Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Pisao sam ja odavno za taj problem MIUI i SuperSu, cak ima i tema...Za ostale Androide moze i SS, dok za MIUI je najbolji Magisk.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Našao sam tu temu i ti si rešio pomoću edita build.prop, kod mene to nije htelo da radi. Po forumima ljudimaje palilo svašta ali takođe ima i dosta onih kod kojih takvo rešenje ne radi, nema univerzalnog rešenja sa SuperSU. Ustvari, govore da verzije do 2.70 bi trebalo lepo da rade, navodno 2.65 je najsigurnija da radi sa MIUI...
 
Odradis edit-ovanje build.prop i ako koristis w10, nadjes onaj inf fajl u Windows folderu koji moras da pokrenes i tada prepozna telefon. Prvo je bilo resenje samo editovanje build.prop, posle je morao i ovaj fajl da se pokrene.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Zato nisi ni uspeo, nebitno...Da ne idemo u off, resio si na drugi nacin :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Ja znam sigurno da Redmi 4X nema, dok Note 4(x) ima ;D

Sent from my Redmi Note 4X
 
zvao sam vec par brojeva sa KP u vezi Xiaomi Redmi 4 Prime i ljudi mi kaze da ga nemaju u ponudi i da im nije jasno sto im ne dolazi, jer dosta ljudi pita za taj telefon i hteli bi da ga kupe...Ako neko zna sta se desava nek kaze i nek mi javi u pm gde mogu kupiti taj telefon nov po ok ceni...

Mnogo bezbednija i povoljnija kupovina ti je preko raznih web prodavnica a ima ih 6-7 u Srbiji i to sa 12 meseci garancije što na KP teško možeš naći. Pozz
 
"Bezbednija", "garancija", "12meseci" srbija web prodavnice = science fiction! Kad te vip, telenor i mts olade za garanciju sta tek za ove reci!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mnogo bezbednija i povoljnija kupovina ti je preko raznih web prodavnica a ima ih 6-7 u Srbiji i to sa 12 meseci garancije što na KP teško možeš naći. Pozz
Da li si dobio fiskalni racun u tim web prodavnicama?
Ko ti garantuje tih 12 meseci, na osnovu cega garantuju? Imaju ovlascen servis? Uvoznik im dao garanciju 12 meseci?

Sent from my Redmi Note 4X
 
Garancija važi ako se pridržavaš "propisa" kao i svuda. Ja lično nisam imao nikada nikakvih problema sa raznim telefonima koje sam kupovao preko web shopa u Srbiji pa mi garancija nije nikada trebala i nadam se da nikad i neće. I da, ovi kod kojih ja kupujem imaju svoj ovlašćeni servis i kao što rekoh, nadam se da mi neće nikada zatrebati. :)
 
Poslednja izmena:
Malo sam vise u Xiaomi prici, znam sta pricam...Klasicno prodavanje magle od 12 meseci.
Ako ne dobijes fiskalni racun, zavisis od dobre volje nekog tamo lika koja uvek moze da ti kaze sta hoce...a ti nemas ni jedan validan dokaz da si kupio telefon od njega jer je na crno nabavljen i prodat.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Moja iskustva su dobra zato sam i rekao čoveku ono što sam rekao.:smoke:
 
Poslednja izmena:
MIUI 9 za R4P je najavljen za kraj septembra, za Nugat nisam video najavu i ostaje samo na nivou lepih želja da će MIUI 9 za R4P doći sa Nugatom ali mnogo je izvesnije da ostaje na MM.

Najrealnija šansa za MIUI 9+Nugat na R4P je da se ekipa sa XDA dokopa sorsa za Note4x (on dobija 9 sa nugatom) i napravi ROM za Prime. Telefoni su dosta slični, trebalo bi da ima šanse, ali tako nešto ne očekujem pre kraja godine.
 
Ipak nema zvanične objave, samo su priče u pitanju. Avgust za Mi seriju a septembar za Redmi seriju.

Inače ko hoće može da skine RR Rom (Nougat) za R4P. Ja ga koristim 20-tak dana i do sad nisam primetio ni jedan bug.

