Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

dmakso

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2013
Poruke
176
Poena
169
Pre desteka dana mi je stigao Red Rice. Posto jos nema tema na forumu iznecu svoje utiske i nadam se da ce se javiti jos korisnika sa nasih prostora.
 
Poslednja izmena:
Pocecu sa kacenjem screen shotova

Screenshot_2014-01-29-18-49-42.jpg

Screenshot_2014-02-04-08-02-24.jpg

Screenshot_2014-02-04-08-18-33.png

Screenshot_2014-02-04-08-03-44.png
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-01-29-19-06-03.png
    Screenshot_2014-01-29-19-06-03.png
    218.9 KB · Pregleda: 595
Poslednja izmena:
Auuu, koja kopija iOS-a. Mogao si i malo detaljnije utiske da napises, plus specifikacije.
P. S. Gde je SOT?
 
Specifikacije mogu da se nadju na netu tako da ne bih o njima. Vreme mi ne dozvoljava malo detaljniji opis.
Ukratko, za sada sam prezadovoljan. Sve radi glatko, bez seckanja. Baterija drzi dva dana, mada uz ne bas intenzivno koriscenje. Ono sto sam primetio uz ZTE V967s je da hongmi ima dosta bolji ekran. Kontrast je bolji, boje su lepse i crna je dosta tamnije nego na ZTE. Sve u svemu mislim da telefon vredi koliko je placen.
 
Dosao je sa kineskim CWM. Preko Mobileuncle tools sam probao dva CWM-a:
http://xiaomi.eu/community/threads/twrp-recovery-can-be-installed-with-stock-or-cwm-recovery.23316/
http://xiaomi.eu/community/threads/...bugs-in-some-versions-backup-dont-work.22953/

Oba rade. Ipak sam ostavio Carliv-ov.
Problem se javlja pri pokusaju ubacivanja ROM-a. Probao sam da ubacim zvanicni ROM:
http://en.miui.com/download-82.html
Medjutim, prilikom instaliranja mi izbacuje gresku u zipu i prekida proces. To se desava sa oba recoveria. Razlog je verovatno jer nisam uradio brisanje pre instalacije, ali mi je frka da ne brickujem telefon. I sa ovim romom radi kako treba, pa ne bih da eksperimentisem.
 
Kakvo brisanje pre instalacije ROM-a? Koji ti je sad ROM? mozes da uradis apdejt ROM-a iz settingsa-about phone
 
Trenutna verzija ROM-a je MIUI-JHBCNAH1.0. Najnovija je JHBCNAL5.0. Najnovija i zvanicna verzija je samo na kineskom i engleskom i nije rutovana. Ova koja je na mom telefonu je custom verzija sa needrom. Rutovana je, multi language i Ima instalirane google apps. Kinezi automatski za nase trziste salju sa ovom verzijom roma.
U about phone mi skine update i resetuje telefon u recovery mode ali ne moze da instalira update jer prijavljuje gresku u zipu.
Pod brisanjem podataka sam mislio factory reset, erase factory data, cash and Dalvick kash.
 
Pokusaj da skines taj originalni ROM, i promeni mu naziv u update.zip . Posle tog udji u xiaomi recovery, ne u CWM i onda tamo sad se ne secam kako ide tacno, ali trebalo bi da vidis nesto kao update. Naravno prvo izaberes jezik na english sa tasterima za pojacavanje zvuka. Ja imam xiaomi mi2
 
Poslednja izmena:
Nisam jos. Slab sam sa vremenom. Probao sam da promenim fajl updater-script.doc po uputstvu iz posta #10, medjutim umesto greske 6 javlja gresku 7.
U sustini telefon radi dobro pa ne znam ni da li da pokusavam dalje.
 
Ključna reč u mom postu je "nastao". MIUI se tokom godina naravno menjao
 
pa nije nastao, miui je android i dalje, samo su uzeli ideju iosa, da nema menija na difoltnom ui-ju(app fioka)...zapravo svi kineski proizvodjaci sad furaju taj fazon,medjutim kome se ne dopada, uvek moze neki launcer da skine i dobije standardni android prikaz.
Ono sto je dobro kod kineza je sto nemaju mnogo bloata, skoro je klot android, samim tim i stabilan.
 
