Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Ja sam razbio bio ekran na Mi 11 Lite 5G i uzeo na dva mesta A52s koji sam mislio da koristim i Realme 9 pro koji sam hteo da prodam. Međutim A52s ni u čemu nije bolji od Mi 11 Lite 5G. Kod oba stabilizacija radi samo u 1080p rezoluciji, zvuk je na Mi 11 Lite 5G nešto jači, ekran sličan, a na A52s nema mogućnosti slušanja YouTube sadržaja sa isključnim ekranom i otključavanje ispod ekrana je užasno u poređenju sa bočnim. Dao A52s i Realme 9 pro i uzeo Poco F3 8/256 još pre skoro godinu i po. Telefon radi savršeno, apsolutno nema jedna stvar na koju se mogu požaliti. U međuvremenu sam uzeo bio Edge 30, mislio sam da ga koristim uporedo sa Poco F3, međutim i on je razočarenje i prodao ga posle 2 dana. Šta god da uzmem sledeće, Poco F3 niti prodajem niti dajem. Kad vidim da neko prodaje telefon za 200e i manje, prosto ne mogu da verujem. Danas se prodaju krševi po 400+ evra, Poco F3 je nešto najbolje u industriji u poslednje 3 -4 godine. Pre njega Huawei Nova 5T posle njega dolazeći Poco F5 (RN12 Turbo).
Samo što je ekran na A52S svetliji dosta od Poca i njegovih "1300" nita. 3x sam imao Poco F3 i ekran mi je bio najveće razočarenje(od očekivanja koje sam imao)
 
Meni jos krajem Februara ako se dobro secam, MIUI 14.07 Android 13 OS Global
 
Meni jos krajem Februara ako se dobro secam, MIUI 14.07 Android 13 OS Global
Meni nije stizao uopste, kad probam da rucno chekiram kaze da nema nista i onda sam bukvalno malopre samo prebacio region sa Serbia na Croatia i momentalno se pojavio da moze da se skine i instalira. Instalirao bez problema, vratio na Serbia i sve sljaka super :)
 
Meni nije stizao uopste, kad probam da rucno chekiram kaze da nema nista i onda sam bukvalno malopre samo prebacio region sa Serbia na Croatia i momentalno se pojavio da moze da se skine i instalira. Instalirao bez problema, vratio na Serbia i sve sljaka super :)
EU ili global? Kakvi su prvi utisci, ima li vidljivih promena? Potrosnja baterije, veca ili manja...?
 
EU ili global? Kakvi su prvi utisci, ima li vidljivih promena? Potrosnja baterije, veca ili manja...?
Global, nema nekih sad bas specijalno vidljivih promena ali posle par dana koriscenja mi se cini da nekako sve radi jos vise fluidnije a sto se baterije tice imam utisak da je potrosnja za nijansu niza
 
Nema vise apdejtova tj azuriranja za Poco F3, tacno dve godine su vezali. Bice cudo ako daju i neki security update.

Poredjenja radi, Poco F1, koji cak nije ni baziran na kineskom modelu (tj original je, ne ribrend), je imao od 2018 avgusta (launch) do 2021 januara azuriranja, 3 verzije MIUI.
Pritom, mislim da su K40 Pro (na kom je F3 baziran) i sam F3, kumulativno, u dosta vise primeraka prodati, nego F1!

I to sve u 2023, kada svi proizvodjaci manje-vise garantuju 3 azuriranja tj android verzije, i 4-5 godina security updatea!

Dno dna od Xiaomija i dovoljan razlog za bojkot!
 
Nema vise apdejtova tj azuriranja za Poco F3, tacno dve godine su vezali. Bice cudo ako daju i neki security update.

Poredjenja radi, Poco F1, koji cak nije ni baziran na kineskom modelu (tj original je, ne ribrend), je imao od 2018 avgusta (launch) do 2021 januara azuriranja, 3 verzije MIUI.
Pritom, mislim da su K40 Pro (na kom je F3 baziran) i sam F3, kumulativno, u dosta vise primeraka prodati, nego F1!

