Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Pitanje za kolege sa Redmi 1S verzijom.

Da li ste imali slučaj da telefon pogrešno prepoznaje kontakte? Konkretno na lockscreen-u mi u većini slučajeva pogrešno prikazuje od koga je propušteni pozivi ili nova poruka? Tačnu informaciju ko me je zvao ili od koga je poruka mogu pogledati tek kad otključam telefon i otvorim notifikaciju. Takođe, prmetio sam da i Any.do aplikacija povlači te pogrešne kontake kada me obaveštava o propuštenim pozivima.

Telefon imam cca 4-5 meseci i to se dešava cca pola tog vremena, tj. u početku nije bilo ovog bug-a. Mislim da pojava ovog bug-a nije bila vezana za posledni apdejt (v45) ili nešto slično.

Nadam se da sam vam uspeo objasniti šta je problematika. Molim vas javite mi ako imate bilo kakav direktni ili inderektni info koji bi mi mogao pomoći. cheers
 
Probaj da svim kontaktima dodaš +381
možda pomogne.
 
Kazi kako ti radi v28, da laguje kao v27? Da li je popravljen Gallery bug (lag galerije)? I uopste kakav je utisak?
Cini mi se da je dosta bolji nego 27. Za sada nemam nikakvih problema. Jedini problem je bio sa proximity senzorom, ali to sam resio kalibracijom.
U svakom slucaju nadam se da ce uskoro Miui 6kao sto su najavili.
 
@Pablo
Probaću sutra u toku dana kad uhvatim vremena pa javljam rezultate...
 
Cini mi se da je dosta bolji nego 27. Za sada nemam nikakvih problema. Jedini problem je bio sa proximity senzorom, ali to sam resio kalibracijom.
U svakom slucaju nadam se da ce uskoro Miui 6kao sto su najavili.
Ajde molim te proveri jesu sredili Gallery bug (lagovanje pri skrolu u Galeriji (nije smooth)) da ne flesujem ako to nije sređeno. Prosli put sam se zbog lagovanja galerije i samog ROM-a vratio na v16 koji prosto leti.
 
Nema laga ni u galeriji ni pri iskljucivanju alarma. Konacno radi kao v16.
 
Znaci konacno su to resili. Hvala, danas cu uraditi update.
 
Posle 1S stiže Note 4G, stiglo mi danas poštom obaveštenje. Naravno poštara mrzelo da pozvoni da mi uruči a živim na prizemlju, šta reći...
Javljam utiske kad pokupim iz pošte i malo se poigram.
 
Fino, fino. To verzija sa s400 u sebi? Javi šta ti je načinila carina
 
Upravo izašao iz pošte. U paketu Note 4G, original Xiaomi silikonska futrola i jedan crno-crveni zaštitni poklopac. Paket procenjen na 110 dolara kao "mobilni telefon Mi", platio sam 3655 din.
 
Evo posle dva dana druženja sa Note 4G sa javim i utiske.

Za početak mala napomena da prelazim sa Xperia P (totalni krš od telefona, Sony nikada više)

U početku mi se činilo da Redmi 1S nije nešto većeg ekrana od Xperie P i nisam nešto bio zadovoljan fluidnošću, telefon je znao da uspori kada bi se brzo kretao kroz menije i programe. Tada sam otkrio i da postoji Note pa sam odlučio da prodam 1S i uzmem Note. Izbor je pao na Note 4G iz razloga što mi dual sim ništa ne znači (upravo potpisao dužničko ropstvo u VIPu na dve godine) i Snapdragon procesor koji bi trebao da garantuje kasniju pojavu custom rom-ova kada Xiaomi digne ruke od update-a.

Kada je telefon stigao u prvi mah mi se učinio prevelik ali se čovek brzo navikne na bolje pa mi posle samo 2 dana telefon manji od 5 inča deluje premali. U odnosu na Redmi 1S u prvi mah nema veće razlike, čovek bi rekao isti telefon samo su mu povećali ekran. No velika razlika leži u pojavi MiUI verzije 6 za Note 4G koji prilično odskače of 5tice, lično mi deluje nešto brži, tečniji a naravno vizuelno potpuno odskače u pozitivnom smislu.

Ima dosta opcija koje mi se sviđaju ali teško mi je sada da se setim da li sam ih video i na 1S, npr. kada se otvori kamera i slajduje na desni ekran prikaže 12 filtera i na svakom umanjenu sliku koja se trenutno snima tako da se odmah može videti kako će slika izgledati sa primenjenim filterom. Samo dodir po želji i slika ja snimljena i filter automatski primenjen.

