Šta je novo?

Xiaomi mi3/mi4

ovo sa windowsima misl da je za mi4 android odlican sistem jedino zbog nekog poredjenja brzine. Po meni windows je daleko od ozbiljne mobilne platforme iako ga neki neosnovano hvale.
 
Barem imas izbor. Niko ne kaze da moras koristiti win10m na mi4
 
Moram da napisem, da mi se sve vise i vise svidja W10m na MI4, brzina, fluidnosta, cak i kamera je sad vrhunska posto sam instalirao ProShot kameru. Mozda bi se mogla otvoriti tema na windows odeljku za ovaj telefon?
 
Ljudi moze pomoc? Ortak kupio Mi4 u Kini, to je CMCC verzija (cini mi se China mobile) i ne nalazi 3G mrezu. Ima li nekog resenja, fix ili drugi rom ili je to to? Hvala na odgovoru, i izvinjavam se za osisanu latinicu, nisam kod kuce. P.s. Da li je neko imao problem sa mikrofonom, instalirana je verzija 5.12.1 beta.
 
Poslednja izmena:
Uh, u about phone piše samo Mi4 CMCC, ušao sam u tajni meni i može da se izabere i gsm/wcdma pored podrazumevanog FD, ali ipak ništa ne nalazi osim 2G frekvencija. Instalirao sam mu poslednju stable verziju, videćemo da li se mikrofon sredio, makar to.
 
Da li se na mi4 prelivaju boje na ekranu ako se malo jace pritisne ekran. Svidja mi se dosta sto moze 2 sistema da se instaliraju pa me privukao tel. Kakva je kamera u rangu kog telefona?
 
Da li se na mi4 prelivaju boje na ekranu ako se malo jace pritisne ekran. Svidja mi se dosta sto moze 2 sistema da se instaliraju pa me privukao tel. Kakva je kamera u rangu kog telefona?
Ako ti se preliva najverovatnije je menjan ekran i stavljen je neki los kineski. Kamera ok, ali ne ocekuj nista specijalno. Zvuk je katastrofa
 
Nisam jos uzeo tel, pitam posto znam da dosta kineskih tel. ima taj "problem" da kada se malo jace pritisne, boje se prelivaju. Posto nisam do sada probao ni jednom taj fon dvoumim se.
 
Sa kog tel bi presao ? I odakle mislis da ga nabavis/kupis ?
 
Pa posto me svrbi da zamenim moj htc 820. Ne mogu da instaliram romove, pa redovno na zeninom telefonu sr igram i stalno obrisem nesto njoj bitno. Dvoumim se zestoko.
1 lg g3(kamera velicina ekrana ali me odbija baterija.imao sam g2 i dalje ga hvalim, ali se ne bih vracao na njega),
2 ovaj mi4 (privukao me je zbog win 10, ne bih uzimao samo win fon , pa je ovo super alternativa)
3 sony z2(kamera i baterija, a nikada nisam ni imao sony ;)). Jednostavno do 230e mi je budzet. Bitno mi je da je kamera dobra i baterija, posto me izludjuje baterija na htc i820
Uzeo bih iz kine najverovatnija. Nema ga nesto mnogo na oglasima.
 
Poslednja izmena:
Pa posto me svrbi da zamenim moj htc 820. Ne mogu da instaliram romove, pa redovno na zeninom telefonu sr igram i stalno obrisem nesto njoj bitno. Dvoumim se zestoko.
1 lg g3(kamera velicina ekrana ali me odbija baterija.imao sam g2 i dalje ga hvalim, ali se ne bih vracao na njega),
2 ovaj mi4 (privukao me je zbog win 10, ne bih uzimao samo win fon , pa je ovo super alternativa)
3 sony z2(kamera i baterija, a nikada nisam ni imao sony ;)). Jednostavno do 230e mi je budzet. Bitno mi je da je kamera dobra i baterija, posto me izludjuje baterija na htc i820
Uzeo bih iz kine najverovatnija. Nema ga nesto mnogo na oglasima.
E sto se tice baterije, fenomenalna je. I po 8h sota sam ja izvlacio. Lepo lezi u ruci ali kad ti ispadne pozdravi se sa njim. Mozda bolje idi na z2 mada ces ga tesko naci za te pare u nekom full stanju.
 
Da ,zato te i pitam. Kod par jacih alixpres prodavaca sada traze samo 205$ za njega, sto je brutalno dobra cena..

Sta znam,mi4 je odlican telefon uz par mana, a jedna od najvecih je miui.
Druga moze biti dosta jako grejanje telefona pri malo intezivnijem koriscenju.

Original Xiaomi Mi4 M4 16GB WCDMA FDD LTE Mobile Phone OS Snapdragon 801 quad core 2.5GHz Screen1920*1080P Camera 13MP
http://s.aliexpress.com/rQBVFF7b
(from AliExpress Android)

Jedino da ga pitas kako je 3gb ver jeftinija od 2gb :)
 
Poslednja izmena:
Zdravo drugari, evo mene opet posle par meseci upotrebe telefona 
Prvo, opšti utisak nakon što sam sredi ona kineska gov** je da je telefon sasvim solidan, za prvi android koji koristim ja sam zadovoljan, sve zadatke obavlja vrlo agilno, ne koči isl, baterija je vrlo zadovoljavajuća, recimo ako ga uveče napunim na 100%, isključim wifi i sinhronizaciju ujutru me sačeka na 100%, sa nekom normalnom upotrebom za mene, 2-3 poziva, par poruka, dosta mesindžera i neta, izdrži dva dana, ako bi se ograničio samo na pozive i sms-ove izdržao bi 3 dana sigurno. Izbor tema bi mogao da bude malo veći, ono što ima je relativno neinteresantno, kao i izbor fontova...
Sve u svemu sasvim solidan telefon.

E sad, dva pitanja:
Ponekad se dešava da prilikom kucanja poruka bilo sms ili na mesendžeru, mailu isl. pojavi mi se ovo „Kitkat“ na ekranu i nikako da se skloni, moram da maksimiziram ekran sa konverzacijom i ponovo se vratim u kucanje poruke da bi to nestalo, isključio sam predlaganje reči prilikom kucanja i izgleda da se od tad ovo ne pojavljuje!
Drugo pitanje, danas me je fon obavestio da ima apdejta za miui da li je neko probao, koje su promene, sve se plašim da mi ne vrati neko kinesko smeće ako prihvatim da se instalira!

Takođe, pošto sam pre dva dana spržio tablet sad mi predstoji nabavka novog pa se kao opcija pojavio i Xiaomi MiPad2, cena mu je oko 180$ ono, nije baš jeftin ali ako radi kao MI4 mislim da vredi, kod nas traže 300 eura za njega. Da li je neko isprobao možda, ima MiPad2!!! Najviše što me plaši je da ću opet morati da se bakćem sa kineskim hieroglifima, to definitivno pokvari first impression.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-12-17-05-56-36.png
    Screenshot_2015-12-17-05-56-36.png
    84.8 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot_2015-12-21-22-52-51.png
    Screenshot_2015-12-21-22-52-51.png
    102.5 KB · Pregleda: 116
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem da mu mi4 zaglavi u bootloop-u ?
Danas mi se telefon iz cista mira ugasio, upali se dodje do mi logo i onda se opet restartuje. Probao sam da udjem u fast boot,pojavi se ona slicica ali se isto restartuje nakon par sekundi, recovery takodje ne radi, pojavi se izbor izmedju 3 jezika,ali se takodje restartuje nakon par sekundi bez obzira da li kliknem na dalje ili ne pritiskam nista. Na telefonu je bio developer rom, mislim predzadnja ili zadnja verzija.

Sad cekam da mu se isprazni baterija,pa se onda nadam da cu uspeti da flashujem novi rom preko miflash i fastboota
 
millet and iOS launched a very similar Brush anti-theft feature, which integrates cloud services in millet, after this week's Developer Edition upgrade will join.

Specifically, on account of the phone is not the normal exit, forcing card brush, Shuangqing, will trigger account lockout, you must enter the account password to unlock the millet. 


Novi updejt na 6.0 donosi i zastitu preko akaunta ala ios i flyme
 
Mozete li da iznesete iskustva oko carinjenja xiaomi telefona, koliko vam je naplacena carina, koliko ste platili telefon i koliku je vrednost kinez napisao na paketu? Narucio bih mi4, ali plasim se da me ne oderu na carini. Hvala
 
Imas generalnu temu o carini, pogledaj tamo, generalno nema pravila, meni je niska carina uvek do sad trazila dokaz o placanju i carinila po realnoj ceni, znam da bg carina nema taj sistem vec radnom ili kako god odredjuju cenu.
@fkloznica nesto ne verujem da cemo videti sesticu na mi4.
 
Da li je neko možda uradio update sa MIUI 7.0.5.0 KXDMICI na V7.1.1.0 KXDMICK?
Vredi li rizikovati ili ne!
 
Ja sam ga uradio. To je stable verzija, zasto bi bilo sta rizikovao? Generalno, svaka novija stabilna verziju je bolja od prethodne po pitanju draina baterije i brzine izmedju ostalog.

Da li je neko probao neki stabilni ROM sa 5+ androidom? Znam da postoji milion na xda forumu, nego me interesuje iskustvo u praksi.
 
Da li postoji opcija engleskog rom-a sa gapps za mi 4c ?

Ovo me zanima zbog toga sto na gearbest-u odakle planiram da ga kupim, kazu da je zakljucan bloader i da nema podrske za eng rom....!?

Ako moze malo razjasnjenje situacije.

Hvala.
 
Napokon mi4 presao na 6.0..? Za sada samo dev rom koliko vidim
 
Vrh Dno