Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Video sam te na aliju. Nije mi problem otisak prsta, ali vidim da su boje losije sto mi ne odgovara.
Baterija mi je za sad ok. Tj jeste oslabila nakon vise od tri godine, ali meni izdrzi do kraja dana sa nekih 20%. U slucaju da bas zatreba stavim na punjac i za 30 min se dopuni dovoljno.
Ali ekran mi je toliko izgreban da je to strasno. Bio je na podu okrenut ekranom na dole i bratov mali klinac ga nagazi i provuce ga nekih pola metra i dobije bas duboke ogrebotine. Zbog toga bih zamenio ekran. A bio je pokusaj zamene za novi telefon (RedmiNote11S) i bezuspesno. Prodao sam ga nakon 5 dana. Mi9T je (za moj ukus) toliko bolji da sam se vratio na isti.
Znaci nista od zamene ekrana. :(
 
Koristim Mi 9T Pro, MIUI 12. 3 i XEU rom 20.12.9. Pojavio mi se problem, naime kada stavim tamniji wallpapper, u status baru pokazivači provajdera, jačine signala, sat, baterija ostanu crne boje i ne vide se. Ukoliko otvaram aplikacije menja se boja (crna ili bela) u zavisnosti da li je aplikacija tamnija ili svetlija, drugim rečima u takvim situacijama radi kako treba. Problem je samo kada stavim tamniji wallpapper i kada se ti pokazivači ne prebace u belu boju. Da li se to može negde podešavati ili je ovo sada neki bug posle toliko godina korišćenja bez problema?
 
Evo ovako, ostao sam duzan za komentar na bateriju od prodavca iz mog prethodnog posta.
Stigla je baterija za moj 1+8, zamenjena i posle nekih 6,7 punjenja i praznjenja je ok. Baterija drzi dosta duze nego prosla, koja je bila stara 2.5 god i racunam da je ostala na nekoh 65-70% kapaciteta.
Sve i svemu, baterija je stigla u pismu u kesici.
Radi na njoj QC 3.0 i ne greje se puno, da kazem isto kao i org. Baterija pokazuje ispravno procente i kada se puni i kada se prazni. Stampa na samoj bateriji je ista kao ja org, ima i datum proizvodnje. Moj prvi utisak je da nije 101% org, ali da je dosta dobro uradjena. Nisam imao prilike da do sada vidim zamenske baterije koje servis uradjuje u 1+ telefone pa ne mogu da tvrdim da je identicna kao ta i da ovo nije org. Softversko merenje pokazuje kapacitet od 4200mah, sto je ok. Baterija drzi nekih 30-40% bolje nego stara sto je po meni dovoljno.
Najvise se primeti dosta manji drop preko noci od 2-3%, dok je sa starom bio 10+% i sto izvlaci 1, 1.5H veci SOT nego stara. Kada se sve sabere i oduzme, za sada je ok. Videcemo na duze kako ce se pokazati.
 
@Milosnis018 Pa vidis valjda da je zvanican repozitorijum :)
Jedva cekam da izadje, nesto sam cak i razmisljao o promeni telefona al onda videh tu vest. Ovi novi telefoni sve losiji dizajn, sve manje stvari imaju.. Od 3.5mm za sluske mozes da se oprostis, sad skoro ni punjace vise ne daju. A o rupi u ekranu ni da ne pricam.. Zato cuvam moj dragi Mi 9T, samo neka idu apdejti! :)
 
Ja sam jedva progutao rupu u ekranu za selfi kameru posle Mi9t..Bas sam dugo osecao otpor i odbojnost.Steta sto ne prave telefone sa takvom skocnom kamerom,barem za one korisnike koji vole cist ekran..Sa Mi9t sam presao na Poco f3,pa sa njega na trenutni 12t pro..Ni jedan od ova dva ne lezi tako lepo u ruci kao Mi9t, 6.39 vs 6.67,nebo i zemlja.
3.5 ulaz mi nije toliko nedostajao jer mi je adapter usb c to 3.5mm,zavrsio posao i bukvalno ne manja stvar kao da ima 3.5..Mada koristim bluetooth slusalice,ne pamtim kad sam i koristio zicane,tako da nedostatak 3.5mm se ne oseca,barem kod mene.
 
Posle 4god. koriscenja ovog predivnog telefona vreme je da se zameni baterija, opao kapacitet na 67% . Koliko vidim iz postova u nazad , situacija je nikakva kao po obicaju, teraju na zamenu dobrog telefona jer nemaju original baterije, a ovi zamenski rebrendirani krsevi nemaju ni 50% realnog kaopaciteta. Nasao sam neku na KP koja bi trebala da je original ali proizvodnja 2021 godina, to je 2god stajalo po magacinima. Sta raditi ...
 
Istu muku imam i ja, odlicno me sluzi 9t od februara 2020., ali baterija je pala na nekih 50-60%.
Narucio sam od coveka iz Nisa na KP zamensku. Kada je dosla vidim ima na sebi oznaku 3G i datum proizvodnje jul 2020. (sto se nije videlo na slici u oglasu).
Reko ovo nista ne valja sigurno, ali ajd da otvorim i probam, pa cu lako da vratim ako ne valja. Cim sam je izvukao iz fabrickog pakovanja, pod prstima sam mogao da osetim da je krsina, ne moze da se poredi kvalitet izrade sa originalom. Probao sam je iz zezanja iako sam vec znao da je vracam nazad, naravno nije hteo mob da upali, nije hteo ni da se puni...
Vratio sam je prodavcu i sad ne znam sta cu. Originala ima polovnih koji su sigurno kao ova moja, a ako uopste ima novih, to je dugo stajalo negde i pitaj boga kakva je...
Dajte savet, spasavajte nas :)
 
Ja sam uzeo za moj Mi 9T od ovog prodavca, izgleda identično kao original i sa poštarinom je oko 30 eur:
Jako brzo je stiglo do Srbije, javljam kakva je kad iztestiram.
 
@eazy-i
Aj ako to nije problem, kada je ugradis, pokreni aida64 i vidi u sekciji baterije sta kaze za realan kapacitet u mAh (charge counter), ali to pokreni kad ti je baterija na 100% napunjena i kada uradis barem 3 ciklusa punjenja/praznjenja.

Ja budala izvlacio neki bugcheckreport, pa ga eksportovao i otvarao sa terminal emulatorom , da bi na kraju ukapirao da on pokazuje isto sto i aida. Nikako nisam mogao da nadjem broj ciklusa punjenja, to bi trebalo da se vidi sa
Kod:
#*#6485#*#
pod delom MF_02 , ali toga nema, svakako za 4god, sam premasio sigurno preko 1000 ciklusa
 
Svi istu muku mučimo. 9t pro kod mene 3 godine, ne bih ga menjao uopste, ali baterija me ubija.
Krajem septembra mu je 4. rođendan. 😀
Nosim u džepu onu tanku Mi eksternu bateriju kada sam celog dana van kuće/kola.
Šta je šta ovde 🤔Screenshot_2023-06-11-04-39-43-792_com.bsp.catchlog.jpg
 
Poslednja izmena:
Probaj sa AIDA64... Ja bih rekao da pokazuje dosta pecizno... Napunis bateriju do 100% i pogledaj stavku Charge counter i uporedis sa Capacity...
 

Prilozi

  • IMG_20230611_092140.jpg
    IMG_20230611_092140.jpg
    44 KB · Pregleda: 26
  • IMG_20230611_092157.jpg
    IMG_20230611_092157.jpg
    44 KB · Pregleda: 29
Franco kernel manager, potreban root. Mi 9t pro 05.10.19.
Screenshot_20230611-120425_Franco Kernel Manager.png
 
Ja juce instalirao accubatery apk. Ipraznio telefon na nekih 7-8% pa ga napunio do kraja. Evo sta mi je prijavila aplikacija. Da ki ovo znaci da jw kapacitet moje baterije negde oko 76%?Screenshot_2023-06-12-13-30-12-918_com.digibites.accubattery.jpg
 
Kpliko ti je stara baterija? Na mi 9t i 9t pro definitivno nesto nije ok oko baterije. Ja sam zamenio sa orginalom i kapacitit je opao za vise od 20% za možda 8meseci.
 
Nazad
Vrh Dno