U svakom slučaju lepo bi bilo da imamo i Global Rom al sačekaćemo još malo.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Treba mi telefon za devojku a vidim svi hvale Xiaomi telefone pa bi mozda mogao da pazarim jedan :) Nesto se bas i ne razumem u android telefone (ne zanima me nesto) pa mi je potrebna mala pomoc :)
Devojka je koristila Samsung galaxy grand prime i zadovoljna je njime. Nije zahtevan korisnik uopste i telefon sluzi za surf,viber, pozivi...Nikakvo hakerisanje po fonu i tako to :) Mislim da je 5'' ok velicina, nema potrebe za vecim ekranom.
Suma sa kojm raspolazem je 100e. Mozda bi dodao 10-20e ali ako se bas isplati :)
Gledao sam:
http://www.logicshop.rs/mobilni-telefon/xiaomi/redmi-4x-16gb-lte
http://www.logicshop.rs/mobilni-telefon/xiaomi/redmi-4a-16gb
http://www.logicshop.rs/mobilni-telefon/xiaomi/redmi-4a-32gb-gray

Da li se isplati nesto od ovoga ili mozda ima nesto bolje za te pare?
Na sta obratiti paznju prilikom kupovine? Trebali fon da imaju Global rom ili...Kako to da proverim? S obzirom da su telefoni kineski da li treba da obratim paznju na frekveciju rada ili prodavci prodaju ono sto kod nas radi tako nema potrebe da se time opterecujem:D ?
Ova radnja ili mozda neka druga?
Da li kupovati na KP? (moze na pm preporuka za pouzdanog prodavca)
 
@virke

Moja preporuka je da juriš nešto sa 3gb rama mada ako si baš toliko ograničen budžetom onda i najslabiji 4a može da prođe. Poželjno je da ima Global ako nemaš iskustva sa čačkanjem rom-a.
Znam da je uvek vise rama bolje ali ogranicen sam sa budzetom a sta ce joj fon sa 3Gb kad njoj i sa 1Gb radi super :) Nemam pojma nista oko cackanja rom-a.
Telefoni fabricki dolaze u vakum pakovanju?
Da li ako su otvarani znaci da na sebi nisu imali Global rom vec im je on naknadno ubacen? Moze li to da napravi problem....nekad :)
Da li na kutiji treba nesto da pise ako fon ima Globa rom ili se to tek moze videti u telefonu?
 
Ja nisam radio nikakav backup, išao sam clean install (format /data) pa standardna procedura za fleshovanje. Kasnije ako ti se ne svidi opet isto odradiš samo sa Global Rom-om i to je to.

@virke

Da, dolazi u vakum pakovanju ali to ti je nebitno. Gledaj da je telefon ispravan i da imaš Global Rom. Sve ostalo ti je manje bitno. Imaš Global verzije telefona (piše na kutiji) ali za 4a nema tako da jedino u telefonu možeš videti ima li ili ne.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zvao malopre Logicshop. Svi imaju Global rom a kutije su neke na kineskom a neke na engleskom. Da li podrzavaju onaj lte nisu znale da mi kazu radnice :)
Global rom je Version: V8.5.1.0.MCCMIED (MIUI8) ?
 
Koristim R4P vec mjesec dana, na njemu je zadnja verzija Global MIUI rom i imam jedan problem. Kad udjem u lift nestane signal i to nije problem, jer se to desava na svim telefonima u novim liftovima jer su komplet od metala i ne moze signal da prodje. Medjutim, kad izadjem iz lifta telefon nece svaki put da se automatski zakaci na mrezu. Uglavnom se zakaci, ali otprilike svaki 5-6 put kad izadjem iz lifta ostane van mreze i dok ne resetujem telefon ili pozovem neki broj, telefon nece da se zakaci na mrezu. Kad me neko pozove, tada sam van dometa i tako bi ostalo danima da ja ne provjerim signal mreze.
Odgovara mi MIUI, nemam iskustva oko mijenjanja ROM-ova i ne bih radio oko tih stvari. Da li da cekam 2 mjeseca da izadje novi MIUI 9 i nadam se da ce tada napraviti fix za ovaj problem ili ima neka jednostavnija fora da ovo rijesim? Citam redovno ovaj topik, ali nisam primijetio da neko ima slican problem.
Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Neckanje izmedju dva modela redmi 4x mat crni i mi5c , razlika je 80e u ceni sto nije malo ,potreban je za video snimanje i slikanje pretezno... , ako moze neki predlog,savet ... sta dobijam od mi5c pored fullhd ekrana u odnosu na 4x ???
 
Jaci telefon, slabiju bateriju

Sent from my Z5
 
Moj savet izbegavati modele koji su only China i koji nemaju Global rom.
Taj 5c ima Xiaomi SOC, prvi put ubacen u taj model... Nepoznat teren , tek treba da se dokaze.
 
Stavio sam RR 5.8.3 od 26.07. Sistem se lepo digao, stavio Gapps i magisk...

Malo mi je ovo golo ;) dajte neki predlog za kontakte, ova default apps mi je baš nikakva. Bogami ni SMS nije baš nešto ali ajde...Jedno osveženje mi je povratak na Nova luncher, bio dobar, ostao dobar...
 
Bane, da li ti rade boje na LED notifikacijama? Pored setovanja tel ne sluša boje, svaka notifikacija je beli LED.
 
Nazad
Vrh Dno