Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Imam problem sa Intesa Mobi novom aplikacijom koju mogu samo da povezem sa telefono jer drugari na drugim telefonima nemaju taj problem.
Naime kod funkcije podizanja novca "with cache" boja fonta teksta mi je narandzasta a pozadina takodje, tako da ne mogu da porocitam ceo broj (kod).
Menjao sam teme i fontove i svasta nesto i ne mogu to da izmenim, ima li neko mozda ideju kako to da resim??
 
Meni je telefon poludeo par puta kada sam bio u aplikaciji ukljuci reading mode i bas se ponarandzastio ekran. Probaj da ga iskljucis idi u Display pa Reading mode
 
Nije se meni ponarandzastio ekran sve su boje ok, samo je font isti ko pozadina u toj jednoj aplikaciji.
A inace isprobavao sam i to , palio gasio reading mode ali to ne menja boju fonta.
Znaci slika narandzaste platne kartice je na sred ekrana i na njoj bude taj kod ali u narandzastoj boji :(
Da je font crn videlo bi se lepo, u samoj aplikaciji nema promena fonta ili slicno.
A ni na telefonu ne vidim gde bi mogao da promenim boju svih fontova u neku boju, koju god.
 
Mozda da probas da ugasis dark mod za tu app, ako je ukljucen? Ili ono podesavanje za automatsko prlagodjavanje teksta i pozadine..
 
Probo ne pomaze, a ne resetuje mi se telefon zbog toga samo.
 
Kakav kabl za punjac da kupim (original pukao) da imam brzo punjenje.
 
Od 5A ili 10A koji god.
Ja sam na Aliju uzimo.
 
Pod kojim si imenom tražio na Aliju. Ako imaš link bilo bi dobro.
 
poco f3 charging cable

h**ps://www.aliexpress.com/item/1005005561601294.html?spm=a2g0o.productlist.main.13.5f19sB3jsB3jMP&algo_pvid=b8c20a7c-f584-484f-a93f-b8bc86813f19&algo_exp_id=b8c20a7c-f584-484f-a93f-b8bc86813f19-6&pdp_npi=4%40dis%21EUR%213.85%213.08%21%21%2129.57%2123.66%21%402103847817054517261285592e41ff%2112000033551941504%21sea%21SRB%21179874510%21&curPageLogUid=MSJit7wwjgdG&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
 
Kako vam se drzi baterija ?
Meni vec mesec dana sve salbije drzi baterija, skinem ga sa punjaca ujutru i do 17h padne ispod 20%, dok sam na poslu uglavnom ga maltretiram razgovorima, vrlo malo koristim druge aplikacije.
Kuci uglavnom listam instagram ili se ensto gelda na YT igra igrica Pocket Champs i tada ide i do 2x na punjac u toku dana
Nekoliko puta namerno sam ga sotavljao da nije na punjac i do ujutru skine minimum 20% baterije(to je nekih 6 do 8h)
telefon kupljen novembra 2021.
Na poslu i kuci sve vreme na WIFI je zakacen
Jel postoji neka aplikacija koja moze da mi pokaze sta sve trosi bateriju a da nije fabricka
 
Probaj aplikaciju Battery Guru.
Baterija se za sada i dalje dobro drži.
Trudio sam se da je ne prepunjavam, i nikada nisam punio telefon preko noći.
 
Ne možeš mnogo ni očekivati od 4500mAh posle toliko vremena. 120Hz srče bateriju, jos ako je osvetljenje na max ide to još brže.
 
kako se baterija prepunjava ?
Sve telefone do sada sam nocu punio
Nisam mislio bukvalno prepunjava. Punjenje se samo prekida kad baterija dostigne 100%, ali kada stoji preko noći stalno se dopunjava do 100% kako se prazni i tako se kvari baterija. Punim je do 80, 90% uglavnom, a samo ponekad do 100%, kad idem na put i slično. Tada skinem telefon sa punjača kad dostigne 100%.
 
