Šta je novo?

Xiaomi Mi 9T / Mi 9T Pro (Prvi Post: Gcam, TWRP...)

Kako vratiti telefon na stock MIUI bez pristupa računaru? Trenutno sam na Orange fox-u recovery-ju i EvolutionX ROM-u.
 
Imam cudan problem. Malopre udjem u whatsapp hteo da posaljem poruku, vidim nema mi imena na kontaktima, udjem u imenik i vidim da su mi svi kontakti nestali. Telefon uopste nisam koristio. Sinhronizovan mi je bio imenik sa google nalogom, kada odaberem import kontakta sa google naloga vidim da tamo postoji samo jedan kontakt. Da li je mogucw da je ovo neki problem sa googlom?
 
Sada ulazim u google nalog preko play prodavnice, vidim da ni tamo nema kontakata. Kako je moguce da su se izbrisali kontaktibsa google naloga. Izgleda da cu morati ooet da skupljam brojeve. Ali zanimljivo da uopste nisam koristio telefon, bio je na punjacu. Kada sam ga uzeo vidim da nema kontakata.

@Nabukodonosor
Kako je resio problem?
 
Nikako. Upisivao brojeve ponovo. Bukvalno su mu svi brojevi bili obrisani. Vidi da ti se nije instalirala neka aplikacija za kontakte mozda. Njemu je imala neka aplikacija cini mi se Contacts+ ili tako nesto, na koju sam ja sumnjao da mu je napravila sranje, naravno on kaze da je nije on instalirao, i tako.
 
Uđi na google kontakte preko pc-a, tamo možeš videti backup-ove. Ali to uradi što pre, davno nisam to radio, pa ne znam koliko traju.
 
Uđi na google kontakte preko pc-a, tamo možeš videti backup-ove. Ali to uradi što pre, davno nisam to radio, pa ne znam koliko traju.
Bravo kralju, otisao sam na pc i tamo trazio backup tacku, ali sam problem resio na drugi nacin. Kada sam usao u kontakte preko pc-ja primetio sam da postoji "otpad" i video da mi je jutros u 8:50 izbrisan imenik, oznacio sam sve kontakte i vratio ih. U to vreme sam sam dzogirao. Jedino ako sam sam slucajno nesto uradio, mada ne verujem.
Eto ako neko ima problem slicne vrste...
 
Mislim da si samo trebao ponovo da das dozvole programu za pristup telefonu
 
Mislim da si samo trebao ponovo da das dozvole programu za pristup telefonu
Kakvom programu?
Ceo imenik mi je bio izbrisan, nema to veze sa dozvolama. Kada sam se ulogovao na nalog preko PC-ja usao sam u kontakte i nasao ceo imenik u kanti za smece, oznacio sam sve kontakte i vratio ih. Automatski su mi se pojavili u telefonu. E sada zbog cega je doslo do brisanja mi je enigma. U to vereme sam dzogirao i slusao muziku, svo vreme mi je telefon bio zakljucan u dzepu, sta se desilo nemam ideju.
 
Bravo kralju, otisao sam na pc i tamo trazio backup tacku, ali sam problem resio na drugi nacin. Kada sam usao u kontakte preko pc-ja primetio sam da postoji "otpad" i video da mi je jutros u 8:50 izbrisan imenik, oznacio sam sve kontakte i vratio ih. U to vreme sam sam dzogirao. Jedino ako sam sam slucajno nesto uradio, mada ne verujem.
Eto ako neko ima problem slicne vrste...
Meni se ovo desavalo na svakih par meseci na Samsung Galaxy S7 i nikad nisam otkrio uzrok problema, uvek sam morao sve rucno da upisujem. Hvala na info da moze da se vrati iz otpada u slucaju da se opet desi
 
Zdravo narode, koristim sledece:

Mi 9T (davinci)
Zvanicni LineageOS 17.1 od februara 2022 (ANDROID 10)
Build: lineage_davinci-userdebug 10 QQ3A.200805.001 10039014
Nezvanicni mauronofrio TWRP 3.3.1-12


Zanima me, da li sa gorenavedenim mogu da flesujem xiaomi.eu_multi_HMK20MI9T_V12.5.2.0.RFJCNXM_v12-11 ili moram da menjam TWRP ili nesto drugo?
Zelim da probam XEU MIUI 12.5 pa bih posle presao na neki klot Android 12, verovatno Lineage 19.1 od Ariana.

