Šta je novo?

Xiaomi mi3/mi4

Nebitno, nemam zivaca da kucam sada objasnjenja, ko je razumeo shvatio je.
 
Ja sam samo preneo vest ovde. I meni bi bilo drago da bude windows za xiaomi. A tebi ako se to ne svidja ili mislis da nece da radi, nisi ni trebao komentarisati, posto vidim da imas neku diverziju protiv kineskih telefona ( OS-a)
 
Ocigledno ne razumes sta govorim, u tome je tvoja zabuna, iskreno briga me za kineske telefone. Ajde da ti ukratko objasnim:

aosp + gms= ono sto zovemo android

e sada sa bi stavio gms (google mobile services) moras da sklopis ugovor sa guglom, kao i svaki ugovor ima svoja pravila.

Kao sto microsoft ne bi dozvolio da neko na win telefon omoguci dual boot tako i gms licenca 100% definise ponasanje proizvodjaca.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno ne razumes sta govorim, u tome je tvoja zabuna, iskreno briga me za kineske telefone. Ajde da ti ukratko objasnim:

aosp + gms= ono sto zovemo android

e sada sa bi stavio gms (google mobile services) moras da sklopis ugovor sa guglom, kao i svaki ugovor ima svoja pravila.

Kao sto microsoft ne bi dozvolio da neko na win telefon omoguci dual boot tako i gms licenca 100% definise ponasanje proizvodjaca.
Aj prevedi sta znaci aosp pa onda opet malo dublje razmisli :D Android sistem i google servisi su dve odvojene stvari. Za funkcionisanje androida nisu potrebni google servisi, dok je za njihovo funkcionisanje potreban android os.
 
Dzizs gad, treba da crtam izgleda.


umangjaipuria.com/blog/2014/08/30/the-difference-between-android-aosp-and-oha/
 
Poslednja izmena:
Aj prevedi sta znaci aosp pa onda opet malo dublje razmisli :D Android sistem i google servisi su dve odvojene stvari. Za funkcionisanje androida nisu potrebni google servisi, dok je za njihovo funkcionisanje potreban android os.
Pa napisao je aosp+gms , ne vidim šta tu nije jasno.
 
Dzizs gad part 2. Poenta moje price je da oni koji su u oha imaju ugovore potpisane sa guglom, tj ti telefoni nema sanse nikada da imaju dual boot. For fuk sake nisam mislio da cu morati da crtam

Aosp forkovi mogu jer nisu u nikakvoj obavezi prema guglu.
 
Poslednja izmena:
Dzizs gad part 2. Poenta moje price je da oni koji su u oha imaju ogovore potpisane sa guglom, tj ti telefoni nema sanse nikada da imaju dual boot. For fuk sake nisam mislio da cu morati da crtam
Ajde nemoj da si tele p. Imas na desetine uredjaja koji podrzavaju dual boot, a nisu radjeni na divljaka. U svakom slucaju, racionalno razmisljanje je da je uvek bolje dozvoliti nego zabraniti. If u know what i mean ;)
 
Ponekad zaboravim da sam na benchu, nemam sta dalje sa tobom sta da pricam, posto vidim da odma vredjas cim nisi u pravu.
 
Navedi neki telefon koji ima zvanično dual boot, ja ne znam nijedan sem mi4.
 
Ponekad zaboravim da sam na benchu, nemam sta dalje sa tobom sta da pricam, posto vidim da odma vredjas cim nisi u pravu.
Salio sam se se, nemoj da se vredjas. Kazem uredjaja nisam rekao telefona. Mislio sam na asus npr, oni su najpoznatiji. Ima kineskih koliko hoces, vecina podrzava karicu pa se moze reci da su telefoni [emoji14] Microsoft pravi problem ali ne vidim zasto se ne bi distribuirali dual boot telefoni. Jedno godinu, dve dok ljudi ne shvate da ne moze da se voli podjednako i jedno i drugo.
Jos jednom druze ne zameri ja nemam nameru nikoga da vredjam m
 
Stvarno nepotrebna rasprava. Ako izidje taj Windows za Mi4 to je pozitivna stvar, i ne vidim uopste potrebu da se raspravlja da li je aosp sa gms ili bez, ili kako vec. Isto kao i kad se instalira bilo koji custom rom, gubi se garancija, i podrska zavisi samo od developera koji je napravio taj rom.
Tako isto i ovde kakve ima veze ako se windows osposobi da moze da se bootuje na Mi4? Niko nije rekao da ce biti dual boot sa androidom.
 
Zdravo durgari, izvinte što vas prekidam u raspravi :p čisto da javim summery, moj telefon sada funkcioniše sasvim OK, naviko sam se na njega, više interne memorije bi dobro došlo ali šta je tu je, aplikacije mi više ne prave problem ( one što su pravile sam obrisao :-devil-:) Povezao sam ga i sa MiFit narukvicom (stari model sa kolor diodicama), izgleda kul & simpa ali mislim da ne vredi 16$, izgustirah to za par dana, sad bi bilo lepo kad bi izbacili neku sa ekrančićem pa da ispisuje ko od kontakata zove, ko je poslao sms, apdejtovao status na fejsu :d Povezao sam ga i sa daljinskim za Yi kamericu (imam jedan extra daljinac, planirao sam da ga rasturim i napravim od njega daljinac za svetlo za bajs ali nisam imao vremena za to) i prijatno me iznenadilo da je procedura uspela iz prve i to za 10 sekundi ali je posle usledilo razočarenje, pošto nema aplikacije tasteri na daljincu funkcionišu kao Volume up i volume down, meh... da im je funkcioja ista kao kod kamerice (prebacivanja foto <-> video i slikanje tj. rec) bilo bi extra... Originalna futrolica je isto vrlo najs, moraću da uzmem još jednu :)
Čekamo sad update na mančmelov ili kako se već zove :)
 
Mi4 lte 2gb verzija i 3gb ili.. ?

Cenim da ce ga nekako prebaciti i na wcdma verziju.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, kazu da nece biti za wcda, kao ni za Indijsku verziju, samo za LTE varijantu. Sto se mene tice ja ne vidim razliku izmedju 2gb i 3gb modela,sem u kolicini ram memorije. i mislim da ce biti za oba modela
 
Evo koliko mi izdrzala baterija i screen on time, sa Dirty unicorn ROM i GOD's kernelom. Bez poziva, jer sam u inostranstvu. Surfovanje preko firefoxa, tapatalk, viber, whatsapp, 2 email accounta, jedna procitana knjiga, na wifi prikacen, mobile data iskljucena.

P.S. dodaj.rs vise ne radi?
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-12-01-13-38-26.png
    Screenshot_2015-12-01-13-38-26.png
    80.4 KB · Pregleda: 118
  • Screenshot_2015-12-01-13-39-05.png
    Screenshot_2015-12-01-13-39-05.png
    126.7 KB · Pregleda: 111
  • Screenshot_2015-12-01-13-38-51.png
    Screenshot_2015-12-01-13-38-51.png
    87.8 KB · Pregleda: 114
Flesni ga i javi kako radi kamera :) i uopste ceo sistem
 
Fleshovat cu 100% u subotu. Sad idem za istanbul, pa kad se vratim. Mozda skinem rom na telefon za svaki slucaj :)
 
Nisam, u Turskoj sam pa nemam PC da instaliram. U Subotu cu, pa javljam. Inace kazu da moze i na mi4 lte 2gb ram
 
Instalirao sam WIN ROM na mi4. dva minuta posla, sve proslo u najboljem redu. Sto se tice samog rada, sve je brzo, fluidno. Nisam siguran ali mislim da notification svetlo ne radi, barem nisam primetio da rai kad dobijem mejl, ili poruku na Whatsapp i slicno. Zvuk na slusalicama je dobar, kao i kod notifikacija, prilikom poziva nisam jos probao jer sam u inostranstvu pa nemam koga da zovem :) Kamera sta ja znam, i jesam i nisam zadovoljan. Pokusat cu neke druge kamera aplikacije, pa cu uporediti. Za sada ja sam zadovoljan sto se tice WIN na Xiaomi MI4.
Eh da, jutros sam dobio updejt na noviju verziju Windowsa, cini mi se da je malo brzi i fluidniji od one prve verzije.
Bateriju nisam testirao, stalno se kacim na PC i tako to pa se dopunjava.
 
Instalirao sam WIN ROM na mi4. dva minuta posla, sve proslo u najboljem redu. Sto se tice samog rada, sve je brzo, fluidno. Nisam siguran ali mislim da notification svetlo ne radi, barem nisam primetio da rai kad dobijem mejl, ili poruku na Whatsapp i slicno. Zvuk na slusalicama je dobar, kao i kod notifikacija, prilikom poziva nisam jos probao jer sam u inostranstvu pa nemam koga da zovem :) Kamera sta ja znam, i jesam i nisam zadovoljan. Pokusat cu neke druge kamera aplikacije, pa cu uporediti. Za sada ja sam zadovoljan sto se tice WIN na Xiaomi MI4.
Eh da, jutros sam dobio updejt na noviju verziju Windowsa, cini mi se da je malo brzi i fluidniji od one prve verzije.
Bateriju nisam testirao, stalno se kacim na PC i tako to pa se dopunjava.


Koja verzija ti je sada 10586.29 ? Okači ss .
 
Da okacim ss od verzije ili od cega?
 

Prilozi

  • wp_ss_20151206_0001.png
    wp_ss_20151206_0001.png
    180.1 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno