Šta je novo?

Xiaomi Redmi 4, 4A, (prime, pro)

Rade ali je izbor dosta manji nego na drugim Rom-ovima. Mislim da ima jedva 4-5 boje.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru, možda treba da uradim onaj light fix, nije nigde objašnjeno za čega to služi, možda je baš za ovo.

Sada me nervira jer mi je twrp nedostupan, ulazio sam danas nekoliko puta i sve je bilo ok, sada kao da ga nema.
 
Volume +, volume - i power.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da, hvala, evo uspeo sam da udjem u twrp i uradiom onaj fix za light ali to nije to, moraćemo ovo drugačije rešiti.

Ipak, uprkos svemu ovo je sasvim dobar custom ROM, pokušaću da ga koristim par dana da vidim da li mogu da funkcionišem sa njim.
 
Sada sam provalio da notification LED radi ako mu dopustiš da on sam bira boje (Choose colours automatically). Sada se treba navići na novi raspored boja ali daj-šta-daš.

Imam par aplikacija koje ne mogu da stavim na home screen, npr. YT, podcast addict. Kada držim pritisak na YT ikoni dobijam samo onaj podmeni: Trending, Subscription, Search. Neće da je premesti na home screen. U čemu je ovde štos ? Neću da svaki put idem u app drawer kako bi pokrenuo YT.

Luncher je Nova Prime 5.3 + TeslaUnread
 
Poslednja izmena:
Otkljucaj desktop na Novi u Nova settings-desktop pa dole pri dnu Lock desktop...onda mozes da premestas, dok je locked ne mozes.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Kide, nije zaključan desktop, sada sam proveravao, brdo aplikacija se lepo smeste na desktop posle long press-a ali ovih par neće pa neće...Ne znam da li je ovo do RR ili do Nove.
 
Jedino ako nemas mesta, povecaj grid na deskopu...
Samo zadrzi ikonicu i kada se pojave one opcije ti je prevuci...mora da uspe ;)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Kide, to je to, nije do mesta na desktopu već do ponašanja ikonice, kod ovih što nemaju opcije, posle longpressa odmah se pojavi desktop u pozadini pa ga smestiš gde hoćeš. Kod ovih što imaju opcije, posle longpress se pojave opcije i ako ne mrdeš prst, desktop u pozadini se ne pojavljuje pa se čini kao da ne mogu staviti na desktop, kada mrdeš prst ide sve kao kod ovih prvih.

Hvala puno!
 
Nema na cemu, uvek :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da li znate gde ima kod nas da se uzme redmi 4 prime po normalnoj ceni?
 
Da li znate gde ima kod nas da se uzme redmi 4 prime po normalnoj ceni?

I ja sam ga trazio ali ga ne nadjoh u sivoj boji tj. tamnoj ,a za nju su trazili i po 24 000 din. i da cekam ili se ne isporucuje vise,a za takvu cenu dodas jos malo i ima mi5 ,medjutim odlucio sam se za redmi 4x i ok je stvarno telefon ali sto mu fali fullhd ekran malo mi je gorak ukus u ustima...
 
Poslednja izmena:
Sjajna im je cena!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja sam presao na notaru a zeni ostavio prime. Prezadovoljna je kako baterijom tako i brzinom :)
 
U,jbt. Skoro da mogu prodati svoj R4P za više para nego što sam ga platio pre 6 meseci ;)

Stvorio se vakuum na dijagonali od 5", 4x nije dovoljno dobar, moraće brzo izbaciti Redmi 5
 
Malopre mi stigao punjac iz Kine, marka Ugreen, vidim da ima lepe ocene, pa narucio i ja sebi jedan (prvenstveno zbog sporog punjenja). Ima dva porta, za 1A i za 2,4A. Na ovom od 1A mi aplikacija Ampere pokazuje da ga puni na 1600-1700mA. Na brzom punjenju slicno nesto. Jesam li bacio pare, ili... ?
 
Max. brzina je oko 1900mAh za R4P. E sad, kada nakačiš dva telefona na taj punjač tad bi trebalo da puni jedan na 1A a drugi na 2,4A. Naravno ako jr puna snaga tog punjača 3,4A.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
A sa jednim telefonom? Mislio sam da mu je ovo 1A maksimalan izlaz koji bi trebalo da dobije kroz taj port. Ili gresim?

Od 13% do 19% ga je punio na 1600-1700, sad je spustio na oko 400.

Jos jedno pitanje, da li kod R4P brzina punjenja inace stalno fluktuira, bez obzira na punjac?
 
Jos jedan info ako nekome zatreba ,kamera na redmi 4x je jakooooo losa u poredjenju sa starim s4 i lg k8 2017 bas bas losa ...
 
A sa jednim telefonom? Mislio sam da mu je ovo 1A maksimalan izlaz koji bi trebalo da dobije kroz taj port. Ili gresim?

Od 13% do 19% ga je punio na 1600-1700, sad je spustio na oko 400.

Jos jedno pitanje, da li kod R4P brzina punjenja inace stalno fluktuira, bez obzira na punjac?
Ne. Ako je punjač ok onda je uglavnom 1900mAh do nekih 80%, tek onda malo smanji ali ne na 400mAh.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
@Antena, tako nesto.

Mozda je do aplikacije. Sad sam instalirao Ampere Charging Meter,pokazuje stabilnije vrednosti, od 850-1160, nema velikih fluktuacija, dok Ampere u isto vreme pokazuje do 1700, pa se spusti do 1000,ili nize i tako u krug. Moguce da mi Ampere ne valja.
 
Kupiš lepo na Aliju mali džek koji ide između punjača i telefona i pratiš na njegovom displeju realnu potrošnju (iskorišćenost) punjača.

Mada je meni Ampere 100% tačan.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Jos i taj dzek da mi pokaze da nesto nije kako treba... ma ja punjace vise ne kupujem! :D Videcu koliko ce dugo da se puni, to ce mi biti neki pokazatelj, pa cu da uporedim sa vremenom koje je trebalo starom punjacu. A u aplikacije ne mogu da se kunem.
 
Poslednja izmena:
Ugreen je najvalitetnija marka na Aliju po pitanju punjača i kablova tako da u njih nemoraš da sumnjaš.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Uzela prijateljica Redmi 4x i zali se da ne moze da surfa, a npr. viber, googleplay i delenje preko njenog hotspota rade (ovi preko njenog hotspota sve normalno otvaraju)... Sad nije tu telefon da uzmem i pogledam o cemu se radi, pa ako je neko imao slicnu situaciju, bio bih zahvalan da pomogne.

Sa ugasenim Settings --> SIM cards &... --> Set data plan... ugasenim je isto.
U Chrome nije ukljucen 'data saver'.
Kada se ukuca ip adresa gugla, isto je poruka 'this site can't be reached'.
Probano sa drugim brauzerom (sistemskim) - isto.
Ne znam koja je verzija ROMa, ali se moze saznati ako je bitno...
Kartica je MTel. Sa MTSom nije probano zbog rominga.
APN je valjda automatski podesen, ali mislim da tu nije problem jer ostali preko njenog hotspota surfaju normalno svuda...
 
Nazad
Vrh Dno