazad i saljem na reklamaciju. Cekam msvii case pa se valjda nece preko njega osecati. Pitah ovde reko mozda je generalno tako sklapan pa ima tu malo lufta i krcka, lakse bi mi bilo da nije samo ovaj moj felerican i naravno ne bih razmisljao da reklamiram, ovako mi djavo ne da mira...ali mislim da necu...suvise peripetija verovatno.
P.S. Jel bas pricas za redmi 4x ili note 4x? Mnogi ih mesaju ili previde pa obrate paznju samo na 4x. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Mislim na Redmi 4X a u krajnjem slučaju nemoj ga stiskati :D Mis'im jel baš moraš da ga stiskaš ? :D ,)
 
Ma ne moram naravno...na kraju krajeva necu ga ja ni "stiskati" vec matori. :) Nego sam eto...picajzla teska...znam, bolest ne bira. :D
 
Moze i meni pm, vijam zeleni za devojku

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Pa jel vam nije lakše da pošaljete čoveku PM nego da ovde uništavate temu ??!?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
A iskreno i mene malo blam...ispada kao da valjam telefone, a ja samo napisao utiske o telefonu u prodavcu. Poslacu vam pp, a sto rece bane ako neko jos hoce info neka pise na pp, a ne ovde.
 
Danas redmi 4x sam pokrenuo download updatea i odradio :)

1.5Giga

MIUI V8.2.10.0.MAMMIEA Stable
 
Moze li neko da da mi slika donji deo telefona, tj. predeo oko usb ulaza krupno da uporedim. Ne samo da krcka i uleze taj donji deo, vec mi se cini i da je usb konektor dosta uvucen u otvor pa kad se poveze sa punjacem kabal uopste ne stoji cvrsto kao na drugim mibovima vec landara levo-desno kao da ce svaki cas da ispadne. Pa ako bi neko slikao da vidim kako je kod vas bio bih zahvalan.
Bas me nervira to sa ulazom, inace sem toga telefon perfekcija za sada.
 
...vec mi se cini i da je usb konektor dosta uvucen u otvor pa kad se poveze sa punjacem kabal uopste ne stoji cvrsto kao na drugim mibovima vec landara levo-desno kao da ce svaki cas da ispadne...

U pravu si. Blago se pomera levo desno ali bar kod mene ne može lako da ispadne. Treba ipak solidno da se povuče da bi se iskopčao kabl.
 
Zdravo,

Danas kupih klincu Redmi 4X. Prilikom prvog uključenja, nakon unošanja podataka za Google account, nije me pitao da restoruje aplikacije, kao što to radi na starom Nexus 4. Da li neko zna kako da iniciram ovaj proces?
 
Poslednja izmena:
Stigao danas redmi 4x za caleta. Prvi utisci fenomenalni, videcemo vec nadalje. Sta me je vrlo iznenadilo, poslali su mi pravu global verziju, a ne kinesku. Nisam se tome nadao svakako.
Zapakovan u vakuum pakovanje. Sto se garancije tice na jednom papiru otkucani standardni uslovi vazenja garancije, dole u dnu datum, neki improvizovani pecat i datum kupovine. Na poledjini ime i adresa servisa u Beogradu kome se salje (nosi) telefon u slucaju kvara. Svakako toalet papir garancija, ali nesto najbolje sto se moze dobiti uz kupovinu xiaomi telefona kod nas...u svakom slucaju balje od usmenih rekla-kazala garancija kakve obicno daju. Global 3/32 verzija za 132e...mislim da tesko moze bolje od toga i da tesko ima sta bolje i medju konkurencijom za te pare.
P.S. Rom nisam proveravao, ali s obzorom da je global verzija verovatno je i rom poslednji global sa ota, tako sa sam i tu lisen muka oko cackanja i podesavanja kao za mamin mi 4c.
210cf4f8da5c8bb5c81c522ded4e9a09.jpg

Jel ima srpski meni?
 
Nema...to mi je fail. Recimo mi4c na xoaomi.eu romu ima. Ovde samo Hrvatski.
P.S. Evo i pitanja za druge clanove...moze li da se ubaci nekako u global rom srpski?
 
Mislim da na global ne možeš da ubaciš srpski a na ostalim rom-ovima je polovičan srpski tako da nije vredno osim ako baš ne znaš ništa engleski.

Danas flešnuo Mokee 7.1.2
dcc2ab1d21a51d859631d74cfdbc085e.jpg


Posle par restarta ne radi fp senzor (nema ga ni u podešavanjima) a u početku je lepo radio. Možda je bug a možda sam i ja nešto čačnuo dok sam podešavao aplikacije.

Sem toga radi fino, baterija mi se čini bolja nego na LineageOS-u al videćemo još.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno