Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Jel menjao neko zadnje staklo, ledja, na ovom telefonu? Da nije neko kupovao na Aliju? Jel lice na original?
 
Vidim da je izasao novi update za Pixel Experience, a trazi da se obrise data particija i ponovo instalira. Jel ce ovako biti svaki update? Nemam nameru da sve ponovo podesavam jer sam pre par nedelja napatio da podesim sve kako mi odgovara. Pretpostavljam da nema nacina da se zadrzi raspored ikonica, login status aplikacija i takva podesavanja?
 
Ne mogu ni da butujem u TWRP već me stalno stavlja u fastboot, fukken najs. Nema veze, nisam ni hteo da imam apdejtovan android...
 
I meni, ne znam šta se desilo.
 
Koristim official twrp 3.7.0_9-0-raphael sa poslednjim EvolutoionX i magisk25.2. Jedini problem je enkripcija pa update radim sa usb otg.
 
Ne, više i ne pokušavam. Ne menjam softver, Xeu weekly poslednji rom, dobro radi, neka ga.
 
Drugari, moj 9t pro je i dalje na Android 10, MIUI Global 12.0.6.0(QFKMIXM).
Jel se A11 dobije automatski ili treba da se bavim custom romovima?
 
Ja ti pre preporucujem da skines official rom Miui 12,A11,ali za fastboot,sto znaci .TGZ file,ne ZIP..Prelazis sa A10 na A11,moras na taj nacin postaviti bazu sa A11..Naravno,ti odlucujes kako ces.
 
Može i fastboot rom, u tom slučaju mora imati računar i na isti instaliran xiaomi flash tool. To je bolja opcija, odma može da uradi i hard reset.
To što sam postavio je official ,ima recovery i fastboot rom za download.
 
Kojim custom rom?
 

Ako instaliram ovaj Recovery full ROM da li moram da uradim factory reset?

Da li uopšte postoji opcija da se Android 11 dobije automatski kroz update na fonu? To mi je nekao najbezbednije :)


Ja ti pre preporucujem da skines official rom Miui 12,A11,ali za fastboot,sto znaci .TGZ file,ne ZIP..Prelazis sa A10 na A11,moras na taj nacin postaviti bazu sa A11..Naravno,ti odlucujes kako ces.
Fastboot je zapravo to što meni treba, tako ne bih obrisao podatke sa fona, tako cu probati.

Jel moze jos jednom potvrda da podaci ostaju netaknuti? Mislim i na app data...
 
Poslednja izmena:
Fastboot je zapravo to što meni treba, tako ne bih obrisao podatke sa fona, tako cu probati.

Jel moze jos jednom potvrda da podaci ostaju netaknuti? Mislim i na app data...
Tebi za ovu igrariju treba instal roma kroz fastboot,zato sto prelazis sa A10 na A11..Ako ne znas to da radis nemoj pipati nista,nije isto kao kad updejtujes ili instaliravas kroz recovery.
I da,podaci se brisu,sve se brise jer je clean install.Kad se podigne sistem posle flesovanja setapujes ga kao da si ga tek kupio.
 
Ako instaliram ovaj Recovery full ROM da li moram da uradim factory reset?

Da li uopšte postoji opcija da se Android 11 dobije automatski kroz update na fonu? To mi je nekao najbezbednije :)
Poslednji uplate je bio pre godinu ipo dana, moguće je da više nema OTA . Naj bolje je clean install fastboot rom-a kao što je kolega napisao. Ako želiš da ti ostane sve od podataka itd. možeš instalirati recovery rom iz recovery ali ti niko ne može garantovati da će biti bug free, možeš probati . Ako bude problema onda moraš clean install. Možeš i uraditi backup podataka pa ih posle vratiš.
 
Da li neko zna gde ima da se kupi oled ekran za mi9t, a da nije 100e? Vidim na aliju ima za 30-40$, ali nije oled.
 
Ja sam uzeo neki sa AE, ne radi čitač otiska prsta, pa obrati pažnju i na to, šta god da kupuješ.
 
ne bacaj pare na zamenu ekrana na Mi 9T, ne isplati se - na svakom po nešto ne radi kako treba - otisak prsta, multitouch, osvetljenje baguje... sve to na OLED
 
^ Samo ovlašćeni servis za zamenu ekrana na Mi 9T. Ali ne isplati se ulagati u Mi 9T, iako je odličan telefon.
 
Ja sam slucajno naisao na ovog prodavca trazeci bateriju za One plus... Po slikama izgleda da ima org baterije za Xiaomi. Ja sam porucio, cekam da mi stigne za One plus, pa cu napisati jel sve kako treba...

 
Nazad
Vrh Dno