Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Ma benchmark recenzija ne moze da pokaze utiske kupaca koji ga koriste par meseci ili godinu dve. Ja ga imam tacno 2 godine i super ako izdrzi jos 6 meseci pa ga menjam.
 
Koliko već godina se priča o proximity senzoru, a i dalje kubure s tim. Mogu da ubace hardver kakav hoće, džabe kada ne radi osnovna funkcija pri razgovoru.
 
Koliko već godina se priča o proximity senzoru, a i dalje kubure s tim. Mogu da ubace hardver kakav hoće, džabe kada ne radi osnovna funkcija pri razgovoru.
Upravo tako najvise ga trenutno koristim za razgovore. Telefon odlicno ovako radi, nema da zabode, ne secam se kada sam ga restartovao, testirao sam ga sa nekim igricama i lepo je radio. Ja ga imam od 2021 septembra, primecujem da mu baterija sada vec slabije drzi, iako ne igram igrice, ranije sam ga maltretirao sa Art of Conquest, kamera mu nije jaca strana, kada ga uporedim sa Novom 5t nebo i zemlja.
Ubija u pojam u toku razgovora, nezgodno je kada pricam sa klijentom i stavim ga na hold.
 
Nakon odradjenog update juce, primecujem da mi sada aplikacije imaju notifikacije, npr viber sada ima na samoj ikonici da ima neprocitanih poruka, do sda je to dolazilo kao notifikacija u roletni.
Medjutim, update mi je poremetio pojedina podesavanja kao da sam uradio reset telefona sto je neozbiljno, ali ne zelim da se nerviram i gubim vreme.
Probao sam rpe mesec dana da promenim melodiju za drugu karticu i ispostavilo se da je za to trebalo guglanje, gledanje klipova i posle 10 minuta sam odustao.
Nekako mi je utisak da je ceo OS dosta komplikovaniji za snalazenje nego na Huawei telefonima, posto sam pre ovog imao Novu a pre togga isto neki Huawei. Na tim telefonima sam se mnogo laske i brze snalazio.
 
Treba prilagodjavanje..Stobse tice razlicite melodije za svaku sim karticu,koristi "Dualsim ringtone",tako se zove aplikacija..Prosta,jednostavna i sto je najvaznije radi posao.
 
Au drugari ubili ste mi volju da kupim ovaj telefon !
Na benčmarku na receziji je imao više nego dobre ocene na sve,
sada kada čitam vaše komentare mislim da ću odustati od telefona koji
imaju otisak u ekranu.
Kupi slobodno telefon, jer je odlican. Brat ga urniše već godinu dana i evo ga radi perfektno. Kod mene isto tako. U svakoj temi imaš pojedince koji kukaju i uvek im nešto smeta, to je prosto neizbežno.
 
Telefon je fantastican. Jedini problem koji sam ja imao bio je sa onim senzorom za paljenje/gasenje ekrana prilikom poziva koji se ukljucivao random.
Sada od Androida 13 tih problema vise nemam. Dialer i svi dugmici su spusteni dole, tako da cak i ako bi mi se upalio ekran prilikom poziva, nema sanse uhom da iskljucim mikrofon, sto je umelo da mi se desi ranije. Nisam cak ni problem sa paljenjem ekrana primetio vec nekoliko meseci, tako da bukvalno nemam nijednu zamerku za telefon. Specifikacije su odlicne, sve radi brzo i bez problema, uredjaj za svaku pohvalu.
 
Koliko već godina se priča o proximity senzoru, a i dalje kubure s tim. Mogu da ubace hardver kakav hoće, džabe kada ne radi osnovna funkcija pri razgovoru.
Ja i Ujak koristimo POCO f3, njegov kupljen na samom launchu, moj uzet nekih 6m kasnije tokom BF akcije.

