Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Ja jesam, od Smiljane sam uzeo.

Inace ako neko od vas koristi custom ROM,evo link za MIUI camera aplikaciju. Flashujte kroz recovery, ja sam posle toga uradio i wipe casha, ne znam dal i to treba.
Kako sad da namestim da mi to bude main camera app ? Jer trenutno imam dve aplikacije, ovu sto sam instalirao i sto mi je dosla sa cm11

https://www.dropbox.com/s/mx1ox2l2xucyy8u/MIUICamera44-4.zip?dl=0
 
Ja jesam, od Smiljane sam uzeo.

Inace ako neko od vas koristi custom ROM,evo link za MIUI camera aplikaciju. Flashujte kroz recovery, ja sam posle toga uradio i wipe casha, ne znam dal i to treba.
Kako sad da namestim da mi to bude main camera app ? Jer trenutno imam dve aplikacije, ovu sto sam instalirao i sto mi je dosla sa cm11

https://www.dropbox.com/s/mx1ox2l2xucyy8u/MIUICamera44-4.zip?dl=0

Pokreni sa npr lock screena kameru i kad te pita koju ćeš izaberi tu miui i always
 
Pokreni sa npr lock screena kameru i kad te pita koju ćeš izaberi tu miui i always

Nece ovako, tj ne nudi mi uopste opciju da izaberem da li zelim u svim slucajevima da koristim tu kameru.

Sto se tice autentifikacije,evo sta meni izbaci. Mada malo google gresi,vec u prvoj recenici je pobrkao pa je umesto white phone stavio red phone a umesto red rice,white rice

"This is a red phone 1S 8GB white rice

Your phone is not under orders to buy millet network, possibly under the operating room or buy online with Corporate Customers and other means.
If you use the above purchase, the phone can be used with mobile phone provider to confirm the authenticity of the direct channel and mobile sources."
 
Jel vučeš svajp u levo ili izabereš na prstenu? Ovo prvo bi trebalo da radiš. Proveri da već nije postavljen default, app info za cm kameru pa clear defaults ako može
 
namestis tako sto ides u all apps u setingsu i onda dole imas mali kruzic koji se zove set defaults
 
Jel vučeš svajp u levo ili izabereš na prstenu? Ovo prvo bi trebalo da radiš. Proveri da već nije postavljen default, app info za cm kameru pa clear defaults ako može


Pa mogu samo na desno da povucem kad otkljucavam, na levo mi je browser. Video sam opciju clear default,ali ne mogu nju da kliknem

A kad udjem settings-all apps, nemam nigde tu opciju set defaults. Imam samo kad kliknem na meni reset app preferences ali ne verujem da je to
 
Ne na prsten nego ceo ekran da svajpuješ, kao u app draweru.

Mada što je tebi onda uopšte bitno koja kamera app je default?
 
Uspeo sam :) ali polovican je uspeh, i dalje kad direktno u whatsapp-u kliknem na slanje slike on otvara preko druge aplikacije

Pa u sustini i nije mi toliko bitno,ali ne svidja mi se sto mi u spisku aplikacije ima dva puta camera, hteo da sam ovu drugu da izbrisem,ali izgleda da to nije tako jednostavno, verovatno treba direktno u rom-u zameniti pa tek onda instalirati
 
pa obriši tu CM kameru i imaćeš samo jednu :)
 
Sredjeno :D

Disable sam ovu cm11 cameru. Nego sam ja *****,to sam vec bio danas uradio i upalio whatsapp da testiram preko koje kamere ce ici,i mislio sam je on automatski upalio cm11 ali u stvari samo je isti i interfejs, tako izgleda na svakom telefonu sad sam proverio

Sto se tice utisaka za cm11, radi super, zvuk u slusalici prilikom razgovora je bolji neko na mokee,tamo je bilo nepodnosljivo uopste u guzvi nisam mogao da cujem onog ko mi prica.
Jedini bag koji sam za sad primetio je da se ne gasi ekran sam prilikom razgovora
 
Drugi bag, auto rotate screen ne radi. Hoce samo u nekim aplikacijama da radi
 
Upravo sam apdejtovao na verziju 26. Antutu pokazuje 17972. Vise od hiljadu nego sa verzijom 13. Galerija konacno ne blokira. Jos nisam probao alarm.
 
Da li si koristio v16 nekad? Jel fluidnije od njega? Jel laguje Home screen? Neki drugi bug? ...ja sam se nedavno vratio na v16 sa v25 koji je imao sve nabrojane probleme + gallery lag.
 
Ipak laguje. I ja mislim da je ipak najbolja verzija v16.
 
Onda nista od updatea, ostajem na v16 do daljnjeg (KitKata).
 
I ja ga zeljno iscekujem ako ga na ovom telefonu uopste dobijemo. Ponasaju se prema njemu kao prema trinaestom prasetu.
 