Da li je tu nesto neophodno menjati? Jer sam cuo da su se neki ljudi mucili da nece da prodje fles ili da nece da dekriptuje fajlove..
 
Mozda je najbolje da fastboot verziju tog XEU roma nadjes i da roknes kroz fastboot, da zaobidjes TWRP kompletno osim ako bas ne zelis root.
 
Zdravo narode, koristim sledece:

Mi 9T (davinci)
Zvanicni LineageOS 17.1 od februara 2022 (ANDROID 10)
Build: lineage_davinci-userdebug 10 QQ3A.200805.001 10039014
Nezvanicni mauronofrio TWRP 3.3.1-12


Zanima me, da li sa gorenavedenim mogu da flesujem xiaomi.eu_multi_HMK20MI9T_V12.5.2.0.RFJCNXM_v12-11 ili moram da menjam TWRP ili nesto drugo?
Zelim da probam XEU MIUI 12.5 pa bih posle presao na neki klot Android 12, verovatno Lineage 19.1 od Ariana.

Da li je tu nesto neophodno menjati? Jer sam cuo da su se neki ljudi mucili da nece da prodje fles ili da nece da dekriptuje fajlove..
Posto si trenutno na A10,trebao bi da se prebacis na A11,tako sto ces flesnuti official miui rom kroz fastboot.Tek onda flesni Xeu A11 koju vec hoces verziju.Ti si trenutno na Miui 11,A10...Ne mozes ici na Miui 12,A11,kroz TWRP.Uradi ovako kako sam ti rekao,dakle oficial miui 12,A11 flesnes kroz fastboot,i onda probaj Xeu..Sa tog androida mozes ici i na A12 lineage..Ali iskljucivo da zamenis umesto twrp ubacis orangefox,kroz njega kad fleskas A12 neces imati problem.

P.S.Takodje najnoviji Firmware za A11.Sve to imas na zvanicnoj stranici.
 
Zdravo narode, koristim sledece:

Mi 9T (davinci)
Zvanicni LineageOS 17.1 od februara 2022 (ANDROID 10)
Build: lineage_davinci-userdebug 10 QQ3A.200805.001 10039014
Nezvanicni mauronofrio TWRP 3.3.1-12


Zanima me, da li sa gorenavedenim mogu da flesujem xiaomi.eu_multi_HMK20MI9T_V12.5.2.0.RFJCNXM_v12-11 ili moram da menjam TWRP ili nesto drugo?
Zelim da probam XEU MIUI 12.5 pa bih posle presao na neki klot Android 12, verovatno Lineage 19.1 od Ariana.

Da li je tu nesto neophodno menjati? Jer sam cuo da su se neki ljudi mucili da nece da prodje fles ili da nece da dekriptuje fajlove..
ovaj
 

Prilozi

  • 22222.jpg
    22222.jpg
    244.5 KB · Pregleda: 38
@Pavell

Pozz, hvala za info! Imam nekoliko pitanja :D

1. Jel ima neki poseban razlog zasto treba official MIUI ROM a ne moze direktno XEU?

2. Jel preko TWRP ne moze da se predje sa Android 10 na Android 11, tj zbog cega treba kroz fastboot?

3. Ako flesnem official MIUI 12.x, bilo preko fastboot ili TWRP, da li ce mi to zakljucati bootloader?

4. Ako se flesne poslednji dostupni MIUI za davinci, zar to automatski i ne instalira neophodan firmware, tj da li moram da ga instaliram odvojeno sa linkovane stranice? (Na mi.com nisam uspeo da pronadjem a ta okacena stranica nije zvanicna).

