Šta je novo?

Xiaomi Mi Box S - iskustva, problemi, rešenja

Pre ažuriranja, HBO nije reagovao na promenu jačine zvuka preko daljinskog upravljača. Sada, nakon ažuriranja, Prime Video se isto ponaša.

Kada zvučnik povežem preko bluetooth sa boksom - reaguje. Ovako - ne.

Raspario i spario daljinski sa boksom - jok. Obrisao podešavanja za Prime Video (i keš) - jok.
 
Uradio i ja update na Android 12 sinoć. Nisam zahtevan korisnik, imam samo zvaničnu EON app, SmartTube i MX Player. Video sa USB flasha u MX Playeru bez problema reprodukuje.
Za sada nikakvih problema, puj, puj, da ga ne ureknem :)
Jedna vrlo zanimljiva stvar: Pošto TV ima IR daljinski, do sada sam TV daljinac koristio samo da upalim i ugasim TV. Sada kad upalim Mi Box S, pali mi se i TV. I obrnuto, kada ugasim Mi Box S, gasi mi se TV. Jako dobra stvar, mada nisam siguran kako radi... Pretpostavljam da HDMI signal utiče na to, jer je to jedina veza Mi Box S i TV-a.
 
Два основна правила за велике надоградње система на Ми Бокс:
1. Стрпити се и прочитати туђа искуства, углавном су прве надоградње пуне проблема, па треба причекати.
2. Обавезно одрадити враћање на фабричка подешавања.
 
Na mom mi box s i dalje android 9.
 
Sve u svemu, nas je ovde vise pogodilo brisanje modovanog Eon-a iza ledja,
nego novi Android 12 😂

To da resimo pa moze tema opet u mirovinu.
 
Uradio i ja update na Android 12 sinoć. Nisam zahtevan korisnik, imam samo zvaničnu EON app, SmartTube i MX Player. Video sa USB flasha u MX Playeru bez problema reprodukuje.
Za sada nikakvih problema, puj, puj, da ga ne ureknem :)
Jedna vrlo zanimljiva stvar: Pošto TV ima IR daljinski, do sada sam TV daljinac koristio samo da upalim i ugasim TV. Sada kad upalim Mi Box S, pali mi se i TV. I obrnuto, kada ugasim Mi Box S, gasi mi se TV. Jako dobra stvar, mada nisam siguran kako radi... Pretpostavljam da HDMI signal utiče na to, jer je to jedina veza Mi Box S i TV-a.

Nista spec, ukljucio ti se hdmi cec posle update-a.

Stos's mene tice no update no problem.
 
@gvlada da li si testirao spdif?
Ради спдиф, ради преко хдми од пцм 2.0 до 5.1 дд(+) и дтс, пушта до 4К@60 хдр и то је то. Пушта течно са мреже, нисам пробао са усб јер га тако никада и не користим. Ради плекс, х-плоре и влц са мреже и сервер. Стрим платформе стандардно раде. Размишљам се између ми бокс ѕ ген 2 и штит про због атмоса и свих верзија хдр, дв итд.
 
Kod mene posle novog ažuriranja ne radi MX Player, VLC isto ne radi kako treba... Ne radi ni prepoznavanje kada je neki HDR video zapis...
 
Kod mene Kodi ne radi nikako posle azuriranja.
 
Promenio se i kod mene raspored na 1st gen, lepse izgleda definitivno.
 
Factory reset posle azuriranja na Android 12 i sve radi savrseno.Mnogo fluidnije nego ranije...
 
Kod mene i dalje ne radi podešavanje jačine tona preko daljinskog, nakon ažuriranja na android 12, fabričkog reseta, ažuriranja aplikacija.

Ranije nije radio HBO Max, sada ne radi Prime Video.

Radi kada zvučnike priključim preko bluetooth. Ne radi dok su priključeni na tv.
 
Probaj da izaberes PCM za zvuk.
 
Ovo je haos šta rade....

Dočeka me potpuno novi interfejs, i ako nije izvršen apdejt i boks nije restartovan.


Kako ovo može?

Znači u neko gluvo doba boks sam u pozadini radi šta hoće i kako hoće, i ne treba njemu da odobris ili neodobris nikakav apdejt.
 
Kakva su iskustva sa fabričkim resetom posle ovog nesrećnog updatea.
Da li se išta sredilo posle njega?
 
Taj apdejt je trenutno povučen, tako da nemaš tu brigu
ali sada boks sam instalira novi interfejs bez pitanja.
 
Да ли је неко тестирао мо бокс ѕ ген 2 шта све пропушта од звучних формата? Конкректно ме интересује Dolby TrueHD + Atmos и DTS HD-Master + DTS-X.
 
Nakon ovog ažuriranja interfejsa ostale su mi samo dve opcije prikaza slike: 1080p i 720p. A uvek sam držao na 1080i. :(
 
Radi ti i KODI posle factory reseta i ažuriranja?
Radi odlicno,prvo sam uradio update na android 12 ,naravno nije radio kodi i druge aplikacije nakon update-a.Odradio sam factory reset i posle toga sve ponovo instalirao, sada radi sve savrseno ,brze i bolje nego ranije.
 
  • Like
Reagovanja: mic
Radi Kodi posle vracanja na fabricka podesavanja.
 
Joj,ako se meni to bude desilo mrsko mi opet sredjivati add on-ove,titlove i ostalo.
 
Šta je sa eonom sa kodom na mi box s ako se uradi fabrički reset, da li može lako obnoviti bez čekanja i zvanja?
 
Neće ponovo na postojeći "slot" na MojSBB nalogu ako to pitaš. Imaš pravo na jedno brisanje mesečno za SmartTV aplikacija ne treba nikog da zoveš već obrišeš postojeću registraciju na MojSBB portalu.
 
Mene zabrinuli da ne radi zvuk, i stvarno nije radio zvuk 🙂
Coax spdif iz televizora. Samo restartovao i proradio.
Odmah palo znojenje kada sam pomislio na fabrički restart i cinculiranje svega i svačega. 🙂
 
Nazad
Vrh Dno