Baterija drži dosta dobro, na moje iznenađenje sinoć je bila na 53% pre spavanja i ujutro kad sam pogledao na telefon isto 53%, doduše u podešavanjima sam podesio da se sve funkcije gase od 3.00 do 7.00 uključujući i mrežu pa i nije nešto bilo da se potroši. Izdržala je dva dana i dve noći uz nekih sat i po razgovora i 2-3 sata wifi interneta na dan.

Upravo kada mi je telefon stizao Xiaomi je prikazao novi Note sa fullHD rezolucijom i sijaset drugih unapređenja i ozbiljno sam razmišlao da opet prodam ovaj i uzmem novi Note ali sa ovim sam iskreno zadovoljan i mislim da nema neke preke potrebe juriti upgrade, naručito imajući na umu da sam telefon platio nekih 170 dolara a novi Note će biti preko 350, čak se spominje cifra od preko 400.
 
Izasao v29 stable update, ali kako sam relativno skoro flesao v28 i ostao sa tw recovery, ne mogu da flesam v29 a da ne gubim sve app i podesavanja...pa ako bi neko mogao da flesa i iznese misljenje, da li je vredno prelaziti ili ne?
 
Ja ne vidim neke razlike. Jedino sto mi se sa v28 desavalo da mi posle postavljanja nekih tema pocne telefon da se resetuje sam od sebe. Na v29 sve teme rade normalno.
 
Onda ostajem na v28 ,bar za sad, jer trenutno koristim default temu, a druge nisam ni probao. ..Inace uskoro je sredina Feb, trebao bi uskoro KitKat :)
 
Ja bih sačekao zvaničnu verziju,ne primećujem neki veliki napredak na miui 6
 
Delimično bih se složio sam @stefanan da se ne radi o nekom bog zna kakvom napredku, ali da ga ima i da se MIUI za Redmi 1 krece u pravom pravcu mislim da je jasno svakom ko je probao MIUI6. Naravno da je MIUI v6 još uvek ne dovršen proizvod, te se iz tog razloga i nalazi u beta fazi, ali je vec sad dosta bolji od v5 kako po pitanju RAM menađmenta, funkcija, fluidnosti sitema pa na kraju i samog izgleda koji je pravo osveženje posle v5.
Videćemo kakav će v6 biti u finalnoj verziji, ali za sada je bar što se mog iskustva tiče odlican, i korak napred.
 
Koliko je bolje i pitanju ram menadžmenta ne znam, jer i v6 jede ram. Evo sad gledam sebi na mi4,kad pogasim sve aplikacije (ostaju samo whatsapp i fb messenger, njih sam zaključao zbog notifikacija, btw problem kog nije bilo na v5) slobodno je oko 1.2gb. Gde nestade 1.5gb...
 
Svaki OS jede RAM, samo neki vise, neki manje. Ovo sto ti "nedostaje" je zapravo tu, samo se koristi za sistem, GPU memoriju, BP, kesovane fajlove i slicno... Inace ne opterecuj se previse slobodnom mem, pusti Android da vodi racuna o tome.
 
Pa kapiram ja to, ali izgleda mi malo previše da miui pojede više od 1.5gb
Ostali su malo štedljiviji.
 
jeste, takav je MIUI. troši više od touchwiza.
 
Uskoro treba da osvjezim jedan hongmi redrice 1 sa visejezicnim romom, koja je zadnja stabilna verzija, ako neko moze da postavi link ka romu i potrebnim alatima i procedurom za ubacivanje. Pretpostavljam da update visejezicne verzije ne radi preko samog telefona?
 
Skini sa zvaničnog xiaomi sajta internacionalni verziju (obrati pažnju da me skineš kinesku verziju,malo je glupo napravljeno da se bira, svetla slova ja sam se prvi put zeznuo)
Za instalaciju imaš na yt, ja sam pratio kako je ovaj lik objasnio

https://youtu.be/tyD3y0Hc-gg
 
Treba mi za prvu verziju (ne 1S verziju), kad odem na http://en.miui.com/download.html za Redmi 1 imaju ove verzije:
Redmi 1 China
Redmi 1 Taiwan
Redmi 1 HK
Redmi 1 Singapore
pa koja je sad od ovih visejezicna verzija?
Ima li i kakva dobra ,provjerena alternativa za MIUI, tipa CM ,AOSP...?
 
^ hvala, skinuo sam ovu verziju: Xiaomi Hongmi/Redmi NOT 1S (Doesn't have weekly releases):
Xiaomi Hongmi WCDMA - Stable 26.0.0 Multilang MIUIv5
Moze li neko da napise proceduru ubacivanja ili neki link gdje je objasnjeno, da ne zabrljam sta [emoji4] ?
 
Nazad
Vrh Dno