Ne znam za ovaj model xiaomi telefona, ali za xioami mi2/2s postoji i aosp verzija androida ( xiaomi verzija, nije neki custom rom ). Sad uskoro treba da izidje i miui v6 neki kazu da ce biti kitkat baza. Videt cemo.

Sto se tice ovog upgred ROMa sto je postavljac teme napisao. Malo mi je cudno to da ne moze da se izvrsi updejt,( jer kako ces staviti bilo koju drugu noviju verziju ROMa ako ne moze). i da je dosao preinstaliran sa kineskom verzijom CWM a ne originalnim xiaomi recovery-em. Ja sam svoj telefon narucio direktno sa xiaomi sajta

Da li tvoj telefon moze da se flesuje pomocu miflash toola?
 
Poslednja izmena:
Konacno uspelo fleshovanje. Problem je bio u recovery-u. Carliv ne radi kako treba kao i twrp koji sam probao. Problem je koliko sam razumeo u samim podesavanjima u recovery-u. Verziju koja radi sam skinuo ovde>
http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html
Posle toga instalirao regularan ROM sa:
http://en.miui.com/download-82.html
Instalacija prosla bez problema. Sve instalirane aplikacije su ostale. Jedino GO keybord se izgubio.
Kao koristan program se pokazao Miphone manager. Jeste da je na kineskom, ali instalira dobre drajvere za telefon. Konacno racunar prepoznaje telefon kao Xiaomi u device manager-u a ne kao Android ili HM1 phone.
 
Jel možeš da središ slike u trećem postu? I ako nije problem da slikaš telefon i postaviš slike u većoj rezoluciji. Hteo bih da vidim kakav je kvalitet izrade.
 
Nazalost, ne mogu da ispravljam prethodne postove. Probacu da ponovo postavim slike. Sto se tice kvaliteta ja sam prezadovoljan. Sve je cvrso, utegnuto, nista ne skripi. Telefon lepo lezi u ruci. Uz telefon sam uzeo Nillkin flip koji nije los, medjutim u njemu je telefon pomalo nezgrapan. Postavicu slike kasnije pa procenite sami. Razmisljao sam da uzmem ovaj back cover:
http://www.aliexpress.com/item/2013...ne-back-cover-case-for-Xiaomi/1586906189.html
Postavlja se umesto postojeceg poklopca, tako da ne bi trebao da izgleda glomazno. Staklo je Gorilla glass 2, tako da mu i nije potreban neka zastita prednje strane. ja sam za svaki slucaj stavio foliju koju sam dobio uz telefon.
 
Batali sve što ima GO prefiks i instaliraj SwiftKey tastaturu oduševićeš se.
 
Stigao mi je Hongmi jutros, nek prodje malo vremena pa cu staviti neki review, za sad mi je sve super, sve radi, podesio prema svojim potrebama itd. Jedan problem postoji a to je po svemu sto sam uspio vidit tzv. ghost touch. Naime, kad tipkam, tu i tamo se dogodi da mi izleti iz aplikacije, kad ponovno udjem, nastavi gdje sam stao. E sad ne mogu pronaci postoji li nacin kako se to rjesi. Miui verzija je koliko vidim 4.0. Zadnja na njihovoj stranici je 5.0. Ne znam ako napravim update hoce li se problem rijesiti? Ali ni update ne mogu napravit jer ne znam kako..?? Moze li pomoc ako je netko imao problem takav ili ga negdje vidio?
 
Probaj na System pa Updater. Trebao bi da automatski instalira update. Probaj pa vidi da li si resio problem.
 
di da nadjem system pa updater? Udjem u Settings, i idem about phone, kad tu udjem, pisu mi generalije sto i kako, i u dnu po sredini imam jedan ko button za kojeg pise System Updates. Kad ga kliknem izbaci mi iz settingsa i to je to...???

Screenshot_2014-02-08-16-35-47.png
 
Poslednja izmena:
Pogledaj post broj 1 i prvu sliku. A ako pogledas i sliku koju si ti okacio, u dnu imas dugmence "System updates"
 
Kad kliknem na system updates samo mi izbaci, vrati me na home page
 
Nazad
Vrh Dno