Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Kako vam radi EON smart TV app na Mi box S gen2? Javljaju li se frejmovi, vracanje slike i zvuka 5 sekundi unazad svako malo ili radi normalno?
 
Modovana dok je radila je bila verzija za telefone, tj prisum sa mailom i passom, a ne kodom
 
Iz komentara vidim da Mi box bolje radi na ruteru koji je dual band 2.4+5Ghz.Kakvu razliku pravi to da li je ruter wi-fi4,wi-fi5,wi-fi6?Da li sam box ili uređaj koji se kači na ruter mora da podržava wi-fi5 ili wi-fi6?Moram da menjam ruter pa da vidim šta je bitno.

 
Obzirom na automatsko brisanje...
Nema automatskog brisanja, pisao sam kako.

Naravno, sve uradio pre buđavog apdejta, koji verovatno zbog toga nisam ni dobio.
 
Poslednja izmena:
Kakve su ti to traume ostale od FireTV OS pa da sad na AndroidTV boxu dobrovoljno disable-uješ Play Store? 😄
 
Nema automatskog brisanja, pisao sam kako.

Naravno, sve uradio pre buđavog apdejta, koji verovatno zbog toga nisam ni dobio.
Da, šta bi sa apdejtom?

Povucen i više se nije vratio?
 
Meni posle te akcije nije ni nuđen. A ni pre.
 
Proradio mi sam od sebe eon daljinac na android 12 da se upari kad sam ga ponovo pokusao upariti izgleda je reset vadjenjem baterije resio stvar.A ja nabavio na buvljaku dzaba jos jedan daljinac ali neka ga u rezervi.Placen smesnih 200din
Pozdrav
 
Neka zelena tačka u crnom okviru mi se pojavila u gornjem desnom uglu. Prvi put vidim to. Stoji koju god app da koristim. Uradio sam zloglasni update na 12 kad je izašao. Zna li iko šta je to?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    368.7 KB · Pregleda: 54
Neka zelena tačka u crnom okviru mi se pojavila u gornjem desnom uglu. Prvi put vidim to. Stoji koju god app da koristim. Uradio sam zloglasni update na 12 kad je izašao. Zna li iko šta je to?
Ikonica koja označava da se koristi mikrofon, verovatno je nešto ubagovalo tu, dešavalo se i meni. Najlakše rešenje običan restart boxa
 
Uzeh i ja Mi box S gen2 pa evo par utisaka.
Na novi box sam se odlučio zbog Dolby Vision i HDR10 podrške. Striming servisi rade lepo, Netflix sada nudi i streaming u Dolby Vision-u, dok je na prethodnom Mi box S nudio samo HDR.

Ono što mi je odmah zasmetalo je što je box podešen da sav sadržaj prikazuje u DV-u ioako on u originalu nije u DV formatu. No, ubrzo sam našao opciju da se to siključi. Pored te funkcije postoje dva podešavanja za koja nemam pojma za šta služe. Tačnije postoji podešavanje za Dolby Vison processing. Jedna opcija je: Sink device-led a druga je Source device-led. Ne sećam se koja je već bila podešena po default-u, ali nakon što sam je izmenio, TV je počeo da treperi, da se slika sekund ugasi. Restert uređaja je mislim pomogao. Nadam se da se to više neće dešavati.

Ono što mi se takođe ne sviđa, za razliku od prethodne generacije je Google TV. Prvo što je ograničen broj aplikacija koje se mogu postaviti na početnu stranicu, a drugo što recimo Netflix uopšte ne prikazuje u preporukama. Čakšta preporuke prikazuje samo za Prime i HBOMax. To su jedine dve aplikacije koje mi se nude u podešavanjima.
Kada upalim VPN na USA, ceo interfejs se promeni. Pojave se preporuke za sve živo, čak pokazuje i reklame za automobile na početnoj stranici. Na spisku se pojave preporuke i za AppleTV, Hulu, Disney+ i sl. Ne postoji opcija podešavanja i pomeranja preporuka po striming servisima, sve je pomešano po žanrovima, kategorijama itd.
Jednostavnost prethodnog boxa i mogućnost veće kontrole početnog interfejsa mi baš nedostaje.

Sve u svemu, ukoliko nemate potrebe za DV ili HDR10 podrškom prethodni box je sasvim zadovoljavajući.
 
Видим ја да ће ускоро по огласима бити доста половних ми боксова друге генерације 😁
 
Imate li preporuku za aplikaciju za zaključavanje instaliranih aplikacija?
 
Šta smo rekli koji adapter usb na rj45 radi na 2ng gen?
Može kod nas a ako je povoljnije može i aliexpress.
 
Видим ја да ће ускоро по огласима бити доста половних ми боксова друге генерације 😁
I dalje je jedina opcija za tv box ko želi da gleda striming aplikacije u pravoj rezoluciji i koji može legalno da se kupi u Srbiji.
Čak i za kupovinu preko oglasa jedina alternativa je fire tv stick. Većina ljudi, uključujući i mene ne želi da ima box gde će mu netflix biti u 480p, gde će razmišljati da li se zagreva, koji softver mu nabaciti itd.
Inače pohvale za recenzije. Upravo zapratio kanal
 
Nešto guglam pa ne mogu da razjasnim, dve stvari:
1. XIAOMI TV Box S (2nd Gen), ima OS Google TV, ali on u pozadini ima Android, pitanje je koji se dobija uz uređaj i da li je updateovan u nekom momentu?
2. Onaj idiotski update sa Androida 9 na 12 kod (1st gen), da li se pojavljivao i kod uređaja (2nd Gen)?
 
@nes.nbgd
1. Koliko ja znam Google TV je samo skin za Android TV, arhitektura u pozadini je ista. Mislim da je Box S 2 fabrički došao sa Android/Google TV 12 tako da nije bilo potrebe za vecim updateom sem nekih ispravljanja bugova.
2. 2nd gen uredjaji vec dolaze sa Android/Google 12.

Neka me ispravi neko ko je bolje upoznat ako gresim.
 
Da li 2nd gen podrzava usb mrezne karte?
Sad sam probao dve razlicite i interneta bez. Jedna je usb 2.0 100mb, a druga 2.5g. Prva nece ni da zasvetli, a druga svetli, ali ne trepce. Obe su naravno savrseno ispravne i rade na win i linuxu.
 
Da li 2nd gen podrzava usb mrezne karte?
Sad sam probao dve razlicite i interneta bez. Jedna je usb 2.0 100mb, a druga 2.5g. Prva nece ni da zasvetli, a druga svetli, ali ne trepce. Obe su naravno savrseno ispravne i rade na win i linuxu.
Kod mene radi bez problema neka bzv kupljena na ananasu
 
Kolko je u mojoj glavi najcesce lan adapteri sa chipset-om RTL8153 ( tp link ue300 ) hoce da rade sa Android TV i Android boxevima a oni sa chipset AX88179 ( tp link ue 306 )nisu bas druzeljubivi sa androidom
 
Poslednja izmena:
Pre bih očekivao kontra :D Tradicionalno daleko više Android uređaja dolazi sa kernel-om komplajiranim tako da ima drajvere za razne Asix čipset nego sa podrškom za Realtek.
 
Nazad
Vrh Dno