5. Sta tacno ne radi na TWRP pa mora Orangefox? Iskreno ne bih da koristim 'tamo neki' recovery ako bas ne moram.

Izvini ako sam udavio sa pitanjima :D
 

Prilozi

  • 1666211065888.png
    1666211065888.png
    56.1 KB · Pregleda: 28
Treba ti baza A11 da bi mogao da flesnes lineage A11.Ne mozes ici sa lineage A10 na lineage A11 kroz twrp.Nemaju isti firmware.Zato ti treba kao baza da flesnes oficial miui rom A11 kroz fastboot,on dolazi sa Miui 12..Kad to uradis,mozes menjati custom romove kroz twrp,ali ne mozes ici kroz twrp na A12,jer zvanicno nije ni izasao A12 za ovaj telefon,a kad su ljudi pokusavali da skoce na neki custom baziran na A12 kroz twrp imali su raznih bagova,(nece da pokrene sistem posle reboota).Tako da "fleskanje" na A12 custom rom glatko ide sa Orangefox recovery,nista manje losijim i nepouzdanijim od Twrp,cak sta vise...
Nije nuzno i ne moras flesnuti firmware kad flesnes oficial miui rom,on vec poseduje firm u sebi,mada nije ni greska ako se to posebno uradi sa poslednjim firm,nista ne bi bilo.
 
@Pavell Jasno, hvala ti!

Ako flesnem zvanicni MIUI preko fastboota, da li ce mi zakljucati bootloader?

Sad sam gledao po XDA forumu za Mi 9T (davinci) i ne mogu nigde da nadjem Orangefox recovery.. Jel imas mozda link za to?
 
@Marezz ,nece ti zakljucati bootloader,samo cekiraj u Mi Flash Toolsu u donjem desnom uglu Clean All,ovo sto sam zaokruzio crveno..Ako ostavis ili cekiras ovo sto je cekirano na ovoj slici,onda se bootloader zakljuca,dakle cekiras samo "Clean All"...
Orangefox skidas poslednju verziju za davinci sa ovog linka,ne postoji druga verzija i drugo mesto skidanja,ovo je zvanicni sajt.
P.S.Ako nisi siguran kako da uradis ovo,bolje nemoj pocinjati,mozda nesto zeznes,ili nadji nekog ko zna.

@Pavell Jasno, hvala ti!

Ako flesnem zvanicni MIUI preko fastboota, da li ce mi zakljucati bootloader?
Takodje vrlo vazno,dakle skidas zvanicni miui official rom,A11,poslednu verziju.Ali u .tgz ekstenziji.Skines na komp,raspakujes u jedan folder,i preko Mi flash toolsa pronadjes taj file,zatim dole donji desni ugao,clean all cekiras.Ubacis telefon u fastboot,povezes sa kompom,i u mi flash toolsu ides gore desno Flash rom,kliknes to i krece proces.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221020-195540559 (1)_1.jpg
    Screenshot_20221020-195540559 (1)_1.jpg
    22.1 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Cak i da zakljucas bootloader, sa nalogom kojim je bio otkljucan BL, mozes opet otkljucati bez cekanja. Znaci ceka se samo prvi put, posle prvog otkljucavanja, isti nalog otkljucava BL bez cekanja.
 
Pitanje: Imam 9T global, sa android 11, sa MIUI 12.1.4 koji je stabilan i dobro radi i poslednji je zvanični izašao. Šta bi konkretno dobio nadogradnjom na neki preuređen ROM sa android 12 ili 13? Brzina, trajanje baterije, bezbednost, funkcionalnost, izgled ili nešto drugo ? Odnos isplativosti i rizika od brikovanja? Molim samo konkretne odgovore.
 
Imam čudan problem sa Mi9T koji mama koristi. Često joj se u toku razgovora prekine veza i istog momenta telefon pozove neki random broj iz imenika.
Jel to problem do telefona ili?
 
Verovatno joj se upali ekran? Moja keva redovno uspeva da snima pozive i otvara app za beleške 🤣🤣🤣
 
To sam i ja pomislio ali na njenu časnu reč nije ona kriva:ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno