Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

Pozdrav svima! Evo da se i ja prijavim sa novim Redmi 1S :). Kupljen od Smiljane iz SU, stigao u utorak.

Za one koje zanima, Smiljana kaže da je garancija od 1 god ostvariva preko nje, tj. njenog kanala preko kojeg je uvezla. Nisam je pitao za eventualne rokove reklamacije i sl. Telefon je stigao u originalnoj ambalaži, u foliji. Telefon je stigao sa oficijelnim romom i funkcionalnim OTA.

Elem, imam i nekih pitanja za vas koji duže koristite ovaj telefon:
1. Koji je najbolji metod za root-ovanje?
2. Trenutno mi prijavljuje update 43, ali kad probam da ga skinem prijavljuje grešku. Je li i kod vas tako?
3. Da li su pouzdani romovi koji se mogu skinuti sa ovog linka? Ovi romovi su valjda preroot-ovani ali ne funkcioniše OTA update.
4. Da li je moguće na lockscreen-u isključiti imena mobilnih operatera? Pošto koristim obe kartice dva puta mi piše ,,Telekom Srbija'' te uopšte ne mogu da stanu ikone od notifikacija.
 

Prilozi

  • IMG_20141007_162151.jpg
    IMG_20141007_162151.jpg
    538.1 KB · Pregleda: 128
  • IMG_20141007_162248.jpg
    IMG_20141007_162248.jpg
    416.8 KB · Pregleda: 132
Najbolji metod za rootovanje je onaj sa miui eng foruma.
Prijavljuje ti gresku jer si verovatno vec rootovan
Moguce je skinuti to sa lock screena ali ti trebaju wsm tools(ili tako nesto) koji isto mogu da se nadju na miui eng forumu
 
Idi na settings, sim management, izaberi karticu, pa edit sim name. Ista je procedura i za drugu karticu. Bar je ovako na hongmi 1.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu te metode za root posto nije mtk u pitanju. Nego snapdragon

Edit:
64da3fe996b0ecc5ee3b29fe194646d3.jpg


Ovoliko vremena bez restarta nisam izvlacio ni na nexus 5 :) cm beta kida
 
Poslednja izmena:
Kad hocu da update-ujem telefon, treba ce onaj .rar fajl da stavim u odgovarajuci folder na kartici, ne treba da ekstraktujem ?
 
da li si siguran da je rar fajl ? ja mislim da je zip. updejt preko stock mi recoverija >?
 
pa stavi ga u taj folder. ako ga nemas kada gledas foldere preko pc-a ,onda ga samo prebaci u memoriju telefona i kopiraj posle iz moba u taj folder. nekim cudom ga iz moba vidi a preko pc-a ne.
 
Uspeno sam update-ovao ali nesto se sjebalo, prvo mi je odmah po paljenju pisalo sim card has been bound ili tako nesto, a sad me konstantno izbacuje iz svih aplikacija. Nekad ne stigne uopste da otvori aplikaciju,a nekad otvori i posle par sekundi prekine, kao da sam kliknuo na home. Takodje nece da mi otvori tastaturu kad udjem u poruke ili wapp.
Reboot ne pomaze,probao sam vise puta
 
Ne znam sta da ti kazem.. Probaj factory reset.
 
Poslednja izmena:
Evo danas se apdejtovao na Stable 43, prethodnih par dana nije hteo i pored toga što je prijavljivao da postoji apdejt.

@fkloznica
Definitivno nije root-ovan, proverio na više načina.

@dmakso
Već sam bio našao tu opciju koju spominješ, promenio nazive ali i dalje stoje puni nazivi mreža na lockscreen-u.
 
Uradio update na 43, nije pomoglo. Zatim hard reset, to je uspelo i mislim pronasao sam gde je problem. Odmah po paljenju mi je ponudio da biram keyboard,ja normalno izabrao google i on opet nece, vratim se i izaberem ovu fabricku i onda radi. I evo sad pokusavam da udjem u gmail nece, tj krene i izbaci. Maps takodje, play isto. Tako da zakljucujem da je problem u google aplikacijama. Ima neko ideju sta da radim ?

Mada mi se sad vec mota po glavi ideja da root-ujem i stavim cm11, nasao sam na yt 3 turtorijala,objasnjeno kao za *****e. How to root, how to instal cwm, how to flash cm11.
 
Cekaj flesnuo si 43 globalnu verziju ? Evo ja upravu kucam sa nje,sve radi dosta dobro

Dolazi sa svim google apk i sa 5,6 kineskih koje mogu da se obrisu i bez roota,sto je veliki plus
 
Poslednja izmena:
Da,nju mi je ponudio onaj updater u telefonu i ja kao ajde da kliknem da vidim dal ce hteti da instalira jer sam video da je 5xeVo instalirao

fkloznica jel si ti po ovom video turtorijali sto si postavio na vrhu stranice instalirao cm11?
Ja sam nasao ovaj, razlikuju se malo. Pre svega ovaj sto si ti postavio iznad kaze da njegov telefon uopste nije rootovan, svi kazu da je to obavezno pri instalaciji custom ROMa

https://www.youtube.com/watch?v=9f39evKpC7w
 
Poslednja izmena:
kako ti ponudio kada si pitao kako se instalira skinut rom sa neta ?

verovatno su tutorijali isti,ali onaj indus je mozda sigurniji jer je poznat.
 
Prvo sam stavio 37 verziju, nju sam skinuo sa miui sajta, prebacio na mob i onda instalirao. Nakon toga mob je poceo da baguje nenormalno,nijedna app nije lepo radila. Onda mi je mob sam ponudio verziju 43, nju sam oreko update-era instalirao,uradio hard reset i sad mob radi ok osim nemogucnosti koriscenja gapps. A najveci problem je sto ne mogu da instaliram aplikacije sa google playa sad.

Po mojoj logici sad imam 2 opcije:
1 - root - recovery - backup - cm11 - gapps
2 - root - recovery - backup - instaliranje nekog programa da pobrisem sve - instaliranje gapps

Sta vi mislite ?
I koja je razlika izmedju micro i full gapps ?
 
U par aplikacija je razlika.

Nista probaj onda da flesnes cm11.

Jbt ja tek danas izvalio da ovaj mob ima radio prijemnik i to bez koriscenja sluski.. Vrh
 
Instaliran Mokee rom, malo olaksana verzija nasao na nekom hrvatskom forumu. Za sad radi ok, sve leti, jos samo da namestim sve sto mi treba
 
Malo je slabiji zvuk pri razgovoru, to je za sad jedina mana. Isto nalazim i za cm11, nadam se da ce u nekoj od sledecih verzija ispraviti

Brzi je od miui, mada mi je miui dopadljiviji za koriscenje. I ima onaj mi cloud koji mi je bio sacuvao bukvalno sve,nakon hard reseta kad sam se ulogovao vratio je sve kao sto je bilo

Jel mogu nekako da stavim miui camera aplikaciju umesto ove google camera ?
 
svaki redmi 1s boluje od slabijeg zvuka pri razgovoru. jedina mana ovog moba.

ne mozes. ni jedan rom nema tako dobru kameru kao miui rom. to mu dodje kao tw camera i aosp kamera na samsungu
 
Hvala.
A za backup aplikacija i podataka da koristimTitaniumBackup ?
 
ozbiljan updejt za 1s verziju. ako je istina da su sve ovo popravili kapa dole.



A quick update to India Mi fans using the Redmi 1S:

1) OTA UPDATE: Today we released an over-the-air system update (v45) for the Redmi 1S. This release incorporates feedback received from a large number of users and addresses a few important issues:

Issue #1: Heating & battery life

Many users in India tell us that their Redmi 1S gets very hot (sometimes above 45C), particularly in warmer areas of the country. We’ve improved our thermal control algorithm to better regulate temperature and keep it under 38C in normal usage conditions. In our internal tests as well as with our feedback group, we’ve found that these changes significantly reduce the device’s overall temperature while also improving battery life. We’re going to continue to optimize temperature control in future builds so please keep sending us your feedback.

Issue #2: RAM availability

Some users in India have pointed out that background apps are sometimes getting killed more aggressively than they would expect (for example, music player stopping while user is playing a 3D game). We have looked at this closely and made a few significant improvements in how MIUI manages RAM on a 1GB device, which has resulted in noticeable improvements.

Issue #3: UI performance

We also received some feedback from users whose devices were suffering from performance issues such as frame rate drops and UI lag. These issues were particularly prevalent during computationally intensive tasks like gaming. The majority of these problems were a result of CPU throttling due to overheating and lack of RAM availability, which the fixes above have addressed. We will continue to monitor user feedback in this particular area.
 
Nabavio sam ovaj telefon posle dugo premisljanja i moram priznati da se nisam prevario.
Posle instaliranja update-a verzije 45 telefon radi kao munja. Mislio sam da mi ovo bude rezervni telefon,ali vec par dana ga koristim kao primarni telefon.
Baterija traje posle prvih par punjenja extra oko 4h i vise SOT, kamera je dobra,a sam MIUI mi izgleda i radi fantasticno,za ne poverovati za telefon sa "samo" 1GB.
Posle ovakvog iskustva sa firmom Xiaomi, sacekacu neki mesec i obavezno naruciti Xiaomi MI4,jer sa njima izgleda nema greske.
A vidim juce najavu za novi Xiaomi Redmi Note 2
http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_2_phablet_will_be_powered_by_snapdragon_615-news-9922.php
 
Može li neko, ko je kupio telefon preko KP, da potvrdi originalnost tj. da li je uspeo da verifikuje IMEI i serial na Xiaomi sajtu?
 
Nazad
Vrh Dno