Njegov je imao problema sa proximity senzorom moj nije... Pošto je njegov "crkao tokom update-a" godinu dana kasnije (u stvari ga je zveknuo bas zbog proxy ali bez fizičkih oštećenja) dobio je je nov primerak od Xiaomi-a i šljaka mu I sada kao moj bez problema...
Takodje kasnije serije nemaju ni problema sa Amoled ekranom koje su pogađale prve serije (green banding)

Naravoucenije - ne kupujte proizvode na samom launchu i ne radite pre-order...

Jedinu zamerku koju imam je da mi baterija nešto manje traje od poslednjeg većeg apdejta a to je možda i do same degradacije baterije... Što i nije neki problem, zamenicu posle leta u oficijelnom servisu.. Kamera mi i ne igra neku ulogu jer je koristim povremeno čisto da uslikam nešto...

Meni je iskreno bolje iskustvo za sada sa f3 nego s9+ kojeg odmenio i koji je Samsung zeznuo sa poslednjim apdejtom (fw koji kontroliše ekran i povremeno se javlja green banding). Prilikom kupovine razmišljao sam i o s21fe ali se nisam pokajao...
 
Kevi sam uzeo F3 i ima taj problem. Sada treba da se gleda koji batch je ok, a koji nije. Njoj ne smeta, uključuje spikerfon. Za sebe ne bih uzimao svakako. Mislim fora je što oni ne žele da stave normalan senzor, namermo to rade.
 
Ja i Ujak koristimo POCO f3, njegov kupljen na samom launchu, moj uzet nekih 6m kasnije tokom BF akcije.

Njegov je imao problema sa proximity senzorom moj nije... Pošto je njegov "crkao tokom update-a" godinu dana kasnije (u stvari ga je zveknuo bas zbog proxy ali bez fizičkih oštećenja) dobio je je nov primerak od Xiaomi-a i šljaka mu I sada kao moj bez problema...
Takodje kasnije serije nemaju ni problema sa Amoled ekranom koje su pogađale prve serije (green banding)

Naravoucenije - ne kupujte proizvode na samom launchu i ne radite pre-order...

Jedinu zamerku koju imam je da mi baterija nešto manje traje od poslednjeg većeg apdejta a to je možda i do same degradacije baterije... Što i nije neki problem, zamenicu posle leta u oficijelnom servisu.. Kamera mi i ne igra neku ulogu jer je koristim povremeno čisto da uslikam nešto...

Meni je iskreno bolje iskustvo za sada sa f3 nego s9+ kojeg odmenio i koji je Samsung zeznuo sa poslednjim apdejtom (fw koji kontroliše ekran i povremeno se javlja green banding). Prilikom kupovine razmišljao sam i o s21fe ali se nisam pokajao...
Koliko košta zamena baterije u njihovom servisu?
 
Oko 50e u SCS-u u Beču,barem kada sam zadnji put gledao...
Možda skoknem ovih dana opet, ujedno da pitam i za garanciju nakon zamene a i da li ugrađena baterija podleže garanciji od 2 godine kao i telefon .
 
Da li neko uspešno i bez već pominjanih problema, koristi Poco F3 i MTS Volte?
Do sada nisam koristio ali bi pokušao, a nemam vremena ni živaca da proveravam da li rade poruke i slično....
 
@liman
da, ja sam do skoro koristio f3 i sve je super funkcionisalo, uključujući i sms.
na mi 8 je bilo problema sa porukama.
isto mts.
 
Takođe do pre dve nedelje sam koristio F3 (prešao na drugi telefon) i MTS VoLTE, SMS je radio bez problema.
 
Primećujem u poslednje vreme na delić sekunde mi se zacrni ekran.
Bukvalno se zacrni i vrati na normalu.
Meni liči da će da skvikne.
Telefon nije šteđen, nije pažen, ćerkica ga uzima ispada joj, baca po krevet
 
Primećujem u poslednje vreme na delić sekunde mi se zacrni ekran.
Bukvalno se zacrni i vrati na normalu.
Meni liči da će da skvikne.
Telefon nije šteđen, nije pažen, ćerkica ga uzima ispada joj, baca po krevet
Imaj rezervu neku od telefona, sto se kaze za prvu pomoc spremnu, a ovaj dok traje, traje.
 
Da li je neko imao problem sa Call waiting opcijom na telefonu? Uključena je ali jednostavno ne radi
 
Stigao septembarski patch inace, kakav je to vec pojma nemam, al eto, bar ispsotovali i to.
 
Kod mene stigao pre 2 nedelje (Canada region) i dalje ima problema sa resetovanjem refresh rate na 60Hz. (Mada kad se to desi meni lag-uje ko da je 30Hz)
 
Eh to sam imao pre cini mi se god ipo na MIUI13, pa je jedno vreme bilo bolje, doduse mislim da je radio EU rom bio tad, pa sam u medjuvremenu prosledio fon dalje, a sve vratio na stock.

Ima zasto kosta koliko kosta, ali za 160-170e za koliko se moze naci po oglasima, okej je, za 256/8GB kome treba da ljusti igrice po ceo dan i ima lep amoled panel.
Taj snapdragon 870 u njemu je i dalje tatamata za dobru vecinu procesora. Evo 7200 Dimensity jedva da mu primirise, a noviji 2 godine i jace.

 
Primećujem u poslednje vreme na delić sekunde mi se zacrni ekran.
Bukvalno se zacrni i vrati na normalu.
Meni liči da će da skvikne.
Telefon nije šteđen, nije pažen, ćerkica ga uzima ispada joj, baca po krevet
Meni se to redovno dešava već dugo vremena. Jedina posledica je to da mi se resetuje Colour scheme ekrana sa Saturated na Vivid.
 
Nemam pojma sta je to Colour scheme ekrana sa Saturated na Vivid.
primetio sam jos jednu stvar koja mi ide na zivce, posto ga otkljucavam otiskom, desi se da ne znam kako dal nekim drugim prstom predjem preko senzora kada ga uzimam iz dzepa ili torbice iagano se ***** zakljuca na pola sata i onda moram da ga restartujem, par puta i to nije uspelo nego moram da cekam jos 10ak minuta da prodje vreme.
Ovo mi se desava prvi put desava da imam problem sa otiskom a mislim da je ovo 5. telefon da ima otklucavanje/zakljucavanje otiskom prsta.
 
Ako neko koristi HentaiOS, danas stigao Android 14 stable OTA.
IMG_6886.jpeg
 
Nemam pojma sta je to Colour scheme ekrana sa Saturated na Vivid.
primetio sam jos jednu stvar koja mi ide na zivce, posto ga otkljucavam otiskom, desi se da ne znam kako dal nekim drugim prstom predjem preko senzora kada ga uzimam iz dzepa ili torbice iagano se ***** zakljuca na pola sata i onda moram da ga restartujem, par puta i to nije uspelo nego moram da cekam jos 10ak minuta da prodje vreme.
Ovo mi se desava prvi put desava da imam problem sa otiskom a mislim da je ovo 5. telefon da ima otklucavanje/zakljucavanje otiskom prsta.
Što se tiče zacrnjenja ekrana na trenutak, moguće da je tema koju koristiš nekompatibilna sa verzijom MIUI. Ja sam vratio na fabričku temu pa ću videti da li će nastaviti da se to dešava.

Što se otiska prsta tiče, stavi opciju da moraš da klikneš dugme za otključavanje umesto da ga samo dodirneš i nećeš imati tih problema.
Očigledno ti se uključi lock screen pa se slučajno 5 puta unese neispravan pin i telefon se zaključa.
 
Što se tiče zacrnjenja ekrana na trenutak, moguće da je tema koju koristiš nekompatibilna sa verzijom MIUI. Ja sam vratio na fabričku temu pa ću videti da li će nastaviti da se to dešava.

Što se otiska prsta tiče, stavi opciju da moraš da klikneš dugme za otključavanje umesto da ga samo dodirneš i nećeš imati tih problema.
Očigledno ti se uključi lock screen pa se slučajno 5 puta unese neispravan pin i telefon se zaključa.
Reseno sa zakljucavanjem, stavio da mora klik na taster, hvala
 
Nazad
Vrh Dno