Šta je novo?

Xiaomi Poco F3

Nemoj vise koristiti taj produzini za to, ako su losijeg kvaliteta kontakti gde se vile punjaca zabadaju u steker na produznom pa je razmrdano ili nije cvrsto spojeno onda imas lufta na vilama i dolazi do pregrevanja, ako ti treba produzni bolje kupi neki kvalitetan nego da rizikujes telefon i ne samo telefon stagod je spojeno na taj produzni ce se greje. Da stavis neki jaci potrosac na njega moze da dodje do topljenja omotaca oko bakarnih zica i eto ti pozara i belaja zbog kineskog produznog ili mozda i nije kineski ali je neki stari koji je odradio svoje. Pogledaj u tom produznom da li su oksidirali kontakti. Ako jesu nece biti boja bakra nego ce biti zelenkasta.
 
Drugari upomoć 😁
Ne radi mi senzor otiska prsta. Izgubila se funkcija, nema je uopšte u podešavanjima lock screena, kad odem u CIT proveru sa vise tipkanja na kernel version dobijem ovo na slici. Da ali je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio? Rekoh da probam šta mogu pre nego što ga posaljem na reklamaciju.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-23-02-55-10-136_com.miui.cit.jpg
    Screenshot_2023-02-23-02-55-10-136_com.miui.cit.jpg
    31.5 KB · Pregleda: 53
Drugari upomoć 😁
Ne radi mi senzor otiska prsta. Izgubila se funkcija, nema je uopšte u podešavanjima lock screena, kad odem u CIT proveru sa vise tipkanja na kernel version dobijem ovo na slici. Da ali je neko imao ovakav problem i kako ga je rešio? Rekoh da probam šta mogu pre nego što ga posaljem na reklamaciju.
Da nisi mozda azurirao softver?
 
Mnogo problema ima Xiaomi sa tom vrstom senzora... Ako imas garanciju, nosi da zamene senzor otiska.
 
Nije ažuriran software. Samo je sam od sebe prestao. Imam garanciju, samo da uradim backup i nosim ga na reklamaciju. Mnogo me nervira što će mi nov telefon otvarati.
 
Ja sam na xeu nedeljnu,sve radi kao podmazano.
Jedino kad uradim update moram da resetujem RaiPay aplikaciju za plaćanje jer mi prebacuje na G Pay ako to ne uradimnl nakon update-a
 
Ja sam na xeu nedeljnu,sve radi kao podmazano.
Jedino kad uradim update moram da resetujem RaiPay aplikaciju za plaćanje jer mi prebacuje na G Pay ako to ne uradimnl nakon update-a
Koji je Android. Moram li čekati OTA ili se može preuzeti sa sajta?
Na HEU sam.
 
Ja sam više za sve manuelno,skinem sa sajta pa flashujem preko twrp (pažnja preko koje verzije) i to 2 puta flashujem jer sam jednom odradio flash samo jednom pa otišao u bootloop a posle saznao na xeu forumu da sam trebao 2 puta da flashujem iako a kraju izadju neke greške.
Malo sam zamuljao ali pitajte ako me niste skapirali.
 
Ažurirao na MIUI 14. Ne primećujem neku razliku osim što mi se pojavilo dugme za skrivanje tastature koje sada ne mogu da uklonim a em zauzima prostor, em mi remeti kucanje...
Screenshot_2023-03-15-21-59-56-547_org.mozilla.firefox-edit.jpg

U suštini može da se ukloni ako uključite sakrivanje full screen indikatora ali onda imam problem prilikom swajpovanja između aplikacija...
Screenshot_2023-03-15-22-02-15-686_com.mi.android.globallauncher-edit.jpg
Ako je neko uspeo da reši pretvorio sam se u uvo :)
 
E ovaj Android 13 nista revolucionarno nije doneo, verovatno je sve ispod haube.
Jedino sto je sigurnosna zakrpa svezijeg datuma.
 
Sa Poco F3 sa zadovoljan skroz....
Ali možda ga prosledim ćaletu a ja uzmem neki drugi fon do 500€.
Guglao sam i iskreno ne mogu da nadjem nista sto me odusevilo akcenat naravno na hardver za kameru ne marim.
Ima li ko neki predlog sta posle f3?
 
Kako vam radi MIUI 14 za sad?
Ja primetio da mi se notifikacije čudno ponašaju, tj hoće da kasne nekada iako se aplikacija nalazi na listi bez restrikcija što se tiče baterije
 
Kako vam radi MIUI 14 za sad?
Ja primetio da mi se notifikacije čudno ponašaju, tj hoće da kasne nekada iako se aplikacija nalazi na listi bez restrikcija što se tiče baterije
kod mene isti problem, uspava se aplikacija (npr viber ili mesendžer) i dok se ne udje u nju nema notifikacija.
 
Meni se izgleda normalizovalo stanje.
Ništa nisam menjao, samo sam proverio da li mi je i dalje viber na listi aplikacija koje ignoriše battery saver i dodao viber u autostart. To je to.
 
Moj F3 je poceo da zamrzava i izbacuje iz aplikacija, a takodje i restartuje telefon. Desavalo mi se i da pobrise npr. viber poruke, ili neke mape i skinove u CoDu.
Sve se to desava random i nevezano dal je aplikacija neka zahtevna (igra) ili nije (galerija, caller...). Nekad radi par dana bez problema, a nekada jedva da mogu tel da koristim.
Poslednji put se desilo da kad je restartovao tel, da mi je prikazao onaj boot meni u kome sam moga samo da odaberem da pobrisem sve, jer druge opcije kad odaberem restartovao je ponovo tel.

Dva puta sam radio factory reset i opet isto. Isprobao sam neke programe za testiranje tel koje sam nasao i sve je ok. 3D mark izvrteo i sve ok. Ne pregreva se...

Isao sam u par servisa ali nisu nacisto sta bi moglo da bude. Jedni tvrde da je mozda do particija pa predlazu da se sve pobrise i ucita ponovo. Drugi sumnjaju na bateriju....

Zna li neko sta je i imal leka....
Hvala.
 
Ovo lici da je nand chip poceo da otkazuje... Radice do nekog trenutka, a onda ce upasti u bootloop i tu je kraj...barem takvo iskustvo ja imam do sada sa tim problemom. Probaj da testiras internu memoriju sa nekim programom za upis ili ako te ne mrzi, snimaj nesto dok ne popunis celu memoriju pa vidi kako ce onda da se ponasa.
 
Ovo lici da je nand chip poceo da otkazuje... Radice do nekog trenutka, a onda ce upasti u bootloop i tu je kraj...barem takvo iskustvo ja imam do sada sa tim problemom. Probaj da testiras internu memoriju sa nekim programom za upis ili ako te ne mrzi, snimaj nesto dok ne popunis celu memoriju pa vidi kako ce onda da se ponasa.
Hvala!
Da li mozes da mi predlozis neki dobar program za test memorije?
 
Ma kakvi..OP8T je dobro zaokruzen telefon..Jedino ako pravis neku drugu kombinaciju pa ti trebaju tih 200e,ali ako ti ne zapinje taj kes,zasto bi prelazio sa tog telefona na F3..Nije Poco F3 los telefon,ali u ovom poredjenju ipak gubi bitku..