Meni je ovo ostalo kao navika da tako punim, desava se da ga nekada punim na manje od 100% ali posto na poslu imam dosta razgovora gledam da ujutru bude na 100
 
Sinoc se desila cudna situacija, telefon je bio na 1% u trenutku stavljanja na punjac(bio kod mojih pas am ga stavio na neki knjihov punjac) telefon se ugasi, prikljucim na punjac posle minut pogledam baterija na 48%, upalim telefon baterija i dalje stoji na 48 i krece punjenje wtf.
Punio se do nekih 80% pa sam ga skinuo, dosao kuci i stavio ga uredno da se puni jutros ga skidam sa 100, evo sada je na 72, 4h 40minuta je aktivan, vec 2 sata sam skoro stalno na telefonu, razgovori viber i obicni razgovori Viber oko 30 minuta, obicni oko 16minuta, plus viber dopisivanje.
Nista meni nije jasno, sta se desilo juce prilikom punjenja to mi malo cudno.
 
Desilo se da si napunio telefon nekompatibilnim kablom. Punjačem teško, osim ako nije običan preko 1A, a ne brzi, onda i u tom slučaju je potencijalni faktor varijacija stanja baterije. Ne koristi ništa sem Xiaomi kablova i punjača, da ne bi povileneo (iznenadna restartovanja, brza pražnjenja, nasumična igranja tačskrina ili periodične blokade korišćenja istog zbog neregulisanog napona i slično).
 
kako za minut poludeo a punjac je slabiji to je provereno? imam 2 punjaca kojim punim telefon, jedan od 66 a drugi od 27W, koji je od Poca nemam pojma i ne gledam psoto zena ima neki Redmi punimo telefone na koji stignemo od ova dva.
 
Pa sad, ako taj od 66 nema deklarisano da je adaptibilan na 33W, koliko je maksimalno za Poco, onda imaš razloga za brigu, u slučaju da se aktivira brzo punjenje (tu onda vidi preko Ampere aplikacije kakve su vrednosti). Mislim, tačno je da SD 870 podržava i do 67W, ali to nužno zavisi i od proizvođača kako je rešio elektroniku. Za ovaj od 33W je deklarisano da prilagođava snagu na 27 i 15w, a taj od 22.5W ide i na 20 ili 15W.
 
Postoji li sansa da je nesto bilo ukljuceno od servisa neke aplikacije i da je to cedilo bateriju a da se juce nakon gasenja aplikacija/servis ugasili ?
Sada je na 41%, danas sam bas imao razgovore, predhodnih dana sa minimum razgovora u toku radnog vreme(do 15 minuta maksimum ) oko 15h vec bude izmedju 20 i 30%.
 
Pa sad, ako taj od 66 nema deklarisano da je adaptibilan na 33W, koliko je maksimalno za Poco, onda imaš razloga za brigu, u slučaju da se aktivira brzo punjenje (tu onda vidi preko Ampere aplikacije kakve su vrednosti). Mislim, tačno je da SD 870 podržava i do 67W, ali to nužno zavisi i od proizvođača kako je rešio elektroniku. Za ovaj od 33W je deklarisano da prilagođava snagu na 27 i 15w, a taj od 22.5W ide i na 20 ili 15W.
Ja poco punim originalnim punjacem i kablom sto sam dobio uz njega, program battery guru mi pokazuje smagu punjenja do 55w do nekih 60% napunjenosti a posle se spusti na 33%, nikad ga nisam punio cele noci, vec samo dok se skroz ne na puni i skidam s punjaca. Baterija se dobro drzi, ne vidim jo jneku slabost za ove 2 godine.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pa to je izgleda to. Isto tako i ja F2 sa onim od 33W i napuni se za oko sat vremena, što mi je u par navrata bilo čudno, ali izgleda da je to tako regulisano da adaptibilno punjenje drži viši nivo nakon početnog udela (ako se reklamiraju da 40% dostigne u prvih 15 minuta, onda sve je jasno zašto je to baš tako).
 
Da li je neko primetio da posle abdejta miui 14 baterija se vise greje tokom punjenja?
 
Ima li dobar rom za PocoF3, napredniji od fabričkog.
Ako nema nebih da kvarim android 13.
 
Posto sad imam novi telefon igro bi se malo sa starim.
Ovaj rom izgleda solidno samo me zanima jel ima negde da se skine original fabricki ako zelim da se vratim na njega?
 
Pera, I ja bi da probam ali mi nije rutovan.
Imaš li neko dobro uputstvo za rutovanje. Daj link..
 
Nazad
Vrh Dno