I to sve u 2023, kada svi proizvodjaci manje-vise garantuju 3 azuriranja tj android verzije, i 4-5 godina security updatea!

Dno dna od Xiaomija i dovoljan razlog za bojkot!
Ako ti je za utehu i OnePlus Nord 2 5G isto ima dve nadogradnje android verzije i valda 3 godine security update, i telefon jos nije dobio A13 i ne zna se kada ce. Dok Pixel najavljuje !4 da sprema za test ovi levati u OP cute i nista ne govore.

Tako da svi su oni isti.
 
Slazem se, Fairphone, Samsung i Huawei su najbolji, a svi ostali, saka jada.
 
Treba spomenuti i Google Pixel
 
Nema vise apdejtova tj azuriranja za Poco F3, tacno dve godine su vezali. Bice cudo ako daju i neki security update.

Poredjenja radi, Poco F1, koji cak nije ni baziran na kineskom modelu (tj original je, ne ribrend), je imao od 2018 avgusta (launch) do 2021 januara azuriranja, 3 verzije MIUI.
Pritom, mislim da su K40 Pro (na kom je F3 baziran) i sam F3, kumulativno, u dosta vise primeraka prodati, nego F1!

I to sve u 2023, kada svi proizvodjaci manje-vise garantuju 3 azuriranja tj android verzije, i 4-5 godina security updatea!

Dno dna od Xiaomija i dovoljan razlog za bojkot!
Stvarno totalno neozbiljna strategija, pogotovo za F3 koji se pokazao kao odlican model a i prodat je u velikom broju primeraka. Ja sam razmisljao da uzmem Poco F5 Pro kada se konacno bude pojavio ali mi se ovo sto Xiaomi radi uopste ne dopada...
 
Nema vise apdejtova tj azuriranja za Poco F3, tacno dve godine su vezali. Bice cudo ako daju i neki security update.

Poredjenja radi, Poco F1, koji cak nije ni baziran na kineskom modelu (tj original je, ne ribrend), je imao od 2018 avgusta (launch) do 2021 januara azuriranja, 3 verzije MIUI.
Pritom, mislim da su K40 Pro (na kom je F3 baziran) i sam F3, kumulativno, u dosta vise primeraka prodati, nego F1!

I to sve u 2023, kada svi proizvodjaci manje-vise garantuju 3 azuriranja tj android verzije, i 4-5 godina security updatea!

Dno dna od Xiaomija i dovoljan razlog za bojkot!
Sa ovom nadogradnjom smo mirni narednih godinu dana!
 
Koliko sam ja negde pročitao F3 su uvrstili u telefone koji će imati 3 godine sigurnosnih apdejtova.
 
E pa izgleda da sam negde pročitao neproverene informacijeili Benchmark u svom članku greši.
Samo noviji Xiaomi telefoni dobijaju 3 godine podrške i 4 sigurnosni update.
 
hvala im na update-u :D
 
Cak i ako vise ne bude OS apdejta bice mozda jos koji sigurnosni,
Posle azuriranja baterija se brzo praznila prvih par dana, a sad mi se cini da duze drzi nego pre.
Jedno pitanje: kada udete u podesavanja/o telefonu/bekapuj i vrati/ ZASTO meni ovde ne priznaje sablon za pristup da mogu da bekapujem mob?
 
Poslednja izmena:
Poco F3 i famozni fingerprint skener koji ili otkaze ili registruje dupli ili nula pritiska. Dadoh telefon rodjaku pre 6 meseci, pojavio mu se problem, ima li negde u BG/NS da se opravi po normalnijoj ceni, 3-4k, ili da se polako privikava na dt2w i tapkanje status bara da ugasi?
 
Poco F3 i famozni fingerprint skener koji ili otkaze ili registruje dupli ili nula pritiska. Dadoh telefon rodjaku pre 6 meseci, pojavio mu se problem, ima li negde u BG/NS da se opravi po normalnijoj ceni, 3-4k, ili da se polako privikava na dt2w i tapkanje status bara da ugasi?
Da odgovorim sam sebi, servis nema deo na stanju ali narucuje s 2-3 nedelje minimum cekanja, i ugradjuje, cena je oko 40ak eura, kako sam dobio info. Rodjak se ipak odlucio za drugu varijantu - samo kao power dugme da radi, bez fingerprinta, znaci passcode/pattern, a sve vezano za fingerprint se iskljucuje, i radi sve super, posto dugme kao dugme je izgleda ok, a senzor je taj koji baguje.

Jeste malo glupo, ali bolje i to nego cekanja i zezanja i eventualni kvar posle pola god, god dana, posto izgleda da je to tako sa ovim modelom.
Inace rodjak se ne skida sa telefona, a accubattery pokazuje laganih 7h SOT, tj nekih 93% health, sto za telefon uzet ravno pre dve godine je fenomenalno, iako XEU ukida podrsku, mislim da je ovo nakon MIUI14 telefon koji je stvarno prodisao, i nije mu potrebno nesto vise od toga sto se tice softvera, a i generalno specifikacijski gledano, ispunjavace i u narednom periodu skoro sve za manje zahtevne korisnike.

Nikakvo stucanje i kocenje nisam primetio, a cak ni na suncu ne dimmuje kao kad sam ga bio uzeo i koristio svojevremeno na launchu.
 
Па често је и боље када укину подршку, јер врло често знају да успоравају сам софтвер након 2. год....као и да намерно деградирају батерију.
 
Narocito softver, tj hemijski sastav baterije ne mogu da diraju, ali su znali na F1 da se zezaju sa kernelom tj governerom da je postalo uzasno sporo, pojma nemam sta su mu radili, ali je uzas bio. Drzao sam ga na MIUI11 godinama zbog toga, iako je imao kao MIUI12 zvanicni
 
Nema vise apdejtova tj azuriranja za Poco F3, tacno dve godine su vezali. Bice cudo ako daju i neki security update.

Poredjenja radi, Poco F1, koji cak nije ni baziran na kineskom modelu (tj original je, ne ribrend), je imao od 2018 avgusta (launch) do 2021 januara azuriranja, 3 verzije MIUI.
Pritom, mislim da su K40 Pro (na kom je F3 baziran) i sam F3, kumulativno, u dosta vise primeraka prodati, nego F1!

I to sve u 2023, kada svi proizvodjaci manje-vise garantuju 3 azuriranja tj android verzije, i 4-5 godina security updatea!

Dno dna od Xiaomija i dovoljan razlog za bojkot!
Meni nocas stigao Security patch update za May 2023, sto mozda znaci da ce pustati bar te security varijante
 
Toliko je poceo telefon da me nervira jer je skoro nemoguce pricati bez slusalice, to u pozadini otvara aplikacije, sve cesce mi se desi da mi stavi trenutni poziv na hold , okrene poslednji broj.
 
Meni se poslednjih mesec dana sam od sebe restartuje na svakih par dana, a jedan dan je potpuno poludeo i restartovao se na svakih 10-15min dok ga nisam ugasio i ostavio neko vreme. Evo i juce u toku razgovora restart.
Takodje senzor ume skroz da pobrljavi, i to bas bas, krene na dodir da pali i gasi ekran, ne na stisak, vec na dodir. Onda ga ostavim i posle nekog vremena sam od sebe prestane.

Bas sam razocaran, svi prethodni Xiaomi su mi radili lepo
 
Supruga ima Redmi Note 10 valjda, nebitno koji je, ona je problem sa senzorom resila kupovinom maske na preklop, lepo pozove/javi se zatvori masku i prica.
Zbog ovakvih stvari se razmisljam da promenim brend jer stvarno iritiraju
 
Nisu im svi telefoni takvi..Na primer 12t pro nema taj senzor koji brljavi.
 
Au drugari ubili ste mi volju da kupim ovaj telefon !
Na benčmarku na receziji je imao više nego dobre ocene na sve,
sada kada čitam vaše komentare mislim da ću odustati od telefona koji
imaju otisak u ekranu.
 
Nazad
Vrh Dno