Ja sam generalno zadovoljan njihovim odnosom prema ovom telefonu. Ne kazem da ne moze bolje, ali uzmi u obzir da je ovo najjeftiniji telefon u njihovoj ponudi i da redovno dobija updateove. Drugi proizvodjaci napuste svoje low end uređaje istog trena kad oni napuste fabriku. Usudio bih se da kazem da je podrska za ovaj low end uređaj bolja nego sto je do pre par godina unazad bila za flagship uređaje mnogih poznatijih proizvođača.
 
Upravo sam apdejtovao na verziju 26. Antutu pokazuje 17972. Vise od hiljadu nego sa verzijom 13. Galerija konacno ne blokira. Jos nisam probao alarm.

Meni je antutu sa poslednjom verzijom miui 45. 20206
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413566185615.jpg
    uploadfromtaptalk1413566185615.jpg
    50.2 KB · Pregleda: 103
Ja nikako da se nateram da stavim 45, mada vidim da su utisci ljudi na netu podeljeni.
CM11 je ok, ali ima bug prilikom razgovora onaj proximity sensor nece nekad lepo da radi,pa se desi da pritisnem uvom nesto
 
Jel ima jos neko problem sa baterijom ? Sad trazim po neku i vidim da se jos dosta ljudi zale,mislio sam da ja previse koristim telefon ali nije.
U stand by mnogo trosi, sinoc sam iskljucio wi fi, prebacio na 2g, imao sam 54%, posle 7-8 sati, jutros kad sam se probudio na 33% je bila
 
Ja nemam nikakvih problema sa bat, doduse imam 1 verziju koja ima vecu bat, al opusteno izgura dan, a nekad i dva zavisi od upotrebe.
Potrosnju nocu nisam merio ali je zanemariva reda par posto, a jos ni jednom mi se nije desilo da potrosi 20% za noc.
Naravno 3G data, WiFi i GPS su always on.
 
Kod mene 1S i nisam primetio brzo pražnjenje baterije. Npr. izdrži dan ipo.


Jesi probao BetterBateryStats da utvrdiš koja aplikacija ili proces ne dozvoljava deep sleep telefonu? Imaš i dobru temu o BBS-u na forumu, potraži je...
 
Skinuo sam wakelock detector pa cu pogledati nocas
Skinucu i tu aplikaciju sutra,da uporedim,pretpostavljam da slicno rade
Ja sumnjam na facebook ili viber (mada njega ne koristim uopste,jednom sam upalio)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da Facebook, Messanger i Viber prave problem. Pred spavanje sam skinuo sa punjaca i evo sta kaze ujutru (pretpostavljam da me zanima wakeup triggers, ima jos i screeen wakelock, CPU wakelock i Kernel wakelock)


A evo sad kad sam dosao kuci


Wi fi sve vreme iskljucen, 2g mreza. Messenger mislim da nisam nijednom upalio dok nisam dosao kuci,viber takodje, na fejsu mi je stiglo 5-6 notifikacija
 
Da li je neko od vas imao problema nakon flash-a CM ili MOkee da telefon nece da butuje nakon restarta? Samo zaglavi na MI logou.
Jedino sto onda mogu da uradim je restore backupa. CWM recovery, stock v45 global rom.
 
Planiram da uzmem ovaj telefon, 1S varijantu pa imam par pitanja za ljude koji ga već koriste.
Uzeo bih ga kod nas, kod Smiljane verovatno, za 130 eur. Pročitao sam celu temu ovde na Benchu, kao i iskustva ljudi na više stranih foruma i vidim da su iskustva ljudi podeljena. Više je nezadovoljih nego zadovoljnih.
Specifikacije na papiru deluju impresivno, ali mene zanima kakav je u realnom radu? Znam da ne postoji idealan telefon, ali ne bih ga uzimao ako bih trebao da non-stop instaliram romove na kojima uvek ima neki bug.
Uzeo bih ga pre svega što je dual sim, pristojna rezolucija, pristojna kamera i bitno mi je da baterija drži barem jedan dan.
Takođe, zanima me i da li zvuk u slušalici zaista toliko slab da recimo na ulici ne možeš da čuješ sagovornika?
 
Ja sam takodje uzeo od Smiljane i zadovoljan sam. Nisam zahtevan korisnik i ne koristim FB i sl. aplikacije na telefonu jer su poznati trošači baterije. Koristim MIUI oficijelni rom, bez root-a. Nemam problema sa slabim zvukom u slušalici, jeste manje jačine od prethodnog telefona ali daleko od toga da ne čujem sagovornika.

Planiram i supruzi da uzmem Redmi 1S čim se pojavi malo,, vremena". Mislim da to najbolje sumira moj utisak o ovom telefonu.

Edit:
Meni izdrži baterija dan ipo do dva, kad ga pustim do se isprazni do kraja. U svakom slučaju mi izdrži od jutra do večeri sigurno (uključena sinhronizacija za Google servise, konstantna internet konekcija (wifi+3g), Viber, malo slušanja muzike u prevozu, dosta razgovora na obe kartice).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno