Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Mislim da su kvaliteti baterija losi, i ja sam to prmetio malo sto sam ga kupio da mi baterija ne traje kao na pocetku. Meni iskreno se cini da je realni kapacitet kod mene jos manji nego sto pokazuje ova aplikacija. Mozda na 65%, mada imam dosta apk instaliranih, nikada mu nisam radio factory reset..
Telefon mi je star tacno 3g i obicna je verzija u pitanju.
 
Imam Mi9T i Pro verziju, stare oko 3 godine, na oba telefona je baterija oko 3300-3400mAh tj nekih 80%
 
Ti si verovatno dobio bolji primerak. Meni je kroz ruke proslo svasta xiaomia (mi4, mi5, redmi 3, mi a1, mi9se), i nijedan nije imao ovakvi bateriju. Evo otac vec 3 godine koristi mi a1, telefon 5, 6godina star. Baterija skroz dobra, sestrin mi9se četvrta godina isto skroz ok baterija.
 
IMG_20230613_133355.jpg

Mini istorijat degradacije baterije:

Screenshot_2023-06-13-13-34-24-622_com.evernote~2.jpg

Telefon imam od 27.01.2020. ;)
 
Ja imam 2600mAh...izdrzi 2-maks 3h SOT-a...pro verzija je u pitanju. :D
Svakako se nadam da prelazim na IP13 Mini uskoro, tako da ovaj ide u penziju... :D
 
Ja ponovio ciklus i opet accubatery pokazao 77%. Imam oko 3000mAh kapacitet baterije. Jos godinu eksplatacije moze lagano. Moje navike su takve da imam lufta da punim telefon, nece mi smetati ni da spadne jos kapacitet. Mada bih voleo da uzmem neku solidnu zamensku, kakvo je stanje na trzistu mobilnih telefona ne bih mi9t menjao jos 2g.
 
Poslednja izmena:
Update: Baterija iz Francuske sa Ebay-a, Aida 64 kaže 3828mAh dok Accubattery meri oko 3400. Ne znam kome verovati ali svakako drži bolje nego original. Da li treba root access za ovu proveru ciklusa i kapaciteta preko CMD?
IMG-20230618-WA0018.jpg
 
Koliko je izasla ta sa ebaya, sa dostavom? Ako drzi primetno bolje, i to posle par meseci koriscenja, nemas brige onda, radice to jos dugo.

Pretpostavljam coquephone80?
 
Koliko je izasla ta sa ebaya, sa dostavom? Ako drzi primetno bolje, i to posle par meseci koriscenja, nemas brige onda, radice to jos dugo.

Pretpostavljam coquephone80?
30 eur, stigla je za nekih 7-8 dana. Moraću još da testiram da budem potpuno siguran da mogu da preporučim. Inače, izgleda isto kao original ali je neki milimetar manja i par grama lakša.
 
30 eur, stigla je za nekih 7-8 dana. Moraću još da testiram da budem potpuno siguran da mogu da preporučim. Inače, izgleda isto kao original ali je neki milimetar manja i par grama lakša.
Skupo malo, narocito jer mora covek sam da otvara i menja, sto nije za svakog. F1 u mescu bio cini mi se 20-25€ s ugradnjom prosle dok jos imali zalihe. Istestiraj svakako, narocito kako se na ovim vrucinama ponasa.
 
Ranije mi je pokazivalo zauzetost ram memorije. Primetio sam da više nemam tu informaciju. Da li je uklonjeno nekim update-om ili može da se uključi na neki način ?
 
@Milosnis018
  1. Go to settings.
  2. Then tap on Home Screen and Enable Show Memory Status.
  3. Then the device will start displaying the real-time RAM usage in the recent apps menu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-07-27-16-24-00-583_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-07-27-16-24-00-583_com.miui.home.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 20
Поздрав народе, да ли неко можда зна и уме да ми помогне, како да се решим шуштања када снимам видео камером телефона??? У питању је жао ми 9, хвала свима на помоћи!!!
 
Поздрав народе, да ли неко можда зна и уме да ми помогне, како да се решим шуштања када снимам видео камером телефона??? У питању је жао ми 9, хвала свима на помоћи!!!
Nikako nažalost, uzmi neki samsung.
 
To na Žaomiju mora tako da šušti 🤷
Samo neki preko soma evradi i rešen problem 👍
 
Тачно сам знао да ми нешто не ради како треба на Жаомију, мени ништа не шушти…
 
NIsam ni ja, ali se ne javlja
 
Zaomi ti je cudo,uvali ti kosku pa nek ti bude zao..😀
Ili ti suska na uvance,ili golica po dzepu da kupis savrseni Sljamsung..😊
 
Sljamsung je daleko od savršenog...ali ga predstavljaju kao takvog, ima neku kao dugu podršku koja ne vredi već sa drugom iteracijom sistema...Žaomi je žaomi...možeš sa njim svašta sam, od njih neke sreće i podrške videti nećeš.. pa eto, kako god sam čovek izabere
 
Ma znam brate,zato ja volim ovaj garazni Zaomi,i Zao-mi vec zadnjih 6-7 god jer mi suska zvuk i lova,ulozeno dobijeno nema mu premca...
 
@shamanNS

Nisam skapirao, objasni ako nije problem?


Valjda tebi sve radi kako treba....na Žaomiju
Nisam za renne-a mislio i spomenuo ga zbog Xiaomi-a (nemam pojma ni koji mobilni on koristi). Nego "alternativni univerzum" je zezanje na račun da je u prošlosti bilo XYZ puta da neki problem koji objektivno postoji i iskusilo ga je 99% korisnicka) za neki uređaj, sa streaming platformom i slično naleti renne da napiše komentar kako njemu na njegovom magičnom LG TV-u i magičnom Mi Box sve radi bez greške.


Pa me kad dođe neko napiše komentar u stilu tipičnog "Xiaomi sektaša" podsetilo me na te epizode sa drugim ljudima na istom ovom forumu.

A realnost da se uveče na ulici vlasnici Xiaomi telefona prepoznaju po tome što im se pali-gasi ekran dok telefoniraju zbog čuvenog krš proximity senzora.

I onaj komentar na zvuk na video klipovima me prvo nasmejao a onda i totalno bacio u prošlost i podsetio na slična kukanja još kad su aktuelni bili Redmi Note 4 & 4X ili eventualno Redmi Note 5.

ulozeno dobijeno nema mu premca...
Bilo istina nekad a sad... teško. Iskvario se "Ćomi". Previše "sitnih bagova" u vezi osnovne funkcionalnosti jednog mobilnog telefona.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS ,Pa i sad je druze..Somi sta nudi ispod haube retko koji brend moze da ponudi po toj ceni..Pogledaj samo ovaj Poco i Redmi opseg,sjajni telefoni,hardver,osvezenje ekrana,baterija,pa ne bih rekao da to moze pruziti ni Samsung,One Plus,Huawei u toj klasi..Donekle moze da isprati Realme,ali mi se oni ne svidjaju jer guraju Mediatek cipove u 99% uredjaja..Pogledaj koliko ti je sad iole krsteni Samsung,i kakve su krsiole ispod 350e..Sa druge strane Redmi Note 12 pro,i slicni kidaju..Pa Poco x5 pro,Poco f5 pa o Poco f4..Malo visi segment 12t i 12t pro..
Na primer na 12tpro nemas problem sa proxy senzorom,kao sto ga nije bio i na Mi9t/pro..Radi savrseno..Zvuk takodje jasan bez sustanja..Zavisi od modela...Ali u celini i dalje sta mozes krsteno uzeti u opsegu od 300-400 evra a da je novo..I dalje Xiaomi dominira..A kad predjes granicu 600e to je vec nesto drugo..Posebno flagshipovi...Ni ja ne bih uzeo za 1000 i vise evra Xiaomija,za te pare bi uzeo Samsung ili mozda Iphone max verziju...Flagshipovi su druga prica,u njih se gura sve najbolje..
 
Donekle moze da isprati Realme,ali mi se oni ne svidjaju jer guraju Mediatek cipove u 99% uredjaja..
I Ćomi je baaaaš redukovao broj modela u koje stavljaju Qualcomm SoC, uglavom uvaljuju te Mediatek Dimensity, a za Qualcomm treba da se juri T Plus Pro Ultra Mega Giga varijacija osnovnog modela koja baš i ne bude zanemarljivo skuplja.
 
Nazad
Vrh Dno