-Zanima me od vlasnika Poco F3,da li ima nekog da je presao na neki Custom rom,na Lineage 18.1,i kako klizi telefon sa njim??Mislim da cu uzeti ovaj tel preko Yettela,dobra mu je ponuda,a telefon odlican,pa se svakako necu zadrzati na fabrickom romu,bas me interesuju iskustva ko je na nekom Custom romu..
Poco F3 radi savršeno bez rutovanja, bez GCam... Možeš u DNS ukucati privatni i onda "Adguard" kako bi blokirao eventualne reklame i možeš sa Google play trgovine da skineš aplikaciju Quick Tune-up Phone Calibration i pomoću toga s vremena na vreme malo naterati proximiti da radi bolje. Osim tog proximiti senzora, jednostavan telefon nema mane. Jeste da iz nekog razloga kasne ažuriranja, na Mi 11 Lite 5G mi je već 3 - 4 meseca Android 13 MIUI 14, dok je Poco F3 na Android 12 MIUI 13, ali u svemu ostalom telefon je top. Ekran, punjenje, autonomija, kamere, zvuk, fluidnost u radu... Teško je naći išta bolje za približno istu cenu. Jedino možda Realme GT Neo 2 koji ima većinu istih komponenti i OnePlus Nord 2 koji je tu negde. Ostalo sve je ili preskupi ili daleko od kvaliteta Poco F3.
Bezbedonosno ažuriranje.
Da, to sam i ja imao pre par nedelja.
Sa Poco F3 sa zadovoljan skroz....
Ali možda ga prosledim ćaletu a ja uzmem neki drugi fon do 500€.
Guglao sam i iskreno ne mogu da nadjem nista sto me odusevilo akcenat naravno na hardver za kameru ne marim.
Ima li ko neki predlog sta posle f3?
Posle Poco F3 jedino može doći Poco F5, tj Redmi Note 12 Turbo. Specifikacije su kao kod RN12 pro samo umesto Dimensity 1080 je ubačen SD7+ Gen 2. Ali to "samo" znači neuporedivo bolje kamere (potencijal je ogroman jer je senzor Sony IMX766), bolja autonomija, brži u radu... Naravno, biće i Poco F5 pro,tj Redmi K60 - SD8+ Gen 1, ekran 3200x1440p, 1400 niti osvetljenja, OV64B senzor od 64mp sa optičkom stabilizacijom, punjenje nisam siguran da li je 67w ili 120w, ali je baterija 5500ma/h. Sa tim čipsetom bi trebalo biti jedan od modela sa najboljom autonomijom. A ukoliko ne želiš Xiaomi, lovi Realme GT3, ukoliko se ne pojavi Realme GT Neo 5SE (uz Poco F5 za sada jedini sa SD7+ Gen 2) ili Nord 3 sa Dimensity 9000. To su modeli koji se mogu zvati flaghip kileri.
 
Poslednja izmena:
Cerka je sebi kupila A52s i ja poredeci ga sa F3 zaista nisam video nista po cemu bi taj telefon bio bolja kupovina od F3, od dizajna do ugradjenog HW, no opet to je samo moje subjektivno misljenje.

Zaboravih da dodam da bez obzira na sve probleme i mane Mi telefoni imaju duzu podrsku po pitanju nadogradnje OS-a u odnosu na vecinu drugih proizvodjaca koji mozda izbace jeda update i to je to a MI ce po svemu sudeci pustiti i drugi update OSa za ovaj model mada su pomalo tromi po pitanju sigurnosnih zakrpa.
Ja sam razbio bio ekran na Mi 11 Lite 5G i uzeo na dva mesta A52s koji sam mislio da koristim i Realme 9 pro koji sam hteo da prodam. Međutim A52s ni u čemu nije bolji od Mi 11 Lite 5G. Kod oba stabilizacija radi samo u 1080p rezoluciji, zvuk je na Mi 11 Lite 5G nešto jači, ekran sličan, a na A52s nema mogućnosti slušanja YouTube sadržaja sa isključnim ekranom i otključavanje ispod ekrana je užasno u poređenju sa bočnim. Dao A52s i Realme 9 pro i uzeo Poco F3 8/256 još pre skoro godinu i po. Telefon radi savršeno, apsolutno nema jedna stvar na koju se mogu požaliti. U međuvremenu sam uzeo bio Edge 30, mislio sam da ga koristim uporedo sa Poco F3, međutim i on je razočarenje i prodao ga posle 2 dana. Šta god da uzmem sledeće, Poco F3 niti prodajem niti dajem. Kad vidim da neko prodaje telefon za 200e i manje, prosto ne mogu da verujem. Danas se prodaju krševi po 400+ evra, Poco F3 je nešto najbolje u industriji u poslednje 3 -4 godine. Pre njega Huawei Nova 5T posle njega dolazeći Poco F5 (RN12 Turbo).
 
Nazad
Vrh Dno